Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz E: Úspěšný start prodeje v Německu

Prodej Mercedesu třídy E byl v sousedním Německu zahájen poslední březnový víkend. Stuttgartská automobilka zaznamenala nebývalý zájem – dealery navštívilo 350 tisíc zájemců a Mercedes už eviduje 50 tisíc závazných objednávek na novou třídu E.
Zpět na článek
3. 4. 2009 11:06
3. 4. 2009 23:13
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:32
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:46
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:54
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 00:15
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 00:50
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:27
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:18
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 16:47
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:20
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:30
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 16:36
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 22:59
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 23:53
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 20:52
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 22:50
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 22:57
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:16
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 21:03
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 11:06
Šrotovači?
To asi nebudou šrotovači co? ;-)
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Pierro
3. 4. 2009 11:51
Re: Šrotovači?
Zejtra jdem s kámošema večer slavit. Taky budu nejspíše na šrot... >:-[]
Avatar - jazva
3. 4. 2009 12:56
Re: Šrotovači?
Tak toto už mám za sebou. minulé dva víkendy som si "zaspomínal" v rodnom meste na staré dobré časy a ešte teraz mi je ak trochu divno od žalúdku. Nenadarmo sa hovorí, bez tréningu nie sú výkony... ;-)
Avatar - Pierro
3. 4. 2009 13:19
Re: Šrotovači?
takže diskoška na petržke??? stodvaciášok pred diskoškou?? Chlpatý volant, tygrie poťahy a dve frajerky na zadnyh sedačkách?? a k tomu sedem pív a jednu zelenú???... >:-[]
Avatar - jazva
3. 4. 2009 13:41
Re: Šrotovači?
ty voe, tých sedem pív si trafil! A nakoľko ja pivo nepijem(tak 2-3 za rok - ovšem normálny!!!! ) tak to bol pre mňa nadľudský výkon. Aj keď musím priznať, že po štvrtom mi to už pomaly aj chutiť začalo. Ale potom som sa spamätal a nalial do seba zopár(5-6) vodiek. Ale to už si tak len matne spomínam. ;-) Škodilak sa nekonal, ten už dávno zmenil majiteľa. Ale konal sa odvoz domov policajným autom. Tak sme si s policajtami zaspomínali na staré časy a pred domom som slušne pozdravil. A ešte musím dodať, že som nebol tu v Petržke ale v rodnom Hlohovci...
Avatar - Pierro
3. 4. 2009 13:43
Re: Šrotovači?
Poliši sú kámoši, alebo si sa zase pobil na diskoške???... >:D
Avatar - jazva
3. 4. 2009 13:55
Re: Šrotovači?
poliši sú tak trochu známi. >:D Mal som vo svojich najlepších časoch jedno miestečko, kde som si zvykol "oddýchnuť" počas cesty domov a oni ma časom začali odtiaľ odvážať domov, nakoľko sa stávalo, že ak ma tam nechali spať, tak ma potom museli babky idúce ráno do kostola obchádzať... A ako sa hovorí starého psa novým kúskom nenaučíš, tak som aj tento raz dopadol tak, ako za starých časov. Tak sme sa na tom dobre zasmiali a pokecali o tom čo máme nové a ani som sa nenazdal a bol som doma. ;-)
Avatar - Pierro
3. 4. 2009 14:07
Re: Šrotovači?
tak to chlapcov od zákona pozdravuj... ;-) čím ťa viezli?? Oktávkou??
Avatar - jazva
3. 4. 2009 14:20
Re: Šrotovači?
>:D tak to ti veru nepoviem... tie spomienky nie sú tak celkom ostré. Ale tuším to bola jej najväčšia konkurencia zo Žiliny.
Avatar - jazva
3. 4. 2009 14:41
Re: Šrotovači?
no tuším... ;-)
3. 4. 2009 15:14
Testovací jízdy
Ten nadměrný zájem o testovací jízdy mi připadá, jako by se všichni zájmeci chtěli přesvědčit, že podvozkově ja na tom nové Éčko podstatně lépe než to staré, které stálo za prd.

Každopadně exteriér je úchvatný, interiér taky, motory nekomentuju ty jsou tak nějak mercedesovsky klidné. Za celek dávám jednoznčně :yes:
Rozbalit vlákno
48
Avatar - Pierro
3. 4. 2009 15:17
Re: Testovací jízdy
a ty bys snad neměl zájem se svézt??? ;-)
3. 4. 2009 16:45
Re: Testovací jízdy
Když budu chtít, tak se svezu. Není to nic nedosažitelného. ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 4. 2009 20:58
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Woooow! Tak MERCEDESem jezdit je (pro někoho) TAK "snadné" - to by se mi asi LíBILO! Poraďte, jossalito, JAK se to "dělá"? :-)
Pěkný den (a s JAKÝM motorem byste se "chtěl" ...) ;-)
3. 4. 2009 22:38
Re: Testovací jízdy á la jossalito
S-kový mercedes máme v rodině. Už mi bylo několikrát nabízeno, že "není problém". Ale Mercedes není moje krevní skupina. Nejsem ještě tak starý.
Motory nějak neřeším. Mercedes nemá špičku (vyjma AMG), takže motoricky by to bylo asi zklamání.
3. 4. 2009 22:44
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Zklamání? Tohle přednes až budete celá rodina pohromadě, ty špíčko! ;-\ >:D
3. 4. 2009 22:45
Re: Testovací jízdy á la jossalito
To je můj dojem. Můžeš ho mít jiný. ;-)

PS: Mercedes není motorářská špička. ;-) Tedy možná pokud si hrajou na eko"něco".
3. 4. 2009 22:59
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Nechtěj, abych byl na tebe vulgární. Špička neni, ale v konkurenci rozhodně nezaostává. Každý z těch š***k, pokud předpokládám prém. trojku svoje "nedostatky" dohání něčím jinym. Určitě je šestiválec od BMW lepší, ale to jsou tak minimální niance, alespoň z pohledu uživatele, že to nestojí za řeč. To samý u V8 a dál. U těch menších si nejsem jist. Každopádně by mě nenapadlo si kupovat BMW, kvůli lepšímu motoru.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:13
Re: Testovací jízdy á la jossalito
v diesli aj v stvorvalci aj v sestvalci je momentalne BMW nad MB, ale 350 CGI a 500 osemvalcova je vyrovnany super, dokonca ta 500 je aj spotrebou na spici.
Ale ze vraj aj ten novy 350 CDI je kulturou chodu uplne na spici, ze je nenormalne dobre odhlucneny aj z vnutra aj z vonku.
3. 4. 2009 23:22
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Buď jezdíš BMW, nebo Mercedes... Právě si myslim, že tam neni až takovej rozdíl, spíš jen v pocitu, co ti víc "voní". BMW je v motorech určitě dál, ale ne tak zásadně, že by někdo od MB horentně přeskakoval pryč. Každopádně na ten komfort nedám u MB dopustit.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:32
Re: Testovací jízdy á la jossalito
uplne suhlasim s tebou :yes:
je to len o klientoch a o tom kto co preferuje
3. 4. 2009 23:41
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Ano. Já preferuju BMW, ale jezdim MB >:D Svět je naruby. ;-)
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:46
Re: Testovací jízdy á la jossalito
no priznam sa ze ja tiez jazdim MB a chcel by som mat aj BMW v garazi.
Vela plusov vidim u jedneho a vela plusov u druheho ani jeden nema vsetko to co by som od auta chcel.
3. 4. 2009 23:52
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Je to tak. Já k MB skočil jen kvůli prostoru a užitku. Rozhodně je moje srdeční záležitost BMW a zase se tam vrátim.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:54
Re: Testovací jízdy á la jossalito
ja som si ho vybral kvoli tomu ze robim dlhe cesty a dost najazdim, keby to tak nebolo mal by som BMW.
4. 4. 2009 00:07
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Nojo...to samý... kočárky, děti, Brusel, krabice se zbožím a tahání dobytka. Ale nestěžuju si. :yes:
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 00:15
Re: Testovací jízdy á la jossalito
ja som to myslel skor tak, ze na dlhu cestu je MB lepsia volba.Robit 1500 kilometrov s jednou zastavkou, kde natankujem dam si kavicku a zase idem, to viem len v MB a raz som toto absolvoval na BMW5, ale rozdiel bol znacny.
4. 4. 2009 00:33
Re: Testovací jízdy á la jossalito
No však Brusel neni za rohem a jsem tam 2x do měsíce. Měchy jsou měchy a prostor je prostor.
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 00:50
Re: Testovací jízdy á la jossalito
ja teda chodim Pariz a mechy nemam a aj tak je to super.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 12:44
Re: Testovací jízdy á la jossalito
"Naruším" vám diskuzi - ono to docela dobře jde i ve vyšších verzích Citroën C5 o C6 NEmluvě (tím je NEchci s mb/bmw srovnávat, ale co do "pohody" cestování na dlouhé dálniční trasy... tam "umí" :-) :yes: )
Pěkný den ;-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:27
Re: Testovací jízdy á la jossalito
tiez musim suhlasit C6 aj C5 su plavajuce lode, ktore mozu konkurovat MB.
Aj priestorovo je C6 na tom lepsie a kulturou chodu 2,7 HDI tiez, ale v nicom inom uz nevidim schopnost konkurovat premii.
Nova C5 je kvalitna interierovo, kvalitou pouzitych materialov sa vyrovna nem. premiantom, ale kvalitou spracovania este trosicku zaostava, ale ked ju mam porovnat s klasickou strednou triedou je na spici interierovo.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 12:46
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Asi tomu NEbudete chtít věřit, ale projeďte se v Citroën C6 V6 2.7 HDi - bmw má "lepší" záběr, ale "kultura" a "odhlučnění" - sorry, tam je motor od Citroën dál ;-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:18
Re: Testovací jízdy á la jossalito
to suhlasim kultura chodu tohoto motora je lepsia ako v MB a BMW.
Ale chyba tomu ten poriadny pocit zatlacenia do sedacky.
Ono nieco za nieco, ked je kultura prvorada, tak sa ten motor tak z vyroby nezdima, ma naviac vykonovo, ale u C6 je prvorada ta kultura.
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 16:42
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Máte PRAVDU - možná k "do sedačky ZATLAČENí" trochu "připomůže" nový V6 3.0 HDi (parametry jež tu v souvislosti s Jaguar XF zveřejněny byly VELMi VELMi "sympaticky" a "zajímavě" působily ... :yes: ;-) )
PS: Prý od září .... v Citroën C6 k dispozici bude :-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 16:47
Re: Testovací jízdy á la jossalito
vidim ze este stale vahate medzi C5 a C6, ale do C5 ten motor urcite nedaju, tak potom by som bral na Vasom mieste radsej C6. :yes:
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 17:00
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Máte pravdu a C6 se mi MOC líbila/líbí (no, snad to je pro mne samotnou trošičku moc VELIKÝ vůz) - ale "nadchly" mne "podmínky" (a "zázemí/přístup") pro budoucí kupce řady Citroën "DS" - ale opět NEvím, neb "do úvahy" přichází DS5, ale to jednak "až" za 2 roky bude (ne-li za 3) a Brumla sice zatím ještě rok v záruce je a stále "jedna radost" se s ním jezdí (mám pocit že teď ve svých 100 t. km zatím NEJlépe co kdy jezdil jezdí), ale krom toho že až za DVA roky - tak zatím VELMi MÁLO informací CO a JAKÉ to auto bude (takže je to spíše jen "tip", že v praxi něco MEZI C5 a C6 to bude - což by mi ale "teoreticky" asi NEJ-více "vyhovovalo" :yes: ) - nu jsou to SLOŽITÁ ;-) rozhodnutí ..
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 12:49
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Tak zde se (víceméně) SHODNEME - já KDYŽ už MB - tak AMG, a nějak "sympatičtější" mi je 63 AMG, než ten přeplňovaný starý V12 (i když výkonově je "ok", resp. dokonce :yes: )
Pěkný den ;-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:20
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Mne je najsympatickejsi prave ten stary V8 kompresor,55 AMG to je tech. skvost.
