Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Co se v USA dělá s nelegálními (automobilovými) přistěhovalci

Američtí celníci mají moc pěkné video, jehož cílem je odradit zájemce o individuální dovoz neschváleného vozu. Exemplárně potrestaný Defender ovšem vzdoroval dlouho...
Zpět na článek
27. 8. 2013 16:04
27. 8. 2013 18:33
27. 8. 2013 19:15
27. 8. 2013 19:50
27. 8. 2013 20:04
27. 8. 2013 20:21
27. 8. 2013 20:33
27. 8. 2013 20:47
28. 8. 2013 01:05
28. 8. 2013 09:12
27. 8. 2013 22:45
28. 8. 2013 10:41
27. 8. 2013 19:51
27. 8. 2013 22:08
27. 8. 2013 22:22
28. 8. 2013 01:08
27. 8. 2013 22:57
28. 8. 2013 01:10
27. 8. 2013 19:11
27. 8. 2013 15:36
Automobilové barbarství v praxi
Tohle video je opravdový hnus, který každému milovníku aut rve srdce. Chudák Defík, tohle si opravdu nezasloužil... Jen kvůli pár úřednickým pablbům, jakoby mu nemohli vystavit výjimku, vždyť kolik takových nadšenců se v USA najde, aby se namáhali s individuálním dovezem z Evropy?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Achernar9
27. 8. 2013 19:06
Re: Automobilové barbarství v praxi
Přesně. Nechápu, co je na tom videu pěknýho. Mě to fakt srdce rvalo. I když mám americký koráby víc než rád ale amíci jako takový si to u mě pěkně pos....li. 8-s Tohle udělat s málem novým Defíkem... chudinka majinká... :'-( A rozhodně si nemyslím, žeby jim tam nějak narušoval to jejich prostředí.
27. 8. 2013 16:04
Hezký
Chápu zabavení auta - majitel neměl to, co měl mít, ale nechápu, proč ho hned zničit - mohli ho věnovat nějaké nadaci třeba do Afriky. Tam jsou určitě za každý takový kousek vděčnější a určitě by ho nedali sešrotovat....
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Ronault.
27. 8. 2013 18:33
Re: Hezký
Přesně tak...

Když si představím, že známému odkoupili tuším do Nairobi jeho 20 let starého Transita na benzín, přitom byl zrezlý a děravý jak ementál, tak co by dali za takového Defendra... tohle je opravdu neserioznost a antihumanita v přímém přenosu... hlavně pak udělat super koncert pro charitu... 8-s
27. 8. 2013 19:15
Re: Hezký
Nelze tak jednoduše říct.

Kdo by zaplatil přepravu z USA do Afirky? To vyjde na několik tisíc USD. Administrativa, plus další náklady a poplatky.
27. 8. 2013 19:50
Re: Hezký
Myslíš, že tohle divadlo bylo zadara ? Podle mě by stačilo ho podstrčit nějaké charitě, ta už by se o to postarala na vlastní náklady...

Defíka je mi líto, ale to bych tak neřešil. Opravdu jsme odsouzeni jako lidstvo k záhubě, když zničíme takový drahý a kvalitní nástroj jen kvůli pár papírům... ;-\
27. 8. 2013 20:04
Re: Hezký
Jen za tu cenu (jedné) přepravy, si v té Africe můžeš koupit ojetých aut několik...
27. 8. 2013 20:21
Re: Hezký
A ty ojetiny sem tam vyskytly nebo co? :no:
27. 8. 2013 20:33
Re: Hezký
Tahá se to většinou z jihu Evropy. Tam vyjde přeprava přes Gibraltar na pár Eur. Někde jsem o tom kdysi četl článek.
Závěr byl asi takový, že Afrika slouží jako obrovský šroťák Evropy. Ceny ojetin za babku, díly za babku, obrovský výběr...

Takže ne, že vyskytly, ale z Evropy je do Afriky pořád blíže a tahaj se tam auta především od nás (E) a ne z USA. :-!
27. 8. 2013 20:47
Re: Hezký
Sam pises predevsim ;-)
Afrika je dost velka a lode priplouvaji do ruznych casti urcite :-)
28. 8. 2013 01:05
Re: Hezký
Takže opět, o problému nic nevíš, jen jsi měl touhu aspoň něco napsat...

Už aby byl konec prázdnin... :-!

PS: Ano, i v Africe jezdí vozy, které se vyrábí jako nové v USA a taky se tam vozí pro onu tamní smetánku. Ale to jsou kusové prodeje.
28. 8. 2013 09:12
Re: Hezký
To uz se nemuzes dockat skoly nebo proc ty prazdniny? >:D
27. 8. 2013 22:45
Re: Hezký
Má to odstrašit lidi. A očividně to funguje. Tedy alespoň na pár diskutérů v ČR. :-)

Souhlasím s myšlenkou (tedy zbytečně neničit, co může sloužit dál), ale na druhou stranu chápu funkci odstrašujícího příkladu.
28. 8. 2013 10:41
Re: Hezký
Tak zrovna Defender je celkem kultovní vozítko, byť tohle nebyla zrovna series I nebo něco podobného.Nad Golfem nebo Astrou by neštěkl pes...

Funkce odstrašujícího případu ? "Profesionály" v oboru to nezastaví, fandů, co mají potřebu dovést si milované auto stejně moc nebude a pokud falšoval nějaké listiny, tak bude mít celkem dost odstrašujících problémů i bez rozštípaného auta...

Taky mu mohli napařit mastnou pokutu, vydělali by, a navíc by bylo na ten kontejner do afriky...
27. 8. 2013 19:51
Re: Hezký
hromady humanitárních spolecnosti co tam kazdej den posilaj hromady kontejneru s jinym zbozim
Avatar - Ronault.
27. 8. 2013 22:08
Re: Hezký
A jak mi vysvětlíš, že 20 let starého Transita, který byl jak ementál a koupili jej od známého za 20t Kč, čili 1000 USD, se jim do Afriky vyplatí odvést, ale tady zadarmo Defendera by se jim nevyplatilo odvést.... ? To je opravdu logika.

Vývoz některých ojetin nejen z Evropy do Afriky je klasická věc, která se provozuje už dlouhá léta a to se auta neprodávají, ale darují...
27. 8. 2013 22:22
Re: Hezký
Ono těch lodí totiž jezdí mezi USA a Afrikou málo. Naopak lodě vozí věci z Afriky do Evropy a cestou zpátky by jely prázdné, tak se to snaží vytížit vším možným. Cena za dopravu v tomhle směru je proto dost nízká, zvlášť, když někteří dopravci mají nasmlouvané kvóty, které kvůli krizi mají problém využit.

Ty určité ojetiny mě trochu trápí, jeden čas jsem z nostalgie koukal po Peugeotu 505 Kombi - v Evropě už žádný normální není, všechny odjely do Afriky. To samé Hiluxy a podobné pick-upy, staré Mercedesy taky za chvíli začnou mizet. :-)
28. 8. 2013 01:08
Re: Hezký
Pro zajímavost se kouni na cenu přepravy jednoho vozu z USA třeba do frekventované Evropy. Potom zkus třeba najít Afriku... Cena se platí od hmotnosti, pak třeba rozměrů nákladu. To ti dá velmi jasnou a nesmlouvavou odpověď. :-!
27. 8. 2013 22:57
Re: Hezký
Pořád budou náklady menší než na nové auto. Určitě by se nějak dalo využít.
28. 8. 2013 01:10
Re: Hezký
Nové.. proč? Komu? Jak? Tohle je Afrika, tam jsou naprsoto jiné hodnotové měřítka. :-!
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
27. 8. 2013 16:58
PRASÁCI !!
Ekologie jim zdá se nic neříká. Když už to auto musi zlikvidovat (lepší darovat nadaci či Afrika) mohli by místo machírskejch keců tomu alespoň sundat gumy, těsnění, plasty, určitě by se něco ještě hodilo k užitku. Né oni na to demonstrativně hoděj tunovej bagr paka. Už aby jim to TESLA nandala.
kcc-hho.webnode.cz
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Parda71 (BMWfans)
27. 8. 2013 18:59
tupci
Amerika se zase ukázala. Kvůli byrokracii zničit tak nádherné auto. To se to auto třeba nedalo na náklady majitele vrátit zpět odkud bylo přivezeno? Proč to hned ničit. A ještě k tomu opět takovým omezeným způsobem. Co je za logiku ničit gumy přímo tím velkým nakladačem? To je takový problém vyšroubovat ventilek? No jo, na to by americká tupá palice potřebovala mozek, který očividně chybí i té opici, která žvatlá na konci videu. Jeho jiskra v oku jak to parádně tomu "kriminálníkovi" nandal je až děsivá.

Anglie je v tomhle krásná. Tam hodně jezdí auta jak Evropská, která patrně pro GB nebyla určena a tudíž nemají pravostranné řízení, nebo tam je spousta amerik, taktéž s řízením vlevo. A nikomu to nevadí.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Achernar9
27. 8. 2013 19:11
Omezenci
A chudinka Defík vůbec nevzdoroval. Ani nemohl, takovýmu drapáku. A tahle likvidace snad byla jen pro názornost, aby to právě motoristický nadšenci prožívali co nejmučivěji. 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
27. 8. 2013 19:53
Já tomu asi nějak nerozumím.
Občas koukám na ty různý pořady, kde custom garáže přestavujou auta na všemožný zpotvořeniny, ze kterých šlehají plameny, lowridery, rat style, hot rody, nejnepředstavitelnější kreace, ze kterých by se každému evropskému STK zježily chlupy a normálně to tam jezdí po ulicích, nikdo to neřeší. A na druhou stranu tam nemůže jezdit auto, který je běžně homologovaný ve světě. Něco mi uniká. Je mi jasný že je za tím stejná byrokracie jako v Evropě, jen naruby, ale celkově v tom nějak nenacházím logiku.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Rampa89
27. 8. 2013 19:58
Smutný záblesk toho
jak se z etalonu svobody stává... evropa.... :no:
Rozbalit vlákno
0
27. 8. 2013 21:12
Horsi, nez uredni siml
Tohle barbarske video me natolik vytocilo, ze jsem se kvuli nemu prihlasil, abych mohl pridat prispevek. Nedalo mi a sel jsem zkontrolovat skutecny stav veci na DVLA webove strance https://www.taxdisc.direct.gov.uk/EvlPor… jak je vlastne ten Defender stary. Po zadani registracni znacky B507WRN a znacky Land Rover vyslo datum prvni registrace v UK 2. ledna 1985, coz i kdyby to video bylo stare nekolik mesicu dela z vozu starsi, nez 25 let. Podle clanku vozy starsi 25 let nemusi splnovat soucasne regule. Jednalo se o 2.5-litroveho dieseloveho Landika v cerne barve. Nevidim zadny podvod. Spis uredni sikanu blbych amiku vuci pravdepodobne britskemu imigrantu, ktery si chtel kousek Britanie privezt sebou do te kolonie. Budiz tohle vystrahou pro vsechny, kdo odmitaji americke sunky a chteji si radsi importovat kvalitni evropsky vuz.
Rozbalit vlákno
2
28. 8. 2013 02:04
Re: Horsi, nez uredni siml
kdyby sis to precetl tak bys zjistil ze vozidlo melo zfalsovane udaje. nalepili na novyho defenda stary znacky a prislo se na to. predpis je to sice debilni ale je platny a je videt ze nekde se tresta poruseni. to neni jako u nas kde se podvadi a falsuje a dodatecne se vse zlegalizuje a maximalne mala pokuticka. jedine vysoky postih je ucinny.
Avatar - anti99
28. 8. 2013 05:57
Re: Horsi, nez uredni siml
presne tak, kratenie dani a osieranie uradov v US je trestny cin, ktory sa neodpusta.
27. 8. 2013 21:18
Inteligence made in USA
Amíci byli vždycinky blbý, je to stejný případ jak vojáci za války snad Irák nebo Kuvajt, vyhodili do vzduchu krásné exponáty mimo jiné lamborghini Lm002 nějakého diktátora.A to nemyslím při náletu, prostě je naplnili vybušninami a vyhodili.Holt zelené mozky..
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
28. 8. 2013 20:47
plýtvání přírodními zdroji
za cenu dodržování zákona , tenhle systém Svět zničí
Rozbalit vlákno
0