Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW uvažuje o internetovém prodeji všech svých modelů

Budeme automobily kupovat po internetu, stejně jako počítačové hry, kosmetiku nebo knihy? Vozy značky BMW ano.
Zpět na článek
22. 7. 2013 11:06
22. 7. 2013 14:44
22. 7. 2013 18:12
22. 7. 2013 11:21
22. 7. 2013 14:04
22. 7. 2013 13:02
22. 7. 2013 14:23
22. 7. 2013 14:48
22. 7. 2013 15:09
22. 7. 2013 18:25
22. 7. 2013 20:11
23. 7. 2013 12:06
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 10:52
No konečně!
To to trvalo. Konečně se někdo rozhoupal. Vode mě :yes:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 14:43
Re: No konečně!
A KDY HO JDEŠ KUPOVAT PŘES INTERNET, PANE BYCHAŘ?
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 15:02
Re: No konečně!
Copak si s těma velkejma písmenka snažíš dokázat? Připomělo mi to ty malý zvířátka co se nafouknou aby působily větší a zahnaly nepřítele >:-[]
22. 7. 2013 15:16
Re: No konečně!
Čoeče a ono to funguje >:D ;-)
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 18:04
Re: No konečně!
Jo a nebo to některý slabší zkoušej víc na jednoho, to si taky myslej že by mohlo fungovat >:-[]
Avatar - eniel lorien
22. 7. 2013 11:06
tm
sice tesla motors tak ide uz pomaly rok ale aj toto sa ceni
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 14:44
Re: tm
Tesla nesehnala dost bláznů, kteří by postavili showroom za 50 milionů pro 1-2 modely.
JE TO Z NOUZE CTNOST.
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 18:12
Re: tm
Moc se neorientuješ >:D
Tesla dneska vyrábí jedno auto asi každejch 6 minut [odkaz] >:-[]
Avatar - nalimer
22. 7. 2013 11:08
po Jehovistoch...
...budú na dvere klopať aj predajcovia BMW...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
22. 7. 2013 11:11
uz len si to spravne naklikat
a pridat do kosika to spravne auto aby clovek nahodou nekupil nejaku volovinu ;-)

>:D

ok srandujem ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DawQa
22. 7. 2013 11:21
blbost
kravina jediný co by z toho dle mého bylo použitelný, že si zájemce objedná toho dealera domů a vše budou dojednávat v pohodlí domova kupujicího.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Johny.Rico
22. 7. 2013 12:45
Kupovat BMW a celkově D3...
... je událost. Tohle bezpohlavní internet nikdy nenahradí. A když nad tím tak přemýšlím... koupě každého auta je událost, ať se jedná o Dacii či Rollse, jsou to prostě našetřené peníze a těšíme se na autíčko. Za mě palec... dole! :no:
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Hittman
22. 7. 2013 14:05
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
:yes:
22. 7. 2013 14:21
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Sice máš staromódní pravdu, ale v dnešní době rozhodují jiná kritéria. Pokud přes internet nabídnou zajímavou cenu, jistě najdou nemálo zákazníků. ;-)

Pro soukromou osobu je nákup vozu jistě malým svátkem, ale zkus si vzpomenout třeba na firmení nákupy. Tam už jde o rutinu...
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 14:47
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Nemyslím si že je rutina nakupovat BMW do flotily. Možná Passaty ale BMW?
22. 7. 2013 14:49
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Jde o celé BMW a nejde jen o nevýznamný český trh. ;-)
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 15:50
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
I tak, ani v Německu to není prkotina.........
22. 7. 2013 20:34
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Pokud o tom BMW uvažuje, má k tomu jistě nějaký pádný důvod. ;-)
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 14:47
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
DELAEŘI SE SLAVNÉMU BMW NA TO V-Y-S-E-R-O-U. A půjdou k Audi, Mercedesu, i Volvo čeká na svoji příležitost, v povzdálí číhá šelma ve skoku........
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 15:04
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Sice šelma na tři nohy ze čtyř chromá, ale budiž >:D
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 15:51
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Ona se uzdravuje a to rychle. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 18:21
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Jo slyšel sem že voči už má pěkně šikmý a invaze motůrků ze sekaček je prej taky připravená >:-[]
22. 7. 2013 15:25
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
>:D >:D >:D
22. 7. 2013 15:24
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
O tom to vůbec není! Pro většinu klientely D3 je naopak koupě vozu prostě koupě dalšího spotřebního zboží a nijak to neprožívají. I když jsou i výjimky, co potvrzují pravidlo samozřejmě! Naopak mnohem větší událost je koupě vozu pro soukromou klientelu, která nahrazuje svůj 20 let starý Favorit novou Fábií, Roomstrem, Thálií, nebo Loganem...

V internetovém prodeji se musí ošetřit trochu jiné věcy a BMW to snad bude mít podchycené, když už se do toho vrhají...
Avatar - iudex
22. 7. 2013 15:37
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Ja som amatér, ktorý prémiu nikdy nekupoval, ale je tam ten prístup naozaj natoľko prémiový, osobnejší, aby stál za kúpu auta v salóne, aj s vedomím značného príplatku proti internetu? Domnievam sa, že aj pre "eurodrzkov", čo kupujú nové BMW je nejaká tá tisícka eur dôvodom na uprednostnenie internetu.
22. 7. 2013 18:45
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Já zrovna v těhle vodách vybírám (poprvé), a i když nějaký rozdíl tam poznat je, tak to žádný zázrak není. Když zůstaneme u toho BMW, tak nějaký 3er je pro ně masovka na které nemají žádný extra zisk, předváděčku mají jednu v dieselu a ke kafi vám dají zákusek.
Stěžovat si nemůžu, ale prodejce - a nakonec i to auto - mi zbořil ty děteské sny, že "bavorák, to je něco".

A jestli bych si to koupil na internetu? Asi ne, protože příplatkové výbavy je snad 10 stran a laik netuší, za co si stojí připlatit a za co ne. Jak se sedí v základních sedačkách, jak v příplatkových. Zda adaptivní podvozek umí být komfortnější než základní. Atd atd.
Avatar - Johny.Rico
22. 7. 2013 20:29
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Popiš mi prosím podrobněji sekci "ale prodejce - a nakonec i to auto - mi zbořil ty děteské sny, že "bavorák, to je něco"."

Díky
:yes:
22. 7. 2013 21:12
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Je to prostě pořád jen obyčejné auto. Žádný extra luxus, žádné "wow". Ano, jezdí dobře, ano, má (či spíš může mít) spoustu výbavy a technických hraček, ano, sousedi budou závidět, ano, asi vydrží jezdit déle než Dacia... Ale nic, co by mě chytlo, že tohle auto prostě musím mít.
Navíc je na těch autech poznat, že 3er/C/A4 jsou podle výrobce levná auta která si lidi kupují jen proto, že nemají na větší.

Já nevím, prostě jsem měl z mládí ideály, že tahle auta jsou opravdu něco extra. Milion a čtvrt je asi ještě málo na to, aby člověk dostal "prémii".

Téma byla o prodejcích, ale mne hlavně přesvědčilo to auto. Prodejce dojmu odpovídal vlastně taky, ale to přeci jen není to hlavní.
Avatar - PERNO
23. 7. 2013 00:25
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Neviem no ja som bol celkom sklamaný z prístupu predajcov. Vyberali sme A6/BMW5/MERCEDES E, vsetko diesel V6, žiadny základ. Mercedes mal vtedy najnovší súčasný model, prišli sme do predajne, asi 20 minút sme auto prezerali, sadli si, otvorili kufor ale nikto si nás nevšímal. jeden "predajca" sedel za stolom, dalsi dvaja/traja sa rozpravali a jeden naozaj nieco robil. Tak sme potom odišli znechutení preč.
Prišli sme do BMW, spýtali sa predajcu na testovaciu jazdu a bolo nám povedané, že predajca už na jednu testovačku išiel a že nevedia kedy príde >:D Ako zase zbytok osadenstva sedel za "pultíkom" a pozerali na nás že "čo tu vlastne chcete", dokonca reakcia na to, čí by nám poskytli katalóg bola niečo v štýle že: NO ČO UŽ S VAMI... (predajňa Bratislava, vysoko na zvracanie). Nakoniec sme navštívili Audi v Nitre, kde ihneď prišiel predajca ktorý sa aktívne ale nie s nátlakom zaujímal o to čo by sme potrebovali, ochotne sám od seba priniesol katalóg spolu s jeho kontaktom. Nakoniec sme kúpili Audi A6 3.0 TDI.
Ale hovorím že prístup bol velmi velmi slabý za to aké peniaze tam človek necháva, niekde sa možno práve menšie a cenovo výhodnejšie automobilky snažia viac ... Myslím si že v "prémiovej" automobilke by sa mali trochu viac obracať a to nie sme žiadny prehnane nároční zákazníci.
22. 7. 2013 13:02
...
A můžu tu M5 pak v ráci 14-ti denní lhůty vrátit? >:D
Rozbalit vlákno
3
22. 7. 2013 14:23
Re: ...
Pokud bude nepoužívaná, tak jistě. ;-)
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 14:48
Re: ...
Nesmíš najet přes 100 000. >:D
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 15:09
Re: ...
Nemáš šanci >:D
M5 jede maximálně 250 km/h a když celejch 14dní nonstop pojedeš max rychlostí tak de ujet... docela mě překvapilo kolik >:-[]
Avatar - iudex
22. 7. 2013 15:45
Foťák, parfém, auto
Keď si môžem kúpiť cez internet foťák či parfém, prečo nie auto? Príde mi to rozhodne logickejšie, ako pri tom parféme, kde "parametre" vône sa opísať nedajú, zatiaľ čo parametre auta vcelku objektívne.
Je tu iste ten aspekt vyskúšania auta. Ale človek nemusí auto poznať len z predvádzačky v salóne, pri bežných autách ho môžem poznať dávno predtým (služobné/kamaráti/rodina). Osobne myslím, že pri takej Octavii TDI človek nebude nijak šokovaný, ak si ju kúpi bez jazdy vopred a dostane na 99% to, čo čakal na základe testov či skúseností so sesterskými modelmi či predchodcom.
A hlavne: ak nejde o úplne bežné modely, častokrát predajca nemá predvádzačku vôbec k dispozícii. Áno, pri spomínanej Octavii bude iste k dispozícii nejaká 1,2/1,4TSI, 2,0TDI, ale silne pochybujem, že díleri majú bežne motorizácie typu Superb 3,6; taký predvádzací Golf GTI je/bude na SLovensku len jeden. O to viac to platí pri menších značkách, ktoré majú horko-ťažko jednu predvádzačku z daného modelu pre celé Slovensko. Takže v reáli už dnes nemalé percento ľudí kúpi auto bez osobného vyskúšania (viď moje.auto.cz). Načo mi je teda kamenná predajňa, keď aj tak auto nemôžem reálne vyskúšať? To radšej ušetrím nejakú tisícku eur a objednám cez internet.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2013 15:56
Re: Foťák, parfém, auto
Kde je prémiový přístup a péče o majitele a zájemce?
Myslíš že existuje "prémiový" přístup na internetu?
Jo svět se mění ale BMW by si mělo dobře rozmyslet, než rozboří systém, který se budoval 100 let.
Opravdu si myslím, že dealeři to potom zabalí. proč budovat showroomy za miliony?
Servisy, to je jiná, ale showroomy?
Já bych chtěl od BMW peníze zpátky.
Avatar - iudex
22. 7. 2013 16:04
Re: Foťák, parfém, auto
Prečo dávaš predaj a servis dohromady? Ja napríklad servisujem inde, než som kúpil (a ide o origo servis). Tam je šuma fuk, kde som auto kúpil a za koľko, rozsah a kvalita služieb je/mala by byť rovnaká.
Avatar - Jaros71
22. 7. 2013 16:28
Re: Foťák, parfém, auto
No na to jak se prodej přes net BMW rozjede jsem moc zvědav.. ;-)
Ale u drahého auta ušetřit pár desítek tisíc bude asi dost lákavé.. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
22. 7. 2013 18:29
Re: Foťák, parfém, auto
Nojo, představ si že by sis třeba nemusel kupovat noviny tak jak se to dělalo posledních víc jak 100 let a moh sis je denně stáhnout do smartphonu nebo tabletu. Nebo že bys nemusel do videopůjčovny a film nebo rovnou celej seriál si stáhnul, to by byla budoucnost co? >:-[]
22. 7. 2013 19:10
Re: Foťák, parfém, auto
Nic z toho co píšeš bych nekoupil bez toho, že bych si k tomu čichnul, vyzkoušel, atd.
První zkušenost musím mít osobní. A proto si myslím, že je reálná možnost, že někdo půjde do showroomu, autem se projede, a pak si ho objedná na internetu - pokud tady bude k mání za lepší peníze.
22. 7. 2013 17:00
Ku..a ... to bude veľký balík : ).
No ja si musím auto vyskúšať a musím poznať ľudí čo sa oň budú starať .....

Knihy kupujem bez problémov cez internet, ale veci do ktorých posadím svoju rodiny chcem vidieť naživo .....

Pre mňa jednoducho auto nebudú rožky .... musím vedieť o ňom všetko čo sa dá a aj to vidieť a vyskúšať ....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Starfighter
22. 7. 2013 18:25
Hyundai
Hjondéé už prodává na internetu dlouho. Pravda, je to jen Slevomat, ale i tak >:-[]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
22. 7. 2013 20:11
Deal - X - er
BMW jde především o zákazníky...jen jaksi trochu jinak než jejich dealerům. Automobilka dobře ví, že skrytě přenese náklady na dealery a marže z webových prodejů jí zůstanou. Copak jste nikdy sami nezašli do kamenné prodejny obhlídnout televizi nebo ledničku, abyste ji pak objednali třeba o 15% levněji přes web? Náklady nesly kamenné prodejny...většina to pochopila a dávno zřídila vlastní e-shopy, resp. prodají vám za webovou cenu i v kamenné prodejně. Pokud takto budou muset reagovat dealeři BMW...ani si raději nepředstavuji pocity majitelů zastoupení. ;-\ Tohle se jeví jako špatný nápad, ale nechme se překvapit marketéry z Mnichova. Naštěstí jsem v pozici kupujícího. :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Zetti
23. 7. 2013 06:45
To je tedy ale nesmysl
Se stávajícími právy spotřebitele auta prodávat přes internet nejdou, co by dealeři s těma ojetinama, co se jim vrátí bez udání důvodu asi dělali?
Půjčit si v eshopu bezplatně foťák nebo stan, budiž, ale auto ???
Už dávno to mohlo fungovat, kdyby státy nekormidlovali diletannti.
Rozbalit vlákno
0
23. 7. 2013 12:06
haha
Každý kdo zná pozadí prodejů dražších vozidel nejenom BMW tak ví, že to není jen prodat auto, ale je na to nabaleno spousta jiných věcí, které nejdou dělat u zákazníka v bytě.
Např. představa o tom, že předprodejní servis bude dělat automobilka na zahradě nebo garáži zákazníka nebo někde v různě pronajatých prostorech, tam ho bude odvoskovávat, dělat diagnostiku, popř. opravovat to, co odflákli ve výrobě je úsměvná. Kdyby to tedy bylo tak jednoduché, prodával by auta již nyní kdekdo.
Rozbalit vlákno
0