Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

To myslíte vážně?
| 25. 9. 2013 11:47
"Prozatím poslední, v pořadí čtvrtá generace Mondea, se sice představila již v roce 2012, ale zahájení prodeje na evropských trzích se má uskutečnit až koncem příštím roce." Pokud vím tak v roce 2012 představili v USA nový Ford Fusion.
To myslíte vážně?
| 25. 9. 2013 20:12
V Paříži 2012 byla evropská premiéra nového Mondea. To, že reálně bude až v roce 2015, to už je jiná kapitola. Ford tím Mondeo v evropě zřejmě odepsal. V roce 2015 bude mít premiéru ve střední třídě zcela nový Superb, Passat, Jaguar a čert ví co ještě. Každý raději sáhne po novém modelu u konkurence, než po Modelu z roku 2012. Zapomenout můžeme i na americké ceny a kvalitu Fusionu, k nám přijede Mondeo z továrny ve Španělsku, za čistě evropské ceny :-(
Mazda se svou šestkou zaplnila u zákazníků Fordu díru, která vznikla když se nové Mondeo odložilo a má problém v tom, že nestíhá vyrábět. Zatím co Ford přerušuje výrobu B-Maxu a zavírá továrny (třeba právě tu v Genku), Mazda rozšiřuje výrobu. Mám objednané Mondeo 2007 od dubna a zatím je ticho po pěšině. Nevím jak Mondeu chce Ford ještě víc ublížit....
To myslíte vážně?
| 25. 9. 2013 20:54
Já když si Mondeo objednávál v roce 2009 měl jsem ho za dva měsíce. Jak je to teď nevím. Znovu tady upozorňuji že auta v této třídě mají v Evropě cyklus co sedm let. Takže logika je i to že Ford neměl v roce 2012 kam spěchat. Vem si Passat tam se udělal větší facelift nazval se novou generací a fičí dál.
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 08:31
Jenze Passat je auto, ktere definuje stredni tridu v Evrope. Passat si muze dovolit doted vyrabet faceliftovanou verzi modelu z roku 2006, protoze ho konkurence dohnala alespon castecne az v posledni dobe. Jenze Mondeo neni leader, Mondeo je nasledovnik a nemuze si dovolit byt tak dlouho za svym vzorem. Ted to vypada, ze Mondeo reagujici na facelift Passatu dorazi soucasne s novym modelem, tedy bude o generaci starsi. To pro nej nedopadne dobre, obzvlast kdyz Ford nedokaze konkurovat v nakladech (viz ceny Ford Fusion v USA).
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 09:39
Vážně věříš tomu co jsi napsal? V čem je passat lepší než mondeo. Co jsem kdy četl testy tak buď vyhrálo mondeo a nebo to bylo těsně vyrovnané. Mondeo jsem vlastnil, koupil jsem ho nové v roce 2009 a věř mi že není horší než passat naopak. Víš passat byl dobré a kvalitní auto, jenomže čím novější auta tím více je vidět jak se na nich šetří ve výrobě a platí to i ostatní tom mondeu málo jsem shodou okolností i mondeo z roku 1998, nebo taky scorpio z roku 1992, sierru z toho samého roku a granady z roku 1977 a 1982. A ať už chceš nebo nechceš ty staré auta nebyly napěchované hromadou elektroniky, ale byly dělané tak nějak poctivě, festovně.
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 10:34
Lepsi nebo horsi to je do znacne miry subjektivni. Dulezite je, ze Passat definuje jak ta stredni trida bude vypadat. V roce 1996 prisla B5 a ukazala vsem, ze i nepremiova stredni trida muze mit interier co nevypada jak korejska skladacka, Mondeo se pridalo az castecne v roce 2000, prakticky az s faceliftem 2004. Navic VW ukazala, ze i nepremiovka muze mit 4x4, ktere do te doby melo jen specializovane a patricne drahe Subaru, Ford na to neprisel dodnes. Pak prisla B6 v roce 2005 a postupne se ve stredni tride objevily moderni turbobenziny, dvojspojkove prevodovky, nova generace toho jak ma vypadat a co ma umet stredni trida. Ford zase castecne dohnal az v roce 2008, plne az s faceliftem a prichodem novych motoru a predovek, nicmene stale nema 4x4. Ted prijde 2014 novy Passat, opet urcite posune stredni tridu dal a cim bude konkurovat Ford? Modelem z roku 2012?
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 11:25
Ford Scorpio, jehož nástupcem má být právě Mondeo, měl 4x4 už někdy v roce 1986.
Nevím co vidíš zásadního u Mondea na faceliftu 2004. Já především jiná větší zpětná zrcátka, ale že by až to "přidalo" Mondeo do střední třídy >:D ....
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 13:08
Nebudu ti bořit sny a naděje.

