Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Stáčení tachometrů: Osobní zkušenost s nehorázným podvodem

Také jste si mysleli, že v době sdílených a snadno dostupných servisních databází se stáčení tachometrů týká nanejvýš patnáctiletých „vylítaných“ bavoráků? Bohužel můžete naletět i se zánovní octavií!
Zpět na článek
13. 1. 2014 08:43
13. 1. 2014 12:43
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
14. 1. 2014 09:43
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
14. 1. 2014 09:49
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 1. 2014 08:45
13. 1. 2014 08:49
13. 1. 2014 09:22
14. 1. 2014 16:28
14. 1. 2014 17:39
14. 1. 2014 18:13
13. 1. 2014 08:46
13. 1. 2014 09:52
13. 1. 2014 09:54
13. 1. 2014 10:14
13. 1. 2014 10:46
13. 1. 2014 11:29
13. 1. 2014 11:41
13. 1. 2014 09:59
13. 1. 2014 10:20
13. 1. 2014 10:32
13. 1. 2014 10:55
13. 1. 2014 10:59
13. 1. 2014 12:38
13. 1. 2014 12:44
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 1. 2014 12:51
14. 1. 2014 12:08
14. 1. 2014 20:31
14. 1. 2014 15:05
14. 1. 2014 17:50
13. 1. 2014 16:32
13. 1. 2014 18:25
13. 1. 2014 21:09
13. 1. 2014 21:51
14. 1. 2014 12:15
14. 1. 2014 12:39
14. 1. 2014 14:13
14. 1. 2014 18:21
13. 1. 2014 08:43
...
Hele, možná jsem paranoidní, ale není tohle zase kampaň na objednávku?
Těch článků o stočených autech je nějak moc (navíc skoro samé Škody), scénář je pokaždý stejný (chudák, co se nechal napálit pofidérní firmou tahající auta z DE), tady se mi navíc líbila pohádka o vstřícném vysokém manažerovi - kdo někdy řešil nějakou reklamaci jako FO ví svoje...
Škoda taky nedávno vyhlásila, že nové Okty mají tachometry už zabezpečené - viděl bych to tedy spíš na "palebnou přípravu" před nějakou reklamní kampaní na ověřené ojeté vozy.

Jiak samozřejmě, ty články mají aspoň přínos v tom, že lidi si buď budou dávat pozor, nebo budou ty kilometry akceptovat. Furt lepší než bláboly o autech slavných.

PS: Autocentrum má všude napsáno "stav tachometru", jsou tedy z obliga. A kldině se vsadím, že ve smlouvě na tu Oktu při druhém prodeji bude noticka, že stav tachometru pravděpodobně neodpovídá ujetým kilometrům.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
13. 1. 2014 09:32
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Co dělali posledních 20 let že takovou prkotinu nezvládli !!??
A co teprv VYCHYTÁVKY typu head-up displej, noční vidění, integrovaný web brouser, hlasové ovládání, poloautomatické řízení, automatické bezpečnostní brzdící systémy atdtdtdtd...
A to vůbec nemluvě o ELEKTRICKÉM REKUPERAČNÍ POHONU, spořivém, tichém výkonném a čistém jako má TESLA MODEL S [odkaz]
VÁŽNĚ SI MYSLÍTE ŽE "JENOM ZASPALI" >:D Špatný vtip za posledních min 20 LET VÝVOJE. Běžné auto [odkaz] z toho nemá ani jedno v Sci-fi roce 2014, hádejte proč?
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:15
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Radši jezdit ve stočený oktávce, než shořet v Tesle... [odkaz] >:-[]
13. 1. 2014 10:29
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
>:-[]
13. 1. 2014 21:14
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Mas dar pisat o nepodstatnych veciach a este hlupo. Problemom stocenych aut nie je palivo, to je u nich najspolahlivejsia cast. Ich problemom je opotrebenie lozisk, roznych pruznych ulozeni, starnutie gumy, opotrebenie trecich ploch.
Ale koza na sedadlach, ma snad TESLA inu ?
Starnutie izolacie elektromotora a skrat vo vinuti, nepoznas ? Ty si ale expert.
TESLA ma diferak a vnom asi nie su baterky >:D , tipujem ze tam najdes loziska a ozubene kolesa ( elektromobil ma mozno bezzube ) a tie rachnu vplyvom unavoveho lomu, najcastejsie klietka, menej casto telieska. A tie potvory loziska su aj v tom elektromotore. Asi tam budu aj nejake zberace.

Mozno som to nevysvetlil celkom jasne, tak skusim pomocnu otazku. Preco sa kazi televizor, ked je na elektrinu, a nie na diesel, preco sa kazia pocitace, ked su na elektrinu a nepohana ich tebou milovany spalovaci motor.
>:-[]
13. 1. 2014 10:15
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Taky to vidím podobně. Navíc, pokud kupuju auto s nájezdem 44 tisíc, čekám téměř nové auto s minimálními investicemi. Vůbec nechápu, jak někoho netrknou opotřebené brzdy, nebo utrhané silentbloky na nápravě. To jsou přeci věci na které se zaměřím. Ono zachovalý interiér u festovně udělaného auta jako je Octavia II vydrží i 300 tisíc ve slušném stavu. Navíc i kdyby to auto mělo skutečně tak málo km a bylo v takovém stavu, řeknu si, že s ním asi jezdil nějaký závodník a jak se asi choval k ostatním věcem? K motoru, převodovce? Radši bych šel do auta které má i víc najeto, ale v rozumném stavu.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 1. 2014 12:43
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Neviem, mne sa zda, ze ten clanok poukazuje hned na niekolko veci.

1. Ochota Cechov (aj Slovakov) kupovat bez rozmyslu Skodovky.

2. Masove podvadzanie zo strany predajcov ojazdenych aut.

3. Pristup Skody k dlhodobemu problemu. System predaja ojazdenych aut je ale pre automobilku, ktora zije z fleetovych predajov, absolutne klucovy. Minimalna, zakonom stanovena zaruka, ponuka holobytov, smiesne vysoke ceny...
Avatar - Emel
13. 1. 2014 13:54
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
He? Tohle přece není vůbec o Škodovce... Škoda má svůj vlastní program prodeje ověřených ojetých aut a ten je snad v pořádku... jen ceny tam jsou vyšší ;-) .
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
14. 1. 2014 09:43
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Ale je.

Na trhu su automobilky, ktore elektronicku servisnu knizku ponukaju standardne uz dlhe roky. Co brani Skodovke?

Co brani Skodovke ponukat na svoje auta vyssiu zaruku? Dva roky su smiesne malo. Bud Skoda svojim autam neveri alebo je to pre to, lebo sa orientuje vylucne na fleetovych klientov.
Avatar - Emel
14. 1. 2014 10:10
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Můžeš si dokoupit 5 let / 150.000km. Škodě nebrání nic, je to prostě ekonomická úvaha... delší záruka automobilku (každou automobilku) něco stojí, lze si za ni nechat zaplatit.

Škoda se možná nijak aktivně nezapojuje do diskusí o stáčení tachometrů... a proč by měla? Jestli je něco trestný čin a nebo ne, to přece není otázka automobilky... to musí řešit zákonodárci a následně Policie.
14. 1. 2014 07:12
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Dobře, Češi kupujou hlavně Škodovky. Kdyby víc kupovali třeba Fordy, budou lumpové víc podvádět s Forďáky a my si tu přečteme o stočeném Focusu. Co by to změnilo na podstatě problému?
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
14. 1. 2014 09:49
Re: KRADE SE VŠUDE, ALE S TICHÝM SOUHLASEM DINO-MOBILEK ??
Ved prave o to ide...

Trhy v SR a CR su sialene deformovane v prospech jednej znacky - domacej znacky. A ta sa dlhodobo tvari, ze sa jej problem so stacanim tachometrov netyka.

Nevsimol som si, ze by sa Skoda aktivne zapajala do diskusie o tom, ze z pretacania bude trestny cin. Ten stav jej vyhovuje, pretoze: Predaje tahaju fleety - fleety vedia, ze brutalne ojazdene skody predaju na deformovanom trhu za sialene peniaze - mozu si tak kupit skody nove. Jediny, kto tu moze zasiahnut, je vyrobca - a ten to nerobi, pretoze mu stav vyhovuje.
Avatar - KANKUNEN
13. 1. 2014 08:43
Stáčení km je veřejné tajemství, ví
to každý, ale stejně rodinný sen je Octávka v dieslu co má málo najeto za co nejmíň peněz. Taková Octávka bez minulosti je přece daleko lepší kup, než servisovaná Laguna po prvním majiteli. ;-)
Rozbalit vlákno
36
13. 1. 2014 08:47
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
:yes:
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:14
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
A co teprv stočená Laguna po xtém majiteli?:D
13. 1. 2014 09:27
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
A Elvis žije a po louce běhaj jednorožci >:D
Áda říkal, že nic takového existovat nemůže. :-)
13. 1. 2014 09:32
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
jednorozci po lukach behaj, jen se maskujou nadvahou, nechali si narust malej druhej roh a zacali si rikat nosorozci :-!
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:33
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
No vidiš a já mám pořád pocit, že sem jednu takovou měl >:D Ale asi se mi to jen zdálo, takovej Renault je jen v pohádkách:D
Avatar - iudex
13. 1. 2014 09:37
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Tak už do toho chudáka Ronaulta nekopte, Laguna je preč a on poučený šiel do nového auta. >:-[]
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:40
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
No moment, tohle není narážka na Ronaulta, já ji měl taky >:-[] A náhodou jezdila a sloužila dobře! >:D
13. 1. 2014 09:56
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Já ji měl bohužel taky. Máš pravdu, že jezdila dobře, akorát to do ní chtělo každej měsíc strčit díly tak za 3 tisíce. Navíc některý podvozkový díly jsem měnil každej rok, protože jejich trvanlivost díky mizerný konstrukci byla asi 30 000 km.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:03
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Není Laguna jako Laguna...
13. 1. 2014 10:07
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Konstrukčně to je pořád jeden a ten samej bastl.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 11:53
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Když myslíš... já mám s Lagunou naježděno dost a nemůžu si stěžovat.
13. 1. 2014 12:49
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Jakej máš rok výroby?
Avatar - Emel
13. 1. 2014 13:55
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
2002, 2.2dCi, 300tkm.
13. 1. 2014 14:09
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Aj a to máš zrovna ten nejhorší model. Dvojkovou těsně po začátku výroby. No tak to neříkej moc nahlas, že ti auto funguje a buď rád. Já myslel, že máš už tu novou, tam se prý kvalita auta konečně rapidně zlepšila. Nevím, neznám nikoho kdo by to auto měl. Nemůžu soudit.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 14:24
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Není to moje auto, ale docela dost s ní jezdím a mám detailní informace. Ne že by to auto bylo bez chyb... na 150 spojka, 200 turbo, 250 dvouhmota a znovu spojka. Pak drobnější věci (drobný únik oleje, termostat apod.)... ale podvozek kupodivu drží dobře, stejně jako brzdy a motor. K tomu nějaké drobnosti v elektrice typu nesvítící panel klimy, občas vynechávající automatické rozsvěcení lam***k po otevření dveří, nefunkční zvuková signalizace rozsvícených světel.

Sečteno a podtrženo - žádný zázrak, ale ani žádná katastrofa, z mého pohledu.

PS: myslím, že je dobrý nápad zkrátit doporučené intervaly výměny oleje ze 30.000km na polovinu a dát větší filtr.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 14:59
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Podobná zkušenost s 1.9 Dci 2002 grandtour, jen ve 250 se potkal motor, bohužel za to nemohla nekvalita auta, jakožto nekvalita sevisu ( neorigo) při výměně rozvodů....
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:05
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Tak to já zas takovou spotřebu peněz neměl... asi si koupil nějakou zhuntovanou :-)
13. 1. 2014 10:11
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Přečti si to znova. Měnil jsem na podvozku každej rok ty samý díly. spojovačky, čepy, tyčky stabilizátoru, Ono když se podíváš na spodní čep na Oktávce a na Laguně tak ti dojde proč, když je asi poloviční, ačkoliv jsou to stejně velký auta, takže na to rameno působí vesměs stejný síly.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:18
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
No, já ji měl asi 3 roky a měnil sem to jednou a jen na přední nápravě a to pouze tyčky stabilizátoru, proto mi je to divný. Vysypalo se mi turbo, to bylo horší, jinak ale jezdila pořád a teď už po Generálce motoru prý jezdí zas ( kamarádovi se potkal, protože mu zbastlil servis rozvody, uplnou náhodou po týdnu, co mu je vyměnili)
13. 1. 2014 12:48
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Já ji měl něco přes 2 roky. Specielně tyčky stabilizátoru vydržely vždycky přesně rok. Stejně tak čepy na rameni a spojovačce. Měnil jsem to vždycky na jaře. Zimu to prostě nepřežilo. No zadní náprava byla naštěstí vlečená, takže ta fungovala. Já měl 2,0 atmo benzín, takže ten fungoval dobře. (Byť chlastal jak tank) akorát mi za 2 roky 2x odešla lambda a startér, ale jinak to jezdilo. Akorát než jsem to prodal tak začala vyskakovat jednička, takže převodovka toho už měla asi taky plný zuby. Na to že auto mělo najetejch 150 000 (Měl jsem to po prvním majiteli, kterýho osobně znám, takže stočený to nebylo)Abych ale jen nepomlouval. S tím nadčasovým interiérem by nadělali frantíci parádu ještě dneska. Líp udělanej interiér aby člověk pohledal.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 15:01
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Člověče, mě vystávala občas spojka, kamarád co to koupil jen nechal přitáhnout lanko a je tam pořád původní spojka i převodovka i v 250tis a funguje dobře a i přesně. Interiér byl fajn, hlavně posez, ale materiály by dnes neobstály.. i když byly měkčené, slícování bylo zlé.
13. 1. 2014 16:11
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Vidíš lanko spojky jsem měnil 3x. Na to jsem zapomněl, že mě 2x táhli a jednou jsem dojel na dvojku naštěstí do servisu ;-) Interiér byl podle mě to nejlepší z celýho auta a ty materiály byly podle mě kvalitnější než v současných autech. K tomu nemůžu říct křivý slovo.
14. 1. 2014 07:16
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
A montovali ti tam origo díly, nebo nějakou druhovýrobu? Ty časté výměny mohou být i tímhle...
14. 1. 2014 08:41
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Jak kdy. Ale vesměs jsem se tam snažil dávat díly od renomovaných výrobců. Ne žádný Čínský a Polský díly. Hele ale co si pamatuju třeba ty tyčky na stabiku, tak už při prvním pohledu na ty čepy, který to všechno držely mi bylo jasný, že ten díl je poddimenzovanej a nemůže vydržet. Vím jak to vypadá na jiných autech. Už jsem pár aut zespoda viděl a nad konstrukčníma finesama Fracouzů zůstává někdy rozum stát.
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 16:24
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Opravdu zálěží na původu náhradních dílů, platí, že šetřit se nevyplatí, protože silentbloky např. za 800 na zadní nápravu vydří 20t km, originál po úpravě 1600 a jsou již na cca 200t km... totéž platí pro čepy, tam je ale výhoda, že výměna čepu trvá mechanikovi 20 minut, stejně taky tyčky stabilizátoru...
15. 1. 2014 08:38
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
S tím samozřejmě souhlasím, proto jsem se vždycky snažil použít kvalitnější náhradní díly. Nedovedu si představit jak by to vypadalo kdybych tam dával nějakou čínu. Specielně tyčky stabilizátorů jsem tam dával ty nejdražší co autokelly nabízelo. A stejně sem je měnil každý jaro. Na Oktávce jsem měnil jednu tyčku a to proto, že se přetrhla (nevím kterýho idiota to napadlo dělat plastový) tak jsem tam dal kovovou a od tý doby o tom nevím.
14. 1. 2014 18:23
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
čo to znamená renomovaný výrobca? zo skúsenosti so šetrením na firemných autách súčasného zamestnávateľa, kde sa cpe len to najlacnejšie sa môže ľahko stať, že budeš meniť podvozkové diely, prípadne brzdové obloženia a kotúče aj častejšie ako raz za rok. Mal som v zamestnaniach viac aút, vrátane francúzskych a talianskych, ale pri originálnych dieloch sa nikdy nestalo, že by sa menili po roku ;-)
15. 1. 2014 08:46
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Třeba Valeo, TRW, Delphi, Febi, SKF, Ferrodo. To jsou značky, který to vyrábějí i pro prvovýrobu, takže díly od nich mají záruku určitý kvality. Ve chvíli kdy stím autem jezdíš víceméně po dálnicích a rychlostkách, což se u služebního auta dá předpokládat je to něco jinýho než když jezdíš po rozbitým městě a okolí. Možná proto si to nemusel měnit tak často
15. 1. 2014 17:54
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
S firemnými autami jazdím /aj som jazdil/ cca 1/2 mesto a 1/2 dialnica. Áno, tieto značky, ktoré si vypísal vyrábajú aj pre prvovýrobu a brzdové kotúče jednej z nich vydržali 600 km, resp. jeden zjazd z väčšieho kopca :-! . Na jednom súkromnom aute som tiež menil stabilizátory (áno, toto auto ich pýta často) a náhrada z jednej tebou menovaných znaćiek vydržala menej ako 2000km . Po nacpaní originálu, len o málo drahšieho bol kľud. Netvrdím, že každá náhrada je zlá, viac menej tvoje story o kaďoročnej výmene podvozkových dielov na aute sú úsmevné. Vo firme sa stými autami nikto nemazná (vačšinou) a nerieši akou rýchlosťou preletí jamu, prípadne akou rýchlosťou zaparkuje na obrubníku :-!
16. 1. 2014 08:32
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Tak u brzdovýho kotouče stačí jeden prudší kopec kdy je rozpálíš a pak vlítneš do kaluže nebo se spustí prudkej liják, což kotouče prudce schladí a máš to vyřízení a můžeš si tam mít kotouče jaký chceš. Tohle všechno co píšeš bych bral, kdybych neviděl fyzicky ten díl např. ty tyčky stabiku. Chatrnost a poddimenzovanost toho dílu je patrná už při prvním pohledu, když víš jak je ten díl robustně řešenej na jiných autech. Prostě mi nevymluvíš, že Laguna měla chatrně udělanou celou přední nápravu a zavěšení kol. A to jsem se ještě ani nezmínil o zasekávajících se brzdových třmenech na zadní nápravě. To byl taky konstruktérský paskvil, který nikdy nefungoval. Prostě na tom autě bylo tolik zbytečných a nepochopitelných kixů, že zůstává člověku rozum stát. Stačilo málo a bylo to výborný auto, ale tak teď tu je už Laguna 3 a tam se doufám Renault poučil z chyb, který napáchal na předchozích modelech a vytvořil auto za který se nemusí stydět. Nechci na ně házet jen špínu např poslední Megane se jim podle mě fakt povedl (míněno kvalitativně). Dokáže to najezdit 100 tkm fakt hrubýho zacházení a auto pořád drží a všechno funguje jak má.
Avatar - Ronault.
15. 1. 2014 22:44
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Teď ti neřknu konkrétního výrobce, který to je, ale pro BMW E39 dodával do prvovýroby i originál díl, ale i druhovýrobu... a ta druhovýroba, ačkoliv byla od stejného výrobce, vydržela méně a hned se kroutila... kotouče... abych byl přesný...
16. 1. 2014 08:10
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
To ti budu určitě věřit. To že sériovej díl přejde do režimu náhradní díl neznamená, že si automobilka nepohlídá u dodavatele kvalitu. Myslíš, že by třeba TRW vyrábělo originál kotouče kvalitně a pak si pod svojí značkou prodávalo šmejdy?
Avatar - PepaJ
10. 2. 2015 11:12
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
to Ryccardo:

Urcite ano...setri se na vstupnim materialu..aby firma vydelavala.

Je to jen a jen o zisku..na kvalitu dnes bohuzel nikdo nehledi
Avatar - Ji/Ri
13. 1. 2014 11:44
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Já taky....1,9dCi Grandtour, pak Vel Satis 3,0dCi.... :-( :-)
Avatar - Emel
13. 1. 2014 11:54
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
LII 2.2dCi ;-)
13. 1. 2014 09:54
Re: Stáčení km je veřejné tajemství, ví
Tfuj Laguna. Horší auto už si vybrat nemohl?
13. 1. 2014 08:45
Je to tak
Je to tak jak píšete. Lid chce být klamán. Po nákupu výhodné ojetiny chtějí mít na tacho co nejmíň km. Je jedno, že plasty uvnitř jsou oškrabáné, sedačky prosezené, rozdrbané a volant se lekne jak čelo Bruce Willise. "Mám auto co má najeto 50tis. km" nebo deseti-patnáctileté, které má teprve těch 120.

Máme octávku z programu škoda-plus. Byl jí při koupi rok a najeto jen 20tis. km. Všechno sedělo a sedí. Pravda, je to ta mizerná benzínová 1.6, ale na tom autu se za 100tisíc kilometrů nic nepodělalo. *ťuk, ťuk*

Lidi, kteří věří, že si někdo koupí diesel na to, aby nenajel ročně ani 30tisíc, ti si o tu stočeninu vyloženě říkají. To samé, že plno pěkných aut je po důchodcích.....typický výmysl našich bazarů.

Jasně z toho vyplývá, že bazarníci a stáčeči jen plní přání zákazníků. Nic jiného to není. Až začnou mít kupující reálně požadavky, tak ten problém odpadne. :-!
Rozbalit vlákno
5
13. 1. 2014 08:49
Re: Je to tak
Moje zkušenost se Škodaplus je bohužel tristní... ČSAO Praha prodává i v tomto programu auta bez servisní knížky a klíčku... prý "násilně" zabavený leasing 8-s
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:22
Re: Je to tak
Já jsem taky chtěl auto s co nejnižším nájezdem, ale nakonec jsem koupil před pár lety Mondeo ( a v obyčejném bazaru, byl to risk), co po 2 letech mělo asi 145tisíc Km ( v interiéru bylo vše jak nové). Přišlo mi to rozhodně reálnější, než pětiletej Passat se stejným nájezdem a ošoupanými sedačkami, nebo kamarádovo Mondeo (taky 2 roky staré) s 50 tisíci ( co mu teď svítí kontrolka závady motoru a některé věci na voze zcela nesedí nájezdu a stavu "bez nehody"). Po skoro 3 letech a nyní atakujících 200 tisíc km je vůz ve velmi dobrém stavu, bez vážných závad (mimo prevence jen měněny brzdové destičky) a upřímě, pokud bych ho stočil zpět na 140, vyčistil, naleštil, nikdo nic nepozná, což mi potvrdila i STK, kdy bez servisu nejsou žádné vůle v podvozku atd...

Takhle jistý KM jsem si u minulého vozu rozhodně nebyl.

Bohužel i tak prodejce nebyl zcela upřímný a zjistil jsem, že byli měněny 5. dveře kus za kus. No... koneckonců, teď už je to jedno, protože sem si je sám znovu pomuchlal vlastní blbostí >:D
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 16:28
Re: Je to tak
Vidíš... a teď tady všichni pláčou, jak ta moderní auta nic nevydrží, jak ta stará hodně vydržela... přitom po 200t km na většině nejde poznat opotřebení...

Já to beru jako ten pláč z písně "bejvávalo dobře"...
Avatar - Ozzman
14. 1. 2014 17:39
Re: Je to tak
Tak když to zprůměruješ, tak se kazí určitě více, než dřív, je více kazových motorizací a specifikací... Něco na tom bude... viděls někdy, aby se ti vysypal u Oktávky 1. gen. motor ve 35 tisících? Já to u OII TSI viděl... atd atd.. :-) nicméně jsou tu taky tací, co koupí podobný vůz, jako ten výše zmíněný, nebo se o to vůbec nestarají... potom se sypou a tam si mohou brečet tak maximálně nad svou leností a laxností servisu >:D
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 18:13
Re: Je to tak
No jo, ale to je boužel úděl toho, kdo nyní je na tom finančně nejlépe a udává tak říkajíc směr a tím je, chtě nechtě, VW... byly doby, kdy se toto stávalo jiným...

A i tehdy se to stávalo, jen se to tolik nepsalo, nebyl internet atd...
13. 1. 2014 08:46
Ubohá realita
českého človíčka... aby oslnil okolí, koupí ojetou plečku a hraje divadlo... namísto aby si každý uvědomil svůj sociální status a kupoval auto s rozumem a podle svých možností, vrhá se bezhlavě do nákupu v bazarech... bazarmistr si mne ruce, čecháček byl nákupem olítaného střepu (v jeho vlastním ubohém vnímání reality) katapultován v sociálním žebříčku o třídu výš a všichni jsou spokojeni... 8-s
Rozbalit vlákno
31
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 09:25
Re: Ubohá realita
omyl - všichni nejsou spokojeni. Spokojen je jenom bazarník. Prodávající dostal směšnou sumu, páč auto bylo olítané a kupující dostal střep, který bude muset za ukrutné peníze opravovat :-)
13. 1. 2014 09:27
Re: Ubohá realita
Kupující je spokojen, protože mu budou sousedé závidět a investice do oprav své olítané plečky "NIKDY" nepřizná... a radši bude přispívat do diskusí na Auto.cz, jak je nákup ojetého vozidla výhodný ;-)
Avatar - grifith
13. 1. 2014 09:27
Re: Ubohá realita
Závistivých lidí je také dost. Koupě auta z druhé ruky není o sociálním statusu, ale může jít o volbu rozumu. Kde se prosím psané, že auto bylo nad možnosti kupujícího? Ne každý má chuť ztratit na novám autě více než polovinu jeho hodnoty v průběhu prvních třech let a proto jsou zde ti, kteří kupují právě takové vozy. Pokud se domníváš, že vozy do tří let jsou olítané střepy, pak je to samozřejmě tvůj názor, ovšem valná většina lidí to zřejmě vidí jinak. Je ovšem samozřejmostí hledat ten správný kus, u nějž je historie prokazatelná, jinak si člověk může zadělávat na problémy.
Kdyby neexistoval th s ojetina, ještě 3/4 lidí by jezdilo v hnijících favoritech, protože by podle rozumu některých neměli na nové Octavie apod. 8-s
13. 1. 2014 09:35
Re: Ubohá realita
Pokud někdo kupuje tříletý vůz vyšší třídy, nebo např. Octavii (100% cesťáckou), tak tato auta mají s jistotou nalítáno více jak 150t = olítaný střep :-!

Samozřejmě jsou i skupiny lidí, kteří musí řešit nákup v bazaru... to chápu.

Já kupuji vždy jen to, na co mám a co dokážu finančně utáhnout (servis).

Sám jsem si tím v roce 2004 prošel, když jsem chtěl mít něco "lepšího" za malý peníz... po roce a půl jsem vystřízlivěl a od té doby kupuji jen nová auta a jedinou olítanou káru, kterou bych pořídil, by byla nějaká předváděčka :-!
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 09:39
Re: Ubohá realita
teda řeknu ti, že já bych do předváděčky nešel ani za zlaté tele. Sám jsem těch předváděček pár projel a vůbec jsem se s ní nemazal. Rozhodně jsem ji nešetřil. A teď si vem, že každý zákazník s ní najede 50km, celkem rekněme 20 tkm a nějaký chudák si to pak koupí se směšnou slevou 20% jako prakticky nové auto...
Někde jsem četl porovnání, jak vypadá stav auta po najetí 150tkm po německých dálnicích ve srovnání s 50tkm po Praze. Takže on ten stav tacho také není vševypovídající údaj
13. 1. 2014 09:44
Re: Ubohá realita
Věřím, že by se ten přístup "testerů" mohl projevit ještě v průběhu záruk ;-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 09:57
Re: Ubohá realita
Presne tak. Predvádzačka, čo je často mantra bazárových kovbojov, je podľa mňa to najhoršie, čo môže byť. Zákazníci, ktorí sa snažia s predvádzačkou za tých pár kilometrov zistiť, "čo to dá", predajcovia, ktorí si to berú domov na víkendy a večer driftujú pred miestnou diskotékou, skrátka jeden takýto kilometer sa rovná desiatim kilometrom normálneho pokojného jazdenia a teda predvádzačka s 20t km je u mňa črep, ktorý by som v živote nekúpil.
13. 1. 2014 10:04
Re: Ubohá realita
Článek je o bazarech... ehm, a že prý jsem to já, kdo paušalizuje... :-)

Neuvěřitelné, co všechno se v těch proradných autosalonech děje... no, tak hurá do áček, těm se dá alespoň věřit, nebo snad "JEDINÝ" certifikovaný bazar v ČR? Jsem ¨na vážkách :-O
13. 1. 2014 10:40
Re: Ubohá realita
To jsem já, asi před rokem(?) byl podívat na předváděcí Fabii II RS.

A i když je tohle auto, které vybízí k tomu, aby člověk vyzkoušel, co v něm je, stejně mne překvapilo jak oškubané mělo pneumatiky. A říkám, předváděčka, najetých pár tisíc! Očividně dostávala pěknou sodu.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:51
Re: Ubohá realita
Jo, keď som bol na predvádzačke s Focusom ST, malo 10t km a silne zodraté predné pneu... na dotaz som zistil, že to je už druhá sada.
P.S. samozrejme som nejaký milimeter počas jazdy sám zodral. >:-[]
13. 1. 2014 11:07
Re: Ubohá realita
A pak si jdi pro takový auto! >:D >:-[]
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 16:30
Re: Ubohá realita
Ono taky bude rozdíl jít pro předváděčku hot hatche a např. ix20 ;-)
13. 1. 2014 23:38
Re: Ubohá realita
Mal som predvadzacku, akuto som kupil rocne aj nieco, malo 24.000km. Z pohladu opotrebenia ako predvadzacky som nemal jediny problem. Auto som predal po 4,5 roku pouzivania so 146.000km na tachometri. Do predvadzacky by som siel znova.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 09:40
Re: Ubohá realita
Tak jo, nebudu ti to vymlouvat. Pokud jsou všechny služební a nedá se najít jiné, pak to je olítaný střep. >:D Jsou skupiny lidí, které musí nakupovat v bazaru, pak je skupina lidí, kteří nakupovat v bazaru chtějí. Ty zde totiž narážíš na vlastní výmysl, že dotyčný na to auto neměl a nemohl jej utáhnout na servisu, což je totální blbost a tvá fikce.
Důvodů ke koupi ojetiny může být víc a nové auto má své nesporné výhody, o tom se přít nehodlám. Ber to tak, ž bohudík existují ti, co si od tebe ty olítané šunky koupí, jinak by ses nikdy neposunul dál...
13. 1. 2014 09:45
Re: Ubohá realita
Mám osobní zkušenost... víc k tomu dodávat netřeba :-!
Avatar - grifith
13. 1. 2014 09:49
Re: Ubohá realita
A tu ti nikdo brát nemůže, ale rozhodně z ní nemůžeš paušalizovat.
13. 1. 2014 09:58
Re: Ubohá realita
Vůbec jsem nechtěl aby to tak vyznělo... pokud bych si dokázal sám zhodnotit stav vozidla, nebo ho dokonce opravit, nebo měl člověka, ve kterého mám důvěru a on by to dokázal místo mne, tak asi ano... klidně i tu "lehkou" ojetinu.

Problém je, že nedokážu, nemám... ;-)
Avatar - grifith
13. 1. 2014 10:06
Re: Ubohá realita
Pak se opravdu shodneme ;-) Nebavím o se o pět a více letých vozech, tam už to fakt loterie je, ovšem například u dvou či tří letých benzínových ojetin je riziko problému násobně menší. Myšleno o stočenině apod. K tomu dobrého známého jako servisáka a je vystaráno a může se říct i "vyděláno"
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:45
Re: Ubohá realita
A právě pro takové, jako jsi ty "150t = olítaný střep" se stáčí kilometry.... neni nájezd jako nájezd.. a předváděčka taky neni výhra. Víš, ono ani to nový auto neni kolikrát uplně košer. Dělal sem brigádu ve skladu s novými vozy ( odkud se expedovali k dealerum ) a za 1. nechovali se tam všichi k autum hezky ( ze srandy otočky přes ručku, gumovačky..) A za2. někdy se to někomu nepovedlo, pár jich bouchnul, někdy jen odřel, jindy promačkal plechy a vystřelil airbagy. Co myslíš že se s autem stalo dál?

Zaměstnanec dostal pokutu, auto se dalo na dílnu ( a že to byly vybavený dílny, to se musí nechat ), opravilo, nalakovalo a hurá na kamion k dealerovy jako nový kus, nikdo nic nepoznal, pokud teda auto někdo nerozsekal uplně, ale to se tam za mě nikdy nestalo :-)
13. 1. 2014 10:00
Re: Ubohá realita
Ale joooo, nic nenamítám. Diskuse je tu k článku o bazarech a k tomu jsem se snažil vyjádřit. Máš někde v tomhle absurdistánu bazar, kterému bys mohl věřit? Já mám zkušenost takovou, že se nedá věřit ani prodejci "ročních" vozů (jmenovitě ČSAO pha)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:03
Re: Ubohá realita
To nemáš, ale existují i solidní ojetiny za solidní cenu, jen nesmíš koupit to nejlevnější co uvidíš... Chce to hledat... Bohužel dnes už nemáš jistotu spolehlivosti ani u nového auta...
13. 1. 2014 10:10
Re: Ubohá realita
Určitě ano, troufám si tvrdit, že po mě jsou ojetiny velmi solidní... proto taky všechna tři auta zůstala v rodině ;-)

O spolehlivosti nových automobilů mluvit netřeba. Sám jsem, s několika dětskými nemocemi, musel servis u každého svého auta navštívit.

Otec si loni koupil KUGU a v servisu je každou chvíli, vstřikovače, zámky, spojka a dosud nevyřešený problém s boucháním a lupáním zadní nápravy... dodávám, že rozhodně nechci urážet majitele Fordů ;-)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:14
Re: Ubohá realita
Kuga? Zrovna ta se těší velmi pozitivním recenzím a zkušeností se servisem, vždy jsem slyšel jen pozitiva :-) To je tak, že je kus a kus.... Já zas znám poruchové Oktávky ( né to není možné co?:D Někteří mi doteď nevěří). Je ta Kuga 4x4? Rodičum se líbí, tak kdyžtak čeho se vyvarovat?
13. 1. 2014 10:39
Re: Ubohá realita
Jj je to 4x4, 2.0TDCi 103kW... víc problémů nebylo. Vstřikovač měl výrobní vadu, která se prý projevila díky nekvalitní naftě? :-O Otec tankuje pouze u Shellu. Zámky byla jen prkotina, prostě nezamykal kufr a zadní dveře. Spojka = ložisko... nutno dodat, že otec najel za r. 2013 cca 60tis.

Co stále nemůže vstřebat je spotřeba... 7,5-8l/100km.

Aktuálně má půjčenou ix35 135kW, jako náhradní vůz... proti KUGA je tichá, lépe jede (184k), jen se mu nelíbí interiér.
U mě by vahrála na 100% ix35, ačkoli mi nesedí její vzhled :-!
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:34
Re: Ubohá realita
Mě se Ix35 hodně nelíbí vevnitř, materiály, plasty... působí levně i když to zas taková lidovka neni. Jinak k motoru u tý Kugy, já sám mam TDCI a naprostá spokojenost a bez závad zatim (190 tisíc km) :-) S tou naftou... tady je to čerpačka od čerpačky.. známej tankoval do BMW 330d ( tehdy E46) zimní naftu výhradne u Shell a když spadla teplota pod bod mrazu už nenastartoval.... myslim, že je jedno kde tankuješ, pajcujou to bez ohledu na firmu ;-\ Ideální je si najít čerpačku, kde víš, že je to celkem OK a většinou tankovat tam. Ideálně jezdit za hranice do D >:D
13. 1. 2014 16:52
Re: Ubohá realita
Kryshna dnes 10:39 Otec tankuje pouze u Shellu.

Tak ať se pak nediví. >:D
13. 1. 2014 09:38
Re: Ubohá realita
Ještě dodám... proč by měli chtít zrovna Octavie? Můžou mít nové Dacie, nebo jiné low-costy :-!

Taky sním o F-Typu, ale jsem si vědom svých možností ;-)
Avatar - grifith
13. 1. 2014 09:47
Re: Ubohá realita
Doplň si tam jiné auto třeba kategorie Octavie. To je nepodstatné. Důležitým faktorem je ta ekonomická výhodnost nákupu. Ano, u ojetin můžeš brečet na špatným výběrem a zlým prověřením.Ovšem nikdy už neztratíš tolik, jako první majitel za pocit nového vozu. Vše má svoje pro a proti a rozhodně bych všechny bazarové zákazníky naposílal dolowendů typu Dacie.
13. 1. 2014 09:55
Re: Ubohá realita
Bereš si to moc osobně... v mém okolí je spousta nakupujících v bazarech a taky "několik" trpících i velmi spokojených.

Já tu vyjadřuji jen svůj názor získaný vlastní, nepěknou, zkušeností... vyplývající z mé tehdejší, neuvěřitelné naivity a blbosti ;-)

Teď mám klid, mám záruku (ano, opravit si auto opravdu nedokážu), jezdím na pravidelné kontroly a auto měním co 4 roky... a pokud někdy bude hůř, tak klidně půjdu do toho low-costu. Líbí se mi např. P301
Avatar - grifith
13. 1. 2014 10:03
Re: Ubohá realita
Neboj, neberu, jen bych všechny a všechno neházel do jednoho pytle ;-)
I mě trh dovedl k rozhodnutí, že raději než ojetinu koupím nové a budu mít po dobu záruky vystarané a jsem naprosto spokojen. Nadruhou stranu chápu tu skupinu lidí, kteří s obdobným budgetem jdou do jetého vozu.
Avatar - Ji/Ri
13. 1. 2014 11:46
Re: Ubohá realita
Ano, s tím souhlas. Bohužel ale, je to u nás o sociálním statusu, z 98% hraném.
13. 1. 2014 08:56
"Podvod, který lidé chtějí"???
„Dokud bude dost lidí, kteří chtějí BMW, ale mají na něj jen sto tisíc korun a zároveň akceptují nanejvýš 120 000 najetých kilometrů, budou se tachometry stáčet..."

Nozik vo vrecku sa mi otvara ked citam taketo kydy. Vsak vy zamienate pricinu s nasledkom! Su to prave bazarnicke krysy ktore oblbuju ludi, ze za sto litrov sa da kupit neburane BMW co ma nabehane len sto tisic km! Clovek ktory o tom nema ani paru pride do bazaru, a vidi tam kopec "vonaviek" co maju nabehane pod sto, a este ho budu presviedcat ze garantuju nestocene kilometre a do ruky mu strkat certifikat Cebie. O akom "podvode ktory ludia chcu" sa to tu hovori, ked zakaznikov presviedcaju ze o ziaden podvod nejde?

O "podvode ktory ludia chcu" by sa dalo hovorit vtedy, ak by bazarnik povedal "tamto bmw ma na tacho 100 tisic, ale stocili sme dalsich tristo, a je to zvarene z dvoch totaliek, chcete aj tak?". Vtedy by sa dalo hovorit o podvode ktory zakaznik chce. Ale ak ho vselijakymi "zarukami" a "certifikatmi" presviedcaju ze prave v tomto autobazari moze kupit 5-rocne bmw so 100 tisic km za sto litrov, tak je to podvod ktory chcu autobazarnici! Lacno nakupit, prelestit, a draho predat. Pretoze keby nechali povodny nabeh km a pridali komplet historiu, tak by primerana cena za to bmw bola asi 50 litrov...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - KANKUNEN
13. 1. 2014 09:32
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
Nikdo lidi nenutí kupovat auta bez minulosti. O podvodech s autama jsou plné média, ale stejně lidi jdou po nejlevnější ceně a připlatit za auto se serviskou ochotní nejsou.
13. 1. 2014 10:51
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
Kankunen má pravdu. On neobhajuje lidi co stočí auta. Kupci jdou vždycky po ceně. Sám to znám. Příklad. Máš Fabie za 40 000Kč a za 80 000Kč. Ta za 80 000Kč by měla být voňavka s prokazatelnou serviskou a hezké, dobře jezdící auto. Ale co udělají lidi? Koupí tu za 40 000 bez servisky s nějakým číslem na tachometru. I za cenu toho, že pravděpodobně má víc km a nemají páru o historii ničeho na voze.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:01
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
Presne tak. To, že niekto chce čo najmenej ojazdené auto predsa neospravedlňuje, že mu teda to auto stočím, aby dostal, čo chce. To je ako tvrdiť, že ak ľudia v potravinách chcú čo najčerstvejšie potraviny, koledujú si o to, aby obchody prepisovali dátum trvanlivosti. Nonsens. 8-s
14. 1. 2014 10:04
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
No tohle tvé tvrzení není daleko od pravdy... Lidé chtějí co nejnižší cenu a nekoukají na kvalitu. A leckdy stačí připlatit např. 50 haléřů a můžu mít řádově kvalitnější produkt ... Stejně tak jako lidé nečtou složení produktů a chtějí co nejnižší cenu, nezkoumají skutečný stav auta, neptají jaké auto má které problémy a jdou po co nejnižší ceně. Navíc i výrobci potravin dost často ojebávají lidi uváděním chybných informaci atp...
Bohužel u potravin zde alespoň funguje kontrolní orgán v podobě Státní zemědělské a potravinářská inspekce, který alespoň částečně pomáhá k ochraně spotřebitele. U aut mi něco podobného chybí...
14. 1. 2014 22:47
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
já ten výrok vidím v praxi trochu jinak. Velká část laiků kupující auta v domnění, že dělají racionální volbu, jdou po Octavii TDI, když narazí na Passat TDI je to výhoda, no a Superb TDI, to je hotový luxus. Vzhledem k tomu, že toto jsou nejoblíbenější vozy pro skoky a lety ve dne v noci ve většině firem v ČR a pravděpodobně i okolních zemích (Německo) je prostě téměř nereálné narazit na nehavarované auto s minimem kilometrů, alespoň né v počtu v jakém je poptávku a bohužel i "nabídka" (nabídkou myslím, to co se za to vydává).

Nikdo nepřemýšlí nad benzínem, protože ten je přece zaručeně sežere, nikdo nepřemýšlí nad francozskými nebo italskými auty, ty se totiž přece rozpadají už na transportu z továrny a japonci maj drahý díly, že přeci než vyměnit destičky, tak za to máš 3 další auta.

Já nemám nic proti Octaviím, Passatům a Superbům. Ta auta se mi líbí, obzvlášť ta poslední dvojice, ale při představě (a zkušenosti) koupě takové ojetiny se mi dělá nevolno, protože z principu si nedokážu představit kdo a jak by s takovým autem a motorizací najel 20t km ročně, pečlivě se o to staral a po 3 letech prodával.. Ale tohle ty lidi nechtějí slyšet a to je ten problém ;-)
14. 1. 2014 23:16
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
Stejně tak jako nechtějí slyšet že za kvalitní potravinu si musí příplatit. A leckdy ne mnoho. Radší koupí to, na co jsou zvyklí a stojí to málo i když obsah muže být šméčko... Chci tím říct, že to jak se lidi chovají při koupi auta platí i při koupi jiných věcí potravinami počínaje...
13. 1. 2014 19:53
Re: "Podvod, který lidé chtějí"???
„Dokud bude dost lidí, kteří chtějí BMW, ale mají na něj jen sto tisíc korun a zároveň akceptují nanejvýš 120 000 najetých kilometrů, budou se tachometry stáčet..." K tomu len toľko. Chápem ľudí, ktorí chcú kúpiť staršie auto za dobré peniaze, chápem aj to, že nové autá v prvých rokoch strácajú hodnotu veľmi rýchlo, ale mám k tomu nejaké to ale...!
1. Ťažko uverím rozprávke o starších manželoch alebo dôchodcovi, ktorí si kúpi diesel s výbornou výbavou a z márnotratnosti ho predá za dva roky s najazdenými 20 tis. km. To je báchorka pre tých, ktorí sa chcú nechať oklamať. Diesel s výbornou výbavou stojí obyčajne nad 20 tis. EUR a zaručene si ho kúpi firma na finančný alebo operatívny leasing..
Starší manželia alebo dôchodca si kúpi Clio alebo Sandero od Dacie za menej ako polovicu ceny, samozrejme neplytvá peniazmi za diesel. Áno verím, že 4 ročná benzínová Renault Thalia má nabehaných 37 tisíc km a starší manželský pár jazdil na nej do obchodu a do kostola... Však nová stála 6 aj pol tisíc....
Platí tu jednoduchá rovnica. Veľký kombík s dieselom a s výbornou výbavou sa rentuje len pre firmu, ktorá na nom nalieta 200-300 tisíc km.Predá ho a auto je dalej predmetom kseftu. Kedze existuju ludia, ktorí chcú velké a drahé auto so suoer výbavou za super penize, tak preco im tu tuzbu nesplnnit aj za cenu stacania? Osobne si myslim, že stačanie by malo byť trestnym činom.... Ale politikov trapia ine podstatnejsie veci, ako je fajcenie v kaviarniach apod.
Ja by som ako starsie auto bral zasadne benzín, co najmensiu výbavu, proste také, ktoré si firmy určite nekúpia. Ale je tu podla mna trojnásobná možnost kupit dobre auto a nestočené!!!
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 09:21
Komu není rady, tomu...
...není pomoci.
Bohužel jsme stále tou maličkou zaprděnou zemičkou, kde auto je znakem společenské prestiže, zejména ve skupinách obyvatelstva, kde o nějaké prestiži lze jen těžko mluvit.

Když jsem před mnoha lety kupoval své první ojeté auto, známý (relativně se v autech vyznal) mi řekl rovnou, že při první kontrole se na nic moc přijít nedá. Mechanika asi ano, ale to nejdražší, tedy elektronika ani náhodou.
Takže jak z toho ven? No jednoduše - nekupovat zaprděná auta z "rajchu" a kupovat výhradně nová. A že mám v kapse (nebo si mohu dovolit splácet) 250k? Tak si holt nekoupím 7 let staré BMW, ale zajdu si pro, co já vím, Pandu. ***lap to sice nemá, ale je to nové...
Rozbalit vlákno
72
13. 1. 2014 09:26
Re: Komu není rady, tomu...
:yes: :yes: :yes: Pod to se podepíši...

Ale pro spoustu čecháčků je přiznání si své vlastní finanční "reality" obrovský problém... proto tu jezdí tolik olítaných křápů, namísto (např.) nových Dacií... :-!
Avatar - KANKUNEN
13. 1. 2014 09:40
Re: Komu není rady, tomu...
No to je ale omezený pohled. Já prodaval svoje auto 6 let staré a rozhodně to olítaný křáp nebyl. Někdo chce vozit svou rodinu v pořádným autě a ne v Pandě nebo Dacii.
13. 1. 2014 09:48
Re: Komu není rady, tomu...
Pořádné auto... a proto tu je takový článek, každý chce pořádné auto, ale má problém dát za něj 700, 800, 900, Mega a víc... a tak šup pro pořádné auto do bazáru a ejhle, vždyť ono je tam to samé za 250-300... tak mámo, jdeme do toho! :-O

Tak jsem prodával své čtyřleté auto... švárovi. Nutno dodat, že po mě jsou auta v pořádku ;-)
13. 1. 2014 12:41
Re: Komu není rady, tomu...
To taky nemůžeš koupit první popelnici na kterou v bazaru narazíš, ale chce to vědět co chceš koupit a pár těch modelů vidět nejlíp se s nima i projet. Pak je pravděpodobnost, že si naběhneš na nějakej vrak mnohem menší.
13. 1. 2014 10:05
Re: Komu není rady, tomu...
Za prvé. Pro mě je nový auto škoda. Uvědomuju si to a i se podle toho chovám tj. si nový nekupuju. Za druhý, abych vyhodil 200 000 za něco takovýho jako je DACIA, to by mě teda ani ve snu nenapadlo. To si za ty prachy radši koupím toho stočenýho bavoráka to aspoň drží pohromadě a dá se v tom někam cestovat. Holt to chce vybírat motorizaci, která nesmrdí drahejma opravama.
13. 1. 2014 10:16
Re: Komu není rady, tomu...
Když to dokážeš, není problém... bohužel spousta lidí, včetně mě, posoudit auto z technického hlediska nedokáže... takže hledáme jiné "jistoty" ;-)
13. 1. 2014 12:39
Re: Komu není rady, tomu...
Co mám jako dokázat? Posoudit, která motorizace smrdí drahejma opravama? Na to stačí pročíst fórum k danýmu autu eventuelně se poptat mezi automechanikama, který mají se servisem danýho auta zkušenosti. Ideálnně z autorizovanýho servisu. Takhle kupuju odjakživa všechny auta a funguje to. Až na tu Lagunu co jsem si s ní naběhl, ale to mi všichni automechanici říkali ať to nekupuju, že to bude průser a já si prosadil svoji. Od tý doby si už v tomhle ohledu svoji neprosazuju a jsem co se týče aut spokojenej. ;-)
13. 1. 2014 13:40
Re: Komu není rady, tomu...
Na fórech toho lidi dost nakecají ;-) stačí si to občas přečíst tady na Auto.cz ;-)

Ne, teď vážně... já jsem si taky naběhl a od té doby to vidím jinak. Jen ve stručnosti: otec kdysi koupil Vectru B r.v. 1998, 1.6 16V v roce 2001, při 160tkm se mu potkal (na silvestra) motor - prasknul rozvodak, oprava v autorizáku (v té době v Kolíně) byla za +-80tkč. Trvalo to dalších 30tkm a stalo se to znova... tak šla Vectra z domu za pár korun. No a protože já byl fajnšmekr, koupil jsem si z DE za 185tkč jetou Veky 2.2 16V r.v. 10/2001 se 135tkm... mel jsem ji cca 15 mesicu s za tu dobu se na ni vysypalo snad vsechno co mohlo. Kompresor klimy (velka bolest Vecter), vyparnik prorezavel. Potom spojka, potom poloosa, RJ, nejaka el. klapka, takze mi porad padala do servisniho rezimu... a nakonec problemy s prevodovkou. Tak konci pribeh kluka co chtel "poradne" auto >:D a od té doby jedu v nových rejžích a s každou generací sleduju jejich zdokonalování-se ;-)
13. 1. 2014 14:06
Re: Komu není rady, tomu...
Známý měl Passata B5 1,9 TDI, protože něvěděl co roupama, tak si pořídil fungl novýho 2,0 TDI. Asi na 20000 se mu vysypalo turbo, tak že samozřejmě záruka. Poslali ho s tím do *, že to je špatným zacházením a kdesi cosi prostě ve výsledku si turbo zaplatil. Nasranej s tím autem jezdil dál, aby se mu na 50000 vysypalo světe div se olejový čerpadlo. (naprosto běžná závada u těchhle motorů) Nicméně VW se od toho distancoval s tím, že vědí o tom, že se tahle závada vyskytovala, ale pouze u určitých motorů a ten jeho podle VIN čísla není zrovna mezi těmi které tato závada může postihnout, takže nashledanou, opravu si zaplaťte. Suma sumárum pořídil káru za 3/4 mega v průběhu 50000 km do toho nasypal několik desítek tisíc za opravy a je hrdým majitelem nového vozu.

To co se stalo tobě nebo tvýmu taťíkovi je smůla. Proto píšu, chce to vybírat model, který netrpí žádnejma dětskejma nemocema. Ruku na srdce jak si s tou Vektrošou jezdil když to byla 2,2? Dovedu si to představit mladej kluk a silnej motor. Neboj taky jsem byl mladej tak vím co ode mě moje první auto zažívalo, takže spojku, poloosu a problémy s převodovkou bych skoro dal za vinu zacházení s autem. A nebo si měl možná jen smůlu. Jinak souhlasím, že K/H produkujou solidní auta. Za posledních 10 let udělaly obrovskej pokrok.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 14:12
Re: Komu není rady, tomu...
Vždy se dokážu bavit nad historkami kamarádů od kamarádů, kteří si koupí nové auto, v záruce se jim něco podělá a oni sklopí ocas, vezmou za vděk vysvětlením, že na reklamaci nemají nárok a vše si zaplatí ze svého. To mi hlava nabere, jak je lidská blbost bezedná.... >:D :yes:
13. 1. 2014 16:02
Re: Komu není rady, tomu...
Jasný měl prodejce chytit pod krkem dát mu pár facek a on by určitě změnil názor. Asi mu to nepřišlo jako ideální řešení takže s s nima jen pohádal a opravu si nakonec zaplatil sám. No prodejce sice vyhrál, akorát mají o zákazníka míň. Jestli to takhle plánují dělat plošně, tak jim prodeje těch šrotů moc neporostou. O tom ale můj příspěvek není. Je to o tom, že jestli si myslíš, že si koupíš nový auto a máš to na 5 let bez investic narozdíl od někoho kdo si koupí auto z bazáče, tak se pleteš.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 16:23
Re: Komu není rady, tomu...
KDyž myslíš, že jedinými dvěma možnostmi řešení dané situace jsou smíření se s výrokem prodejce nebo fyzická inzultace, máš tedy hodně smutný svět... Pokud si někdo nechá kálet na hlavu, je to samozřejmě jeho problém. Pokud navíc neví, jak danou situaci řešit, měl by si nechat poradit. Já nové auto koupil a věci v záruce si bez problémů dokážu vyřešit. Záruku mám právě pro pokrytí těchto případných průšvihů. Takže děkuji za tvůj názor k řešení problémů u vozu v záruce, ale asi jsi ještě žádné nová auto neměl...
14. 1. 2014 08:23
Re: Komu není rady, tomu...
Naopak mimořádně pestrý >:D To by si nevěřil kolik srandy jsem zažil když jsem naposledy reklamoval boty. ;-) Máš pravdu žádný nový auto jsem ještě neměl, ani to neplánuju. Nechovám se k autu zrovna moc hezky a když si odřu nárazník na autě za 100 000 je mi to fuk, ale kdybych si drbnul nový auto za půl míče, tak mě asi trefí. Tak mě pouč jakým způsobem se bojuje s autorizovaným servisem VW?
Avatar - grifith
14. 1. 2014 10:50
Re: Komu není rady, tomu...
S jakýkomkoliv servisem můžeš bojovat právně. Pokud máš nový vůz a po 20 tisících ti odejde turbo, zcela jasně nemůže jít o vadu na straně uživatele. Je mnoho soudních znalců, kteří oblasti hoví a na základě jejich vyjádření můžeš znovu zkusit o uznání reklamace. Věř, že pokud i poté budou odmítat, soudní cesta je ta jediná možná. Ano, je to zdlouhavý postup, o tom žádná, ovšem jediný možný způsob. Budou-li lidé jednat způsobem jako jsi napsal (tedy nechávat si kálet na hlavu), pak servisy nic nenutí měnit tebou popsané jednání. ;-)
14. 1. 2014 12:58
Re: Komu není rady, tomu...
Tobě by se možná chtělo začít se s nima soudit řešit znalecký posudky a investovat do toho spoustu času a nervů. Někdo holt takovej není. Ono zrušit nevhodným používáním turbo za 20000 km taky není nic nemožnýho, takže se na jednu stranu nedivím přístupu servisu. Stačí když s tím bude jezdit idiot, který to bude točit studený a teplý ho nenechá dochladit a turbo půjde do kytek za chvilku. Navíc si uvědom, že i autorizovanej servis má svoje právníky, který nejsou úplně blbý, takže se ti může stát, že odejdeš s nepořízenou a ještě budeš platit znalce případně nějaký soudní výlohy. No jistý je, že tenhle zákazník už si u VW nikdy nekoupí ani žárovku natož nějaký další VW, tak jestli chtějí tímhle stylem podnikat, tak jim ty prodeje moc nepofrčej.
Avatar - grifith
14. 1. 2014 14:03
Re: Komu není rady, tomu...
ANo, kdo si koupí vůz za 3/4 milionu a je mu jedno, že si v záruce platí opravy sám, je mi bohužel líto. Pokud si to samozřejmě způsobil sám svým chováním "prasete", pak se nedivím, že si opravu platil sám a to je jiná. Ovšem vzhledem k faktu, že neuznáním reklamace se cítí ukřivděn, asi to tento případ nebude...
Znovu zopakuji, že pokud se lidé budou chovat přesně podle uvedeného příkladu, bude se situace opakovat u dalších, dokud nenarazí na "odpor". Ne každý může mít na soudní spory žaludek, ale pořád tu možnost zde má. Stále je to o ochotě se sebou nechat zametat.
Věřím, že pro VW jsou takoví zákazníci kapkou v moři, dostali od něj peníze, v rámci záruky jej odrbali, takže vydělali podruhé a o prachy jde přece jen v první řadě. Vzhledem k rostoucím prodejům koncernu jsou tyto případy marginální a prodejům očividně neškodí..... Bohužel.
13. 1. 2014 15:26
Re: Komu není rady, tomu...
Ano, je pravda, že jsem Veky nešetřil... ale když ano, tak se odměnila bezvadnou spotřebou 7,6 (od nádrže k nádrži) :yes:
Já to spíš svádím na předchozího majitele ;-)

H/K dělají auta odpovídající tomu, kolik za ně chtějí... sice jsou reklamy Hyundaie hloupé, ale reálná cenová nabídka na poptaný vůz (což je pro mne rozhodující) je pořád výborná v poměru cena/užitná hodnota (i když se to tak po nahlédnutí do ceníku nemusí zdát ;-) )

A ten pokrok u H/K potvrzuji... nejdříve jsem koupil KIA Cerato, z něho jsem přesedlal na Ceeda 2007, z toho potom na Ceeda 2011 po FL a před Vánoci na Hyundai i30CW 2013... pokaždé to vnímám jako sedmimílový krok kupředu.
13. 1. 2014 16:06
Re: Komu není rady, tomu...
No to že se ti vysype klimakompresor nebo výparník těžko ovlivní předchozí majitel. Ty ostatní díly pak jo. Co se týče převodovky, tak Opel s nima má problémy i teď. U nových Aster trpí 6 kvalty a není vyjímkou, že po pár desítkách tisíc km převodovka přestane fungovat. Tak přeju ať ti nový Hyundai pěkně jezdí ;-)
14. 1. 2014 10:10
Re: Komu není rady, tomu...
Nevidím důvod proč bych si za cenu dacie nemohl koupit klidně i toho bavoráka... jen prostě člověk musí počítat s tím že servis ho bude něco stát. Na druhou stranu u té dacie servis taky není nejlevnější a musím ho podstupovat každý rok v rámci záruky... u toho BMW když na to přijde můžu jezdit na výměnu oleje ke známému, nebo si ho měnit sám, čímž ušetřím nemalou částku, kterou pak mohu financovat další provoz auta... je to vždy něco za něco.
Avatar - 3_diamanty
13. 1. 2014 09:34
Re: Komu není rady, tomu...
nove je nove, vzdy to hovorim a navyse pri dnesnych cenach aut ( padli uz pekne dole za poslednych 10 rokov ) ani nema zmysel kupovat za 5-6 tisic ojro nejaky 10 rocny srot s pochybnou minulostou, ked za 8 000 mam nove rio za 6500 mam nove sandero za 12 500 mam novy lancer , za 10 000 mam osvedcenu SX4ku, to su sakra fajn ceny a to vy ich mate v cechach este lepsie a platy vyssie, fakt nechapem ludi ktori vysolia nejakyc 200 litrov ( 6 tisic ojro ) za nejaku jazdenku, tomu vravim odvaha nic netusiaceho :yes:

ja par znamych mam co kupili jazdenku v domenni ze usetria a po pol roku menili hento tamto a nakoniec mali stary srot za cenu noveho auta, pri dnesnych ceanch aut je fakt nezmysel okukavat bazare, ale ludia si nedaju povedat
13. 1. 2014 19:26
Re: Komu není rady, tomu...
Pokud kupující není blbec a nadělá si známé mezi lidmi, kteří tomu skutečně rozumí, pak si může dovolit i zdánlivě zcela iracionální volbu... Já jsem se zamilovala do alfy romeo a chtěla jsem alfu- s přáteli jsem zvážila rozpočet, možné modely, motorizace a vyhlédla pár ojetých aut, která jsme jeli prohlédnout- pro vyhlédnutou alfu 156 SW 2,4JTD z roku 2001 jsem před téměř 5 lety jela s vybavenou skupinkou automechaniků- autoelektrikářů, autíčko proklepli, prolezli, napíchli na diagnostiku, zhodnotili kolik bude co stát a co by se mohlo v nejbližší době pokazit, dohodli s bazarem slevu a já jsem si za 89000kč vezla domů autíčko, do kterého jsem vrazila 5000kč za olej, přihlášení a pár drobností a od té doby příkladně slouží a vyžaduje pouze údržbu (čistě do údržby dělané přítelem automechanikem jsem za necelých 5 let investovala 10 000kč- obsahuje 3x olej + filtry, rozvody, brzdové destičky, dále jsem musela investovat do pneumatik 6000kč zimní a 12000kč za letní pneu a 18" alu kola, dále 2x technická á 1400kč, povinné ručení 5700x 5), byla v té době cca na průměru cen daného modelu, ale zato téměř plná výbava a slušně zachovalý kus- ojetina se musí umět nakupovat, pokud to člověk neumí sám, musí si k tomu přizvat někoho, kdo umí...a příště koupím opět raději ojetou alfu než novou dacii nebo kia/hyiundai od auta očekávám víc než mi mohou nabídnout...
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:37
Re: Komu není rady, tomu...
A co když mam oněch 250k a potřebuju auto, co je větší než ta Panda? Abych mohl vozit rodinu, sportovní nářadí, psa, pro svoji živnost potřebuji kombi, pick up, 4x4... kdoví co ještě? Tak mam tedy smůlu?
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 09:44
Re: Komu není rady, tomu...
já měl jako první auto krátkou Felicii a odvezl jsem v ní vždycky všechno. Tohle jsou jen výmluvy...Když chceš auto, tak prostě úplně holou (_l_) mít nemůžeš. A koukni na splátky za nějakého Mégana. 100 litrů hned zbytek na pět let. Jestli tohle neutáhneš, jak vůbec můžeš pomýšlet na auto...
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:48
Re: Komu není rady, tomu...
No vidiš, já mám občas problém i v Mondeu Kombi naskládat vše jak potřebuju.... Né každej vozí stejnej náklad jako ty....

Jsem rád, že jsou bazary, protože mám vůz za poloviční cenu, který slouží velmi dobře a spolehlivě ( ano, né každý a ne vždy má to štěstí ). Ono je to otázkou priorit, ale auto, co vyjede nové z autosalonu hned ztratíl třetinu ceny... Takže je to otázkou priorit.... máme ( a měli jsme) doma několik nových vozů, kazí se stejně, jako ty ojeté a když se to stane po 2 letech, je ti záruka k ničemu... Každému dle gusta..
Avatar - KANKUNEN
13. 1. 2014 09:56
Re: Komu není rady, tomu...
Naprosto tě chápu, prostor, pohodlí, odhlučnění, výbava, to ti auto nové za 300t nikdy nedokáže nabídnout. Ne každá ojetina je svařenec po totálce.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:01
Re: Komu není rady, tomu...
Jasně, ale to někomu, kdo si bohužel naletěl na špatnej kus nevysvětlíš... Jenže nemůžem paušualizovat, to je jako napsat, že všichni korejci stojí za ..... a že každý auto od VW je zázrak.. :-|
13. 1. 2014 10:49
Re: Komu není rady, tomu...
Musím říct, že korejci za prd nestojí, i když podle toho co se tu člověk občas dočte, by se jednalo o auta pro sebetrýznitele ... mám už třetího v řadě, aktuálně i30 kombi ;-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:29
Re: Komu není rady, tomu...
Tak ojazdené Mondeo je z hľadiska pomeru ceny a úžitku (prepravnej kapacity, komfortu atď.) ideál a ak si ho kúpil v dobrom stave, môžeš si gratulovať. Problém by bol, ak by si chcel za rovnakú cenu kúpiť BMW 5er a zatváral oči pred faktom, že za takú cenu proste 5er nekúpiš.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:35
Re: Komu není rady, tomu...
To ani 3er... >:D Pár sem jich prolezl
Avatar - grifith
13. 1. 2014 09:58
Re: Komu není rady, tomu...
Pokud jsi v krátké Felicii odvozil vždycky všechno, tak jsi toho žřejmě asi nikdy moc nevozil... Pokud ti čtvrt milionu na auto přijde málo, asi žiješ na jiné planetě. Splátky jsou zcela jiný svět, úroky, nucené pojištění apod. Čili ojetina jejedinou volbou a je na daném člověku, jak se k tomu postaví a s jakými nároky žije. Za danu částku lze nalézt zcela bezproblémové vozy nižší střední třídy do dvou tří let po soukromých majitelých, kteří slízli "smetanu" v podobě největšího propadu hodnoty.
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 10:01
Re: Komu není rady, tomu...
jasně, třeba po doktorovi Passau co objížděl pacienty nebo po babičce, co jezdila jenom do kostela, viď >:-[]

Pro tvou informaci, mrkni na německý weby, kolik stojí auta s opravdu malým nájezdem. Ono zase taková láce také není. Každý si je moc dobře vědom, jakou má jeho věc cenu
Avatar - grifith
13. 1. 2014 10:09
Re: Komu není rady, tomu...
Proč sem motáš Německo? To si neumíš najít rozumnou ojetinu českého původu, u které je mnohem jednodušší prokázání její servisní historie? Každý si samozřejmě může být vědom ceny věci, ale nikdo ztrátu hodnoty nemůe zastavit... Proto dvou či tří leté vozy nikd nebudou stát tolik, co nové, ale budeš se dívat na ceny minimálně o čtvrtinu či třetinu nižší.
Avatar - Passat R-line
13. 1. 2014 12:22
Re: Komu není rady, tomu...
Jj,jak rika Stefic,kdyz maji v Nemecku malo najeto,tak si to nechaji moc dobre zaplatit. A kdyz takove auto privezes do Cech a chces prodat,tak nemas sanci. Tady 90% lidi hledi na cenu a poctive auta se prodavaji opravdu tezko.
Avatar - Stefič
13. 1. 2014 12:32
Re: Komu není rady, tomu...
přesně. Já prodával auto s poctivými 180.000km a po půl roce ani jeden zájemce. Kdybych byl prase a stočil to na 110, prodám to hned :no:
14. 1. 2014 10:34
Re: Komu není rady, tomu...
Poznam vela ludi, ktori si kupili sukromne nove auto (zijem v zahranici) a skoro ziaden z nich nepredava vozidlo po 2-3 rokoch, priemer je niekde okolo 5-7 (ked sa to nekazi a funguje to tak si to clovek necha minimalne po 200000km). A ked sa nakoniec automobilu zbavuju, tak ide spat k predajcovi na protihodnotu k novemu. Tych par vynimiek su ludia, ktori sa stahovali do inej krajiny...
Avatar - iudex
13. 1. 2014 09:48
Re: Komu není rady, tomu...
Ak máš 250 tisíc, tak nepozeraj po strednej či nebodaj vyššej strednej. Dnes už za nejakých 280t kúpiš kombi nižšej strednej triedy, ktoré Ti toho psa či športové náradie v pohode prepraví a prepravná kapacita rozhodne nebude argument, prečo také auto nemôžeš mať. Len sa musí Tvoja psychika vyrovnať s tým, že to nebude žiadna imidžovka, s ktorou budeš robiť machra pred susedmi, ale francúzsky mainstream a benzín 1,6, ktorý nejazdí "dvesto za štyri".
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:50
Re: Komu není rady, tomu...
Za 280 se dá ale koupit i dvouletej megane v naftě, s minimálnim nájezdem a lepší výbavou, ve velmi dobrém stavu a udělá ti lepší službu, než ten novej holobyt... A za toho bych se rozhodně nestyděl.... :-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:04
Re: Komu není rady, tomu...
Povedzme že i tak sa dá.
Na druhej strane sa mi vynára otázka: kto predá auto po dvoch rokoch? A kto si kupuje dízel, aby mal minimálny nájazd? Veď to je najväčšia možná strata hodnoty a ekonomicky je to úplná hlúposť. Ak poznám pár ľudí, ktorí nové auto predávali skôr, ako po 3-4 rokoch, bolo to vždy len preto, že to auto bolo kazové/problémové a chceli sa ho rýchlo zbaviť.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:10
Re: Komu není rady, tomu...
Ten, kdo má peníze si po splacení leasingu za 3 roky koupit nový, ten, kdo se dostane do špatné finanční situace.... Já nevidím problém koupit auto se 100 tisíci i 150 tisíci Km, když to nebude teda zrovna Dacie, protože mi mejch 100-150 tisíc Km odkroutí za nepoznatelně nižší cenu ( když se fatálně nevysype, ale to je to riziko) a pak ho ještě prodám. Místo abych koupil nové za 600-700 koupím radši za polovic s tímto nájezdem a za 4-5 let prodám, službu udělá stejnou a to už by muselo být, abych se dostal náklady za servis na hodnotu nového vozu.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:24
Re: Komu není rady, tomu...
"Predávam ho po 2 rokoch, lebo náhle sa vyskytla nečakaná rodinná situácia a okamžite potrebujem peniaze, preto to tak lacno predávam", to je podobná bájka predávajúcich, ako o tom nemeckom dôchodcovi či lekárovi. Nehovorím, že sa nestane, ale na trhu ojazdených áut je to štatisticky mizivé percento. 3 či 4 roky, koľko trvá lízing, to už je bežná situácia, reagoval som ale na Tvoje dvojročné dízlové auto.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 10:38
Re: Komu není rady, tomu...
Pokud, jak tvrdíš, je auto problémové, pak předpokládám toto bylo servisem v rámci záruky řešeno, či byly dělány pokusy o nápravu a je tedy tato skutečnost lehce dohledatelná. Pak je na zvážení kupujícího, zda do toho jít či nikoliv.
Po dvou letech můžeš auto prodávat jen a čistě proto, že ti některá jeho vlastnost nevhovuje a chceš změnu. Jinak v dnešní době není nečekaných rodinných situací nouzi, takže se tato "výmluva" můe jen zvyšovat.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:45
Re: Komu není rady, tomu...
Čítal si článok? Práve tam sa hovorí, že do servisných záznamov o poruchách a opravách Ťa autorizovaný servis/automobilka nepustí a zo servisnej knižky vyčítaš akurát tak jeden záznam o servise po roku.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 11:00
Re: Komu není rady, tomu...
Pokud kupuješ ojetinu, musíš vybírat. Bavíme se zde o systému Škody, pokud s tím má někdo problém, pak musí vybírat jinde. Bazarový nákup neznamená automaticky jen Škodu.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:36
Re: Komu není rady, tomu...
Tak firemní vozy jdou kolikrát dál už po 2 letch.. sám takový mám :-)
13. 1. 2014 18:50
Re: Komu není rady, tomu...
skus napríklad toto: dostaneš firemné auto a teraz ti jedno súkromné stojí na dvore ;-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 09:54
Re: Komu není rady, tomu...
Plný súhlas. Tiež poznám nar. ľudí, ktorí sa mi chválili, ako výhodne kúpili v Nemecku ten trojlitrový dízel s pohonom xDrive po lekárovi s málo najazdenými km, a to za cenu ojazdenej Octavie a zrejme tomu aj sami veria. Oveľa viac si cením ľudí, ktorí dokážu priznať, že na bavorák či Audi skrátka nemajú a kúpia si nového Rapida/Megane/Ceed.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:58
Re: Komu není rady, tomu...
Jenže on je rozdíl, jestli si za těch dejme tomu 300 koupíš to BMW, protože chceš mít image, ale to auto prostě nebude uplně v pořádku, protože nový stálo 2 Miliony a nebo za 300 koupíš 2-3 roky ojetej ( nebudu psát radši Oktávku) třeba Focus, Megane, Astru, ale i Golfa, kterej má lehce nad 100 tisíc najeto a ještě ti minimálně 150 odjezdí při rozumných nákladech na údržbu a pak ho ještě za 100 prodáš.. Na tom nic špatnýho nevidim, než mít nevybavenou Dacii či podobný vůz nový, který ve výsledku prodáš za pár let stejně draho a servisem se to o tolik neprodraží vůči ojetině ( pokud nenarazíš na velmi špatnou ojetinu, což je to riziko)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:12
Re: Komu není rady, tomu...
No hovoríš o dvoch skupinách a ja práve kritizujem tú prvú, ktorá chce image auta, na ktoré reálne nemá a hoci má na nové bežné auto (povedzme ten Megane), chce viac a kúpi ojazdené Audi A6.
Tá druhá skupina, ktorá jednoducho pragmaticky potrebuje auto, nemá na žiadne nové a preto si kúpi jazdenku, tam niet čo vytýkať.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:20
Re: Komu není rady, tomu...
Ale původně jsme se bavili o tom, že je lepší za 300 koupit nové,menší a oholené. Já si myslím že to nemusí být vždy pro každého "výhra" a někdo sáhne radši po starším a o třídu větším voze a nemusí to být hned prémie :-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:32
Re: Komu není rady, tomu...
Opakujem, ak je to voľba nový Megane vs. ojazdené Mondeo za rovnakú cenu, nemám problém. Problém je to, keď je voľba nový Megane vs. ojazdená A6 a niekto si navráva, že tá A6 bude stále v dobrom stave.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:34
Re: Komu není rady, tomu...
A proč by nebyla? A6 je bytelné auto, s 3.0TDI vydrží klidně 400.000 bez zásadních problémů. Takže koupit auto s 200.000km, něco odložit na servis... proč ne?
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:41
Re: Komu není rady, tomu...
Poznám práve človeka, čo má A6 3,0 TDI. Auto má 4 roky, jazdí denne dlhé trasy po diaľnici (teda z hľadiska účelového určenia takéhoto auta ideál), nemá ani 300t km a ide ho predávať, pretože v poslednej dobe je stále v servise. Takže nie, takéto auto rozhodne nie a tézy o bezproblémovej prémii so 400t km sú skôr zbožným želaním, ako realitou.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:48
Re: Komu není rady, tomu...
Jasně, stane se... ale právě 3.0TDI Tiptronic Quattro mají dobrou pověst. Kolem mě pár těhle aut je, s nájezdem okolo 250 vypadají pořád jako zánovní.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:56
Re: Komu není rady, tomu...
Práve, auto vizuálne vyzerá stále skvele, ale hoci chodí pravidelne do autorizovaného servisu a do vrecka nemá hlboko, v poslednej dobe ho to stojí toľko (aj bežný menený spotrebný materiál, nemyslím poruchy), že radšej ide do nového.
13. 1. 2014 10:51
Re: Komu není rady, tomu...
Ono i kdyby to auto bezproblémové bylo, tak v těchto kilometrech přicházejí u nafťáků takové náklady, že se to vyplatí hodit ze skály nebo naleštit a prodat "spoluobčanům".
Nebo se z toho musí stát koníček a člověk se nesmí bát lehnout si pod auto :-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:57
Re: Komu není rady, tomu...
Presne a o tie náklady ide.
Avatar - Skipper
13. 1. 2014 20:09
Re: Komu není rady, tomu...
Tak jako zástupce kritizované skupiny ti řeknu svůj názor. Pořídil jsem si 13 let staré BMW,. Popravdě, na nějaký image kašlu, vůbec mě nezajímá. Kdybych řešil image, tak bych si pořídil Octavii - v téhle republice nejglorifikovanější auto. E39 byl prostě můj dětský sen, plagát M5 jsem měl nad postelí a prostě se mi líbí. Stálo mě 120 tisíc, investoval jsem do néj dalších 120 tisíc. Je tam kromě motoru a pŕevodovky vyměněné prakticky všechno na co si vzpomeneš - díly značek Sachs, Lemforder, originální BMW. Žádné Meyle atd. Auto si dovybavuju, sháním raritní prvky výbavy, kterých bylo v pětkách málo, protože se mi to prostě líbí.
Ano, na nové BMW 5 nemám, ale rozhodně nemám problém servisovat to svoje. A proč bych si nekoupil Megane/Octu/Korejce/libovolné jiné auto současné produkce do 500k Kč?
Prostě se mi nelíbí. Ničím mě neoslovují, Jsou to z mého pohledu nezajímavé auta, které mi nabídnou svezení z místa A do B, ale nic víc.
A divil by ses, podobných fandů je mezi majiteli starších BMW docela dost.
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 16:37
Re: Komu není rady, tomu...
Pleteš si ale fandovství a užívání auta... to jsou dvě rozdílné situace.

