Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Proton chystá výrobu elektromobilů, nabídne je i v Evropě

Malajsijská automobilka Proton a společnost Detroit Electric spojí své síly při vývoji elektromobilů. Jejich prodej má být zahájen už v druhé polovině roku 2010.
Zpět na článek
31. 3. 2009 15:11
31. 3. 2009 19:17
31. 3. 2009 21:04
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2009 15:11
Že by?
Sám jsem zvědavý, jak se tahle vozítka uchytí. Zajímaly by mne parametry, design, hlavně ale užitné vlastnosti.
Doufám, že to je jen počátek nástupu nové doby. Doby elektrické.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - gld
31. 3. 2009 19:17
Re: Že by?
no to som zvedavý..kedy sa to dostane medzi bežných ľudí
31. 3. 2009 21:04
Re: Že by?
Witaj zase medzi nami. >:D :yes:
Čakáš na tie isté veci ako ja. Vozítko so 180 km dojazdu by mi na moju dennú dávku cca 50 km bohato stačilo... ;-) :yes:
1. 4. 2009 11:43
Ještě dlouho nebude elektromobil pro běžné lidi,
problém je v jako už dlouho v příliš drahých bateriích. Taky se zjistilo že elektromobil vlastně vůbec ekologický není, i když to ekoaktivisté slyší neradi. Při jeho výrobě se vyprodukuje několikanásobek CO2 ve srovnání s klasickým autem. Elektromobil využije jen zlomek elektřiny která se vyrobí v elektrárně, většinu sežerou transformace, přenos a neefektivní nabíjení. Taky emise se jen přesunou jinam - většina elektřiny se vyrábí v tepelných, v lepším případě atomových elektrárnách... Cena surovin pro výrobu baterií neustále roste jak se zvyšuje poptávka, navíc produkci křemíku už není možné moc zvýšit.
Jedinou dnes reálně zaplatitelnou a použitelnou věcí jsou elektroskůtry do města, i když opět je jejich počáteční cena hodně vysoká a v zimě jsou nepoužitelné kvůli nízké kapacitě baterií v chladu.
Rozbalit vlákno
1
1. 4. 2009 13:59
Re: Ještě dlouho nebude elektromobil pro běžné lidi,
Ty a podobní ľudia sú najväčšími brzdami rozvoja - neustále vymýšľajú, ako, čo a prečo nejde, nemôže ísť a nepôjde, namiesto toho aby uvažovali, ako to ide. :no: