Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Bugatti chystá Veyron pojmenovaný po Elišce Junkové

Eliška Junková a Bugatti je slavné závodní spojení historie. Automobilka sídlící ve Francii chce této české závodnici vzdát hold.
Zpět na článek
25. 2. 2014 15:46
25. 2. 2014 16:52
25. 2. 2014 16:10
25. 2. 2014 16:25
25. 2. 2014 17:09
25. 2. 2014 17:26
25. 2. 2014 17:57
25. 2. 2014 18:18
25. 2. 2014 18:34
Avatar - speeder75
25. 2. 2014 15:46
Divné,
u každého článku se škodovkou jsou 3 pr*ele nesmyslných komentářů a u téhle zajímavosti, která by snad měla potěšit každého českého příznivce automobilů, nula. Škoda. :-(
Rozbalit vlákno
1
25. 2. 2014 16:52
Re: Divné,
Souhlasím,nejsem sice nějaký velký fanda Veyronu,ale je to nejrychlejší SÉRIOVÉ auto světa a jméno legendární české závodnice bude pro ČR skvělou reklamou a navíc zadarmo.Ale jak je vidět,tak to tady málokoho zajímá. ;-\
Avatar - beibej
25. 2. 2014 16:10
DIVNÉ
mi připadá když je model pojmenován po někom a teď to přejmenujou po někom jiným. Třeba by udělali Ferrari Schumacher a pak by Alonso vyhrál titul a udělali by limitku Ferrari Schumacher Alonso. 8-s
Ale jinak Eliška Junková :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - ManInBlack
25. 2. 2014 16:25
Jméno
Chtěl bych vidět pak techničák k takové limitce. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Eliška Junková by český úřední šiml do tý kolonky psal 40 minut >:D
Rozbalit vlákno
0
25. 2. 2014 17:09
no nevim....
..... přijde mi to jako dost prapodivný tah.... nic proti Elišce Junkové, je to patrně nejlepší moto-závodnice všech dob, ale narovinu, myslíte si, že ji někdo z potenciálních zákazníků Veyronu zná?

A proč by ji taky znal? Veyron si nekupují fandové Bugatti - ti (těch pár znalců co ví co Bugatti dělal za auta) si asi spíš koupí originál, nějakou Bugatti "35" apod. Realita je taková, že Veyron s Bugatti nemá společného absolutně nic.... Je to jen super-auto naroubované na slavnou a uměle oživenou značku....

Ostatně, ty nejslavnější Bugatky nebyly žádné přemotované monstra, na které by se Veyron mohl odvolávat. Byly to lehké, mechanicky nenáročné, ale skvěle navržené a vyrobené auta....
Rozbalit vlákno
8
25. 2. 2014 17:22
Re: no nevim....
Mně to naopak přijde jako výborný a neotřelý nápad,auto pojmenované po slavné závodnici snad ještě nikdo nevyrobil a navíc po Češce.
25. 2. 2014 17:47
Re: no nevim....
určitě je to pro odkaz Elišky Junkové velká pocta.... já se ale zamýšlím nad tím, jestli cílová skupina toho auta o něco takového stojí....

Mimochodem, kdo jsou ti další závodníci po kterých se auta pojmenují?
Samozřejmě Louis Chiron.... a další...?
Avatar - Ham.
25. 2. 2014 17:26
Re: no nevim....
Nejslavnější Bugatky byly dvě, závodní T35 na které rejdila i Eliška a superluxusní Royale a na tu navazuje Veyron. A ta byla set sakra přemotorovaná, 15 litrů objem, 300hp na tu dobu byla hodně neobvyklá bestie, která neměla obdoby ani u RR.
25. 2. 2014 17:38
Re: no nevim....
OK, o tom monstru jsem nevěděl.... Ale furt mi připadá, že esencí Bugatti jsou ty stovky vyrobených modrých "35" (a spol.),které vyhrály bez přehánění stovky různých předválečných závodů....

Kolik se oproti tomu vyrobilo těch Royale? a bylo to auto opravdu dobré, nebo jen výstřední....?
Jinak vůbec nechci zpochybňovat Bugattiho přínos, ta značka patří spolu s Alfou a Mercedesem asi k tomu nejlepšímu, co Evropa před válkou nabídla.... jen mi prostě to oživení pod křídly VW přijde hodně umělé....
Avatar - Ham.
25. 2. 2014 17:57
Re: no nevim....
Ano, bylo to absolutně výstřední auto, vrchol své doby, který z pohledu chladného rozumu neměl právo na život a doslova Ettoreho zahubil, přišel s ním v době vrcholící hospodářské krize a na pořízení neměli dost prostředků ani nejbohatší tohoto světa. Postavili jenom 7 kusů, každý kus originál, protože Bugatti dodával jen chassis s motorem a karoserie se stavěla samostatně, na míru zákazníkovi. Sám Ettore považoval Royale za svůj absolutní vrchol a věřil, že tím naplnil své životní krédo "jen to nejlepší může být dost dobré".
25. 2. 2014 23:16
Re: no nevim....
OK, díky tobě i Tatrovi níže za info.... V tom případě se Veyron svému předchůdci vyrovnal i v tom nechtěném - taky je to ekonomicky nesmyslný projekt a o jistých problémech s odbytem se tady už taky psalo....

Ale samozřejmě, narozdíl od předválečného Bugattiho je VW trošku jiná váha, takže si tuto srandičku může dovolit.... ;-)
Avatar - T613
25. 2. 2014 18:18
Re: no nevim....
můj starý blog o Royale
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Ham.
25. 2. 2014 18:34
Re: no nevim....
:yes: :yes: :yes: