Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Proton chystá výrobu elektromobilů, nabídne je i v Evropě

31. 3. 2009 • 10:37
5
Malajsijská automobilka Proton a společnost Detroit Electric spojí své síly při vývoji elektromobilů. Jejich prodej má být zahájen už v druhé polovině roku 2010.

Proton je v našich končinách známý především jako majitel Lotusu. Na evropském kontinentě se neprodává, jeho nejbližší oficiální zastoupení se nachází ve Velké Británii, na Kypru a v Turecku. Na západoevropské trhy by se ale Protony měly dostat v podobě elektromobilů od Detroit Electric.

Podepsaná dohoda dodá Detroit Electric přístup k platformám modelů Persona a Gen.2, které budou základem elektromobilů. Samotná výroba bude probíhat v továrně Tanjung Malim, Detroit Electric ale v Malajsii postaví další dvě vlastní továrny na výrobu komponent. První kusy mají přitom do Evropy a USA dorazit už v druhé polovině roku 2010.

Pro rok 2013 už Detroit Electric počítá s ročním odbytem 270 tisíc elektromobilů. Vedle Evropy a USA se budou prodávat také v Číně. V nabídce budou dvě verze – městské provedení s dojezdem kolem 180 km a varianta s dojezdem prodlouženým na 320 km. Pohon elektromotorem s novými patentovanými technologiemi bude zdůrazněn designem, který se má lišit od výchozích modelů se spalovacími motory.

Témata
1. 4. 2009 13:59
Re: Ještě dlouho nebude elektromobil pro běžné lidi,
Ty a podobní ľudia sú najväčšími brzdami rozvoja - neustále vymýšľajú, ako, čo a prečo nejde, nemôže ísť a nepôjde, namiesto toho aby uvažovali, ako to ide. :no:
1. 4. 2009 11:43
Ještě dlouho nebude elektromobil pro běžné lidi,
problém je v jako už dlouho v příliš drahých bateriích. Taky se zjistilo že elektromobil vlastně vůbec ekologický není, i když to ekoaktivisté slyší neradi. Při jeho výrobě se vyprodukuje několikanásobek CO2 ve srovnání s klasickým autem. Elektromobil využije jen zlomek elektřiny která se vyrobí v elektrárně, většinu sežerou transformace, přenos a neefektivní nabíjení. Taky emise se jen přesunou jinam - většina elektřiny se vyrábí v tepelných, v lepším případě atomových elektrárnách... Cena surovin pro výrobu baterií neustále roste jak se zvyšuje poptávka, navíc produkci křemíku už není možné moc zvýšit.
Jedinou dnes reálně zaplatitelnou a použitelnou věcí jsou elektroskůtry do města, i když opět je jejich počáteční cena hodně vysoká a v zimě jsou nepoužitelné kvůli nízké kapacitě baterií v chladu.
31. 3. 2009 21:04
Re: Že by?
Witaj zase medzi nami. >:D :yes:
Čakáš na tie isté veci ako ja. Vozítko so 180 km dojazdu by mi na moju dennú dávku cca 50 km bohato stačilo... ;-) :yes:
Avatar - gld
31. 3. 2009 19:17
Re: Že by?
no to som zvedavý..kedy sa to dostane medzi bežných ľudí
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2009 15:11
Že by?
Sám jsem zvědavý, jak se tahle vozítka uchytí. Zajímaly by mne parametry, design, hlavně ale užitné vlastnosti.
Doufám, že to je jen počátek nástupu nové doby. Doby elektrické.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud