Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetá Kia Sorento 2.5 CRDi: S jistotou i mimo silnici

První generace modelu Kia Sorento je zařazována mezi SUV, konstrukčně jde ale spíše o off-road a tomu odpovídají i schopnosti mimo vozovku. Navíc je za dobrou cenu s dostatečně silným turbodieselem, který nezaskočí spotřebou.
Zpět na článek
17. 10. 2013 08:57
17. 10. 2013 22:13
17. 10. 2013 09:52
17. 10. 2013 11:57
Avatar - 3_diamanty
17. 10. 2013 08:57
tak toto SUV
bolo robene v casoch ked SUV boli este SUVeckami... a robili sa teda aj do terenu nie iba na bezne cesty.... dokonca toto sorento nema daleko ani k OFF roadu... je to taky uz by som povedal z polovice skutocny-terenak ... ale musim priznat ze interier svojim vzhladom obstoji este aj dnes... len si pozrime ako vyzera vnutro jimnyho grand vitary alebo dustera.... toto sorento vedla nich sa rozhodne nestrati aj ked sa uz davno nevyraba ...auto neurazi ale ani nenadchne .. posobi velmi nenapadne a tieto sorenta vidim aj dnes este bezne na cestach je ich nahodou dost ... tieto sorenta su dost nenapadne ale podstatne je to nech poctivo sluzia... v terene su urcite schopnejsie ako dve tretiny dnesnych novych SUV... dokonca ani nove sorento uz asi tolko nezvladne v terene ako tento starsi kusok... vazme si poctive auta, skutocnych terenakov dnes uz fakt vela neostalo....

inak som milo prekvapeny z interieru... napriek tomu ze to auto bolo robene v casoch ked o ziadnom ceede v eu este nikto nepocul a nechyroval... a kia bola v ociach ludi nieco ako trabant.... tak to vyzera fajn... dodnes pekny off-roadovy interier... niet za zaco hanbit... toto sorento vobec nebolo zle auto... len v eu malo tazky zivot vo svojich casoch lebo znacka este nemala taku dobru povest ako dnes...

pre mna osobne je toto sorento dost vyznamnym milnikom v historii znacky kia a znamenalo pre znacku dost... a aj v eu sa jej prichodom uz zacali casy menit a pozerat na korejske terenaky uz inak..
Rozbalit vlákno
1
17. 10. 2013 22:13
Re: tak toto SUV
Tak tohle auto se může z SUVcek rovnat jen s grand vitarou, která je asi o trochu mensi , ale ma taky redukci, uzaverku, rám. Tyhle typy auto to maji v Evropě tezky, přitom jsou daleko lepší než městský rádoby SUV. :-)
Avatar - twistedTSD
17. 10. 2013 09:52
kia
Velmi zajímavé "pořádné" SUV. A taky podle mě perfektně vypadá. Jen škoda té koroze.
Rozbalit vlákno
0
17. 10. 2013 11:57
Reálná spotřeba
Nechápu jak někdo může napsat do článku, že s lehkou nohou se dá jezdit za 7,5 l/100km, běžná reálná spotřeba je kolem 10 l/100km a s lehkou nohou se dostanete na 9... Kam ta auto-moto novinařina spěje... :no: ;-\
Rozbalit vlákno
6
Avatar - wakantanka
17. 10. 2013 14:18
Re: Reálná spotřeba
Mam korejca s 2,9 Crdi sice nema 4x4 ale vazi skoro rovnako. S manualom aj po meste jazdim za 8 - 9 litrov. Na ceste k moru plne nalozeny zobral pod 7 a ani som ho nesetril.
17. 10. 2013 15:20
Re: Reálná spotřeba
Sorento nemám, jen jsem s ním jel a vím o čem mluvím a co si pamatuju, tak váží dobře přes 2 tuny... Btw to dokládají i údaje zde: [odkaz] průměrná spotřeba majitelů těchto aut je dokonce 10,5 l/100km Je nesmysl tady psát, že jsem jel z Brenneru do Innsbrucku (celé z kopce) s Fordem Mondeo 2,0 TDCi za 2,5 l/100 km... ;-)
17. 10. 2013 16:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - patrikw
17. 10. 2013 17:27
Re: Reálná spotřeba
2.9 možno ale 2.5? ale tak to slovíčko vraj hovorí za všetko :no: sorento je veľmi solídne auto a zvládne toho viac než dosť a možno to je časť problému treba tomu prispôsobiť aj starostlivosť
Avatar - wakantanka
17. 10. 2013 20:17
Re: Reálná spotřeba
No neviem ako Sorento,ale moj Carnival ma prazdny 2,2 t, pripocitaj 5 dospelych, 1 dieta, kopu batoziny a velku rakvu na strechu a si blizko 3 tonam. Priemer cestou do BG cez RO mi vysiel 7,2 l a 90 km/h. Pravda vacsia cast cesty v noci,takze relativne rychlo a plynule. Mam manual, s automatom by to bolo urcite o dost horsie.
Avatar - Vranis
18. 10. 2013 09:49
Re: Reálná spotřeba
Tak tak, tiez som s nim co to odjazdil a vzdy sa spotreba drzala okolo 10tich litrov. Paradoxne moc nezalezalo na jazdnom style, to auto zralo 10 za kazdych okolnosti :-) Jazdil som s rocnikom 2005 103 kw s permanentnym 4x4 a koniec koncov na tak stare auto ktore vazi 2 tony a aerodynamicky koeficient sa ani neodvazim tipnut to nie je az tak zly vysledok. Auto islo do sveta pri nejakych 120 000km a okrem zasekavajucej sa vysuvacej anteny na nom nebol jediny problem ;-) Kus podstiveho auta, az mi bolo luto sa s nim lucit
28. 10. 2013 19:34
Spotřeba majitele velice podobného testoveného Sorenta
No, zaujal mě tento článek. Mám toto auto půl roku.Ojetinu z 12/2002.Nafta 2,5CRDi,manuál,přiřaditelná 4x4.Ne stálý pohon 4x4. Potřebuju terénní auto na ježdění na chalupu na Valašsku.Půl roku jsem špekuloval co a jak,nakonec jsem vybíral ze 3 značek:Suzuki Gr.Vitara(typ co dělali do roku 2005),Mits.Pajero(typ od roku cca.2001) a Sorento.Nakonec mám Sorento,je to bomba.Nelituju,jsem spokojený na 101%.No a ta spotřeba?Jezdím město,chalupa=téměřkaždý víkend asi 6km v terénu s redukcí a je to pořád za 9l/100km.Kombinovaně jezdí i manželka a i ta má stejnou spotřebu.Myslím si,že na kolos,kt.váží kolem 2,1t je to fajná spotřeba.
Nemám žádnou výhradu.Mám to dovezené z Itálie,takže mi to netsihlo zatím zhnít:-) Udělal jsem nástřik podvozku a dutin,koupil 8 nových pneu a to je vše.
Podle mě skvělé auto KIA.Je to na 90% klasický offroad,ne SUV dle mého názoru.
Rozbalit vlákno
0