Btw. První Mondeo mělo všechny motory se čtyřmi ventily na válec. A co měl passat? To je černobílé vidění, někde jsi dospěl k tomu že passat byl vždy leader třídy. Pravda to však není.
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 08:28
To ze nebudou americke ceny je jenom dobre, protoze Ford Fusion je v Americe drazsi nez kolik stoji v Evrope soucasne Mondeo. Pravdepodobne jeden z duvodu odlozeni uvedeni noveho modelu v EU, nechteji tu prodavat levneji nez v USA a draze kvuli konkurenci nemuzou.
Problem pozdniho uvedeni je soubeh s uvedenim noveho Passatu. Ten jako kazdy novy Passat zcela nove definuje co znamena stredni trida a Mondeo na nej nebude schopno vcas zareagovat. Pro Ford je nejlepsi vydat novy model dva roky po Passatu a tim alespon trochu srovnat krok, pripadne to udelat v prvni faceliftu. Pokud vyjdou soucasne dojde ke srovnani kroku az pri vydani dalsiho modelu a to uz bude hodne pozde.
To myslíte vážně?
| 26. 9. 2013 11:26
Alespoň se podívej na konfigurátor Fusionu než napíšeš něco podobného ;-)
Mondeo
| 25. 9. 2013 12:22
co říct než popřát vše nejlepší a těšit se na novou generaci Mondea...která mimochodem vypadá opravdu úžasně :yes:
Mondeo modelové řady
| 25. 9. 2013 13:16
Už by si tým auto.cz, měl konečně udělat pořádek v modelových řadách, všude současná verze se uvádí MK4, ale tady MK3 :-(
Mondeo modelové řady
neregistrovaný "SR20"
| 26. 9. 2013 07:29
Bordel v tom ma marketingove vo Forde. Facelift prvej verzie by radi prezentovali ako mk.II. Nieco podobne ako sucasny Passat, len v trochu mensom meradle.
Letí to.
| 25. 9. 2013 13:43
Ještě si pamatuju, jak jsem jako náctiletej kluk očumoval Siery.
Letí to.
| 25. 9. 2013 13:56
Sierry
Letí to.
| 25. 9. 2013 15:03
No mna Sierry dako velmi neoslovili (snad okrem verzie Cosworth), ale pamatam ze som ako maly fagan ocumoval pravidelne jedno Scorpio. Este "za komancov" si ho kupil chlap co byval o ulicu dalej, za bony ktore zarobil kdesi v Lybii. V casoch u nas 95% vozoveho parku tvorili s105/120 a ziguliky bol skopek neskutocne obrovska kara...
Letí to.
| 25. 9. 2013 15:56
No já měl Sierru 2.0 DOHC, Scorpia 2.4 a 2.9 24V Cosworth.

Taky se přidávám ke gratulaci Mondeu měl jsem dvě r.v. 1998 a 2009 a obrovská spokojenost. :yes:
Letí to.
| 25. 9. 2013 17:49
mně se líbilo Scorpio, otec před asi 15 lety postupně dva měl - 2.0 DOHC a 2.5td, dodnes na to vzpomínám :-)
Mondeo
| 25. 9. 2013 17:45
Mondeo , to je prvé čo ma napadne pri označení "stredná trieda" a dúfam , že to tak aj ostane ! ;-) :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku