Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Peugeot 2008 1.6 e-HDi – Do města i lesa

Dlouho očekávaný malý crossover od Peugeotu je konečně tady. Vyzkoušeli jsme jej s nejsilnějším naftovým motorem a manuální převodovkou.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
19. 8. 2013 11:24
Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Sedadlo úplně nahoru, volant o průměru z plastového traktoru opřít o nohy a budíky vykuknou. Možná by to chtělo soustavu zrcadel nebo tam dát kameru a displej imístit na dohledné místo.
Pak to chce ještě tubu silikonu pro zatmelení fugy mezi maskou a otvorem pro masku. Ta menší maska než je otvor vypadá jak plovoučka bez olištování.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2013 11:35
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
ono to ide neboj.... nie je to pre vyssie postavy bohvieco ale ide to... pozri si napriklad toto video a pretoc si to na cas 4:20 [odkaz] ... aj 190cm vysoky dlhan sa do toho interieru zmesti ( predpokladam ze 2008 ho nema mensi ) .. je fakt ze uz to nie je ono ale som prekvapeny ako v pohode sa tam usadil ;-) az sa mi nechce verit...

dizajn ako taky je uz dalsia vec... na budiky je vidiet sam som v 208 sedel... .... skor si naopak myslim ze s vyhladom na budiky budu mat problem nizke postavy ktore neuvidia ponad volant
Avatar - PeterLuk
19. 8. 2013 11:41
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Ja som nízky a problém som nemal (ani v 208, ani v 208 GTi ani v 2008). Ale pravdou je, že človek by si mal nastaviť volant a sedadlo ako mu to vyhovuje a nie podľa toho či vidí na budíky. Ale ja s tým problém nemám...
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2013 11:54
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
tak to je potesujuca sprava ;-) :yes:
Avatar - Hittman
19. 8. 2013 12:09
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Pěkné leda tak do parku a né do lesa >:-[] Jinak osobně jsem neviděl ani neseděl, ale v auto7 to dostalo v hodnocení 5ti lidí podprůměr krom jiného za smradlavé plasty a špatné lícování :no:
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2013 12:14
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
ja tymto autam tiez nerozumiem neboj sa ;-) .. do terenu to nie je... do mesta je lepsi maly hatch..... ani poriadny rodinny kombik to nie je len taka hrkalka vysoka kratka razvorom... tiez by som to nekupoval ale auto je to zaujimave ;-)
Avatar - PeterLuk
19. 8. 2013 15:22
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Smradlavé plasty a špatné lícováni >:D

Čo sa kvality interiérov týka, je dnes PSA z mainstreamu na špičke. Asi nesedeli v Oktávke... :no:
19. 8. 2013 19:18
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Nebo ty si spíš neseděl v novém Peugeotu, interiér ja na slušném standardu :yes:
Jinak nechápu pořád ty kecy ohledně budíků. V sobotu jsem si byl projet P208 GTI a neměl jsem sebemenší problém, viděl jsem celou kapličku bez problémů. Holt si to chce správně nastavit volant a sedačku. Ke zpracování interiéru také nemám žádných výhrad ;-)
Avatar - PeterLuk
19. 8. 2013 20:42
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
Veď píšem: "Čo sa kvality interiérov týka, je dnes PSA z mainstreamu na špičke."
Čo sa týka nových Peugeotov: sedel som v 508 sedan, 508 RXH, 208, 208 GTI, 2008, RCZ, 5008, 4008, 3008 HY4 :-) So žiadnym som nemal problém - práve naopak.
Peugeot :yes:
19. 8. 2013 21:16
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
asi jsem to blbe pochopil ;-)
18. 9. 2013 12:33
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
vzdy zalezi na tom jak to chce (ma) pisalek podat. u kazdyho auta muzu vrazit sedacku ridice do zadni polohy a na zadni sedadlo posadit dvoumetrovyho chlapa. kdyz dostanu zcela jine zadani tak soupnu sedacku uplne dopredu a dozadu posadim prcka ze sveta motoru. stejne deb*ilne jde vyfotit i pohled na budiky skrz volant.
20. 8. 2013 21:44
Re: Několikatero přikázání pro pohled na budíky
ja mam 196cm a v 208cke totalne bez problemov.
Avatar - PeterLuk
19. 8. 2013 11:39
Pekné auto...
Súhlasím s kvalitným interiérom, aj auto samotné sa mi páči ale neviem či nieje vysoká cena. Taký Auris TS je stojí podobne...

Mimochodom, pri tej streche sa nikto neinšpiroval Roomsterom ale offroadmy: [odkaz]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2013 11:57
Re: Pekné auto...
suhlas... to vyvysenie strechy vzadu pripomina riesenia britskych terenakov ;-)
19. 8. 2013 12:46
uz ten titulek je zavadejici
nafta do města nepatri
vpodstate nepatri do zadnyho osobního auta
pak se nedivte az diky rakovinometum dostanete rakovinu plic nebo močového mechyre
Rozbalit vlákno
25
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2013 12:49
Re: uz ten titulek je zavadejici
suhlas... do normalneho auta jedine benzin ;-) :yes: zlaty benzin :yes:
19. 8. 2013 20:12
Re: uz ten titulek je zavadejici
:yes: :yes:
19. 8. 2013 14:27
Re: uz ten titulek je zavadejici
Přesně to mně napadlo, aniž bych článeček četl. Už by mohli novináři konečně začít psát pravdu a lidem natvrdo sdělovat, že auto v naftě s DPF je do městského provozu s ohledem na problémy s filtrem naprosto nevhodné, takže jedině benzín. Jenže pak by jim možná nepůjčovali? Nemyslím,potřebují PR testíky, dojmy atd.... Připomíná mi to prodejce, který lékařce z rodiny (faktem je, že o nějakém DPF ona nic netuší-také proč by měla?) nabídli sice krásnou C3 v úplně skvělé TOP výbavě za výbornou cenu, jenže v naftě. Chovají se neseriozně, prodejci i novináři.Novináři by se mohli už napravit. :-!
Avatar - LEGOPARK
19. 8. 2013 15:23
Re: uz ten titulek je zavadejici
A co ak chcem to auto pouzivat hlavne mimo mesta, na dlhsie trate??
19. 8. 2013 16:11
Re: uz ten titulek je zavadejici
na to je benzin jedinou moznou inteligentni volbou
19. 8. 2013 20:13
Re: uz ten titulek je zavadejici
Benzinový motor boří rekordy: Má najeto pět milionů kilometrů! [odkaz]
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2013 15:26
Re: uz ten titulek je zavadejici
No jestlis jí poradil aby si nevzala asi nepředimenzovanější malej motor na trhu 1.4 HDi tak se s tim aspoň nechlub >:-[]
19. 8. 2013 17:51
Re: uz ten titulek je zavadejici
Nauč se číst a potom reaguj k napsanému, je to problém? Asi je, že jo? Zdarec! :-!
Avatar - WinDiesel
19. 8. 2013 17:53
Re: uz ten titulek je zavadejici
Hele, mysliteli, co kdybys to nechal na rozhodnutí kupců?
Kdyby ses zeptal kteréhokoli dealera kterékoli značky, sdělil by ti, že první otázka zájemci o dieselovou verzi je - jak s tím budete jezdit? A v případě, že zájemce odpoví - po městě a krátké trasy, žádný prodejce se neodváží doporučovat diesel - a tomu vcelku odpovídají i prodeje - do nižší střední včetně.
Nevím, proč tady tak úplně zbytečně štěkáš.
19. 8. 2013 21:32
Re: uz ten titulek je zavadejici
Nemas pravdu, ked sme kupovali firemne auta, tak predajcovia sa vzdy dusovali, ze kratke trasy a mestka prevadzka nie je pre sucasne naftaky problem ;-) . Hodne zalezi na tom, na koho natrafis
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2013 21:43
Re: uz ten titulek je zavadejici
a co by ti měl tvrdit? Že nafta je krám? Dnešní diesel zvládne vše, jen majitel občas musí tyto schopnosti finančně podpořit, třeba vykucháním DPF a chiptuningem >:-[]
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2013 21:40
Re: uz ten titulek je zavadejici
V tomhle vcelku souhlas, vlastně v podstatě netuším, proč u vozů velikosti Fabie vůbec nabízí diesel. Tedy u Fabie coby služebního vozu se to snad ještě dá pochopit. Ale k čemu u nás vůbec nabízí i20ky a další s diesely, to opravdu netuším...

Ale že diesel do města nepatří, tak o tom se nemá smysl přít. Tohle prostě každý uvažující tvor musí uznat. Vyvinutější civilizace to ví, jen Evropa tu bojuje za přestování nafty na polích a tváří se při tom jako zachránce planety 8-s :-!
18. 9. 2013 12:45
Re: uz ten titulek je zavadejici
na druhou stranu když jsem měl benzína jezdil jsem za 10-11 litrů po městě. Teď jezdím za 6 nafty. Radši se teda chovám neekologicky než bych projezdil jednou takový prachy než teď.
18. 9. 2013 12:42
Re: uz ten titulek je zavadejici
Tak to bych ani neřekl. Strejdovi doporučili ve Volkswagenu Golfa 1,6 TDI a to s předešlým autem najezdil 20000 km za necelých 5 let. Takže to kterýkoliv bych upravil možná tak na - každý desátý.
18. 9. 2013 12:48
Re: uz ten titulek je zavadejici
Zaujimalo by ma, kolko kilometrov s tym najazdili a kolko regeneracii DPF zazili.
Avatar - WinDiesel
19. 8. 2013 17:54
Re: uz ten titulek je zavadejici
Ježišmarja, koho to zase pustili v ústavu k počítači a internetu .............
19. 8. 2013 19:11
Re: uz ten titulek je zavadejici
"Diesel do města nepatří, že smrdí a svini"

Diesely patří na dálnice a rovné silnice.
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2013 21:46
Re: uz ten titulek je zavadejici
diesely především patří do všeho, co má aerodynamiku na úrovni krabice od bot a co váží nad 2 tuny :-!
20. 8. 2013 07:31
Re: uz ten titulek je zavadejici
Zajímalo by mě, jakou logiku má tohle oddělení. Platí snad pro těžká a neforemná auta jiné fyzikální zákony? Těžší auto potřebuje objemnější motor. Nafta má sice o něco více energie v litru než benzín, ale určující je motor a jeho účinnost v dané aplikaci.
Avatar - rohYpnol
20. 8. 2013 20:48
Re: uz ten titulek je zavadejici
Logiku to má vedle stále přecijen o něco vyšší účinnosti naftového motoru především tu, že kdyby všichni jezdili na benzín, tak bude 40 Kč/l jen zbožným přáním a ne noční můrou, jako naštěstí ještě dnes je. Jinými slovy benzin pro všechny bez rozdílu je příliš velký luxus. A jestli už něco musí jezdit na naftu, tak ať to má alespoň trochu smysl.

Koneckonců proč si myslíš, že ve velkém offroadu budeš s naftou jezdit třeba za 10 l ale mít tam benzin, tak tam leješ klidně o 2-3 l víc... Neřeším normovanou spotřebu, ale tu reálnou.
21. 8. 2013 12:30
Re: uz ten titulek je zavadejici
V litru nafta více energie má, škoda, že se netankuje na kilogramy :-)
Avatar - daffyduck
18. 9. 2013 12:35
Re: uz ten titulek je zavadejici
A proto jsou všechny autobusy MHD na benzín (marginální pokusy s LPG, CNG, Ethanolem nechte do sci-fi literatury)?
Nebo malé dodávky zavážející např. pekárenské zboží po větších městech také v benzínu?
Mě spíš zaráží nutnost mít ve městě něco, co vypadá jako terení auto a není. Co je městský crossover? Proč do města pseudočtyřkolku? Nápodoba v podobě elektronicky řízeného prokluzu jde naprogramovat asi do každého aktuálního auta a vyšší světlá výška ve městě k ničemu není. Když mám strach, že za kalamity technické služby neposypou, a jám mám tak nenahraditelné povolání, že musím vyject, pořídím si auto, které si s takovou situací poradí.

Ano je to M1A2 TUSK (Tank Urban Survival Kit) Abrams ;-)
18. 9. 2013 12:51
Re: uz ten titulek je zavadejici
Marginální pokusy? Nám po městě jezdí všechny busy na plyn. To bydlíš někde na Zakarpatský Rusi, že tam máte takový archaický modely ne? Jinak souhlas s těma teréníma autama ve městech. Vysvětluju si to tím, že má někdo malý ego tak potřebuje velký auto. Takovou kalamitu, že by nešlo jezdit s 2kolkou jsem zažil párkrát za život. Limitující faktor jsou vždycky blbci co neumí jezdi po sněhu, ale nutně musí vytáhnout auto a motat se s ním v provozu. Jinak 2kola s pořádnýma zimákama není v zimě problém.
Avatar - daffyduck
18. 9. 2013 13:06
Re: uz ten titulek je zavadejici
Kompletní plynofikace vozových parků MHD jsou opravdu výjimky. Bohužel u nás jezdí pouze pár EKObusů. Zbytek jsou kouřící Karosy v dezolátních stavech. Nevím jestli mají emise ošulené, nebo na ně platí jiné limity, každopádně to jim leze z výfuků, když se plouží od zastávky k zastávce, nebo když stojí a čekají na cestující, musí několikanásobně převyšovat to, co vyprodukují moderní diesely v osobácích.

Plus když máte to štěstí, že díky ekologickým blokacím skrz vaše město proudí kamionová doprava zastoupená vozovým parkem jako RO, UA, PL, HU, SK nebo CZ , jsou úvahy o nevhodnosti dieselů v osobácích ve měste docela mimo mísu.
18. 9. 2013 14:26
Re: uz ten titulek je zavadejici
No tak to u nás naštěstí kompletní plynofikace autobusů proběhla. Nicméně jezdí nám tu přesně ty RO UA PL HU atd. kamiony přes město, takže nějaký osobáček s malým dieselem to nevytrhne.
20. 8. 2013 08:40
Plusy: bohatá výbava?
Chápu, když se tohle napíše u auta se širokou základní výbavou, pokud je tomu tak, chybí její výčet. Ale co to přesně znamená u testovaného auta s nejvyšší výbavou, tomu moc nerozumím, tam by to snad měla být samozřejmost a nikoli plus. Možná to taky chápete jako širokou možnost příplatkové výbavy, což ale asi nebude tento případ. Tento bod by asi měl z plusů zmizet, protože je dost matoucí.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
21. 8. 2013 08:45
videl som to auto uz nazivo viackrat
musim priznat ze nazivo vyzera lepsie ako na fotkach.. posobi robustne majestatne sympaticky ... uputa to ano ...... ale sam seba sa pytam.... k comu by mi bolo taketo auto? Nema to stvorkolku, podvozok svojou svetlou vyskou sa ani lacnemu stepway nemoze rovnat.... razvor na urovni malych aut.... interier svojim sposobom tiez svojsky a poznam aj krajsie s normalnymi budikmi.... radenie zase nic moc.... stara znama pezotacka vada... , skutocne aj ked pezoty mam rad nenapada ma jediny dovod na kupu tohto navonok na pohlad zaujimavo tvarovaneho auta... je to taka zlatanina ktora vyzera sice tvarovo zaujimavo ale ked sa pozriem realite do oci tak mi nepride to auto ani ako moc prakticke ani do mesta ani do terenu ... v podstate je to male auto s batohom obute v kanadach .... aky to ma zmysel neviem... asi by som radsej volil terajsiu SX4 4x4 ktora je za slusne prachy a nezlakne sa ani cesty mimo asfaltu a ma aj 4x4 .... a posobi ako dostojne auto... neviem..... realne sa mi 2008 pacila na pohlad ... mal som moznost ju omrknut aj staticky aj v pohybe..... ale zmysel mi ako kupcovi to auto nedava ziadny... ani cena nie je velmi vyhodna... za podobnu cenu mam pomaly o triedu vacsi hatch a aj silenjsi priestrannejsi a praktickejsi po kazdej stranke.... neviem... stale spekulujem cim by ma mala 2008 uputat a zaujat.... podvozkom? radenin? dizajnom? nenachadzam nic rozumne co by ma presvedcilo o kupe.... neviem.... kazdy sme iny a kazdemu sa paci nieco ine... mne sa dizajnovo to auto aj paci ale zmysel mi nedava a realne by som o takom niecom asi neuvazoval.... ale auto pekne ok to ano :yes:

PS: tu je zaujimave porovnanie VTi vs HDi [odkaz]
Rozbalit vlákno
4
21. 8. 2013 12:27
Re: videl som to auto uz nazivo viackrat
Tak už se rozmysli, co chceš vlastně vyjádřit. Začneš tím, jak auto dobře vypadá ve skutečnosti, pak se několikkrát sám sebe něco ptáš, pak mezi desítkami teček napíšeš asi třikrát "....neviem.....", aby ses nakonec znovu sám sebe zeptal, čím asi tak by tě měl 2008 zaujmout, podvozkem? Řazením? Dizajnem? Nenecházíš nic rozumné a zakončíš to tím, že se ti dizajnově to auto líbí a že je hezké.

Pak se divíš, že tě mají za šaška.
Avatar - 3_diamanty
21. 8. 2013 13:26
Re: videl som to auto uz nazivo viackrat
ale ved vyzor s tym nic nema... mne sa auto paci.... ale rozumny dovod na kupu takehoto auta nevidim... ale pacit sa mi dizajnom moze nie? ;-)

rozmysli si skor ty co napises ;-) pripadne ak nechapes mojmu textu.. nepis nic ;-)
21. 8. 2013 13:34
Re: videl som to auto uz nazivo viackrat
Napsals, že auto tě nezaujme dizajnem (doslova se ptáš, čím asi tě má zaujmot, podvozkem, řazením, dizajnem?) a teď zase píšeš, že výzor s tím nemá co dělat a že se ti líbí. Tak já ti nevím, až budeš zase chtít příště něco napsat, napiš to, přečti po sobě a neodesílej, všem bude líp ;-)
Avatar - Delfin2
25. 8. 2013 18:11
Re: videl som to auto uz nazivo viackrat
>:D :yes:
22. 8. 2013 07:44
Prišiel som, videl som...
...a s pokrčením pliec odchádzam. Bez nápadu, bez zaujímavosti. Na poslednom bratislavskom autosalóne som si ho všimol len náhodou. Ale neoslovil, na rozdiel od niektorých iných nemal čím.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - jazva
18. 9. 2013 12:41
Re: Prišiel som, videl som...
beztvará hruda... Nič pekné na čom by spočinul zrak. Po fotkách, naživo obrovské sklamanie. 8-s
Avatar - nalimer
18. 9. 2013 13:01
iný pohľad a test
nemal som auto na celý týždeň, len na 3 dni, takže som si dovolil spraviť naozaj len mikrotest s prvými dojmami - [odkaz] (test je na nezávyslom serveri...)
tak či onak, auto má aj nemá pozitíva. je to mestské auto, ktoré zvládne aj jazdu na snehu. dizajnovo patrí k tým elegantným. zaujme skôr ženy, ale neurazí ani muža. nie je to trhač asfaltu. je to dobrá alternatíva ku kompaktním autám. ak ste sa nenašli v týchto vetách, tak ani nechoďte k predajcovi.
Rozbalit vlákno
0