Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW uvažuje o internetovém prodeji všech svých modelů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 7. 2013 • 06:03
48
Budeme automobily kupovat po internetu, stejně jako počítačové hry, kosmetiku nebo knihy? Vozy značky BMW ano.

Německá automobilka BMW uvažuje o širším využívání internetu při prodeji svých vozů a počítá také s prodejem přímo v domovech zákazníků. Uvedl to šéf německého prodeje BMW Roland Krüger pro list Wirtschaftswoche.

"Dokážeme si dobře představit, že internetový prodej bude rozšířen na všechny modely," citoval list Krügera. Automobilka již nyní plánuje internetový prodej svého nového elektromobilu i3, který bude představen koncem tohoto měsíce. Prodejní personál BMW bude podle Krügera rovněž navštěvovat zákazníky přímo v jejich domovech.

"Očekávání a potřeby našich zákazníků se mění, a my chceme tyto požadavky uspokojit," uvedl Krüger. Plány na přímý prodej automobilů nicméně podle listu vyvolaly odpor ze strany dealerů BMW, píše agentura Reuters.

Automobilka BMW je největším výrobcem luxusních vozů na světě. Loni zvýšila prodej o 10,6 procenta na rekordních 1,845 milionu vozů a v letošním roce počítá s dalším růstem.

Související články

Témata
23. 7. 2013 12:06
haha
Každý kdo zná pozadí prodejů dražších vozidel nejenom BMW tak ví, že to není jen prodat auto, ale je na to nabaleno spousta jiných věcí, které nejdou dělat u zákazníka v bytě.
Např. představa o tom, že předprodejní servis bude dělat automobilka na zahradě nebo garáži zákazníka nebo někde v různě pronajatých prostorech, tam ho bude odvoskovávat, dělat diagnostiku, popř. opravovat to, co odflákli ve výrobě je úsměvná. Kdyby to tedy bylo tak jednoduché, prodával by auta již nyní kdekdo.
Avatar - Zetti
23. 7. 2013 06:45
To je tedy ale nesmysl
Se stávajícími právy spotřebitele auta prodávat přes internet nejdou, co by dealeři s těma ojetinama, co se jim vrátí bez udání důvodu asi dělali?
Půjčit si v eshopu bezplatně foťák nebo stan, budiž, ale auto ???
Už dávno to mohlo fungovat, kdyby státy nekormidlovali diletannti.
Avatar - PERNO
23. 7. 2013 00:25
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Neviem no ja som bol celkom sklamaný z prístupu predajcov. Vyberali sme A6/BMW5/MERCEDES E, vsetko diesel V6, žiadny základ. Mercedes mal vtedy najnovší súčasný model, prišli sme do predajne, asi 20 minút sme auto prezerali, sadli si, otvorili kufor ale nikto si nás nevšímal. jeden "predajca" sedel za stolom, dalsi dvaja/traja sa rozpravali a jeden naozaj nieco robil. Tak sme potom odišli znechutení preč.
Prišli sme do BMW, spýtali sa predajcu na testovaciu jazdu a bolo nám povedané, že predajca už na jednu testovačku išiel a že nevedia kedy príde >:D Ako zase zbytok osadenstva sedel za "pultíkom" a pozerali na nás že "čo tu vlastne chcete", dokonca reakcia na to, čí by nám poskytli katalóg bola niečo v štýle že: NO ČO UŽ S VAMI... (predajňa Bratislava, vysoko na zvracanie). Nakoniec sme navštívili Audi v Nitre, kde ihneď prišiel predajca ktorý sa aktívne ale nie s nátlakom zaujímal o to čo by sme potrebovali, ochotne sám od seba priniesol katalóg spolu s jeho kontaktom. Nakoniec sme kúpili Audi A6 3.0 TDI.
Ale hovorím že prístup bol velmi velmi slabý za to aké peniaze tam človek necháva, niekde sa možno práve menšie a cenovo výhodnejšie automobilky snažia viac ... Myslím si že v "prémiovej" automobilke by sa mali trochu viac obracať a to nie sme žiadny prehnane nároční zákazníci.
22. 7. 2013 21:12
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Je to prostě pořád jen obyčejné auto. Žádný extra luxus, žádné "wow". Ano, jezdí dobře, ano, má (či spíš může mít) spoustu výbavy a technických hraček, ano, sousedi budou závidět, ano, asi vydrží jezdit déle než Dacia... Ale nic, co by mě chytlo, že tohle auto prostě musím mít.
Navíc je na těch autech poznat, že 3er/C/A4 jsou podle výrobce levná auta která si lidi kupují jen proto, že nemají na větší.

Já nevím, prostě jsem měl z mládí ideály, že tahle auta jsou opravdu něco extra. Milion a čtvrt je asi ještě málo na to, aby člověk dostal "prémii".

Téma byla o prodejcích, ale mne hlavně přesvědčilo to auto. Prodejce dojmu odpovídal vlastně taky, ale to přeci jen není to hlavní.
22. 7. 2013 20:34
Re: Kupovat BMW a celkově D3...
Pokud o tom BMW uvažuje, má k tomu jistě nějaký pádný důvod. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku