Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Všechno je jinak: Vozy BMW M budou také čtyřkolky

Vozy BMW M5 a M6 budou dostupné s pohonem všech kol. Ovšem až od příštích generací, které dorazí nejdřív v roce 2016.
Zpět na článek
3. 10. 2013 15:19
3. 10. 2013 14:51
3. 10. 2013 14:58
3. 10. 2013 15:27
3. 10. 2013 15:37
4. 10. 2013 08:03
3. 10. 2013 14:59
3. 10. 2013 15:03
3. 10. 2013 15:43
3. 10. 2013 15:46
3. 10. 2013 15:49
3. 10. 2013 18:15
3. 10. 2013 18:20
3. 10. 2013 18:36
3. 10. 2013 20:28
4. 10. 2013 07:24
3. 10. 2013 18:25
3. 10. 2013 15:31
3. 10. 2013 15:36
3. 10. 2013 16:44
3. 10. 2013 16:52
3. 10. 2013 17:23
3. 10. 2013 18:20
3. 10. 2013 15:44
3. 10. 2013 19:56
3. 10. 2013 19:56
4. 10. 2013 00:28
Avatar - Cejsi Mpower
3. 10. 2013 14:25
bezpečnost?
Pohon 4x4 zvyšuje bezpečnost a NEubírá na zábavě? Proberte se..
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Hammunasakra
3. 10. 2013 14:29
Re: bezpečnost?
Aby si to někdo blbě nevysvětlil: Pohon 4x4 na bezpečnost moc vliv nemá a na zábavě ubírá ;-)
3. 10. 2013 14:45
Re: bezpečnost?
Kdyby tak byl vypínatelný. Prostě někdy zadokolka (k M5/M6 jednoznačně) a někdy čtyřkolka. Já mám zkušenosti s Audi R8, což je čtyřkolka a pokud bych uměl jezdit o dva řády lépe než dosud, určitě bych uvítal možnost zadního pohonu. Ty drifty s tak velkými výkony určitě stojí zato.
Na druhou stranu, nejsem žádný profesionál, takže mě ta čtyřkolka dává více bezpečí. Asi dva týdny zpátky se mi to stalo s R8 před Bílovcem. Je tam taková nenápadně vyhlížející zatáčka, která je ale dost zrádná. Auto celé "odskočilo ze silnice" a pak se tam nevím jak zase dostalo. Já jsem jen instiktivně trhl volantem. Mít zadokolku, nevím nevím...
3. 10. 2013 18:53
Re: bezpečnost?
Od Fulneku? Tos jel tak 160, ne?
Avatar - aproximus
3. 10. 2013 19:13
Re: bezpečnost?
to je jedno ne? prostě jel jako prase >:D
4. 10. 2013 00:24
Re: bezpečnost?
Prostě byly tři hodiny ráno... Ano, prostě jako prase... Cca 150-160 tam bylo... Kaju se a sypu si na hlavu popel ;-)
4. 10. 2013 07:54
Re: bezpečnost?
Ta levá před motobarem?
Avatar - Hammunasakra
4. 10. 2013 09:38
Re: bezpečnost?
To máš těžký. Existuje taky možnost že s jinym autem by ses do takový situace vůbec nedostal. Rozhodně obecná představa že 4kolka je vždycky lepší a bezpečnější je spíš blbost
3. 10. 2013 14:30
Re: bezpečnost?
Ano dá se označit za prvek aktivní bezpečnosti a ohledně zábavy, záleží na nastavení ne?
3. 10. 2013 14:44
Re: bezpečnost?
Tady, v ráji diskusních drifterů, to těžko budeš někomu vysvětlovat, aneb: Na co čtyřkolka, mám přece ruce a nohy, nééé?!
3. 10. 2013 16:16
Re: bezpečnost?
No a když to poděláš, jen zmáčkneš Escape a Restart. Pohoda.
Avatar - Cejsi Mpower
4. 10. 2013 07:48
Re: bezpečnost?
Pozor pánové, já nenarážel vůbec na bezpečnost, tam samozřejmě pohon 4x4 na bezpečnosti přidává, ale na zábavě VÝRAZNĚ ubírá, to jsem vůbec nepochopil, jak to redaktor Auto.cz mohl napsat ;-)
4. 10. 2013 07:57
Re: bezpečnost?
Vysvětluj to všem majitelům Imprez, Lancerů EVO a Nissanů GTR.
Nudnější káry aby jeden pohledal...
Avatar - Cejsi Mpower
4. 10. 2013 08:15
Re: bezpečnost?
Přesně jak píšeš, oproti M3 a například GT3 RS, aby člověk nudnější káry pohledal :-) Nicméně konkrétně proti Impreze na zimu nic nemám, to je ještě celkem smysluplná čtyřkolka a užil jsem si s ní mnoho zábavy, ale skončí sníh a....
4. 10. 2013 10:16
Re: bezpečnost?
...a začne nuda, já vím.
Já ti to žeru, klidně to ber třeba tak, že jsi tady jediný se schopnostmi Loeba, Needella, Harrise, či Balboniho, jediný, kdo tráví každou dovču na okruhu.
Ten ostatní řidičskej póvl, kterej tobě samozřejmě nesahá svým uměním ani po kotníky, ocení spíš schopnost se rozjet bez spálení gum, možnost přidat plyn i v zatáčce bez rizika přetočení, nebo fakt, že se s autem dá beztrestně jezdit i v dešti, než tu neuvěřitelnou zábavnost čisté RWD.

Mimochodem: O M3 tu zrovna nejde, o GT3RS už vůbec ne. Diskutované modely jsou M5 a M6 - tedy spíše cestovní GT, než ostré sportovní vozy.
Avatar - Cejsi Mpower
4. 10. 2013 10:26
Re: bezpečnost?
Nevím co ti šplouchá na maják, nikde jsem se nezmínil, že jsem tu jediný se schopnostmi XY lidí. Co ti dělá takový problém pochopit, že ke sportovním autům prostě patří zadní pohon pro maximální zábavu(nebavíme se tu o rodinném kombi), že ty(podle tvých posledních 3 řádků) nedokážeš jezdit s RWD, není chyba pohonu, ale právě řidiče. Samozřejmě pro řidiče jako ty, kterým stačí, že auto dělá hodně věcí za ně, je pohon 4x4 jedna z nutností. Přeji ti za volantem spoustu zážitků, pac a pusu, dál se s tebou nemám asi o čem bavit, když vidím tvé uvažování :*)

Mimochodem, já reagoval předtím na ty tvoje Lancery, Subaru a GTR, což nejsou GT ;-)
4. 10. 2013 10:52
Re: bezpečnost?
Jasně, v pohodě, já neumím vůbec řídit, kdežto ty jsi mistr volantu, přesně z kategorie těch, co pod každým článkem o novém autě brečí, že tam není normální ručka a že to neumí hodit zadkem.
Já se ti jen snažím vysvětlit, že pro většinu lidí za volantem se zábava smrskává na schopnost auta zatlačit do sedadla a tudíž je lepší mít v autě poháněná kola všechna, případně přední, než pouze zadní - a to tím spíš, čím vyšší mají k dispozici výkon a točivý moment.
Avatar - Cejsi Mpower
4. 10. 2013 11:13
Re: bezpečnost?
S tvým vysvětlením souhlasím a je mi to líto, že jsou lidé v tomhle tak omezení a i BMW se jim bohužel musí přizpůsobovat a nebrat tak ohledy na svoji původní koncepci automobilů, je to tak.

Ovšem mě zajímá tvůj názor, ne pohled tý nudné většiny.

A netahej sem pořád, že jsem nějakej mistr, prosím. Nikde jsem to nikdy netvrdil, bavím se tu jen o samotných vozech.
4. 10. 2013 14:26
Re: bezpečnost?
Můj názor?

No pokud BYCH si mohl vybírat, tak od BMW klidně tu M3, nebo raději M135i RWD pro mně na "vyblbnutí", ale pokud BYCH kupoval velký sedan, či kombi, M5, tak BYCH šel určitě raději do čtyřkolky.

Nemyslím, že si někdo kupuje M5 jako víkendovku, to bude spíš daily driver a tam dává jistější pohon všech kol smysl.

Takže jsem součást té nudné většiny :-)

P.S. Co už tak na světě zbývá za radost, než to někomu nandat na semaforech? >:D
Avatar - Dzakobo
3. 10. 2013 14:51
sláva
Konečně to mnichovské trklo, a že kupci ve velkém dávali přednost audinám není tajemství. Doteď byla potřeba mít aspoň Fabii na zimu, a teď nemyslím tříškopek, ale třeba i eReSo. No jo, pravdu najdeš v garáži. Když je malá a vleze se jen 1 kára, musels vystačit s Fábií >:-[] protože vedle Bavora je každé FWD Fa...vořiť! ;-)
Rozbalit vlákno
15
3. 10. 2013 14:58
Re: sláva
Nerozumím. Proč bych měl mít k BMW i Fabii? Kvůli zimnímu provozu? Já tedy nevím, mám zkušenost jen s jednou zimou, ale zadní náhon je naprosto v pohodě, neměl jsem s ním ani jednou problém. Ono je si třeba uvědomit i rozložení hmotnosti. Pokud třeba 5er má rozložení mezi přední a zadní nápravu cca 52/48, pak není co řešit. Na zadek tlačí hmotnost přes 900 kilogramů. To si myslím, že je zátěž v pohodě, aby auto nehrabalo.
Avatar - MarTin1
3. 10. 2013 15:27
Re: sláva
Potvrzuju slova kolegy, mám též RWD a no problem a to jsem byl minulou zimu x krát v čechách lyžovat a 2x i mimo a nikdy žádnej problém. Hodně (kvalitní zimáky ani nezmiňuju) taky dělá zadní převis... a samozřejmě rozložení hmoty.. když jsem měl 1er tak jsem zapadl i na rovině před domem, to byl naprostej MOR. Další věc je ta, že je potřeba přemýšlet když člověk jede v zimě s RWD.... takový to otáčení z kopce nebo že si zajedu zadkem níž a pak dám za 1 a vyjedu tak na to se musí zapomenout >:D >:D Jinak opravdu zatím bez problémů...
3. 10. 2013 15:37
Re: sláva
Pochopitelně je třeba se chovat trochu jinak. Je to o přenastavení režimu hlavně v hlavě ;-)
4. 10. 2013 08:03
Re: sláva
Ano, zkoušel jsem X1 na sněhu s RWD a musím říct, že jsem byl dost překvapený tím, co to auto dokáže i jen s jednou poháněnou nápravou.
Každopádně dobrá čtyřkolka je to nej, co si může řidič přát.
Avatar - N6600
3. 10. 2013 14:59
Re: sláva
Mam RWD a nemam problem. Ak mas kvalitne pneu a co to v hlave, nepotrebujes mat dalsie auto (FWD, alebo 4x4).
3. 10. 2013 15:03
Re: sláva
Nebo by se dalo napsat "ak mas kvalitne pneu i v hlave" ;-)
Avatar - white label
3. 10. 2013 15:43
Re: sláva
all
Obecně platí, že u běžně velkého osobního vozu je v zimních podmínkách (sníh/led) motor vpředu + zadní náhon jasnou nevýhodou (a to i při rozložení hmotnosti 50:50), tedy jak ve srovnání s FWD (zejména u lehčích a kratších aut), tak samozřejmě a hlavně s AWD.
Pokud kdokoli tvrdí, že pro něj ne, tak buď lže sám sobě, nebo nikdy rozdíl mezi RWD a AWD/FWD v opravdu zimních podmínkách pořádně nezkusil a neví co to je, když tě ve větším hladkém stoupání zablokuje třeba kamion a pak se musíš z místa znovu rozjet.
Zima s RWD se dá pochopitelně taky vydržet, ale ona se dá vydržet zima i třeba úplně bez auta, takže to jako argument k tomu, co je na zimu (jasně) vhodnější, moc neberu.
3. 10. 2013 15:46
Re: sláva
Tak v opravdu zimních podmínkách je pochopitelně velký rozdíl. Ale já píšu hlavně o běžných a běžně udržovaných silnicích a dálnicích. Tuto zimu jsme byli v Kaprunu a tam se silnice nesolí. Uježděná 5 cm vysoká vrstva nedělá při rozumném zacházení s plynem problémy.
Avatar - white label
3. 10. 2013 15:49
Re: sláva
Ano, pouze uježděnou vrstvu sněhu zvládnou dobré zimní pneu i s RWD relativně v pohodě, zvlášť bez prudšího stoupání.
V Kaprunu jsem byl v zimě jak s RWD (530d), tak s FWD (Golf GTI), tak se 4x4 (A6 allroad) a co bych si z toho vybral je asi každému jasné.
Avatar - MarTin1
3. 10. 2013 18:15
Re: sláva
To je u tebe přece jasný, koncern VW :-))))) já musel......
Avatar - white label
3. 10. 2013 18:20
Re: sláva
Neboj, vzal bych na milost i jinou čtyřkolku, dokonce i ten "trojcíp" na volantu bych přežil...
Já naopak nemusel, já chtěl... ;-)
Avatar - N6600
3. 10. 2013 18:36
Re: sláva
Zacnem od konca - osobne nikde netvrdim, ze na zimu len RWD a nic ine. Len zastavam nazor, ze RWD neznamena v zime koniec sveta. Uz mam za sebou zopar neudrzovanych kopcov a vysiel som. Minule Vianoce som absolvoval aj prechod cez Donovaly.
Ak by som ale siel konkretne napr. do Alp lyzovat, vzal by som si iny pohon. S tym suhlasim.
Ked to prezeniem fakt do extremu, tak za sociku bola fura RWD a jazdilo sa aj v zime. Napada ma ten slovensky vyraz "Zabudol vol, ze telatom bol." Nebrat osobne, samozrejme >:D
Avatar - Skipper
4. 10. 2013 07:24
Re: sláva
Jasně, 4x4 je v zimních podmínkách výhoda, ale těžké auto s RWD taky vyjede ledacos. Moje situace minulý rok v Jeseníkách - jezdíme tam za tchýní, řetézy nemám, normálně do hor moc nejezdím. Bylo už jaro, ale na silnici byl ještě zmrzlý sníh a zrovna napadala ještě čerstvá várka a udělala tam menší kalamitu. Dojel jsem kolonu, která stála v kopci. FWD bez řetězů obecné klouzaly na místě. Byl jsem překvapen, jak hezky si to moje auto sune, jediný problém byl, když jsem dojel nékoho před sebou, pak se rozjíždět bylo horší - auto se vesele posouvalo z boku na bok, ale jelo a nebylo to nic, co by nešlo ustát. Auto to zvládlo bez ztráty kytičky. Jiná věc by asi byla s lehčím autem, tam by to problém byl. Výhoda RWD je, že při jízdě do kopce se těžiště posouvá a zadní náprava je víc zatížená, teda i trakce je lepší než na rovině.
Avatar - N6600
3. 10. 2013 18:25
Re: sláva
Budem si to pamatat >:D
3. 10. 2013 15:31
Trakce ?
Ke stejnému závěru , že současné výkonné modely mají problémy s trakcí a řešením je pohon všech kol došel už i Mercedes AMG . Pokud jde o zvýšení bezpečnosti tak snad pro velmi zkušené řidiče , ti normální si můžou ve čtyřkolce pěkně tvrdě nabít hubu , auto jim drží a když se utrhne tak v mnohem větší rychlosti . No a zábava ? Vám se zdá Evo nebo WRX málo zábavné ?
Rozbalit vlákno
7
3. 10. 2013 15:36
Re: Trakce ?
To je otázka k zamyšlení. Je přenos výkonu na vozovku u zadního náhonu u velmi silných motorů tak zásadní, že by se doslova nešlo rozjet nebo je naopak lepší mít o něco menší hmotnost a tím výrazně lepší zrychlení prakticky ve všech rychlostech?
Pokud já vím, tak třeba modely M5/M6 jsou vybaveny dost vyspělou elektronikou, aby zajistily na zadní poháněnou nápravu co nejoptimálnější trakci.
3. 10. 2013 16:44
Re: Trakce ?
Ja bych to tak ruzove nevidel. Preci jen, trakci seriove M5 i na tech jejich specialne vyvinutych UHP pneumatiach bych osobne za buhvijak oslnivou rozhodne neoznacil a po me kratke zkusenosti s C63 si troufam tvrdit, ze i s ni bude kazdodenni jizda v zimnich mesicich na beznych zimnich gumach, ktere se vyrabi pro sirokou skalu vozu s ruznymi vlastnostmi, celkem sklicujicim zazitkem. Proste je potreba si uvedomit, ze koncepce motor, prevodovka vpredu a pohon zadnich kol se pri v soucasnosti dosahovanych hodnotach tocive momentu a stale platnem pozadavku na kazdodenni pouzitelnost dostala na svůj limit. Ono ostatne bude mit asi nejaky duvod, ze jeden z nejrespektoanejsich vyrobcu sportovnich vozu (tim myslim opravdu sportovnich, ne zadne "vytuningovane" krabice pro masy) sazi u aut teto koncepce a vykonu zasadne na pohon vsech kol.
3. 10. 2013 16:52
Re: Trakce ?
Máš snad na mysli Lamborghini?
3. 10. 2013 17:23
Re: Trakce ?
Koncern si trefil, ale značku ne. ;-)
Avatar - white label
3. 10. 2013 17:57
Re: Trakce ?
Pokud myslíš dokonce Bugatti, pak argumentovat pod eMkovými BMW současnými automobily této značky, by nebylo zrovna to pravé ořechové. :-)
Avatar - MarTin1
3. 10. 2013 18:20
Re: Trakce ?
Já vůbec nechápu kde v tom hledáte takovou vědu.... nějde o nic jiného, než o to, že dnešní ultravýkonné sedany atd prostě vzhledem k dosahovaným točivým momentům se nejsou schopny posunout hlavně co se týče dynamiky v přímce dále... Jak jinak si vysvětlit, že M5 dá kilo za 4.5 a E63/RS6 kolem 3,6 vteřiny?? Nic jiného než trakce..... zákazníky tohle prostě zajímá a další podstatná věc je ta, že v za mokra se ten výkon už vůbec nedá přenést... navíc 95% řidičů co si tyhle auta pořizuje nejsou zrovna piloti z nurburgringu, kteří dokáží jet se zadokolkou čistě.... kdežto s 4x4 je v zásadě "rychlej" každej.... stačí si vzít E63 S a E63 4x4 na okruh a garantuju, že 8 z 10 lidí zajede rychlejc na 4x4..... to je prostě fakt.
Avatar - white label
3. 10. 2013 18:22
Re: Trakce ?
No jo no, na tom není nic nepochopitelného....
3. 10. 2013 15:43
Rozhodnutí BMW
Nabízí se otázka, jestli dané rozhodnutí přináší konstrukční team, vědom si potřeby ještě více zlepšit už tak výborné vlastnosti obou modelů nebo jestli je to jen a pouze (jak se v článku píše) rozhodnutí marketingu značky. Nebo jinak. Když lidem z divize M předložili návrh na instalaci podvozku X-Drive, aby nastavili potřebné parametry (aby neztratil vůz nic na své zábavnosti, stabilitě a ovladatelnosti), měli z toho radost nebo by je nejraději vyfuc....li se slovy "nesahejte nám na skvělou M5/M6"...?
Rozbalit vlákno
1
3. 10. 2013 22:28
Re: Rozhodnutí BMW
xDrive není nic nového. Kdyby ho chtěli, už tam dávno bude. :-) Na druhou stranu, pokud chceš rychlé auto na každý den, ne se honit za snem o dvoutunovém "sportovním" sedanu, tak to své výhody má. Není to náhoda, že Turba od Porsche mají pohon všech kol. Má to samozřejmě i stinnou stránku, tyhle vysoce efektivní stroje nebývají nejzábavnější v nabídce.
Avatar - DawQa
3. 10. 2013 15:44
Pochopitelné
sice trochu smutné, ale ty to auta se prostě nekupují jen pro zábavu...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ham.
3. 10. 2013 19:56
Béďo, Béďo
příště si dělej kozy z někoho jiného
[odkaz]
Rozbalit vlákno
5
3. 10. 2013 23:39
Re: Béďo, Béďo
...akurát, že to je 8 mesiacov starý článok. Za ten čas dokáže vyhlásiť bankrot veľká značka. Takže doplnenie 4x4 pod všetky modely ///M je "maličkosť" - naviac keď ho tam už cez Xkové modely alebo M550d (s úspechom) "prepašovali....
Avatar - Ham.
4. 10. 2013 00:24
Re: Béďo, Béďo
Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že jeho výroky znějí dost nevěrohodně.
4. 10. 2013 00:40
Re: Béďo, Béďo
Máš na mysli šéfa divízie ///M? Dôležité je, aby mu verili akcionári...
Avatar - Ham.
4. 10. 2013 01:02
Re: Béďo, Béďo
Jistě, o kom jiném od začátku píši, důvěra akcionářů je bezesporu důležitá, ale i s ní by si člověk měl zachovat určitou konzistenci ve svých prohlášeních. Teď to totiž vypadá, že nechtěl a šéfové ho donutili.
4. 10. 2013 08:10
Re: Béďo, Béďo
Njn, človek mieni, akcionár mení. Aj Mistr Kabaň chcel ponechať okrúhle hmlovky na Yetim >:D
3. 10. 2013 19:56
Mercedes
Bol som v zime v Tatrach na E 300 CDI automat a rano som sa nevedel dostat z parkoviska na cestu. Bol tam mierny kopcek ale s cerstvo napadanym snehom a pod tym zladovately sneh. Neslo to ani predkom ani cuvanim, nakoniec ma museli dvaja vytlacit. Mal som obute Goodyear UltraGrip 8. A6 Allroad take problemy nemal a Land Cruiser to len tak vyletel :-) Takze iste obmedzenia v zime tu predca len su, ale da sa s tym zit. Inak M5 ako xDrive no neviem, ale mne to spolu velmi nepasuje ;-\
Rozbalit vlákno
0
Avatar - PERNO
4. 10. 2013 00:28
hm
To bolo donedavna smiechu, ze Audi robi predokolky a quattro, že to niesu tie prave športové autá, že BMW, to je značka!!! A teraz, div sa svetu, BMW začína do svojich športových modelov pomaly nahadzovať xdrive. V tomto smere auto môže byť zábavné ako chce, ale ked môj sused s ktorým sa doťahujeme, na svojom audi XY quattro prefrčí moje bmw XY kvoli lepsej trakcii, tak mu asi tažšie budem vysvetlovať niečo o tom ako "nechcem" pohon 4x4 ale o tom ako je zadokolka lepšia ako konkurencia (brať s nadsádzkou). Proste je to tak, akonáhle k tomuto dôjde, že "BMW M" bude dostupné s pohonom 4x4, tak predaje budú hovoriť podľa mňa 70% ku 30% v prospech 4x4. V jednoduchosti je krása, proste človek zošlapne plyn a to auto ide, nemusíš rozmýšlať. Je to všetko o pohodlí, v dnešnej dobe si tieto autá kupujú ludia čo majú peniaze a to niesu mladí fagani (ak ho nezoberu tatkovi), to niesu ludia ktorí potrebujú manuálnu prevodovku. Potrebujú proste pohodlne, bez rozmýšlania, zošlapnúť plynový pedál, počuť rev motora, ako krásne automat radí a ísť (80% ludí čo na to majú). Žiadne drifty a podobné srandy ich proste nezaujímajú. O tom to všetko je, rýchlo, bezpečne, pohodlne a ak sa dá, s dávkou výnimočnosti sa prepraviť z bodu A do bodu B :)
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2013 03:04
Nejlepší řešení
by bylo: normálně RWD, a kdyby řidič chtěl, vrazil by tam napevno 4x4. Tak
jak to měly staré offroady. "Nejsportovněji" mi vychází napevno hnaný zadek
a v případě prokluzu připojit předek, jak to dělá infiniti/nissan, něco podobného
i Ferrari FF.
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2013 19:53
Nie až taký zlý nápad..
Dá sa povedať že čiastočne súhlasím so všetkými názormi..i keď bolo by asi najlepšie keby BMW náhon 4x4 vyriešilo tak ako povedal Mig 35..pretože určite sa nájde niekto koho by pevná štvorokolka v M5 sklamala...bolo by to ideálne pretože v horších podmienkach by mohol využiť 4x4 a keby cítil potrebu sa vyblbnúť mohol by použiť čisto zadný náhon...netvrdím že so zadným náhonom sa nedá jazdiť..máme doma BMW a v zime ti nie je až taký problém...4x4 je ale predsa len väčšia istota.. :-)
Rozbalit vlákno
0