Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Sportovní kombi: Co koupit? Clio GT, Fabii Monte Carlo, nebo Ibizu FR?

I malé kombi může mít silný motor, sportovní podvozek a atraktivní design. Porovnali jsme nabídky Renaultu, Seatu a Škody.
Zpět na článek
20. 9. 2013 08:14
20. 9. 2013 09:22
23. 9. 2013 09:19
23. 9. 2013 11:50
24. 9. 2013 09:35
20. 9. 2013 08:38
20. 9. 2013 08:57
20. 9. 2013 10:20
20. 9. 2013 11:08
20. 9. 2013 12:21
22. 9. 2013 07:13
20. 9. 2013 08:54
20. 9. 2013 09:30
20. 9. 2013 09:43
20. 9. 2013 11:19
20. 9. 2013 11:31
20. 9. 2013 11:33
20. 9. 2013 11:38
20. 9. 2013 12:33
21. 9. 2013 08:44
21. 9. 2013 10:51
21. 9. 2013 12:30
21. 9. 2013 20:57
22. 9. 2013 07:35
Avatar - Well-being
20. 9. 2013 08:14
Standard
u škodovky: jako vždy, předraženo ;-)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Francuz
20. 9. 2013 09:22
Re: Standard
Presne tak, na to ze v podstate len zliepaju co im s VW davaju sa mi to zda dost drahe.
21. 9. 2013 20:37
Re: Standard
Že na něco nemáte ještě neznamená že je to předražené kluci. Tomu se říká nabídka trhu, někdo má a někdo nemá. Když se cokoliv prodává za nějakou cenu proč to za ní neprodat? Cena u Seatu a Rendlíku je nízká jen proto aby se vecpali do podvědomí a měli vůbec šanci na úspěch. Jinak Clio se hodně povedlo :yes: Jen ne v Combi :no:
Avatar - Francuz
23. 9. 2013 09:19
Re: Standard
Tu nikto nevravi ze na to nemame :-) Je to proste predrazene.. To auto nie je hodne svojej cenovky. (Ako som pisal na to ze skladaju to co im VW je to drahe). To auto je hodne cenovky ako ma Dacia. Ale ano ako pises pokial to ludia budu za tu cenu kupovat boli by v koncerne hlupi keby to za tu cenu nepredavali. A hej Clio vyslo (neviem uz kde som to cital a ci to je pravda, ale automobilka Renault je za 8/2013 druha najpredavensjia v EU) :-)
23. 9. 2013 10:49
Re: Standard
Máš dojem že třeba na Fabii neprobíhal žádný vývoj, testy? Myslíš že jim VW doveze veškeré díly a v MB se to jen poskládá? To si pleteš s Hnojdé v Nošovicích. Jediné co jim VW poskytne je platforma a agregáty, i ty platformy si ve svařovně vaří sami a některé motory se taky vyrábí v Boleslavi, není to prostě montovna jak je v Nošovicích odkud vyjíždí vzhledem ke kvalitě přeceněná auta už ta Dacia kterou zmiňuješ je na tom líp. Navíc nemá trapné reklamy.
Avatar - Francuz
23. 9. 2013 11:50
Re: Standard
Toz aj tak si ma nejako nepresvedcil :-) A ktore motory sa tam vyrabaju? Kto tie motory vyvinul? VW ci Skoda? Podla teba uprimne Skoda nie je predrazene auto? A hjondee to neviem tu automobilku som si do teraz nejako nevsimal, a dokonca do nedavna som ani nevedel ze sa sklada v CZ :-)
23. 9. 2013 12:16
Re: Standard
1,2 HTP, 1,2 TSI a 1,4 TSI

Když už se bavíme o motorech, v současnosti se v Mladé Boleslavi staví centrum pro testování motorů, jde o investici za cca 850 miliónů korun
Avatar - Francuz
24. 9. 2013 09:35
Re: Standard
Aj tak je to predrazene, a si ani neprdnu bez toho aby im nieco neschvalil VW o tom ma nepresvedcis ze to je inak.
20. 9. 2013 08:28
Cenový jemnocit...
...v podání Škody: Místo aby navigaci slevili, vyhodí ji z nabídky.

Za mně jednoznačně Ibiza, to auto se mi opravdu hodně líbí, idálně 1,2 TSI/77 + DSG :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 10:05
Re: Cenový jemnocit...
To víš že jo. Budeš si užívat GPS, držgrešle jedna....túúúdle. >:D
20. 9. 2013 10:21
Re: Cenový jemnocit...
Přesně, k takovým trikům ať sahá lowendová konkurence ála Dacia :-)
20. 9. 2013 10:24
Re: Cenový jemnocit...
Ještě by se mohl někdo u Dacie urazit. Dacia dává navigace ke každému modelu.
20. 9. 2013 08:29
LUKÁŠI, NA MOMENT PROSÍM, HNED!!!
Kde máš objem zavazadlového prostoru? Tam přeci vítězí naše Škoda...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - strýček BOB
20. 9. 2013 08:38
Ibiza...
Cena je překvapivě dobrá na malý kombík s automatem a 150koňmi. Když z toho vyházím nedůležité blbosti (park. senzory, velká kola a navigaci) tak je ta cena výborná. Seat opravdu překvapil.

Proč není ve srovnání malých kombíků progresivní Hjondé? Malý kombík jistě mají a ve všech měřítelných parametrech přebije konkurenci, ne?
Rozbalit vlákno
8
Avatar - kaa
20. 9. 2013 08:57
Re: Ibiza...
Ke druhé části příspěvku.
Pro Vaši informaci. Hyundai malé kombi nemá ve svém výrobním programu.
20. 9. 2013 10:20
Re: Ibiza...
Kdyby mělo, to by byla reklama: Miliónové auto za stopadesát tisíc! >:D
Avatar - Nerez
20. 9. 2013 11:08
Re: Ibiza...
Já si myslím, že i30 se srovnání nebojí. S odvahou si troufne porazit i o třídu menší kombi >:D
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 11:13
Re: Ibiza...
>:-[] Jj, narostl jim hřebýnek. >:D
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 12:41
Re: Ibiza...
8-s No samozřejmě...
Avatar - white label
20. 9. 2013 23:29
Re: Ibiza...
Co to je za polovičatý příspěvek, dyť ti tam druhá půlka ("á") úplně chybí... >:-[]
22. 9. 2013 07:13
Re: Ibiza...
Psal jsem to v čase obědovém a krapítko mi zaskočilo >:D
20. 9. 2013 08:40
Fabia kombi a Monte Carlo, ...
... to snad nemyslite vazne?!
Tento karosarsky hnus mi pripomina, ako ked vidim na dedine vytunenu Skodu 120 s doplnkami z hypermarketu!
Rozbalit vlákno
3
20. 9. 2013 10:26
Re: Fabia kombi a Monte Carlo, ...
Nesmíš furt koukat doma z okna na svůj dvorek >:D
20. 9. 2013 14:38
Re: Fabia kombi a Monte Carlo, ...
mariachi, kludne si s tebou popijem a zabavim sa na "backyarde" s mariachi kapelou, avsak Skodu na mojom "dvorku" necakaj! ;-)
20. 9. 2013 15:14
Re: Fabia kombi a Monte Carlo, ...
Na kapelu zapomeň, já jsem na to brnkání sám (a brnkám vlastně jen na nervy) >:D
Avatar - KANKUNEN
20. 9. 2013 08:54
Vše je jinak
Kouknu na ty auta, Rendlík vypada zdaleka nejlíp, zkontroluju jestli má čtyřválec a zda není Ibiza výrazně levnější. Tentokrát je to strašně jednoduché.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CountachSV
20. 9. 2013 09:00
pumlíč za půlmíč
jak někdo může dát půlmíč za takový auto... :-O ??
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2013 09:06
z tejto ponuky jednoznacne ibiza
ked si odmyslim parkovacie senzory a par blbosti tak auto bude este aj o dost lacnejsie ako je udavana cena s priplatkami...

a asi aj jedina z tejto ponuky je skutocne sportova motorom ;-)

za mna ibiza FR combi celkom jasne aj dizajnom motorom a cenou :yes:
Rozbalit vlákno
21
Avatar - Ozzman
20. 9. 2013 09:14
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Auto se nakupuje z velké části očima... tam pro mne není co řešit, Seat jasně vede. Nicméně na úvodní fotce z tohoto článku bych se skoro sunul k Fabii, Renault na ní vypadá opravdu odpudivě, přitom je to v reálu velmi sympatický kombík a Seat zase tak nějak, fórově i když je z trojice dle mě nejhezčí.

Bravo Seat!
20. 9. 2013 09:19
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Mně se na Ibize nelíbí ta extra vysoká kapota a ten divně otočenej prolis. Ale jinak dobrý :-)
A parkovací senzory bych bral, je z toho prd vidět.
Avatar - Ozzman
20. 9. 2013 09:32
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Já po včerejšku už ty senzory potřebuju taky... ;-\
20. 9. 2013 09:54
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Tak snad šlo jen o plechy :-)
Já parkovat ani po šesti letech moc neumím, takže bych senzory bral pomalu i na kolo.
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 10:12
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Můžeš být mistr světa v couvání, přesto jsou senzory (nebo kamera) příjemná fičůra. A dneska je prd vidět skoro ze všeho, za zadek se ti dítě klidně schová. U dodávky se mi jednou dokonce postavili dva maníci za zadek v momentě kdy už jsem měl zařazenou zpátečku a v klidu diskutovali. Viděl jsem je opravdu na poslední chvíli jenom díky tomu, že jsem necouval rovně.
Avatar - Ozzman
20. 9. 2013 10:17
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Jo, tohle je opravdu naprd, zvlášť, když dodávka neni prosklená.. někdy ty lidi nemyslí a nedojde jim, že je nemůžeš vidět..
Avatar - Ozzman
20. 9. 2013 10:17
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Nojo.. přehlídl sem lampu >:D Promáčkl sem si kousek kufru takže se to musí srovnat teď, snad nedojde na lakování, odřený to neni. Za chvílí uploadnu na MACZ :-(
Stan se >:D

Já si myslím, že parkovat umím, tak nějak průměrně, hlavně pozadu, ale někdy se stačí trochu soustředit na něco jiného a hned něco přehlídneš, ještě že má Mondeo půlku 5. dvěří z plastu, byla by to jinak daleko větší škoda >:D
20. 9. 2013 13:27
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Mám takový pocit, že se v manuálu dočteš, že zrovna sloupky senzory zachytit nemusí. >:D
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 14:11
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Možný to je, ale zatím jsem u Mondea senzory v nedbalkách nepřistihl. Někdy samozřejmě "řvou" i kvůli vyšší trávě, co prorůstá u obrubníků nebo za nimi. A pak jsou specialitky jako ta,která se přihodila mému otci. Postavil se přímo vedle lampy a když se vrátil do auta, prostě na ni zapomněl. Zařadil zpátečku, plnej rejd a prásk. 8-s Tak tam ti senzory opravdu nepomůžou.
20. 9. 2013 17:21
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
V autech najdeš dva druhy senzorů a konkrétně ty ultrazvukové mohou sloupek minout. Stožár lampy by ale minout neměly (nejsou zase tak tenké). Elektromagnetické tenhle problém nemají, ale jsou dražší. Ty jsou zase omezené tím, že reagují jen na pohybující se překážky (tedy stacionární překážku nepoznají, dokud se nerozjedeš).
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 21:07
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Nj, švagr takhle napíchl S-Maxe na náměstí na takovej ten dělící sloupek výšky cca 0.5 m. To je hrozná hovadina, jako dělaný na podobnou událost. Od té doby pro takový sloupek používá dosti nespisovný výraz - ču...ák. >:D
20. 9. 2013 23:19
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
>:D
Avatar - Ozzman
20. 9. 2013 15:26
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Já s tim mam málo zkušeností, co sem nacouval s vozy se senzorem bych spočítal na prstech jedné ruky >:D
20. 9. 2013 18:04
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Taky by se mi sikly, pri snaze nechat, co nejvetsi prostor pro vyjezd ze dvora, jsem zacouval az do asi 10 cm trciciho sroubu na sloupu. A couvani v noci u meho auta je temer nemozne, 1 couvaci svetlo a neni videt vubec nic, ocima to neni. 8-s
20. 9. 2013 18:23
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Ked si odmyslim blbosti, co pises, tak zrazu vidim prazdny prispevok :-O >:-[]
Avatar - Dominik.
20. 9. 2013 19:30
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
No s těmi parkovacími senzory musím dát za pravdu ostatním, co tu psali. Často, když parkuju paralelně tak ať čumím do pravýho zrcátka nebo oknem jak dlouho chci, pořád nejsem schopnej pořádně odhadnout kolik tam toho místa je. S parkovacím senzorem se namáčknu na auto za sebou a elegantně dorovnám popojetím dopředu, Bez nich kolikrát vykukuju ven z okna, šaškuju kolem minutu a nakonec stojím stejně na křivo nebo napůl v ulici a za mnou metr díra 8-s
S mým smyslem pro odhad rozhodně nutnost a štve mě, že to moje vlastní auto nemá. ;-\
20. 9. 2013 22:18
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Jako bych se viděl!
Ale je zajímavý, že A6 Avant odhadnu úplně perfektně, zatímco Fabii nejsem schopnej narvat ani do šestimetrový díry.
21. 9. 2013 09:27
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Nejlepší je nechat řídit manželku. Můžeš ji do toho kecat a radit, jak zaparkovat. :-)
21. 9. 2013 11:03
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
>:D :yes:
Avatar - woody-alien
21. 9. 2013 13:58
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
A nejsi ty náhodou ten legendární "prémiovej" člověk, když s A6 ti to jde a s Fábií ne a ne a ne. >:D
22. 9. 2013 10:03
Re: z tejto ponuky jednoznacne ibiza
Kéž by :-( >:-[]
20. 9. 2013 09:30
SPORTOVNÍ BOMBI
Klid, v nadpisu není chybka. A chybka není ani v autech - Velikostní třída bez připomínek, akcent na "sport" milý a přitažlivý.

Karosářsky s daným sportovním zadáním nejvíce koresponduje SEAT. Ibiza je pohledově lehoučká, má švih a jiskru. Fabia stárne, buďme tedy k této dámě velkorysí. Přesto - F-kombi nepatří k démantům Mladé Boleslavi. V konfrontaci k zatěžkané, boubelaté karoserii clia však drží stále důstojný krok.

Cenově je to jasné - SEAT je koncentrátem objektivního euro-realismu, ŠKODA je kompilátem národní image a v tomto modelu až jemně nezdravým sebevědomím, renault pak reflexí okolnostmi vnucené cenové gilotiny. Všichni jsou však přesto drazí. Z nákupního pohledu je prostě na místě tak jako tak u všech postesk nad hladinou cen, částka základu vždy nižší o sto tisíc by jistě věrněji odrazila nejen počáteční představu, nýbrž i zájem.

Technicky člověk nešlápne vedle nikde, zde snad jen apel na to, že ve sportovním autě této kategorie je automat, resp. dvouspojka hřebem do rakve jízdních zážitků. Totiž ke sportovnímu autu to přece chce také sportovního šoféra. A zde nevelký výkon holt žádá umění řidičské jaksi... onanie (v dobrém slova smyslu, samozřejmě). Tedy - manuál.

Výběr modelu - No, pod diskusním principem "v garáži padni komu padni" musím to eso z té garáže vytáhnout - SEAT IBIZA FR. Ovšem na manuálu a tedy na jednadvojce, v červené barvě a na krásných kolech (16´´).

SEAT... no vidíš, že to jde.
Rozbalit vlákno
13
20. 9. 2013 10:04
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Bravo, GTI! Dnes mi mluvíš z duše. :yes:
20. 9. 2013 10:33
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Pěkně sepsáno.
Ale bejt tebou, tu dvojspojku bych aspoň vyzkoušel - zvlášť ve spojení s tím "slabým" motorem 1,2 TSI/77. Je to překvapivě pohodová a svižná jízda a sportovní akcent daného vozu (tedy malého kombíku, ne WRC) doplní dokonale. A ve městě, kde se s těmito malými pracanty budem setkávat nejčastěji, budeš DSG velebit ;-)
Avatar - Deathstar
20. 9. 2013 12:43
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Nechci rýpat,ale DSG je na popojíždění v kolonách a parkování po městě asi nehorší automat,když nepočítám ty sportovní ostré automaty(E Gear,SMG,S-tronic,AMG Speedshift..to jsou ještě větší škubárny).

Neuvěřitelně škubavé,lehký plyn při popojíždění do kopce,nebo parkingu,tak DSG podtáčí motor,přidáte o chloupek víc,otáčky nahoru,zabere turbo a auto poskočí jak koza..

Při parkování do kopce na zpátečku,v autě s DSG vypadá člověk jak amatér co poprvé mačká spojku(vyzkoušeno ve Fabii 1.2 DSG)..

Po městě je nejlepší klasický automat s prokluzovým měničem,nebo manuál.Dvouspojka je fajn na otevřenou silnici..
20. 9. 2013 15:16
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Ano, to máš pravdu, to parkování není zrovna parádní disciplína pro jakoukoliv dvojspojku, tam vládne HDM. Nicméně na HDM mi ty zde nabízené motory přijdou opravdu slabší, navíc se s HDM ani nedodávají.
Chci říct, že osobně bych - i přes nešťastné parkování - volil spíš DSG, než manuál.
20. 9. 2013 15:50
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Nebo EDC, která je právě na parkování a popojíždění lepší než DSG.
22. 9. 2013 07:14
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
OK, já měl na mysli dvojspojku obecně.
Avatar - woody-alien
20. 9. 2013 21:15
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Tohle se taky nedá paušalizovat. Myslím to o výkonu motoru a HDM. Při hledání malého auta s automatem jsem si projel ledacos a vždycky je to o sladění. Takže nakonec jsem vzal HDM ve spojení s atmo 1.2 69kW a funguje to téměř neuvěřitelně.Brát to jen od stolu a podle papírových údajů, tak bych o tom vůbec neuvažoval.
22. 9. 2013 07:18
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Jasně, ve finále je třeba si všechno vyzkoušet :-)
Avatar - white label
20. 9. 2013 23:41
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Při trvalejším, hodně pomalém, popojížděni s dsg máš dvě možnosti, dej si tam buď Sport, nebo Manual, na Déčko nemůžeš jet v rychlosti někde mezi 1 a 2, protože v režimu D se dsg snaží být co nejekonomičtější a přeřazuje na 2ojku příliš brzy, při plynulém rozjezdu s tím není problém, ale při soustavném pomalém posunování si to prostě občas "přiskakuje". Celkově lépe/více kultivovabně je na tom mokré 6st. dsg, než suché 7st.
Avatar - JuckiCZ
22. 9. 2013 09:56
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
CVT? To mi přijde do města nejlepší...
Avatar - Deathstar
22. 9. 2013 14:11
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Mě přijde nejlepší do kolon a popojíždění klasický automat s prokluzovým měničem,stará škola ,CVT také není špatné(záleží ale na motoru),ale klasický automat je bych řekl nejlepší volba na městské ježdění.

Takový osmikvalt ZF v BMW,je při rozjezdu naprosto dokonale jemný,plus dokáže při jízdě řadit chytře a rychle jako dvouspojka ..

Při parkování samozřejmě ještě nebylo vymyšleno nic lepšího než manuál,ale kdo jezdí fakt hodně v kolonách a popojíždí, tak věřím,že ten spojku nechce..
Avatar - wakantanka
20. 9. 2013 12:36
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
So SEATOM plne súhlasím, z tejto trojice je jednozačne najkrajší a cenovo výhodný. Ale to tvrdenie o FABII snáď je len žart. Vysoká disproporčne úzka karoséria - krátka ešte ako tak ujde - ale v kombíku to bije do očí oveľa viac. Toto proste sa ani nemalo dostať do výroby. Fabka I. v kombíku je oproti tomuto docela pohľadné auto. Proste na tom vidieť, že novú generáciu treba ako soľ, pretože konkurencia je už niekde inde, jak technicky tak dizajnovo.
20. 9. 2013 20:21
Re: SPORTOVNÍ BOMBI
Tady souhlasím, jednoznačně Ibiza ST FR >:D :yes:
Avatar - peter_ko
20. 9. 2013 09:30
dve biele žehličky
a jedno modré auto k tomu... no ťažký výber >:D
Rozbalit vlákno
0
20. 9. 2013 09:43
Ibiza
Tento článek přesně vystihuje moje portfolio výběru.Malé kombi(2 děti) DSG (handicap) malý motor s rozumnou spotřebou (velké procento jízd po městě,i mimo město hodně jízd pomalu bo se žena bojí) a vychází mi z toho Ibiza .Nabízí nejnížší zákl cenu, prodejci jsou schopni dát nejvyšší slevy pač to není novinka jako Clio . Také nabízí jako jediná xenony které bych rád ,nikoliv z frajeřiny ale prostě večer hůř vidím a delší životnost xenonů,nemusím měnit,což nezvládnu díky handicapu ani u žárovky.Poznatek z jízd ,DSG je také lepší než EDC.Ano Clio má hezčí interier,exterier srovnatelný.Můj pohled
Rozbalit vlákno
0
20. 9. 2013 10:56
Z této trojice?
Vybíral bych vozidlo, které mi bude sloužit a proto bych zvolil Renault.
VW - Das problem s motory TSI
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Nerez
20. 9. 2013 11:13
Re: Z této trojice?
Ibiza se dá koupit i s 1.4kou a ve třídě malých kombi jasný volba :yes:
Ale nutno dodat, že Fabka combi Monte carlo vypadá také hodně dobře. Ale je jen s TSI
20. 9. 2013 11:16
Re: Z této trojice?
Když už, tak ještě možná s dieselem, ale od koncernu s tubo benzinem, toho bych se hodně bál.
Avatar - Ada je zase tady
21. 9. 2013 13:48
Re: Z této trojice?
Až přestaneš mít uhříky, začneš uvažovat. :-!
Re: Z této trojice?
Ani jedno z toho se tobě stát nemůže :-!
20. 9. 2013 11:07
ZÁZRAKY SE DĚJÍ....
Nejlepší - nejvybavenější - nejlevnější - nejhezčí - nejdelší záruka ...

BRAVO RENAULT CLIO
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ada je zase tady
21. 9. 2013 13:37
Re: ZÁZRAKY SE DĚJÍ....
Měl by ses léčit! :-!
Re: ZÁZRAKY SE DĚJÍ....
U tebe léčba evidentně nezabírá ;-)
20. 9. 2013 11:19
asi Clio
No ohledně spolehlivosti motoru a vůbec celého vozu bych vzal asi Clio, nehledě, že je cenově úplně jinde. Za tu Fabii bych měl Citroen C4 Piccaso, někde tady byl článek o cenách.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Deathstar
20. 9. 2013 11:31
Seat X Fabka
To že Seat s motorem 1.4Tsi stojí stejně jako Fabia 1.2Tsi,mě jen utvrzuje v tom,že Fabia je zdaleka nejhorší,nejhůře vybavený a nejvíc předražený model Škodovky..

