Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Niro ve Frankfurtu: První dojmy a video

David Bureš David Bureš 10. 9. 2013 • 16:59
27
16
Zobrazit náhledy (27)
suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013 suv kia novemodely autosalon frankfurt2013
Segment malých SUV láká Kiu. Ve Frankfurtu představuje předzvěst konkurenta pro Juke nebo Mokku.

Malá SUV si zákazníci oblíbili, automobilky tak postupně rozšiřují jejich nabídku. Na jaře v Ženevě debutovaly Peugeot 2008 nebo Renault Captur, Kia je proti konkurenci trochu pozadu, zatím ve Frankfurtu nad Mohanem představuje pouze koncept takového auta – Niro.

Niro je podle slov Kie náznak plánovaného auta segmentu B. Vyšší stavba karoserie dokazuje, že se nebude jednat o typické malé auto, ale o malé SUV.

Koncept dostal svalnaté tvary, jeho sportovnost podtrhuje jeho barevná kombinace – šedá karoserie s jasně zelenými detaily lahodí oku. Zároveň Niro dává najevo, že je spíše městským švihákem než králem polních cest a terénu.

Na přídi nechybí tradiční tygří nos současných modelů Kia, který je úzký podobně jako u nového Soulu. Zatímco mlhovky jsou podobné jako u Cee'du GT, trojúhelníková hlavní světla inspiraci u sériových modelů nehledají.

Je jasné, že před případným zahájením sériové výroby se Niro ještě změní. Sériovému provedení zcela jistě nezůstanou dveře otevírané k nebi, proměnou projde také kabina – propojené sedáky předních sedadel jsou ryze konceptová záležitost. Detaily palubní desky (výdechy ventilace nebo dotyková obrazovka) bychom však u sériového auta najít mohli.

Kia v současnosti zkoumá reakce návštěvníků frankfurtského autosalonu. Pokud budou kladné, mohlo by se Niro začít vyrábět.

Sériová výroba by mohla být zahájena v roce 2015, probíhala by v Žilině. Zatím není jasné, zda by sériové Niro dostalo upravenou platformu Cee'du nebo Vengy. Očekává se, že s malým SUV odvozeným od Nira přijde i sesterská automobilka Hyundai.

video

Témata
11. 9. 2013 10:24
Re: Já bych
Zdravím patriku, jako vždy máš absolutní pravdu.
Jen dodávám, že z venku mi to dost připomíná vysoký ponton současné sportage.
Dle mých, jako vždy chabých informací, je to opravdu přesně to co píšeš, tedy heslo zní "něco vystavíme, aby se vlk ... a koza ..." .
Kia v následujících dvou jetech vlastně nic zásadního do prodeje nechystá, tak je třeba alespoň nějak zaujmout/tzv. tlouct do vody. PeterS přesně v závislosti na nové funkci v koncernu se věnuje tomu "globálnímu", ale hlavně v souvislosti se změnou struktury vedení(otec/syn) opět získává navrch Hyundai. Zkrátka Hyundai first. U Kia má být opravdu nové auto až ono PS nádherné GTéčko(2015?) a Optima i s kombíkem - prý už bude i s přeplnovaným dvoulitrem který se bude následně šířit i do jiných modelů. Jak jsem zaslech má přibýt cca 4-6 nových přeplňovaných motorů do dvou litrů(benzín i dýzl). Snad vše.
10. 9. 2013 17:43
Já bych
si nejraději ještě počkal, až to Kia třeba na svém Buzzu víc okomentuje. Na co se to vlastně díváme? Designu velel Gregory Guillaume, šédesignér evropské sekce a auto je prý specificky navržené podle preferencí evropských zákazníků. Přední kola má pohánět spalovací 1.6 turbo Gamma, zatímco zadní osu - podle potřeby - bude nakopávat elmotor s akumulátorem dobíjeným průběžně rekuperací. Celé je to segmentově (= B) tamtéž co Venga a Soul , ale vypadá to zřetelně ambiciózněji, náročněji, a tudíž i dráž (tedy takový off-pro-cee'd). Zároveň tam vidíme kupu všelijakých řešení a není jasné, jestli jsou všechna nějak funkční - jako třeba přední sklopný(?) nárazník/difuzér(?), myšlená doopravdy - přední dvojsedadlo v celku (?), odkryté roury od rozvodů topení/klimy (?) atd. Spíš mi to v této chvíli přijde jako shromáždění nápadů, které se ještě budou dál dost upravovat a možná i používat v různých modelech, jak to u konceptů bývá. Třeba se díváme i na kus budoucnosti Vengy. Každopádně v interiéru jasný příklon k industriálu (trochu Zetor, trochu rallye kára) - tomu atmosférou odpovídá i propagační video tady: [odkaz] Zvenčí - sorry - je to pro mě trochu obehrané téma, z huti P.Sch. bych čekal víc, než další variaci na pózu městuodolné šelmy.
Avatar - PeterLuk
10. 9. 2013 15:33
Super
Takto by to malo ísť do výroby - bez zmeny, s trojfarebnou karosériou, len s druhým párom dverí a paluboukou zo Sportazu.
10. 9. 2013 14:26
Re: KIA NOIR
Já měl za to, že jde o koncept. Až to ostrouhají při výrobě, tak to bude vypadat jinak.
10. 9. 2013 13:14
Re: KIA NOIR
A tos ještě nečet ódu na novou 308.
Neděje se nic zvláštního, prostě jak si něco zaslouží pochvalu, tak se chválí, ne?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud