Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Niro ve Frankfurtu: První dojmy a video

Segment malých SUV láká Kiu. Ve Frankfurtu představuje předzvěst konkurenta pro Juke nebo Mokku.
Zpět na článek
10. 9. 2013 09:53
10. 9. 2013 10:06
10. 9. 2013 10:18
10. 9. 2013 10:30
10. 9. 2013 13:14
10. 9. 2013 14:26
10. 9. 2013 10:27
10. 9. 2013 15:33
10. 9. 2013 17:43
10. 9. 2013 09:53
KIA NOIR
No, pěkně nám to mistr Sch. servíruje. Mimochodem, tady vidíš to, čemu se říká design, tedy nikoliv chlupaté knedlíky nad Seinou, nýbrž realistické, přitom úchvatné výsledky práce toho, kdo se nevznáší, toho, kdo však ani nesedí na zadku. Tohle auto má prostě koule. Teď už jde jenom o to, čemu "koule" říkáš ty.

No... nejde jinak, padni komu padni - bravo... :*)
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Uživatel_5340709
10. 9. 2013 10:01
Re: KIA NOIR
Čéče to sis trochu naběhl, pokud francouzskému designu /teď neřeším techniku/ říkáš "chlupaté knedlíky", tak jak potom nazýváš design z Wolfsburgu??? >:D .......... "omšelá vesta", "průmyslový curry wurst", nebo "sterilní zachovalá teta"??? >:D :-!
Jinak zdravím a hezký den! :yes:
10. 9. 2013 10:06
Re: KIA NOIR
Na francouzský design si nemůžu naběhnout, to je vyloučené z podstaty motorismu... >:D
Avatar - Uživatel_5340709
10. 9. 2013 10:10
Re: KIA NOIR
Dříve jsem byl taky tak ortodoxní, ............ dnes i občas přiznám, že spoustu nápadů mají, vázne však ten úsek mezi sériovou výrobou a studiemi.
10. 9. 2013 10:18
Re: KIA NOIR
Já už jsem ortodoxní... opět :-) Jo, souhlas.
10. 9. 2013 10:30
Re: KIA NOIR
minule si chválil nový (faceliftovaný) mégane, teraz zase koncept kie... hm, hm, hm... čo sa to s tebou v poslednom čase deje? :-) :yes:
10. 9. 2013 13:14
Re: KIA NOIR
A tos ještě nečet ódu na novou 308.
Neděje se nic zvláštního, prostě jak si něco zaslouží pochvalu, tak se chválí, ne?
10. 9. 2013 14:26
Re: KIA NOIR
Já měl za to, že jde o koncept. Až to ostrouhají při výrobě, tak to bude vypadat jinak.
10. 9. 2013 10:27
zaujímavé...
až na tie predné svetlá ala ford ka 1. generácie veľmi zaujímavá, dokonca povedal by som pekná štúdia. dokonca aj tie ledky usporiadané do štvorcov sa mi tu na rozdiel od ceedu gt páčia :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
10. 9. 2013 11:03
PALUBOVKA DĚS
VYPADÁ JAK BATMOBILE >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Uživatel_5340709
10. 9. 2013 11:56
Re: PALUBOVKA DĚS
Je to spíchnuté horkou jehlou, jako kdyby to dělal někdo v modelářském kroužku. Ten pseudosemiš je natažen na panely, které nejsou ani pořádně dobroušeny. :no:
Avatar - PeterLuk
10. 9. 2013 15:33
Super
Takto by to malo ísť do výroby - bez zmeny, s trojfarebnou karosériou, len s druhým párom dverí a paluboukou zo Sportazu.
Rozbalit vlákno
0
10. 9. 2013 17:43
Já bych
si nejraději ještě počkal, až to Kia třeba na svém Buzzu víc okomentuje. Na co se to vlastně díváme? Designu velel Gregory Guillaume, šédesignér evropské sekce a auto je prý specificky navržené podle preferencí evropských zákazníků. Přední kola má pohánět spalovací 1.6 turbo Gamma, zatímco zadní osu - podle potřeby - bude nakopávat elmotor s akumulátorem dobíjeným průběžně rekuperací. Celé je to segmentově (= B) tamtéž co Venga a Soul , ale vypadá to zřetelně ambiciózněji, náročněji, a tudíž i dráž (tedy takový off-pro-cee'd). Zároveň tam vidíme kupu všelijakých řešení a není jasné, jestli jsou všechna nějak funkční - jako třeba přední sklopný(?) nárazník/difuzér(?), myšlená doopravdy - přední dvojsedadlo v celku (?), odkryté roury od rozvodů topení/klimy (?) atd. Spíš mi to v této chvíli přijde jako shromáždění nápadů, které se ještě budou dál dost upravovat a možná i používat v různých modelech, jak to u konceptů bývá. Třeba se díváme i na kus budoucnosti Vengy. Každopádně v interiéru jasný příklon k industriálu (trochu Zetor, trochu rallye kára) - tomu atmosférou odpovídá i propagační video tady: [odkaz] Zvenčí - sorry - je to pro mě trochu obehrané téma, z huti P.Sch. bych čekal víc, než další variaci na pózu městuodolné šelmy.
Rozbalit vlákno
1
11. 9. 2013 10:24
Re: Já bych
Zdravím patriku, jako vždy máš absolutní pravdu.
Jen dodávám, že z venku mi to dost připomíná vysoký ponton současné sportage.
Dle mých, jako vždy chabých informací, je to opravdu přesně to co píšeš, tedy heslo zní "něco vystavíme, aby se vlk ... a koza ..." .
Kia v následujících dvou jetech vlastně nic zásadního do prodeje nechystá, tak je třeba alespoň nějak zaujmout/tzv. tlouct do vody. PeterS přesně v závislosti na nové funkci v koncernu se věnuje tomu "globálnímu", ale hlavně v souvislosti se změnou struktury vedení(otec/syn) opět získává navrch Hyundai. Zkrátka Hyundai first. U Kia má být opravdu nové auto až ono PS nádherné GTéčko(2015?) a Optima i s kombíkem - prý už bude i s přeplnovaným dvoulitrem který se bude následně šířit i do jiných modelů. Jak jsem zaslech má přibýt cca 4-6 nových přeplňovaných motorů do dvou litrů(benzín i dýzl). Snad vše.