A taky bys měl zmínit, že dojíždíš do práce 3 km, takže když to BMW ráno nenastartuješ, tak to prostě dojdeš a neřešíš to... a bydlíš v podstatě v centru města.

Představ si, že dojíždíš každý den do práce přes 40 km, jak někteří tví kolegové, tzn., že ročně nabouchají 40t km jen to hvízdne a stav, kdy jsi dva dny bez auta, protože je v servisu, znamená o hodinu déle ve vlaku...

A v té situaci prostě fandovství jde stranou...

Takže každý máme jiné požadavky a zrovna na tebe, jelikož se velmi dobře osobně známe, obecný příklad motoristy ČR neplatí, takže si jej ani osobně brát nemůžeš.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:00
Re: Komu není rady, tomu...
To máš těžké. Vezmi si třeba modelový případ člověka, co najezdí za rok 10.000km a rád se hezky sveze. Může koupit za 250.000 Pandu a užívat si bezproblémový provoz... nebo vybrat za 150 nějakého benzínového Focuse a 100 odložit na spořící účet jako rezervu na servis.

Pokud to budeš kalkulovat v horizontu 5 let, je velmi slušná šance, že ten Focus 50tkm zvládne bez větších problémů a z těch 100.000 si ještě zaplatíš hezkou dovolenou.

A jen tak na okraj... vrcholné benzínové motorizace ztrácejí na ceně asi nejvíc, takže hezky vybavené 540i může být taky zajímavá koupě.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:20
Re: Komu není rady, tomu...
Tak taký človek, čo vezme ojazdeného benzínového Focusa uvažuje racionálne, tam niet moc čo kritizovať. Dá sa očakávať, že na Ford zoženie jednoducho a lacno súčiastky a utiahne jeho servis; naviac taký benzín má oveľa pravdepodobnejšie súkromného majiteľa a uvedený skutočný stav km.
To BMW 540i je už iná káva, servisné náklady na takéto auto môžu majiteľa veľmi nemilo prekvapiť, naviac taký človek nejde po reálnej úžitkovej hodnote, ale čisto po image, ktoré mu to auto prepožičiava a kupuje si niečo, na čo nemá.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:28
Re: Komu není rady, tomu...
Proč myslíš že jde čistě po image? Co když je to nadšený řidič a jde po zážitku za volantem? Je potřeba si uvědomit, že nové to auto stálo třeba přes dva miliony a ty ho kupuješ za půl... ale na druhou stranu, pokud nejezdíš moc, tak proč ne? Kdykoli nastoupíš, budeš mít z toho auta radost...

Můj příbuzný nedávno (no, před pár lety) koupil 325i v sedanu... skvělá volba, to auto je naprosto bezproblémové, má krásný zvuk a člověk se opravdu hezky sveze.

Automobilový nadšenec by přece neměl kupovat jen s ohledem na peněženku a záruku... všechny moje sportovní auta jsem kupoval jako ježděnky, občas v dost zbědovaném stavu.
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:37
Re: Komu není rady, tomu...
Trošku vlastná garážová obhajoba, čo? ;-) Ale chápem, ak niekto má technické zručnosti, dokáže sa s autom pohrať ako Ty, vie čo a ako zohnať a spraviť, OK. Ak ale nieje zrovna automechanik amatér a bude sa musieť spoľahnúť na servisy (notabene značkové), tak už riskuje, že nebude mať na tie "banány pre opicu", pretože tá 540i síce stojí polovicu novej, ale servis má rovnako drahý. Pre mňa je takáto kúpa jazdenky pre radosť menej obhájiteľná, ako kúpa jazdenky z nutnosti.
13. 1. 2014 10:59
Re: Komu není rady, tomu...
Mně přijde právě taková 545/550i jako zcela racionální volba - ta auta sice mají 200 tkm, ale taky stojí šestinu toho, co stála jako nová.
Takže není problém koupit nějaký pěkný kousek za 15-17 tisíc euro a pět si nechat na servis v prvním roce (jo, bude potřeba). Ta auta nikdo nechce, protože v západní Evropě jsou penalizována nehoráznými poplatky a daněmi, zároveň jsou relativně spolehlivá a ještě pořád jsou servisovat s notebookem a sadou nářadí :-) Jezdí bez problémů za 14 litrů LPG, takže ani dálky nejsou problémem...
Ale rozhodně udělají více radosti než třeba takový Rapid za stejné peníze.

A ano, až budu mít na novou 550i, poběžím do Inveltu nebo kam...jenže zatím to nejde.
:-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 11:10
Re: Komu není rady, tomu...
To je pravda, veľkoobjemové benzíny sú ležiaky, ktoré nik nechce a kto chce predať, musí ísť s cenou radikálne dolu. A radosť s jazdou s V8 je neporovnateľná s novým R4. :-)
Na druhej strane ak na tom BMW povedzme po 150t km treba vymeniť automat, tak treba rátať s investíciou v hodnote tretiny auta (možno i viac). Kamarát si takto priniesol z Nemecka A4 v perfektnom stave, avšak onedlho sa mu vysypal Multronic (OK, viem, že to je dosť nešťastná prevodovka, ktorej sa treba vyhnúť), v servise zahlásili 5000 eur, ktoré nemá, tak odvtedy auto stojí prikryté plachtou a kamarát je vďačný za služobný Hyundai. ;-)
13. 1. 2014 11:25
Re: Komu není rady, tomu...
Pravda...
To, co se stalo Tvému kamarádovi je holt smůla, ono navíc ani těch B8 tolik nebude aby bylo možno vzít skříň z bouračky (nejspíš by ani takový postup nechtěl).
Vrátím-li se k té 550i - proto chci kombi, manuál, předface, klidně horší výbavu. :-) Druhá věc je, že takové auto sehnat...nejde >:D
Avatar - Skipper
13. 1. 2014 20:45
Re: Komu není rady, tomu...
To je riziko podnikání. Když ti ukradnou škodovku, taky na tom nebudeš nejlíp.
13. 1. 2014 14:45
Re: Komu není rady, tomu...
Ono je to zajímavé i pro člověka, který na nové má. Na jedné straně máš problémy spojené s nákupem ojetiny, na druhé máš uspořený i více než milion. Problém je takové auto najít. I když se někdy vyrojí (jako například při příchodu M5, nebo v téhle generaci při příchodu 6er GC - kdy jsou lidé, kteří chtějí upgrade a prodají klidně jednoletou 550i).
Avatar - Emel
13. 1. 2014 11:52
Re: Komu není rady, tomu...
Víš, včera to tu někdo napsal velmi trefně - buď jsi bychař, nebo hájíš vlastní garáž, to si nevybereš.

Taky riskuješ, pokud začneš chodit s hezkou holkou, protože u té ošklivé je větší šance že ti bude věrná a asi tě bude stát míň peněz... ale sakra žijeme jen jednou, tak pokud někdo touží po jízdě s 540i, tak mu to přejme...
Avatar - iudex
13. 1. 2014 12:40
Re: Komu není rady, tomu...
No a problém je práve, ak niekto tomu snílkovi praje natoľko, že mu chce "uľahčiť" splnenie si sna a "pripraví" mu to "auto snov". ;-) Veď kto by nechcel zánovný, povedzme trojročný, super zachovalý (max. 50t km) bavorák s V8 a v plnej paľbe za povedzme 10t eur? Žiaľ, to je len sen a nie realita.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 13:52
Re: Komu není rady, tomu...
Tak jistě, zázraky se nedějí a bazar není charita...
Avatar - Enthusiastic.driver
13. 1. 2014 11:15
Re: Komu není rady, tomu...
Že se vám do toho vložím... Silně olítané Bawo jsem si před rokem koupil taky. Nikoliv z důvodu užitné hodnoty, nikoliv z důvodu image, nýbrž z důvodu ekonomiky. Prostě jsem si spočítal, že mimořádně zachovalé kdysi prémiové vozidlo mě vyjde ještě levněji, než nějaký ten jetý Focus, protože jeho cena už nemá kam klesat a za rok ho prodám za stejnou cenu... Případná nákladnější investice do oprav by pravděpodobně nebyla vyšší, než propad ceny Focusu... A díky tomu si můžu pořídit nějakou tu hračku na víkendy :-)

Jak už tady bylo zmíněno, propad ceny u nového auta je vyloženě žíly trhající věc. Osobně se nedokážu příliš smířit se stavem, že ze svého (byť nadprůměrného) platu bych se zmohl na nějaké supermini nebo silně low-endovou nižší střední, které bych za 4 roky prodal za třetinu ceny a celé 4 roky bych zase musel škudlit na nové. Ano, existuje varianta, že bych si auto nechal déle, ale představa, že jezdím v jednom autě (které navíc nesplňuje mé představy) 10 let nebo víc, mě děsí. A dokud nebudu mít plat dvojnásobku průměru, tak o novém autě asi ani nikdy přemýšlet nebudu.
Avatar - Skipper
13. 1. 2014 20:14
Re: Komu není rady, tomu...
Moje osobní zkušenost. Před pár lety jsem si pořídil benzínové Mondeo - 2,0 Duratec, dle všech recenzí nejspolehlivější motorizace. Přístup autorizovaného servisu k jakémukoliv problému byl děsnej. Ceny náhradních dílu vycházeli DRÁŽ nez na tu 540i!!!! Zkus si zjistit ceny náhradních dílů BMW a budeš docela překvapen. Takže od té doby jsem se zařekl, že kašlu na racionální volby a budu se prostě řídit tím co se mi líbí.
A další věc - koukni se na stránky BMWklubu. Je tam spousta lidi ochotných poradit, výborné servisní zázemí, není problém sehnat prakticky cokoliv. U žádné jiné značky jsem to v takové míře neviděl.
13. 1. 2014 09:52
To znám
Sám jsem prodával auto se 410 000 km na tachometru (skutečný nájezd) ale do inzerátu jsem to nepsal, protože to by se mi nikdo neozval. Když někdo zavolal zeptal se na kilometry já mu řek 410tis tak se zasmál a položil to. Nakonec se někdo našel a když ode mě auto kupoval, s tím že ho za měsíc prodá rovnou si volal kamarádovi jestli mu to stočí že na 410tis se určitě kuokat nebude a pak už by to ani neprodal. >:D Holt všechny auta okolo v inzerátu měli při stáří 12-14 let najeto jen okolo 250tis km a taky naftovej kombík po důchodcovi z Německa, kterej bohužel minulej tejden umřel!!! >:D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 09:54
Re: To znám
Ještě jsou dobrý taky " auto po ženě " ... když vidim, jak jezdí přítelkyně, tak bych po ní tu Oktávku nechtěl ani zadarmo... >:-[]
Avatar - iudex
13. 1. 2014 10:14
Re: To znám
Tak tak. Auto, ktoré poskakuje len po meste pri rozvoze detí do školy a na krúžky, samé studené štarty, "citlivé" narábanie so spojkou a pod., to je tiež sen. >:-[]
13. 1. 2014 10:46
Re: To znám
Přesně >:D
Mně nedávno odrovnala kolegyně - chtěla, abych jí nastavil na Fabii automatické zamykání, že se bojí přepadení. Tak jsem rovnou promáznul těch 15 chyb ve výpisu diag a cvičně to projel - no svítila kontrolka oleje, hydroštely cvakaly a při prošlápnutí plynu to pokládalo kouřovou clonu jak bitevník...
Dolil jsem tam asi litr z vlastních zásob a říkám, že jí to asi žere olej, ať to vezme do servisu. No a ona opáčila, že prý "ví, ale že za prachy co jí řekli za GO má celou cisternu oleje a že už s tím jezdí rok a pořád vše OK".
A nedělám si iluze, že to ostatní singles dělaj jinak >:D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:41
Re: To znám
Hm... takovou Fabii taky znám, není to stříbrný kombik 1.4MPI? >:D
13. 1. 2014 09:59
Já na to mám
Bohužel mám pocit, že i zde se jedná o důsledek uměle vytvořené společnosti pod rudou vlajkou, kde si byli všichni "rovni". Autoprezentace je jeden z nejjednodušších a také jeden z nejvíce viditelných signálů jak ukázat, že "já na to mám". Po uvolnění v roce 89 lid najednou získal možnost, jak ukázat, že "něco" dokázal a je "něco víc" než dříve v jedné "rovné" společnosti. Ani si nemyslím, že by v tom byl nějaký špatný úmysl. No a pak máme požadavek na co nejlepší káru za co nejmíň peněz, protože "já no to furt nemám". No a někdo si to přizná a někdo se pořád někam bude tlačit a bude vytvářet poptávku po špičkovém vraku. >:D
Takže, "děkujeme" třešničkáři.
P.S. Velmi rád se v tomto budu plést.
Rozbalit vlákno
1
13. 1. 2014 10:27
Re: Já na to mám
zial, sa v tom nemylis. je to presne tak. ako pises, ja na to pozeram ako na akysi komplex ci mindrak a sucasne trendy u nas ako kompenzacia. vnimam to aj v inych oblastiach, napr stavebnictvo: ludia si chcu stavat domy tak, aby ostatni "cumeli". potom to tak vyzera v celej krajine (vasej i nasej): co barak, to individualita, cim vacsi, tym "lepsi", cim vyraznejsi tym "lepsi". clovek si nepostavi dom, ako maju susedia, to by bolo trapne....to iste je aj v autach, proste dokazovanie si akehosi statusu. a pokracuje to v obleceni, v mobile, hodinkach, dovolenkach atd...a dosledok je, ze ludia sa pachtia po peniazoch, aby to dosiahli, takze bud kradnu a podvadzaju, alebo sa zadlzia na desatrocia...je to proste komplex z minuleho stavu rovnosti vsetkych
13. 1. 2014 10:10
Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
a to vravim z vlastnej skusenosti, kde som skusal predat aj ja a po ich velmi pochybnych praktikach pri vykupe som odtial odisiel a tresol im dvermi. Az neskor som zacal pocuvat od kazdeho kto ma s nimi skusenost VELMI VELMI negativne spravy. Napr. ani som nevedel a sused tam bol predat auto. Dostal zlomok a auto bolo o tyzden vystavene na placi s polovicnym nabehom km. Kolega v praci si od nich kupil passat aby zistil, ze ma tak 2x viacej km, vymenil uz vsetko od turba cez napravu aby este neskor zistil, ze to je burany zlepenec. AAA sa treba vyhnut velkym oblukom ....
Rozbalit vlákno
13
13. 1. 2014 10:23
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Nechci se jich zastávat, ale takovým pohádkám zase nevěřím. Byli by proti sobě, kdyby auto koupili s 250 000km a přístí den s 80 000km prodávali. Prober se! Jak dlouho by to asi fungovalo.

Napr. ani som nevedel a sused tam bol predat auto. Dostal zlomok a auto bolo o tyzden vystavene na placi s polovicnym nabehom km. JSI SCHOPEN TO PROKÁZAT?
Podle tvého příběhu bys měl být :-)
Avatar - fOE
13. 1. 2014 14:02
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
No verit tomu nemusis, ale je to tak. Do Brnenskeho AAA odvezl kolega sve stare Punto, uz koupil dalsi povoz tak se Punta potreboval zbavit a nejak to neresit. Za auto dostal 20tis Kc a za 3 dny se ze zvedavosti mrknul na stranky AAA kde sve auto i nasel a to s mene nez polovicnim najezdem s kterym tam prijel a pricarovanou serviskou >:D Chudak, to auto prodal zrovna kdyz se chystalo zazracne omladnout.
13. 1. 2014 14:13
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
věřit budu,až to někdo prokáže ;-) napsány už byly stovky příběhů, ani jeden však s důkazy. Když tady Svět motorů přišel s článkem, který dokáže věrohodně prokázat, pak věřím. Ale řečem typu "kámoš prodal" a "najednou měl poloviční nájezd se serviskou". Sorry :-)
Avatar - fOE
13. 1. 2014 17:17
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Nevim kdo to rekl ale:"jen hlupak se uci z vlastnich chyb, chytri se uci z chyb cizych". Holt se potrebujes spalit sam, pak uveris :-)
14. 1. 2014 08:33
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Jistě, pokud nevěřím vymyšlenému příběhu, pak jsem zcela jistě hlupák, ve smyslu tvého příspěvku :-)
Avatar - fOE
14. 1. 2014 12:46
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Pokud nepripustis ze neni vymysleny, hlupakem v duchu toho porekadla zcela jiste jsi. Ja nemam zadny prospech z sireni teto pry vymyslene historky, ani me nenapada duvod proc si takovou vec vymyslet. Popsal jsem jen svou skusenost bo to punto i majitele jsem znal, vim v jakem stavu a najezdem slo do AAA a tim inzeratem jsme se pak ve firme slusne bavili, zvlaste to sfalsovanou serviskou. Co si z toho kdo odnese je kazdeho vec. Ten chytry se z ni pouci.
Avatar - dal
14. 1. 2014 13:06
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Měl jsem podobnou zkušenost, koupil jsem v Ostravě 5letou Astru se 85tis.km a v Klatovech jsem potkal servisáka, který auto poznal a dělal na něm výměnu turba při 120 tis.km. Říkal, že je to určitě ono protože u isuzu při tak nízkém nájezdu se mu to ještě nestalo a tak si auto více vryl do paměti.
Jinak si myslím, že se AAA snaží ze sebe udělat lepší bazar a střepy prodávají v auto diskont nebo nejlevnější půjčka apod.
14. 1. 2014 11:26
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
kexxik, mno - kolega si prave so slzami v ociach precital tvoju pochybovacnu spravu a samozrejme - je schopny ti preukazat, ze jeho passat ma tak 2x viacej km ako "garantuje" AAA - dokonca sa ide s nimi preto sudit, lebo ma uz aj oficialny vyjadrenie z VW.

A susedovi verim, nieje to styl jedna babka povedala. AAA Auto ma na slovensku uz niekolko podobnych zalob, dokonca bol o ich praktikach aj clanok v Trende.

Chod si ich otestovat sam - ja sa tu snazim poradit sikovnejsim, co sa vedia ucit z chyb inych. Ale niekto si to musi prejst sam - podobne ako ja ked som predaval mojho opla a odhovarali ma aby som tam nechodil, lebo to je zabity cas. Stravil som tam cez 3h ... ale to uz je ina story.

good luck
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:24
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
No, my tam prodávali 2 auta a už sem to tu možná někdy psal. Kdysi Felicii - dali nam dost slušnou cenu. A pak sem tam byl s Cordobou, co měla 38 tisíc od nova (5 let stará). Zkoušeli na nás, že je stočená, že nám daj o polovinu mín, že je bouraná, na nárazníku byl bílý pruh, to prý značilo odřené auto... před prodejcem sem utřel autovosk na nárazníku a rázem bylo po problému.. stejně neveřili a nabízeli málo peněz... Obdobné vozy s dvojnásobnm nájezdem prodávali o 100 tisíc dráž.. >:D
13. 1. 2014 10:33
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
a máš stejnou zkušenost, jako náš pravdomluvný slovenský kolega? Stočili pak tu Vaši Felicii? :-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 11:02
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Felicie sa nestáčali, pretože tie nenajazdili také kilometre. Skôr bol opačný problém: keď som pred časom predával rodičom ich Feldu, mala po 15 rokoch necelých 80t km (!), tam bol naopak problém uveriť tak malému nájazdu. >:D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:42
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Však stejný problém sme měli u tý Cordoby
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:41
Re: Staci ist do AAA Auto a stacanie je zdarma v cene :D
Hele, to nevim, jelikož sme ji prodávali asi s 50 tisíc km, tak nebylo potřeba, byla jak nová >:D
13. 1. 2014 10:20
Kupskodu.cz
Nechapu, ze v dnesni dobe nekdo u nich jeste auto koupi.
Staci na google vyhledat jejich nazev a muzete stravit nekolik dni ctenim o jejich podvedenych zakaznicich.
Dokonce i kamarad se stal kdysi obeti podvodu od teto spolecnosti.
Rozbalit vlákno
1
13. 1. 2014 11:26
Re: Kupskodu.cz
Tak jsem si neco malo pocetl a je to zajimave... holt dalsi dobytci, kteri vydelavaji na (nekdy) slepe duvere lidi v domaci znacku... 8-s
13. 1. 2014 10:22
je to prast jako uhod
ja sem kupoval oct před 3 lety, na kupskodu jsem koukal taky, ale ceny byly podezrele nizky, tak sem do toho radsi nesel.
přes internet sem si vyhlid dvoulety "nebourany" auto v bazaru, přes vin kod ho nechal u znamyho prolustrovat a ukazalo se, ze pul roku stalo v cesku nepojizdny a teprve nedavno ho zprovoznili ve znackovym servise a v motorovem prostoru byly strepy (bylo to v zapise), takze auto bylo po havárce a někdo ho nebyl schopnej zprovoznit...

tak sem nakonec koupil rocni referenecku primo z boleslavi s 20tis km, slevou vic jak 200tis a samozrejeme nebouranou.
před par mesici jsem to trochu bouchnul na blatnik, z který vylezla hromada kitu a servis potvrdil ze auto bylo bourany. takze se uz neda verit ani referenckam primo z boleslavi prodavanymi autorizovanym servisem ....
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 10:26
Re: je to prast jako uhod
To je fakt smůla :'-( Osobně radši po původu nepátrám... lepší už to nevedět...
Avatar - Emel
13. 1. 2014 10:32
Povaha česká
Když už se tu píše o těch, kteří si kupují bavoráka jen na machrování před sousedy... tak si napišme také o těch, kteří s novým Rapidem v garáži nemohou toho lehce jetého bavoráka u souseda rozdýchat a div že ho v noci neobchází s hřebíkem v ruce.

Ale proč tu všichni tolik řeší souseda a jeho důvody? Starejme se raději sami o sebe. Pokud někomu udělá radost svezení v bavoráku, tak mu to sakra přejte... jsou to jeho peníze a jeho život.
Rozbalit vlákno
14
13. 1. 2014 10:46
Re: Povaha česká
:yes: To je taky přesné. Bohužel. Místo toho, aby lidi přemýšleli, co dělat jinak, aby se někam posunuli, tak raději přemýšlí nad tím, jak to, že se posunul někdo jiný.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 10:47
Re: Povaha česká
Naprosto souhlasím. Zároveň příliš neorzumím ýkání některých místních diskutérů nad skutečností, e člověk si kupuje vůz pro svou radost a potěšení a ne proto, aby jeho společenský status stoupl v očích nenávistných sousedů do nebeských výšin. Jestli ono zde neplatí otřepané heslo " ... podle sebe soudím tebe..." :-!
13. 1. 2014 10:52
Re: Povaha česká
Pokud jsi narážel na mojí zmínku o sousedech, tak tahle otřepaná fráze se vyskytuje téměř na každé diskusi a někteří si tím dokonce nákup "lepší" ojetiny dokáží obhájit... sousedské vztahy ;-)

Ještě bych dodal, že není rozdíl mezi kupcem Rapidu za 300k a kupcem olítaného BMW za 300k... nebo ano?
Avatar - grifith
13. 1. 2014 11:11
Re: Povaha česká
Narážel jsem nejenom na tvůj příspěvek, jsou zde další jiné... Určitě si někdo auto může kupovat jako prostředek ke zviditelnění a zvednutí prestiže. Ovšem nebavme se o okrajových záležitostech -náctiletých, ale většinou si vozy lidé kupují z mnohem jiných důvodů.
A ano, v mých očích není rozdíl mezi kupujícím nového Rapidu a ojetého BMW za stejnou cenu.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 11:58
Re: Povaha česká
Rozdíl mezi kupcem Rapidu a BMW je nejspíš v jejich preferencích... hrubě zobecněno to bude nejspíš tak, že kupec Rapidu auto tolik neřeší a chce hlavně bezproblémové přibližovadlo, zatímco kupec BMW to BMW opravdu chce (z jakýchkoli důvodů) a je ochoten kvůli tomu i riskovat.
13. 1. 2014 12:39
Re: Povaha česká
Z tohoto pohledu ANO :yes:

Já jsem spíš poukazoval na to, že někdo může mít pocit, že kilogram peří váží víc, než kilogram železa ;-)
Avatar - Skipper
13. 1. 2014 20:25
Re: Povaha česká
Je. Ten kupec olítaného BMW do něj dalších 100k jeśtě dá. Ale s tím prostě musí počítat. Pak je to tragédie, když vidíš dvacetiletého kšiltovkáře, který se snaží ušetřit na servisu, cpe tam díly z Polska atd.
13. 1. 2014 10:49
Re: Povaha česká
>:D :yes:

Ale tady jsi na diskuzi, tady všichni ví, co komu zavidět. Píšou přece z vlastní zkušenosti. ;-)
Avatar - iudex
13. 1. 2014 11:04
Re: Povaha česká
S tým sa nedá nesúhlasiť. :yes: Problém nastane, ak si tú radosť chce urobiť Tvoj brat/otec/syn a kúpi takúto na polovicu stočenú šunku a má po radosti.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 12:01
Re: Povaha česká
Stáčení a obecně podvody, to je jiné téma. Kdo kupuje ojeté auto, měl by si být vědom toho, že tam jsou nějaká rizika... která se dají částečně omezit, ale asi nikdy úplně vyloučit.

Já to beru spíš tak, že nový Rapid v naftě stojí tolik a tolik, tříleté BMW se 150.000 skutečnými km stejně tolik... a pak je to volba každého soudruha.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:44
Re: Povaha česká
Já souhlasím, ale je holý fakt, že 3 roky staré BMW za cenu Fabie se 100 tisíc km je dost podezdřelé >:D

Přiznám se bez mučení, že bych ho taky jinak chtěl! >:D ale nemam na něj a ať si soused klidně závidí! >:D
Avatar - Barrichello
13. 1. 2014 15:25
Re: Povaha česká
A to si zapoměl na vesnice. Tam je to ještě víc specifické a to BMW nebo něco méně profláklého v hodnotě 300-500 tis považují za něco vyjímečného aspon za mega. a halvně je to může někdo živit, servis a palivo.....to musí být zloděj nebo mafián >:D
8. 2. 2014 11:09
Re: Povaha česká
Tak tohle znám- kde si na to sebrala, vždyť to muselo stát nejmíň 300, 400 tisíc, podívej se, v čem se ten fracek vozí a podobné debilní závistivé kecy z neznalosti... tohle čecháčkovství mě strašně vytáčí, když mi postarší ojetinu div že neobjedou klíčem, jenom pro to že vypadá z jejich pohledu násobně dražší než je reálná cena- to, že si koupili nové auto ve výbavě holobyt byla jejich volba, dali za to 2x-3x tolik než já, tak co sakra závidí???? Nesnáším tyhle tupé ovce často diskutující na serveru novinky.cz- pod každou zprávou o nehodě, kde třeba 27 letý řidič nepřežije nehodu v postarším mercedesu v hodnotě 50 000kč (takových případů je nezpočet, to byl jenom ilustrativní příklad, co mi uvázl v paměti), bečí jako splašení, že ho není škoda, protože to byl jistě drogový dealer nebo jiný zmetek, protože přece jel v mercedesu a na to si poctivou prací vydělat...
13. 1. 2014 10:55
tak znovu
Už jsem to tady dřív psal a píšu to znovu. Lidi si prostě musí zvyknout, že 300 000km je realita spousty aut a hlavně to nemusí znamenat, že auto je na odpis. Právě naopak v tu chvíli je to auto už často kompletně zrepasovaný (turbo, spojka, tlumiče,...) a jezdí jak má. To právě nahrává stočení, protože auto znovu funguje dobře.
Pokud je auto s 300 000km neprodejný, a každej fotr chce koupit TDi do 150 000km, tak jak to asi může dopadnout?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ada je zase tady
13. 1. 2014 11:14
Svět chce být klamán
Jinak řečeno: zatímco u Octavie se i po stočení 100 tisíc km prakticky nic nepozná, u rendlíků se km nestáčejí, protože i když mají na tachometru jen skutečné km, vypadají (a jsou) i tak hodně opotřebované.

Pokud by se měnil stav km u rendlíka (např. Megere) musely by se km přidávat, aby skutečný stav vozu seděl s kilometrovým stavem, jaký veřejnost očekává...

Zkrátka na trhu jsou kvalitnější a méně kvalitní vozy... ;-)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - grifith
13. 1. 2014 11:16
Re: Svět chce být klamán
Není nad kvalitní příspěvek nezaujatého diskutéra, který zcela nepochybně ví, jak se situace opravdu má >:D :yes: Skvěle Ádo, stále perlíš >:-[]
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 11:47
Re: Svět chce být klamán
Ti někdy ukážu oloupaný volanty a ovladače, nelineární tahy motoru, špatný lambda sondy, vůle v nápravách u Volkswágnů a Oktávek po 50 tisíci Km, r.... Potom ti ten Renault nepřijde nikterak výjmečný >:-[]
13. 1. 2014 12:42
Re: Svět chce být klamán
Mám takový pocit, že Áda a jemu podobní, ortodoxní uctívači, xenefóbní hanitelé, pravdu neuvidí, ani kdyby jim sedla na špičku nosu ;-\
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 12:53
Re: Svět chce být klamán
Ale rejpnout si do něj mužu ne?:D
13. 1. 2014 22:15
Re: Svět chce být klamán
Skusal si si pozriet na spicku nosu ? Nic ne idim a fest bolia oci, ale ak ho mas ako Pinochio >:D . A s Adom nesuhlasim, pri 170k km uz sa volant leskne ako Adove oci pred Renaultom, sedadlo Octavie v mieste kontaktu pasu so sedakom bude aspon mierne zodrate, pedale zosuchane, radicka vylestena a to TDi bude pekne dymit pri akceleracii a pri vytoceni nad 4000 to bude tak trochu loteria. Liezt pod to a kontrolovat gumove ulozenia capov by sa mi nechcelo.
Avatar - Emel
13. 1. 2014 12:02
Re: Svět chce být klamán
Schválně ti někdy přivezu ukázat Lagunu se 300.000km... třeba sedačky jsou jak nové.
Avatar - Ada je zase tady
13. 1. 2014 22:07
Re: Svět chce být klamán
Aha, sedačky... >:D No to je opravdu důležitý parametr... >:D
13. 1. 2014 11:32
Proč dvě stejné ojeté Octavie
Zaujalo mě, že Holkovi si kupují totožná ojetá auta? Aby si nezáviděli? S manželkou taky máme stejné telefony, ale u aut je to snad trochu jiné. Když oba potřebují auto na denní ježdění, tak jedno může být to větší a na případné rodinné využití a to druhé opravdu jen na dojíždění. Proč navíc obě ojeté a ve stejném stáří (nakonec i zřejmě stejně stočené?).
Jinak fenomén referenčních vozů je taky příběh sám pro sebe. U nás jsou dlouhé odpisy a většina firem dbá na to, aby se nezbavovali aut, které můžou běz větších investic ještě jezdit, případně si je rozeberou jejich uživatelé do soukromého vlastnictví, když je nečeká hned výmě na turba, setrváku či vstřiků.
Rozbalit vlákno
2
13. 1. 2014 12:41
Re: Proč dvě stejné ojeté Octavie
Dalsia moznost je, ze clovek na vyssej pozicii v danej firme si necha na naklady firmy auto upravit a nasledne o par mesiacov sa auto preda akoby servis ani nevidelo :-)
13. 1. 2014 12:44
Re: Proč dvě stejné ojeté Octavie
To je, řekl bych, standard :-)
13. 1. 2014 12:38
Tak vam treba
"Obě mají mít najeto do 35 000 km a zpočátku se nám zdálo, že je vše v pořádku. Ale časem rostou pochybnosti. Zejména béžová má hodně opotřebený interiér, rozválenou sedačku, oleštěný volant. "
Takto sporne auto kupi jedine dement; ten si o to priamo koleduje a konieckoncov - tak mu treba >:-[]
Ked auto uz od pohladu na interier nevyzera suhlasne s cislami na tachometri, je absurdne si take auto kupit! Len blazon a chory fanatik si moze take auto silou mocou chciet a vysolit haldu penazi.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - grifith
13. 1. 2014 12:44
Re: Tak vam treba
Správný výběr je polovinou úspěchu a pokud tomu člověk nerozumí, měl by s sebou brát zkušeného mechanika. V tomto je třeba souhlasit, že značná část problémů je spojena s naprostou neznalostí problému ojetých vozů a koupě tak připomíná spíše výběr rohlíku >:-[]
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 12:58
Re: Tak vam treba
A jak to poznáš stoprocentně? Nenech se mýlit, né vždy platí, že čím otrhanější interiér, tím to má více km a naopak.

Znám auta ( VW Jetta, VW Passat, Š Octavia), co mají ošoupané a slezlé barvy z tlačítek (klimy, stahování oken), otrhané řadicí páky a volanty. Auta mají do 100 tisíc km (kupována nová, žádné nezaručené bazarovky) a vypadají, jak po 300-400 tisících. Jetta má dokonce jen 34 tisíc ( a i tak jsou ošoupaná tlačítka a slezlá barva). Potom, když si třeba vezmu svoje Mondeo o které se starám, tak když vyluxuju, 190 tisíc mu neřekneš ani omylem. Podobně znám podobného Passata či Volvo V70, kteří už překročili 200 tisíc... Směrodatné je prověřit vše, ne jen interiér.. né vždy to značí nájezd KM.
Avatar - grifith
13. 1. 2014 13:17
Re: Tak vam treba
Uvedená opotřebení nemohou být směrodatná, ovšem něco o nájezdu vypovídat mohou. Pokud uvidím takové signifikanty, pak jako kupující zpozorním... Nemusí to samozřejmě automaticky znamenat, že auto bylo stočeno, může to také znamenat pouze horší výběr materiálů či méně kvalitní zpracování a nebo velmi specifické používání daného vozu :-)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2014 13:21
Re: Tak vam treba
Blázníš? VW nemá horší materiály nebo zpracování!
Avatar - grifith
13. 1. 2014 13:37
Re: Tak vam treba
Samozřejmě jsem zešílel >:D Beru zpět, koncernu by se toto faux pas nemohlo nikdy podařit.
PS: Vím, že jsi to myslel ironicky ;-)
13. 1. 2014 15:46
Re: Tak vam treba
Samozrejme, je to individualne podla cunata, co sedi za volantom.
Poznam Passat, ktory za 2roky spravil 180tis. a vyzera takmer ako novy, lebo sa tam vozi riaditel so svojim soferom, kazdy tyzden min. 1000km a vacsinou po dialniciach.

Ale leskly volant, trasuca sa sedacka, vymenena paka ..atd.. su jasne indikatory, ze auto nemoze mat 40tis. ani keby bazarnik vymenuvaval a klanal sa vsetkym egyptskym bohom.
Navyse bez servisky, s nulovou historiou... to su indicie, ktore uz napovedaju o pofidernosti vozu.
Dalsi pohlad na podvozok a je vymalovane. 3rocne auto so 40tis. nema tolko hrdze ani keby stalo nonstop vonku proti garazovanemu autu so 180tis.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 1. 2014 12:44
Z clanku vyplyva...
ze ked jazdenka, tak Japonec.
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 12:51
Pán
Koupil předváděčku z Německa s nájezdem 44 0000 km bez servisní knížky??? >:D To je vůl >:D
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 14:40
Elektronický servisní knížky
Nemá někdo odkaz jak se dostat k těm elektronickejm servisním knížkam VW group? Našel jsem jenom něco, co se jmenuje erWin (erwin.volkswagen.de). Tam se sice dá zadarmo registrovat, ale na to aby člověk něco našel musí zaplatit šílenej paušál.
Jistli má někdo víc info, pls dejte vědět.

Myslel sem že to bude něco jako elektronická knížka Toyoty, kde podle VIN najdete komplet info o servisní historii, zadarmo a bez registrace.
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 16:15
azia to isti
Toyota, Honda, mazda, pripadne postaci aj suzuki, hyundai alebo kia ako nove s benzinovym motorom a na 10 rokov vystarane...

Pripadne napr. stvorrocny ceed, na ktory je este tri roky zaruka alebo toyotu a spol.
Ja som siel do novej mazdy, tak ale auto zostane v rodine. Kupovat nove auto na 3-4 roky a potom ho predat s najazdom 80 tisic km je ekonomicke harakiri...

Radsej nove idealne azijske ako stare, ale len za predpokladu, ze to bude na viac rokov resp. ze ostane v rodine.
Rozbalit vlákno
17
13. 1. 2014 16:34
Re: azia to isti
Kterékoliv nové auto a máš na 10 let vystaráno. Nepotřebuješ japonce a už vůbec ne nedejbože korejce. Když už ojeté tak max. od prvního majitele který si auta vážil a dal mu veškerou potřebnou péči. Ojeté auto vždy kupovat přímo od majitele.
13. 1. 2014 16:42
Re: azia to isti
10 let platí leda tak pro atmosferické benzíny někam do nižší střední. Dobu po kterou máš vystaráno je tak 3 - 5 let podle záruky a motorizace.
13. 1. 2014 16:56
Re: azia to isti
Ale jdi ty. Znám 1,2 TSI 63 kw 2010 najeto 165 000 a žádný problém 100 000 km najede 80% lidí za oněch 10 let. Ten kdo najezdí ročně 30 tkm si auto deset let nechávat nebude ;-\
Avatar - Choochoo
13. 1. 2014 17:28
Re: azia to isti
Zrovna prvni TSI bych tu neuvadel jako vhodny priklad auta na 10 let a 100tis. Ja znam 4 a 3 z nich se nenajely 100 tis bez poruchy, jeden motor KO. takze to tve nedejboze korejce bych si odpustil. Z bazace rozhodne radsi korejce nez jedny z nejporuchovejsich motoru. Tady se prave vyplati dat prednost japonci nebo korejci. Doporucovat jako spolehlive auto koncernove je jako doporucovat koupi skody u kupskodu.cz ;-)
13. 1. 2014 17:40
Re: azia to isti
No vidíš a já jich znám taky víc, ale tenhle každého pálí jelikož už najel víc než by škarohlídové chtěli. Znám i HTP které má najeto přes 300 000 km a nula problém krom běžné údržby, olej, filtry, cívky a svíčky. Je to hlavně o tom jak se člověk k motoru chová neříkám že TSI nebyly problémové, ale majitel hovado mu dokázal do hrobu hodně pomoct. Nikdo se nepřizná jak s ním jezdil. Co se týče korejců nehodlám si nic odpouštět, iX35 vržou jak Favority,co teprve za těh 10 let. i30 bída a děs snad po všech stránkách, snad jen motor mě dokázal překvapit.
13. 1. 2014 18:20
Re: azia to isti
Co sa tyka prvych TSI, je zaujimave, ze nad 120-150tis. km velmi tazko najdes nejake auto, ci 1.2 alebo 1.4, rocniky 2006-2010. Obcas ma nejake 170-190tis., ale tie spocitas na jednej ruke.

Skus si prejst bazare, kolko ich bude.

Bud je vsetko stocene alebo sa toho ani nedozili.
Avatar - CommonUser
14. 1. 2014 09:57
Re: azia to isti
Ja to tiez tak vidim, ale paradoxne praveze uplne prve TSI mali malo problemov - teda co sa tyka rozvodov. Hlavna cutoff(fuckoffff) optimalizacia TSI prisla tusim v 2008 (napr. aj 1,8 TSI - tensi blok motora + kombinacia vstreku, atd.). Potom prisla sprava o moznom zruseni vyroby 1,4 TSI twincharger kvoli nakladom.
Proste turbo za cenu atmo stoji za ... Kolega 1,4 TSI a v 12tkm novy motor - officialna sprava - ohnuta klukovka. Dalsi ma 3tie rozvody. Ja zatial nepoznam TSI bez problemov (3), aj ked samozrejme moze byt.
Hlavny prieser je podla mna, ze nebola ziadna zvolavacka, len sa to potichu cekovalo v servisoch a po zaruke si bol nahraty. Ostatne navrh na hromadnu zalobu v DE bol potichu stiahnuty nedavno. Odkazy na autobild sem nebudem pchat.
13. 1. 2014 18:24
Re: azia to isti
A já znám zase ty auta, které najela 300 bez poruchy. To jsou takové báje a legendy, které někdo ( většinou majitel ) tvrdí o svém voze, že je v plné palbě - a do plné má daleko, ale u nás se bere plná když je to f kůži a s navigací na palubce. Taky znám ty auta, která vydržela 400 000 bez poruchy. Bylo tam sice poruch hromada, ale všechny kolem pár tisícovek, takže to nejsou poruchy, protože v čr se bere za poruchu jenom to, když se to auto komplet vysype, zadře motor a nebo mění převodovka. Mi takhle toto tvrdí kamarád o oktávce 2.0i DSG, že má 300 bez poruchy a jezdí za 6,7. Ve skutečnosti už ale měnil převodovku a do toho auta naházel ranec. A to, že má vždycky průměrnou kolem desíti ....
13. 1. 2014 18:25
Re: azia to isti
i když abych ti úplně nekřivdil, tak možná taková auta jsou, ale je jich tak málo ... tak málo, že bych je na prstech jedné ruky spočítal.
13. 1. 2014 18:39
Re: azia to isti
To máš stejné jako ti co tvrdí že po 200 000 kotouče jako nové o po 300 000 tlumiče také pořád jako nové. 300 000 km bez závad není až takový problém. Vím o Volvu V70 D5 rok 2002 co má najeto 320 000, původní vstřiky, čerpadlo, druhá spojka, oprava budíků a ve 310 000 se dělalo turbo. Jinak běžná spotřebka. Pak BMW 330d 2001 najeto 330 000 a tam se dělá zatím pouze běžná spotřebka.
Avatar - dal
14. 1. 2014 12:08
Re: azia to isti
No ještě aby auta u kterých je pořizovací cena hodně přes mega nenajeli 300tis.km.
A když máš tak rád korejce, tak znám dost lidí kteří s nimi mají najeto přes 200 bez nějakých větších problémů a to stojí zlomek ceny než tebou jmenovaná auta.
14. 1. 2014 20:01
Re: azia to isti
Znám dva Ceede v naftě které do 160 000 km potřebovaly dvě turba a jede kousek který ještě ve firmě zůstal ve 210 potřeboval další turbo a to už se u druhého snažili natlačit spoluúčast na opravě ve výši 50%, teda krom třech brzdových válců, jednoho posilovače brzd a dvou volantů. Ale jinak v pohodě ;-\
14. 1. 2014 20:31
Re: azia to isti
Otázka jak se k těm turbům kdo choval... Mě přijde že i přes obrovský rozmach turbodmychadel se lidem pořád nedostal do podvědomí fakt, že motoru se nesmí nakládat za studena, což ale platí pro každý motor bez výjimky, ale hlavně že lidé turba nedochlazují. V neposlední řadě je to i vina servisů, resp. automobilek, kdy nasazují nesmyslně dlouhé intervaly výměny oleje.
Avatar - Barrichello
14. 1. 2014 14:52
Re: azia to isti
200 tisíc nedaj kotouče ani omylem, ale 100 tis u lehčích aut daj, když se s tím jezdí slušně....

Já znam pána co měl Chrysler 300M a najeto 450 tis, ale auto ejzdilo jen do ofiko servisu. Všichni tři majitelé.

Pak vím o Oktávce TDI co má najeto 290 tis, ale ta už rezne vzadu a má problémy se světly.
14. 1. 2014 15:05
Re: azia to isti
Já mám najeto na původních kotoučích 215 000 a třetí sadu destiček mám cca v půlce... pravda, hranu ty kotuče už mají pořádnou, ale rozhodně bych netrvdil, že 200 000 km nedají ani omylem.
Avatar - Emel
14. 1. 2014 17:50
Re: azia to isti
Proč by kotouče nedaly 200.000km? Životnost kotouče se přece neměří na kilometry, ale na to, kolik se s ním odbrzdí. Pokud jezdíš jenom dálnice a dlouhé trasy, předvídáš a koukáš dopředu... tak to teoreticky možné je...
13. 1. 2014 18:27
Re: azia to isti
100 000 km najede 80% lidí za oněch 10 let:

Tato skupina prilezitostnych vodicov 5000-10000 rocne nema s kupou noveho auta absolutne ziadny problem - primestkym staci fiesta/rio/corsa a obsasnym dialniciarom megane grandtour/i30, polovnici maju novy duster/SX4, vsetko v benzine (+ vsetko sa da prerobit na LPG:D).

Ten kdo najezdí ročně 30 tkm si auto deset let nechávat nebude:

Su len dve moznosti, ak kupi nove auto:
1. nemoze si dovolit kazde 4 roky kupovat nove - bude udrziavat stare pri zivote

2. moze si dovolit kazde 4 roky kupovat nove:
2.1. Ak vie, ze dane auto je poruchove a obnasa investicie, streli ho po 3-5 rokoch a najazde 100000-150000 km za smiesnu zlomkovu cenu skor, nez by mal don liat peniaze...
2.2 Ak vie, ze je spolahlive a nie je narcis, necha si ho - rozumej preda za dobru cenu dcere/bratovi atd. a sebe kupi cisto nove, nie je predsa charitativna organizacia, aby zanovne osetrovane garazovane auto predaval za stvrtinu ceny cudzincovi...

Jediny kamen urazu vidim v tom, ked niekto chce premiu za cenu dacie - premia nie je pre 90 percent ludi nutnost, je to luxus, rovnako 90 percent ludi nepotrebuje 600 l kufor octavie za cenu citigo. A snad este fakt, ze mnohi nechapu, ze premia sa tyka prestize, jazdnych vlastnosti, luxusu a ze sa nerovna premiova spolahlivost, skor premiove naklady na servis
13. 1. 2014 16:32
Český sen
No vždyť, ale tato rodinka přesně dostala to co chtěla. Tak jakýpak reklamace. Chtěli přece vůz s 30 000 na tachometru a slevou 300 000 z kupní ceny nového. Chtěli za cenu jednoho auta 2. Chtěli mít před domem dvě oktávky a ušetřit. A tak dostali co chtěli ...

Napadá mě, že by mohli jít do autosalonu a za těch 700 000 si koupit dvě fungl nové dacie duster - to kdyby trvali na 4X4. Taky mohli kamkoliv jinam - a to i do škodovky - pro nějakou nižší střední v akci. ( třeba dnes recenzovaný megane ).

Jenže voni chtěj voktávku - dvě voktávky - f plný 4X4 metla hlíny jednou kolem koule ... V česku nepodvání fakt asi jen blbec ... protože ti lidi to tady dokonce vyžadují, aby je někdo odrbal.
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 16:51
Jinak je to bohužel
Přesně tak jak je napsáno v článku. Nabídka uspokojuje poptávku. Neříkám že je to správně, ale když jsou lidé blbí a kupují tachometr a ne auto ;-\ za budíky bych dal max 5000,- určitě ne desetitisíce nebo dokonce sta tisíce. :no: :no: :no: Kupuji auto ne jeden jeho díl.
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 18:18
Bída s nouzí
Trh ojetin je bída s nouzí, pro obě strany. Těžko se kupuje dobré ojeté auto když se stejně těžko prodává.

Táta má O2 Combi 2009, 1.9 TDI Elegance, najeto 60 tis. a rád by si pořídil O3 RS. Na to ale asi nedojde dokud si O2 po skončení VŠ neodkoupím pro sebe, protože je nám líto prodat auto ve výborném stavu, které máme od nova. Kolik by tak mohla být cena? Spousta lidí bude tvrdit, že taková "snová" Octavia neexistuje. Tady je! Přesto si myslím, že v důsledku by za ní těžko někdo dal víc jak 250-280, a to ještě jen kvůli nadsazeným cenám Octavií. A když k tomu přidám fakt, že jedny dveře mají po opravě odřeného blatníku jiný odstín (nechápu jak se to autorizovanému servisu povedlo), možná bychom jí ještě dávali zadarmo ;-\
Rozbalit vlákno
1
13. 1. 2014 18:25
Re: Bída s nouzí
Radši si pak nějakej Jouda nebo Holek koupí auto s nápadně lesklým volantem a prosezenou sedačkou...
13. 1. 2014 18:25
díky
Díky! Po dlouhé době na ACZ článek který má hodnotu a je vidět, že si s tím dal p. Vaculík spoustu práce. :yes: Ještě jednou díky a více podobně obsáhlých článků :yes:
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 21:09
Porad dokola
Lidi proste chteji autan ktera neexistuji. Chteji ty nejproflaknutejsi znacky, modely a motorizace a pak skutecne veri, ze nekdo si takove auto koupi, aby ho pak po par letech dal za zlomek ceny do bazaru po rocnim najezdu 15tkm? U starsich aut aritmeticky jeste s mensim? Takove auta proste az na vyjimky neexistuji, protoze normalne by je dotycny bez problemu udal ve svem okoli, rodine, firme ...

A protoze takova auta neexistuji, prestoze poptavka po nich je, tak se proste stocenim vyrobi.

Kdyz jsem pred par lety prodaval posledni auto, tak melo na tacho 170tkm, po 10 letech. Auto ve sve dobe ve vrcholne motorizaci a plne palbe. Presto se nekolik lidi otocilo a argumentovalo mi jinymi nabidkami na netu, kde tyto auta mela udajne 90-120tkm.
Rozbalit vlákno
2
14. 1. 2014 12:55
Re: Porad dokola
No ono je to spíš tak, že někdo u auta s najetými 250 chce vytřískat maximum. Protože vypadá jako by mělo 120 tak proč by za něj sakra měl dostat míň, že? Navíc čím by se živil kdyby tyhle podvody nedělal? Poctivou prací? Nee to nezná a neumí. To radši stočí km.

Pokud je auto konstruované na 300 000 km, tak se nikdo nemůže divit že lidi chtěj mít málo km u ojetiny. Co je na tom divnýho?
8. 2. 2014 11:53
Re: Porad dokola
Tak tomu, že např. 15 let staré auto bude mít najeto jen nepatrně více než 4 roky staré služební bych se moc nedivila- mám v rodině několik případů kdy si lidé pro někoho z rodiny odkoupili bývalé služební auto se kterým sami jezdili- oni s ním jako služebním najížděli 30-80 000km ročně a manželka v následujících letech ten průměr značně srazí, protože najezdí max 10 000km ročně... třeba máme mazdu 323 z roku 1995- od roku 1995 do roku 1999 najezdila 110 000km jako služební, pak od roku 1999 do roku 2011 najezdila 42000km celkem od roku 2011 do roku 2013 18000km, má tedy 170 000km- tedy průměr ani ne 10 000km na rok...
13. 1. 2014 21:51
zarobili 2x
Predajcovi nikto nic nedokaze, kedze data z automobikovych databaz nie su pravne hodnoverne data. Dokonca aj data km z stk nie su hodnoverne, je kopec chyb kedy sa pracovnik preklepol pri zadavani udaju do db.
Najsmutnejsie na tom je fakt, ze predajca na dvoch oktavkach zarobil slusne 2x , kedze ich predal aj duhy krat a to este v lepsom stave ako boli v case prveho predaja. Tj podvod sa mu vyplatil 2x
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 22:20
Dotaz na pana Vaculíka
Rád bych se zeptal pana Vaculíka jestli bude časopis dále pátrat po asi novém majiteli té modré Škodovky a popřípadě analyzovat smlouvu a následně konfrontovat kupSkodu (za předpokladu, že auto opravdu prodali). Možna by stálo za to dotáhnout jeden případ až do konce - určitě byste měli velkou publicitu kor když se jedná na první pohled o důvěryhodného prodejnce. Díky za reakci.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KubikCv
13. 1. 2014 22:26
Lítačka od O2
Kamarádův švagr si kupoval Octu2 z bazaru,ale bazar nezapíral,bylo tam asi 5 Oct2 od operátora O2. Všechny za jednotnou cenu..rozdíl v nájezdech cca 30tis. km. Podle porovnání stavu nakonec bral tu co měla najeto nejvíc..200tis. Pro někoho to byl blázen,ale proč to nevzít,když byly po pravidelným servisu.Po slepení folie navíc lak jako novej...
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2014 23:35
Ono to není až tak nečekané
Ono to není až tak nečekané ... u 10 let staré plečky způsobí stočení kilometrů maximálně to, že pokud stojí dvě srovnatelná auta vedle sebe, spousta lidí si vybere to s nižším "jackpotem". Finančně to snad ani nemůže stát zato.
Ale u zánovního auta, tam už to může udělat pěknou sumičku...
Rozbalit vlákno
0
14. 1. 2014 12:15
Kvalita
U modré octavie, kterou manželé Holkovi považovali od pohledu za důvěryhodnější, se na nás však usmálo štěstí. Ve dvouleté záruce se na ní totiž dělalo hned šest oprav (například ložiska kol či kompresor klimatizace).

Šesť záručných opráv za dva roky? To auto bolo priemerne každé 4 mesiace v servise.
Rozbalit vlákno
2
14. 1. 2014 12:39
Re: Kvalita
To je ta pověstná spolehlivost a robustnost škodovek resp, koncernu... >:D >:D
Avatar - KubikCv
14. 1. 2014 14:13
Re: Kvalita
když za rok najede 100tisíc tak to je normální...
14. 1. 2014 18:11
myslíte, že je to reálný nebo švindl?
Mimo téma omlouvám se, ale myslíte, že je to reálný? Vypadá teda jak kdyby těch 16 tis. fakt měla najeto

[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
15. 1. 2014 05:33
Re: myslíte, že je to reálný nebo švindl?
Z fotky tezko poznat, ale alespon podle mne to na prvni pohled vypada skutecne realne. S takovym najezdem musi to auto vypadat uplne jako nove. Akorat bych mel trochu obavu, co to udela, az se s tim zacne jezdit.
A uz mimo tema otazky, dat za 10 - 11 let starou Fabii 130 tisic, to je slusny ulet. :-)
Avatar - Pepa_007
14. 1. 2014 18:21
????
Lidé si dělají sami. Chtějí málo najeto. Při koupi auta je třeba přemýšlet. 210 000km stočených na 40 000km pozná snad i laik.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 18:38
Smutná realita
Ano, dnes hledat i v ročních vozech je potíž...

Kolega právě vybírá náhradu za svou Fabii I HTP, neb mu po poslední návštěvě doporučili raději výměnu vzhledem k tlaku v jednom válci... V podstatě druhé auto do rodiny k Octavii combi 1,4 TSI holobyt, nejlépe 250t kč a ještě by mělo zbýt na tažné. Jezdí krátké trasy do práce cca 12 km... v podstatě by se i nebránil dieselu, více jak 100t km s tím nenajede a pošle to dál...

Jenže vybrat něco... příklad inzerátu, který nás zaujal:

[odkaz]
telefonicky doplněno, že je vůz původem z ČR, po prvním majiteli, nebouraný.

ALE z mého zkoumán z fotek a materiálů:

1. Auto je rok 2012, STK má 8T4, přitom já mám také na svém autě tuto SPZ a kupoval jsem jej 8/2013... jak je možné, že má auto po prvním majiteli v bazaru z roku 2012 stejnou SPZ

2. VIN prodejce nezveřejňuje raději celý, proč?

3. Proč je STK do 10/2015, když je auto vyrobeno 2012 a tedy STK by měla být až v roce 2016?

... a pak si člověk projde recenze na bazar a ejhle...

Pak kupuj ojetinu rok starou... 8-s

zatím jsem jej směřoval k Oplu, fianacování 50:50 nebo na třetiny bez navýšení dovolí se dostat i k 300t a to už je k mání i Astra... tak proč ojetinu?
Rozbalit vlákno
11
14. 1. 2014 18:53
Re: Smutná realita
jenže to je švindl, když se podíváš, už na celý ten inzerát. Já nemusím chodit daleko, stačí když se podíváš na tu fotku, kde je pouze to lité kolo.

Auto má najeto 17 tis. km,...dobře dejme tomu, tak kde jsou ty originální pneumatiky? Rockstone je čínská srágora a tyhle Peugeoty sjížděli v roce 2012 na michelin Energy Saver - ostatně jako většina peugeotů a citroenů má v první výbavě micheliny nebo Bridgestony.
A já mám tabulky pneumatik první výbavy podle typu auta, motoru a velikosti kol.

Navíc už jen z toho kola je vidět, že gumy jsou z toho jednoduše sundaný a prodaný solo, protože tuhle rockstonku koupíš za 12 stovek, ale Michelinku za 2000, takže sundat tu gumu a prodaji solo za 15-16 kil se pořád vyplatí. Navíc je vidět, že na jedné straně je ještě originální prvovýbavové závaží a velmi zachovalé, stejně jako tam prosvítá nové závaží, takže to bylo přezouvaný fakticky nedávno...

Nebrat...
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 19:02
Re: Smutná realita
Vidíš, mrknout na gumy, to mě ani nenapadlo...

Dobrý tip :yes:
14. 1. 2014 19:10
Re: Smutná realita
já vždycky začínám u gum. Nejde o data výroby, to je celkem jedno, ale já tím, že se v gumách vyznám, tak vím, na čem ta auta sjížděla z továrny a taky už mi něco prošlo v ruce a poznám to i z disků. Z gum se toho pozná opravdu hodně.

Ale líbí se mi, jak tam ukazuje hodně fotek motoru...vzhledem k tomu, že na stránkách má mraky samotných motorů, tak udělat ten motorový prostor tak, aby vypadal jak nový, je pro takovou firmu hračka...
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 19:29
Re: Smutná realita
To je dáno tvým povoláním :-)

Asi budu případné ojetiny, pokud se k nim někdy budu muset vracet, konzultovat tady na auto.cz :-!
Avatar - grifith
14. 1. 2014 18:56
Re: Smutná realita
Jak už v tomto tématu bylo vícekrát zmíněno, jak jde o ojetinu, je třeba náležitě vybírat, nehledě na rok výroby. Jinak k inzerátu - tento klimkovický bazarník je v okolí známá firma, ve velké většině vozí havarované vozy s nápadně nižkými nájezdy km, které opravuje a dál jdou jako nebouraná. Myslím že při zadání tohoto bazarníka do vyhledávače se dají najít názory lidí.
V limitu do 250t. by se dalo vybrat i z nových skladovek, ojetina je vždy určité riziko. :-!
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 19:04
Re: Smutná realita
Tak tady je to 209t a diesel, takže zůstane 40t kč rezerva...

To jsem naštěstí udělal, že jsem si bazar vygooglil... Dle recenzí je vedle STK, kam kupující posílá pro ověření auta a majitelem je jeho manželka...
14. 1. 2014 19:11
Re: Smutná realita
tak pokud jezdí tak krátké trasy, tak je dieselu škoda....
Avatar - Ronault.
14. 1. 2014 19:28
Re: Smutná realita
To máš do jisté míry pravdu... třeba já mám své auto hodně rád, pokud je to pod 3 km, jdu pěšky, je mi ho líto na tak krátkou trasu startovat. Ale když to vemeš jako spotřební zboží... 100-150t km ten diesel zmákne i na těch krátkých trasách a po nás potopa...

Ale ano, benzín bude taky stačit.
Avatar - grifith
14. 1. 2014 19:19
Re: Smutná realita
Škoda mluvit a nechápu, že i přes nejednu negativní zkušenost prodává auta už nějaký ten pátek... Lidé jsou prostě nezodpovědní a to jde jen a jen o jejich těžce vydělané peníze.
14. 1. 2014 22:35
Re: Smutná realita
tohle taky nechápu, čas od času narážím na spoustu podezřelích inzerátů už z pár fotek, když bazar vygooglím, najdu desítky údajných zkušeností o podvodu a vyzývání k podání žaloby a i přesto ty bazary fungují a prodávají nehavarovaná auta se serviskou. Říkám si kdo dá i stovky tisíc za ojeté auto, ještě navíc při vší tý medializaci podvodů, a nedá si název bazaru do googlu, natož aby se poradil s někým kdo tomu trochu rozumí.

I když s tím mě napadá, možná ty lidé právě že jsou laici, tak v jejich okolí se vyskytne "odborník" typu "hele já se ti podívám, já tomu rozumím", ten u jednoho řekne "jooo to se mi nezdá, má špinavý kola, to je náznak stočení" a u druhého řekne "jo tohle je super", laik je nadšen jak dobře koupil a pak je z toho reportáž na Nově, jak 4 roky starej žlutej Superb 2.0tdi je zkroucenej o 300t km :-)
15. 1. 2014 05:45
Re: Smutná realita
Jestli kamarad shani druhe auto do rodiny k 1.4 TSI holobyt, at si za tech 250 koupi nove auto. Je fakt ze uplne nejlepsi doba na koupi noveho uz je pryc, ale pokud si projde par nabidek, divil bych se kdyby za cca ty stejne penize nesehnal novou nizsi stredni se srovnatelnou vybavou, jako ma ten holobyt. :-)
14. 1. 2014 20:39
Vím o lepším podvodu - 170 tisíc dolů
Bácha naletěl nějakému * z Moravského Berouna. Koupil Octavii 2 kombi TDI r.v. 2007. Tehdy čtyřleté auto s údajem na tachometru 128 000 km. Ten člověk mu samozřejmě tvrdil, jak to auto zná, ukazoval zfalšovanou servisní knížku a mluvil o tom, jak už se na auto jedou dívat další zájemci atd. Smlouvu o koupi měl prodávající připravenou nějakou univerzální, stáhnutou z internetu a v ní větičku, že uvedený nájezd je pouze orientační a nemusí být pravdivý. Prostě profík.
Až později mi to nedalo a zaplatil jsem si nahlédnutí do Cebie - výsledkem bylo zjištění, že poslední servisní prohlídka byla dělána při 301 000 km. Po tomto zjištění nás od zvažované odvety vůči dotyčnému prodejci odradilo pak jen vědomí, že i s přihlédnutím k tomu třistatisícovému nájezdu to byla docela výhodná koupě. A lekce to byla taky velmi dobrá :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - grifith
14. 1. 2014 21:53
Re: Vím o lepším podvodu - 170 tisíc dolů
Životem se člověk učí a právě na takových případech je vidět, jak platí heslo "dvakrát měř a jednou řež". Ale pokud to byla i přesto výhodná koupě, tak vše dobře dopadlo ;-)
14. 1. 2014 21:10
Osobní zkušenost
Bohužel se teď v něčem podobném plácáme, zatím bez východiska.. Pokaždé říkám, že půjdu už jsen do nového auta, šetřím a pak se něco podělá, takže na nové prostě není.. První ojeté auto bylo nejlepší, jenže se nám ho podařilo nabourat, druhé poctivě sloužilo 7 let, než odešlo čerpadlo a jakožto mladá rodina jsme se rozhodli vybrat úspory a pořídit větší ojeté a od té doby se to táhne.. Samozřejmě stočený tachometr, postupně začalo odcházet, co šlo, ale víceméně to nebylo nijak extra špatné, ročně jsme do něj nalili kolem 20 tis. za opravy, takže se to dalo.. Jenže co čert nechtěl, auto jednoho dne škytlo a už se nerozjelo, takže jsme museli narychlo sehnat jiné, na účtě sotva 90 tis., ale kamarád automechanik mě ujistil, že i s touto částkou se dá sehnat slušné starší auto, které bude pár let sloužit, než se nám konečně podaří našetřit na nové, doporučil nám malý autobazar, kde měl známé a všichni kolem si ho chválili, auta měli prověřená, pěkná, dalo se celkem dobře vybrat.. A tak jsme pořídili 10 let staré auto, kamarád ho projel, prohlédl a slíbil, že mi drobné nedostatky opraví za slušnou cenu.. Auto nemělo servisku, ale o jeho historii jsme věděla, že jezdilo hlavně dálnice, což u nafťáku a vyšším stavu kilometrů bylo lepší než méně po okreskách.. V té pozici bych řekla, že jsem udělala všechno proto, abych se vyhnula špatné koupi.. Když mi pak na technické řekli, že před dvěma lety už mělo nalítáno dvojnásobek toho, co mi uvedl prodejce, udělalo se mi nevolno (papír mi bohužel vyjet nemohli), ale řekla jsem si, jezdilo dálnice, auto jsme prohlédli, snad bude v pořádku.. Už to bude rok, cca každé 3 týdny jsem v servisu, měsíčně mě stojí na opravách kolem 2 tis., po dvou měsících používání mi řekli, že bude potřeba výmněna palivového čerpadla bratru za 30 tis., což jsem tedy odložila, technickou to kupodivu prošlo, přestože 14 dní na to jsme zjistili totálně sjeté brzdovky.. No byla toho hromada, jsem *, protože jsem si neschovávala účtenky, resp. jsem si nechala zalepit hubu tím, že mi bazar část oprav platil. I tak jsem ale stihla v půlroční lhůtě podat reklamaci na stav kilometrů a od té doby si rovněž schovávám účtenky za opravy.. Slíbili mi auto vymněnit za jiné, tak tam co chvíli volám a částečně řeším přes toho kamaráda, ale tohle není vhodné, tohle tu máme jen v komisi, to vám dát nemůžem a co takhle auto za 300 tis.., vyřídíme vám leasing...? Už je to půl roku, denně se mi ráno rozsvěcí výstražná kontrolka motoru a pak zas zhasne, ale do servisu jsem odhodlaná už nejít, šetřím na jiné auto a doufám, že tohle ještě chvíli pojede.. Zároveň si pomalu oťukávám známé, kteří by mi mohli pomoct s trestním oznámením na kamaráda i bazar.. Ale auto bohužel potřebujeme denně, takže jsem s tím zatím opatrná.. Jen se mě morálně velmi dotýká, že je někdo schopný prodat rodině s dětmi naprostý vrak, ve kterém se můžeme zabít.. Celá tahle koupě a vše kolem mě velmi psychicky vyčerpala, nehledě na finance :-( Jenže dokud nebude stáčení trestné, bude se to dít dál včetně dalších nešvarů.. Přitom se jedná o obecné ohrožení, podvod a pokus o ublížení na zdraví.. Jenže tyto zákony se k tomu nevztahují..
Rozbalit vlákno
3
14. 1. 2014 22:28
Re: Osobní zkušenost
tohle mi připomíná zkušenost mého známého mechanika, který pomáhal jeho známému - auto ho nechalo u krajnice na dálnici kvůli prasklému chladiči. Když se mu to stalo, tak to bylo "jéé smůla, asi kamínek nebo něco..". Auto měl po jeho kamarádovi (údajně, nevím jak moc dobrý kamarád, ale asi moc ne) - prvním majiteli, prý nikdy nebourané - no když mu ten mechanik chtěl chladič vyměnit, byl tak zohybanej, že nešel ani ven, když se vyndal vše okolo bylo špatně. I laik v tu chvíli poznal, že auto dostalo ránu a vyměnilo se jen to co bylo na první pohled vidět. No a pak si kupte auto od kamaráda :-)
Avatar - Ozzman
15. 1. 2014 08:05
Re: Osobní zkušenost
Já mám opačnou zkušenost. Prodal sem kamarádovi auto (Lagunu, kterou mam i zde na MACZ). O auto jsem se staral, bylo skoro bez problémů ( a ty co mělo jsem eliminoval), před prodejem prošlo legálně STK, žádný problém. Dodal jsem mu účtenky za servisní úkony, celou dobu mého vlastnictví auto znal, jezdil s nim semnou mockrát.

Po prodeji za půl roku mu odešly tlumiče a podvozkové díly, potom za rok turbo ( oba díly sem měnil i já, ale Laguny na to byly náchylné), pak nějaké drobnosti a nakonec se mu potkal motor. Byl jsem z toho hodně špatný, on mě z ničeho nevinil, ale společní kamarádi si občas ze srandy rejpli, že sem mu prodal schválně vrak. On věděl, že sem se o auto staral, nikdy mi nic špatného neřekl, ale příjemné mi to vůči němu nebylo, už nikdy proto neprodám známému auto. Je dost možné, že s autem jezdil jak čuně, jelikož mě vydrželo 3 roky se standardními poruchami a sloužilo dobře, druhá věc je, že dost věci zbastlil servis, kde ho nechával opravit, včetně výměny rozvodů, které mu potom přeskočily a potkal se motor ( záhadně pár dní po výměně).... Takže nikdy auto kamarádovi, je to jen za trest!
Avatar - Emel
15. 1. 2014 09:04
Re: Osobní zkušenost
Jen pro zajímavost... jaké auto to bylo? Jak jste "věděla", že auto jezdilo jen po dálnicích a kolik?

Nejlepší co jste udělala bylo přibrání kamaráda automechanika... ten se ovšem moc nepředvedl, třeba prohlédnout brzdy by neměl být takový problém.

Osobně bych byl u nafty vždy opatrný - je tam prostě víc drahých věcí co se mohou pokazit. Při koupi auta s rozpočtem 90.000 bych se zaměřil na jednodušší auta s atmosferickým benzínem - můj oblíbený příklad je Ford Focus 1.6i v kombíku, ale samozřejmě to může být i něco jiného.
Avatar - jozephko
15. 1. 2014 02:21
Môj známy dlhé roky kšeftoval s autami
Kúpil čo najlacnejšie, čosi-kdesi opravil a upravil, nalakoval a predal. Samozrejme so stočenými kilometrami. Jeho osobným rekordom bol Seat Cordoba 1,4 benzín stočený z 240.000 km na 80.000. A ešte sa smial, aký spokojný zákazník odchádzal...
Hlavné kúzla spočívajú vo vyčistení a navoňaní interiéru, nalakovaní karosérie a odstránení drobných kozmetických vád a umytí motora. Ak má auto vyfučané airbagy, deaktivujú sa, resp. sa upravia kontrolky. Vo väčšine prípadov sa opraví riadiaca páka - voľná páka moc dôvery nebudí, naopak páka, ktorá ide stuha, je znakom dôveryhodnosti. A samozrejme sa ešte vymenia nejaké súčiastky.
Aby som toho môjho známeho len neodsudzoval - autá, ktoré predával, boli v poznateľne lepšom stave ako autá, ktoré kupoval. To sa o niektorých bazároch (napr. AAA povedať nedá). Síce píšu, že skontrolovali 40 či 90 parametrov, ale robia na autách trt makový. Ja som raz večer na jeseň absolvoval jednu skúšobnú jazdu, a keď sme vyšli z areálu bazáru, tak autu nesvietilo ani jedno predné svetlo! A to bolo auto "po prehliadke". :-)
Stokrát som od toho známeho počul vetu: Zákazníci chcú byť klamaní. Normálny rozum hovorí, že také a také auto sa nedá za takú dobrú cenu kúpiť, ale ľudia si povedia: "A prečo by som PRÁVE JA nemohol mať šťastie?" Každý bazárista potvrdí, že keď sa vedľa seba postavia dve rovnaké autá - jedno s jasnou servisnou históriou a napr. 160.000 km a druhé, rovnaké, s nejasnou históriou a stočenými kilometrami (napr. 80.000), tak oveľa väčší záujem je o auto so stočenými kilometrami.
Bol by to dobrý námet na nejakú psychologickú štúdiu, prečo ľudia, napriek tomu, že tušia, že kupujú mačku vo vreci, tú mačku vo vreci dobrovoľne kupujú...
Ja som si auto doviezol z Nemecka - aj s elektronickou servisnou knižkou. Ak by som znovu kupoval ojazdené auto - tak znovu len z Nemecka. Najlepšie od súkromného majiteľa a so zdokladovanou históriou. Nie je problém zájsť do servisu, kde bolo auto servisované, a zistiť si stav kilometrov pri prehliadkach. A pri niektorých značkách sa dá servisná história zistiť už u nás. Stačí si od predávajúceho zistiť VIN-ko a a v najbližšom autorizovanom servise si zistím servisnú históriu. A ak som už rozhodnutý auto kúpiť, tak sa pozichrujem vyhľadaním údajov cez Cebiu.
Samozrejme to nie je použiteľné na každé auto, ale ja predsa nekúpim prvé auto, na ktoré narazím.
Rozbalit vlákno
0
1. 2. 2014 10:26
TIP jak předejít podobným nepříjemnostem
Pro mě tedy nadále platí pravidlo: Vůz nekupuj sám, nýbrž s někým znalým.. Já se na mechaniky z okolí nespoléhal, ten umí to, ten zas tohle, nikdy to nebude to pravé a tak jsem využil služeb odborníků ze společnosti Kontrola vozu. Díky nim jsem našel v jednom z větších bazarů skutečně krásný vůz, poctivé km a velice zachovalý, vřele doporučuji. Nekupujte vůz jen proto, že se vám líbí, sám sem se už nechal prodejci 2x napálit. Kontrolujte vozy dle VIN kodu např. na Cebii, nebo se obraťte na www.kontrolavozu.cz jako já ať máte klid a jistotu.
Rozbalit vlákno
0
27. 4. 2016 07:38
stocenky, bouracky atd
Asi nejhorsi moznost je koupit auto od dovozce nebo pres inzerat, to nevíte z kolika aut je to co chcete koupit smontovane a o kolik stocene, alespon takovou spatnou zkusenost mam ja.
Rozbalit vlákno
0