Nejhezčí je Clio,ale asi bych bral právě Seata 1.4..
Rozbalit vlákno
0
Avatar - manitou
20. 9. 2013 11:33
VYBRÁNO
[odkaz]%C4%8Dka/mini… />
dvojnásobek ceny, ale dvojnásobná radost ;-) jinak ale tyhle články co by kdyby :no:
PS seat nabízí 1.4 tsi ? sice s jen s dsg ... ale je to příjemné osvěžení nabídky
PSS a co tohle ? [odkaz] ;-) :yes:
Rozbalit vlákno
0
20. 9. 2013 11:38
Pane Novák
Pane Adame Nováku jaká je prosím Vaše jasná volba. Rád bych to věděl od odborníka. Děkuji
Rozbalit vlákno
3
Re: Pane Novák
Nemá čas, asi ho rodiče nepustili k počítači :-!
Avatar - peter_ko
21. 9. 2013 09:13
Re: Pane Novák
pre Adama Nováka je dlhodobo jasná volba DACIA.
V súkromí však jazdí s týmto [odkaz]
Na tomto aute pre najnáročnejších si cení hlavne variabilitu interieru a exteriéru, nízke, takmer nulové náklady na prevádzku a absolútnu spoľahlivosť.
Re: Pane Novák
Kde jsi sehnal jeho foto? >:-[]
Avatar - Choochoo
20. 9. 2013 12:10
Sportovni kombi
Nejak mi to hlava nebere. Kdyz jsem videl ty fotky rikal jsem si asi je tim "sportovni" myslen vykon. Dle fotek to vypada ze sportovni ja uplne kazde kombi co kdo prodava, kdyz se za to vydava Fabia i Ibiza. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz vidim zdechle motory. Cekal bych vykon 150koni nebo vic a ono nic. K plusum u GTI se dava i manual. Kde je tedy ta sportovnost??? Cena me uplne dorazila. Opravdu zajimavy clanek.
Rozbalit vlákno
3
20. 9. 2013 12:24
Re: Sportovni kombi
Když může podle vašeho sakura klubu bejt sportovní Civic s 1,4 neturbo, tak co se divíš?
Ohledně dynamiky si s ním vytře zadek kterékoliv z těch tří nahoře. Ibiza možná i dvakrát.
Avatar - Choochoo
20. 9. 2013 12:37
Re: Sportovni kombi
Kdo tohle tvrdi je uz opravdu velky fanda, ale z hlediska designu je sportovnejsi. Takze by tady mohl byt, kufr ma stejne veliky, neli vetsi, takze designem je to sportovni kombi vice nez tyto ;-)
20. 9. 2013 15:18
Re: Sportovni kombi
Jasně, jinou odpověď jsem ani nečekal, prostě Honda je opět a zase to nej nej nej mezi čímkoliv...
Avatar - Sandai
20. 9. 2013 12:33
Težká volba
Pro mě těžká volba mezi mezi Seatem A Renaultem. Ale nakonec by to vyhrálo Clio.
Rozbalit vlákno
0
20. 9. 2013 12:50
"Sportovní" auto
"Sportovní" auto o výkonu 77 kW ... to zní vážně smutně ... těžká doba :-(
Rozbalit vlákno
8
20. 9. 2013 13:17
Re: "Sportovní" auto
To se přeci nevylučuje ,pokud tomu koresponduje aerodynamika a váha.
20. 9. 2013 13:46
Re: "Sportovní" auto
Tady je potřeba vnímat velikost a váhu vozu, stejně jako charakter motoru. Ještě dnes si někteří borci s 40kW HTP hrají na trhače asfaltu, oproti tomu je i papírově slaboučká 1.2TSI velice slušný materiál.
Avatar - Blue Sun
21. 9. 2013 08:43
Re: "Sportovní" auto
Fiat Uno Turbo neměl víc a byl to sporťák, ze kterého se svíraly půlky... toliko ke kilowattům.
21. 9. 2013 10:08
Re: "Sportovní" auto
Jenže to bylo před 25 lety, vážilo to půlku a ani tenkrát to nebyl žádný pravý sporťák jen to jelo trochu víc, než byla většina lidí tady zvyklá.

... toliko ke kilowattům. :-)
Avatar - Bristol
21. 9. 2013 12:32
Re: "Sportovní" auto
fiat uno turbo na tehdejší poměry rozhodně byl sporťák.. ;-) když běžná auta jeho velikosti měli okolo 30-40kW
22. 9. 2013 07:19
Re: "Sportovní" auto
Uno turbo nebylo sporťák ani omylem.
Jen bylo opravdu zběsile rychlé - zvlášť v té době.
21. 9. 2013 23:12
Re: "Sportovní" auto
Uno turbo 1.3 105k vazilo 846kg, Fabia asi 1200. Aj ked priberies a dobre sa najes, Uno bude daleko rychlejsie ako Fabia.
22. 9. 2013 07:25
Re: "Sportovní" auto
Záleží která Fabia.
1,2TSI rozhodně, ale Fabia kombi RS je podtatně rychlejší, než libovolné Uno.
Nicméně Fabia RS v tomto přehledu není, tak na ni kašlem :-)
20. 9. 2013 14:32
Ježíšmarjávaverko, už zase?
Když už se impotenti v marketingu Renaultu / Seatu / Škody neumějí oprostit od perverzního označení "sportovní kombík", tak aspoň vy nešiřte tyto bludy a mýty tady mezi zdejší mládeží.

Vždyť jsou to jen obyčejné malé kombíky s hliníkovými, koženými či plastovými stylingovými doplňky a motorem o něco silnějším než ten z automatu na espresso.
Rozbalit vlákno
1
20. 9. 2013 18:08
Re: Ježíšmarjávaverko, už zase?
Sport kombi asi tak:
[odkaz]
20. 9. 2013 15:49
Sportovní?
Nikde nevidím sportovní auta... >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Bristol
21. 9. 2013 12:30
Re: Sportovní?
ano tak nějak... >:D
20. 9. 2013 16:46
Jediná správná volba
Doporučuji [odkaz]
Nejlepší poměr cena výkon
Rozbalit vlákno
1
20. 9. 2013 17:28
Re: Jediná správná volba
Tak to jde... :yes:
Avatar - Martin911Turbo
20. 9. 2013 16:55
Chyba ve výběru
Trošku chyba ve výběru, kde je Mini Cooper ClubMan, to je sportovní, zábavná, rodinná dodávečka :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Blue Sun
21. 9. 2013 08:44
Ibiza
To se vážně může někomu líbit? V půli zlomená, zezadu nakoplá...
Inu, pak se už není čemu divit, že u nás vede konzern Das Auto....
Rozbalit vlákno
1
21. 9. 2013 10:51
Re: Ibiza
Lepšie by som to nenapísal. :yes:
Avatar - miromen
21. 9. 2013 10:57
Bez váhání.....
z této trojice Ibiza a vůbec v tomhle segmentu je Ibiza podle mě nejlepší zástupce.
Jen je škoda že u 1.2TSI je pouze 5kvalt a u FR nejde manuál vůbec.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ja Prvni 123
21. 9. 2013 10:59
no to mě teda omejvetje - Škoda fabia - sprotovní kombi?!!
a přitom je to pořád stejný: nepovažuju Fabii za špatný auto!
Ale proč pindat o sportovním kombi?
8-s
Rozbalit vlákno
0
21. 9. 2013 11:02
Jasná volba
Však vy víte... Nebo Vám to sem mám opravdu napsat? Tak dobře. Pro neználky. Jasná volba je Škoda Fabia Combi Monte Carlo. Za tuto cenu bych však volil vůz Škoda Octavia :-!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ada je zase tady
21. 9. 2013 13:32
Re: Jasná volba
Jasná volba je okamžitě odmítnout ošklivý a nekvalitní francouzský dreck.

Pokud bych měl vybírat mezi Fabiou a Ibizou, tak jedině ten s motorem TDI.
21. 9. 2013 11:29
Ibiza, jedině Ibiza!
Volba je naprosto jasná a jednoznačná - Seat Ibiza ST v pěkné barvě a na pěkných kolech je prostě nádherný a ktomu přídává i výborné jízdní vlastnosti, relativně objemný a snadno přístupný kufr a dobrou cenu. Motor 1.4 TSI je bohužel znehodnocený "povinnou" převodovkou DSG, ale 1.2 TSI/77 elán taky nechybí. Bravo, Seate!!! :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Bristol
21. 9. 2013 12:30
sportovní?
odkdy je malé kombi se 77kW sportovní...?? jen proto, že to má černá kola a výbavu monte carlo...? Skvělé :no: >:-[]
Rozbalit vlákno
0
21. 9. 2013 20:57
možná
možná by mohli napsat něco o jízdních vlastnostech .když už jsou to sporťáky.výbava není pro sportovní svezení nejdůležitější.a renault často kvůli jednomu dílu mění často celou drahou sestavu.jako kia a hyundai. ty prachy z vás už dostanou.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JDM
22. 9. 2013 07:35
Prej
Sportovní kombi : fabia monte carlo >:D >:D >:D tady už to jde dost z kopce
Rozbalit vlákno
0