Ma obrovsku silu uz od nizkych otacok az do nevidim. ;-)
3. 4. 2009 22:41
Re: Testovací jízdy á la jossalito
Nejlepší je jít tam, kde je prodávaj. Vezmeš si holiny Prada, do ruky flašku kalifornskýho vína, ale hlavně tu C5 zaparkuj o tři bloky dál.
3. 4. 2009 22:44
Re: Testovací jízdy á la jossalito
>:D :yes:
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 13:00
Re: Milý Navtech(u)!
Trochu "osvěty":
1) holiny PRADA NEmám (oni je dělají? :-) a KDE bych je sehnala?)
2) žádnou "fffflašku" v ruce NEnosím (opatrně s tím: "Podle sebe soudím tebe") ;-)
Vy jste na mou radu "ozkoušel" to Rubicon Estate Cask Cabernet, že? A NEmůžete se "odtrhnout", že? Nu - "chápu" ...
3) Tak C5 NEmá být zaparkováno vedle mercedes? Tak nějak jste to myslel? Bože to MÁM ale PROBLÉM! (ani NEtušíte JAKÝ :-) )
PS: A vedle ferrari v jedné garáži parkovat mohu?
PPS: Když to NAVTECH říká, já snad na ulici budu zůstávat stát/Brumlu parkovat ;-\
Pěkný den (co já si dnes na výlet s sebou vezmu, co mi bude k PRADA "lépe" ladit - Brumla nebo mercedes?) ;-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 15:30
Re: Milý Navtech(u)!
A co keby ste v garazi parkovali tak, ze ferrari zaparkujete priamo do brumla? :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 16:28
Re: Milý maxo!
Bože CO to povídáte? TAKové "škody"?!? ;-\
PS: A víte JAK jim to vedle sebe "sluší" (a jak se jízdně "doplňují"? ;-)
PPS: Ale máte pravdu - na tom ferrari mi CHYBí parkovací senzory.
Pěkný den (a ZAPOMEŇTE - na TAKové "hloupé" nápady!) :-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 16:36
Re: Milý maxo!
mate pravdu, toho brumla by bola skoda :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 17:27
Re: Milý maxo!
S Brumlou máte VÍCE pravdu než tušíte :-) - musím SEpochválit, asi je opravdu dobře zajetý (rozhodně je v reálu LEPŠí, než si asi VĚTŠINA kteří NEokusili představit umí) ... i když možná jsem i v maličko "lepších" vozech už jela, ale Psssst (!) - ať se to Brumla NEdozví ;-)
PS: A prodat ho teď v TOMTO stavu, v TÉTO "formě" v "perfect" Exclusive výbavě - vrstvená skla hned tak někde NEnajdete ... za .. já nevím - 200 tisíc? Někomu kdo na něj NEbude tak jako maminaka hodný, NEbude mu kupovat JEN 98 a 100 oktanové papání?
NE, to NEpřipadá v úvahu.
Pěkný den :-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 22:59
Re: Milý maxo!
treba na nom najazdit este aspon 50 tisic a potom ho dat prec.Ono to vzdy cloveka najviac boli, ked ma to auto v super stave a musi ho predat za babku.Vobec na to nikto nepozera v akom stave je to auto, proste ich zaujima, len vek , pocet kilometrov, burane, neburane a koniec.
Ale, ked ste sama naco Vam je take auto pre rodinu?
Na vasom mieste by som isiel do nejakeho DVOJMIESTNEHO, RYCHLEHO A KOMFORTNEHO, napr. SL alebo SLK, nejaky silny motor a popri tom budete mat aj komfort a ked budete chciet tak ja Vam ho aj zabehnem. :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 4. 2009 23:49
Re: Milý maxo!
Děkuji za "nabídku na zaběhnutí" ;-)
SLK se mi nyní po faceliftu vzhledově HODNĚ líbí, ale "moje" parketa je takové SL 6.3 AMG - a i když DOBŘE spolu vycházíme -NEbudu vás "obtěžovat" a "zajedu" si ho raději SAMA - já jsem prostě "taková" :-)
PS: Asi možná (skoro určitě) jsem se "rozhodla", že s Brumlou a PRODEJem "posečkám" (opravdu by mi to LÍTO přišlo) a dle situace bych sice RÁDA C6 3.0 HDi zkusila, ale modelu DS5 asi "vyčkám", ono se časem jistě něco "bližšího" o něm objeví ... a já zatím čas mám
PPS: Ale to SL jste mi DOBŘE vybral - asi zrovna TENTO model bych si SAMA z nabídky mercedes vybrala ;-)
Dobrou :-)
neregistrovaný "maxo"
4. 4. 2009 23:53
Re: Milý maxo!
praveze mna by to vobec neobtazovala, ale skor naopak. :-)
dobru
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 20:52
Re: Milý maxo!
no na prd to je velmi silne slovo, podvozok sa nehodnoti kvalitativne, len podla toho ci sedi ako pribity, ale treba brat do uvahy vsetky stranky a hlavne jeho vyvazenost.
Napriklad na nekvalitnej ceste, ktorych je u nas a v Cechach habakuk sa urcite Eckovy podvozok sprava lepsie ako BMW5.
Jedna velmi silna stranka ktora sa hodnoti je aj schopnost podvozka filtrovat nerovnosti a comfort cestovania.
Sklbit sportovost s komfortom tak aby bola rovnost medzi tymito dvomi vlastnostami na vyvazenej urovni je proste nemozne, preto je BMW viac sportove a MB viac komfortne, ale nedovolil by som si povedat, ze su to nekvalitne podvozky.
Ale urcite ma teraz nove Ecko vyvatenostou podvozka na vrch oproti predchodcovi aj BMW5.
3. 4. 2009 22:41
Re: Milý maxo!
Má osobní zkušenost je jiná.
Také jsem nečetl snad ani jeden test, kde by E-čkový Mercedes nějakým způsopbem rozdupal konkurenci. Vždycky byl až na chvostu. Podvozek má měkký, plavný a na můj vkus prostě nijaký.

Mercedes je o stylu, pohodlí a klidu. A jestli nové Ečko podvozkem smete BMW 5? Osobně o tom pochybuju. Silně.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 22:50
Re: Milý maxo!
ja som pisal o vyvazenosti podvozku a testy si treba pozriet ale noveho ecka o tych som pisal.Na nemeckych strankach uz su testy BMW5 A6 nove Ecko aj test v diesli aj v benzine a hadaj kto vyhral?
A ano v standarte je plavny a len plavny, ale ked mas AMG paket tak uz to neni, len o plavani.
3. 4. 2009 22:55
Re: Milý maxo!
No, takže to je asi velká novina, že nový Ečko porazilo x-let starou konkurenci. Kdyby se jim to nepodařilo, tak můžou celou E-čkovou řadu zabalit. :-!

Co máš a nemáš a za co musíš zaplatit navíc a to a ono... Ještě že tu jsou i jiné auta, které to nabízí rovnou ;-)
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 22:57
Re: Milý maxo!
ale nie kazdej novinke sa podari vyhravat nad starsou konkurenciou.
3. 4. 2009 23:05
Re: Milý maxo!
"Smete" ho v komfortu s měchama. Taky BMW má jednoznačně "sport" v rodokmenu.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 23:16
Re: Milý maxo!
ano sport jednoznacne, ale to nie je vsetko a v komforte ho bez problemov zvalcuje aj bez mechov.
neregistrovaný "maxo"
3. 4. 2009 21:03
Re: Milý maxo!
no pri novom ecku sa MB snazilo hlavne znizit spotrebu o vykon im neslo a to sa im podla prvych testov podarilo na vybornu.
3. 4. 2009 22:39
Re: Milý maxo!
To víš... 50 tisíc taxikářů >:D
3. 4. 2009 22:42
Re: Milý maxo!
Do taxíku bych asi ani jiný podvozek nechtěl. Takže jim naprosto rozumím ;-)
3. 4. 2009 22:59
Re: Milý maxo!
To je bez debat.