Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový duel: Fiat 500 vs. Renault Twingo

Ihned po premiéře nového Twinga se začaly ozývat hlasy, které francouzský vůz přirovnávaly k Fiatu 500. Mají tyto modely nějaké společné znaky, nebo jde o odlišné projekty? A kterému z duelantů jste více nakloněni? Hlasujte na konci článku!
Zpět na článek
26. 3. 2014 14:55
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Jistě že si z toho utahoval, ale odprezentoval to dost nešťastně a jak je vidět spousta lidí to vzala vážně. Přitom skutečnost není taková jak nám byla předvedena. Aby nedošlo k omylu nejsem typ člověka co se nerad zašpiní, naopak! Ale u auta které používám na běžné každodení jízdy to není potřeba. Jednoduše to auto tyto úkony nevyžaduje a úplně stejné to bude u Twinga. Auto ze kterého teče olej a brzdovka stejně nemá šanci projít technickou. V úvahu tedy připadá pouze ta nádržka ostřikovačů a ta je u levého blatníku a je k ní bezproblémový přístup. Autobaterie je na protější straně a opět je k ní úplně bezproblémový přístup. Je škoda, že spousta lidí dělá závěry bez osobního kontaktu s Twingem a ty závěry vytváří na základě podobných videí kde si někdo "utahuje". ;-\
Avatar - miromen
26. 3. 2014 13:43
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Třeba si ten pan z tohoto systemu utahoval a ja bych se ani nedivil. Jednoduše jde to udělat lepe a hlavně pro uživatele přivětivěji. Určitě Renault nedělal model pro lidi jako jsi ty co lezou pod kapotu jen 2x ročně i když to tak vypada.
Avatar - wakantanka
26. 3. 2014 08:33
Re: RENAULT toujours !
Aaaaale, inokedy ťa irituje ak niekto obviní H/K alebo inú tebe blízku značku z kopírovania a biješ sa za nich ako keby ti platili. A teraz tu riešiš neriešiteľné. Veď dnes sa mnoho áut podobá jedno na druhé viac či menej. Proste niektoré črty a proporcie vyvstávajú už z nárokov na aktívnu a hlavne pasívnu bezpečnosť. Tým nechcem povedať že si nie sú podobné ale aby som to nazval kopírovaním .... to teda nie. Ja tam vidím u Renaultu inšpiráciu predch. Twingom (face) a vzadu jemne R5 v neskorších verziách (nie úplne prvá).
26. 3. 2014 00:26
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Blog už mám nějaký ten rok tedy nezaložil jsem ho kvůli této Renaultovině. Tvoje tvrzení o špatném přístupu k nádobkám provozních kapalin je lživé! Není to pravda. Už jsem to tu psal a napíšu to znovu. Toto řešení není zrovna praktické a ani ho za praktické nepovažuji, ale odmítám to estrádní představení nějakého truhlíka, který z toho udělal hlavolam na jehož rozluštění je potřeba IQ 130 a vyšší. Přitom manipulaci s krytem zvládne i malé dítě. Jó kdyby se podobným stylem mělo dobývat do zavazadelníku pak by to byl průs.. jak Brno. Osobně doplňuji směs do ostřikovačů cca 2x za rok (olej a brzdovou kapalinu vůbec) takže bych to v případě Twinga neviděl jako nějakou tragédii. Pokud je navíc tato konstrukce opodstatněna jako součást bezpečnostního prvku například při střetu s chodcem pak neříkám ani ň.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 3. 2014 14:00
Re: Twingo je hezčí
To by bola nekonecna strata casu...
Avatar - dal
25. 3. 2014 12:57
Re: Nicmoc beiden(německy oba)
Snad by pomohl Norimberský trychtýř.
Avatar - dal
25. 3. 2014 12:53
Re: Nicmoc beiden(německy oba)
V nicku máš rozumím autům, škoda že ti tady skoro nikdo nerozumí.
Avatar - dal
25. 3. 2014 12:45
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Určitě je dostatečně chytrý na to aby poznal, že toto řešení je špatné.
25. 3. 2014 12:42
Re: Nicmoc beiden(německy oba)
Šest komentů a samý černý palce - no, máš tady hned ze startu velkej fanklub, měl by sis pořídit sluneční brejle >:D
25. 3. 2014 12:33
Re: Motokára nebo Velorex?
Mně teda překvapil - vždyť v podstatě pochválil Renault :-O
Avatar - miromen
25. 3. 2014 07:47
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Troufnu si tvrdit že jsem chytřejši. Z praktickeho hlediska je to špatne řešeni a k tomu špatny přistup k plnicim otvorum.....tohle opravdu neni nic chvalihodneho.

Inovativni vs komplikovane....cca 7 minuta.
https://www.youtube.com/watch?…
25. 3. 2014 07:25
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Ty vůbec netušíš, proč je toto řešení použito a už píšeš, že je nesmyslné. Napadlo tě třeba, že nějaká klasická kapota ani nešla použít (navíc v případě Twinga je trochu mimo nazývat pár centimetrů plastu kapotou, jde spíš o krytku). Ale ty jsi určitě schopnější a chytřejší než konstruktéři Daimleru a Renaultu dohromady.
Avatar - miromen
25. 3. 2014 06:57
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
To si snad dělate srandu ne ? Upřimně tuhle renaultovinu si Renault klidně mohl odpustit.
A ještě k tomuto nesmyslnemu řešeni založit blog :-O :no:
24. 3. 2014 21:25
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Zlatý Twingo! To já mám běžné řešení kapoty a vždycky než nahmatám u té pootevřené kapoty tu odjišťovací pojistku to je boj. A vůbec se při tom šmátrání pod kapotou neumažu a vůbec se neumažu ani o vzpěru kapoty. Takže to řešení u Twinga nevidím ani jako horší ani jako lepší.
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 21:22
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
>:D :yes:
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 21:21
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
>:D :yes: No vidíš, Celerio jsem opomněl. ;-)
Avatar - moreczech
24. 3. 2014 21:03
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
ten pán nebyl ani tak podnapilý, jak deßil ! Ale má topperného zástance z vlastních řad >:D
24. 3. 2014 20:59
Re: Frngo
Tentoraz si sa vytiahol, pekné popisy, aj dosť priestoru na vlastné pohľady a názory. :yes:
24. 3. 2014 20:58
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
>:D :yes:
24. 3. 2014 20:56
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Ano a také gril místo zavazadelníku a mizerné prodejní čísla mimo domácí trh. A snad nás ani neošidí u Suzuki Celerio. >:D
24. 3. 2014 20:53
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
A kde je k tomu návod? Je to hrozne komplikované, prekombinované a s vysokým rizikom poruchovosti! To snáď nemyslíš vážne, nekto si kvôli tomu bude musieť zopakovať ročník...
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 20:38
Re: Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepř
Už se zase nemohu dočkat, až začne topper sáhodlouze špekulovat nad tím, proč nezbylo vepředu místo na kufr...
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 20:36
Re: Motokára nebo Velorex?
Ada nepřekvapil, ale poslední větou jsi mě upřímně pobavil (ač nevím, jestli to bylo účelem). :-)
24. 3. 2014 20:33
Příšerně komplikovaná kapota, upadávající záslepky, nepřístu
Nebo ne? >:D [odkaz]
Avatar - šmoula nešika
24. 3. 2014 20:31
Re: Twingo je hezčí
No vidíš, auto.cz takhle ve světě necitují. :-) ;-\
24. 3. 2014 19:56
Re: Motokára nebo Velorex?
priemerná 15 l? Možem sa opýtať čo za auto to bolo? >:D
24. 3. 2014 19:55
Re: suboj interierovych detailov
Tvoje názory = pravda? Tak tú svoju pravdu o Twingu mi na bratislavskom autosalóne môžeš vysvetlť. Ak na to máš.
24. 3. 2014 19:35
Re: suboj interierovych detailov
Je to o to viac na pováženie, že tak polopatisticky napísanú poznámku ako napísal pumpkin, by už pochopil aj drevený húpací kôň... Buď je to indivíduum tak neuveriteľne tupé, alebo má proste nejakých desať-jedenásť rokov, a ešte na to nedorástol.
Piataci sorry, nechcel som vás uraziť.
24. 3. 2014 19:33
No netušil bych...
... že to někdy napíšu, ale v tomhle souboji to za mě vyhrává Twingo >:D :yes: Exteriér je o chlup lepší a uvnitř nad F500 jasně vede. Je nové, svěží a vypadá líp než matador třídy ;-)
24. 3. 2014 19:32
Re: suboj interierovych detailov
Bože môj...
24. 3. 2014 19:23
Re: Twingo je hezčí
Ešte ma skús poučiť... ;-)
Avatar - Ada je zase tady
24. 3. 2014 18:42
Re: Motokára nebo Velorex?
Pochopitelně.

1) auto nejezdí jen po městě. A i po městě vedou čtyřproudové cesty, kde se jezdí 80 a více a kde jet takovým vozíčkem, není ani moc příjemné, ani bezpečné. A taky proto, že během průměrné cesty do města a zpět domů najedu min. 60km. A pokud potřebuji jet až do centra, je lepší jet metrem. Asi tedy záleží na tom, jaké sídlo za město považuješ... :-!

2) s dieselem se kdekoli lépe jezdí, než se zdechlým a cukavým benzínovým motorem. Kdekoli! Včetně centra města Jinak jsi to popsal trefně. Ano, s benzínovým autem se po městě poskakuje. S průměrnou spotřebou 15. Zatímco s dieselem se po městě popojíždí. S poloviční průměrnou spotřebou (u stejně velkého vozu). :-!

3) Nevím jak ty, ale já nejezdím jenom po městě a nejezdím jen jen za sucha a slunečného dne. A protože tedy mám auto, které těmto účelům vyhovuje, tak si nebudu kupovat nějakou motokáru jen na poskakování do města. Mimo to mne přesedání z jednoho auta do druhého netěší. Raději tedy jedu i do města s tím svým osvědčeným, tedy větším a bezpečnějším autem pro dospělé chlapy. :-!
Avatar - moreczech
24. 3. 2014 18:34
Re: Nicmoc beiden(německy oba)
Blahoslavení chudí duchem....

Halt Maul Du blöde Sau ( přeložíš si jistě sám )
Avatar - Ada je zase tady
24. 3. 2014 18:22
Re: Motokára nebo Velorex?
Je vidět, že autůmnerozumíšanizamák. :-!
Avatar - The Spešl Uan
24. 3. 2014 18:20
Re: Motokára nebo Velorex?
To je jako cestovní letadlo se 4mi sedadly a maximálkou 2000 km/h...
Drahý a na nic.
Avatar - The Spešl Uan
24. 3. 2014 18:18
Nicmoc beiden(německy oba)
Upřímně řečeno,nedovedu si představit jak by se kdokoli chlubil těmito auty.

,,Ahoj tati,hele mám novou Pětistovku!"
,,No a co já s tím?Až budeš mít Renault Twingo,řekni!!"
,,No jo..."

,,Čau tati,mám to Twingo,cos mi doporučil."
,,No super,super...Tak mi ho ukaž..."
,,Tak tu je!"
,,Šmarjá,to je humus!Podívej jak je to přeplácaný a nabubřelý!"
,,Ale tati,to stálo víc než 300 tisíc...A tys mi řek ať to koupím..."
,,300 tisíc?Ty lotře,vyhodit za tohle třista táců..."

Praktický?Fiat možná,Twingec asi.
Pěkný?Ani jedno...
24. 3. 2014 18:10
Re: Motokára nebo Velorex?
4x4 do města a nafta na krátké poskakování po městě? 8-s
Avatar - Ada je zase tady
24. 3. 2014 17:49
Motokára nebo Velorex?
Je to tak blbý, až je to hezký. Takový okapotovaný skůtr. Není ale lepší do školy jezdit rovnou na tom skůtru? Lépe se s ním parkuje a na ulici nezabere tolik místa...

Auto by mělo mít diesel a 4x4. A nemít na přední masce vaginální znak. I když je třeba chlapcům od rendlíku připsat kladné body za rovnou ložnou plochu po sklopeni sedadel.
Avatar - Jaros71
24. 3. 2014 16:06
Uff , ani jedno!
Jsou to celkem pěkná malá autíčka.
Nekoupil bych ani jedno.
I pro manželku je to moc miniaturní.
A dvě děti do školy a nákup by to odvezlo dost těžko.
Raději tedy Fiat Punto či Renault Clio.. ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
24. 3. 2014 15:44
Re: Frngo
Avatar - Pekelná Micinka
24. 3. 2014 15:26
Re: Frngo
Já vím, Jakube. Původní se liší v tom, že světla byla více u sebe a zčásti zasahovala do toho centrálního prvku, a ten byl více oblý. U nové jsou světla více v rozích, jsou tedy i větší, ale nezasahují. Zkrátka naživo mi to s odstupem času u nové 500ky nějak nesedí.
24. 3. 2014 14:33
Re: Frngo
Zvýrazněná plocha odkazuje na podobný prvek přídě původního modelu, podobně jako jednoduchost a absence čehokoliv nadbytečného (pomineme-li dekorativní lišty).
Avatar - Pekelná Micinka
24. 3. 2014 14:27
Frngo
No především, většina lidí nové Twingo naživo ještě neviděla, mě nevyjímaje. f500 má svoje kouzlo, ale mně se začíná už trochu zajídat ten čumák. Nedávno jsem takhle nad jednou chvíli stál a strašně mi po chvíli vadila ta zvýrazněná plocha - "maska". Měl jsem pocit, že tam něco chybí, jako kdyby tam zapomněli vyříznout otvor. Kdyby se jednalo o superlevné mini pro masy, tak by se to dalo brát jen jako snaha designéra naznačit, ale u "drahé" stylovky mi to nestačí, jednoduchost je tam (v té části) příliš prvoplánová.
24. 3. 2014 14:21
Re: suboj interierovych detailov
Co tady pořád meleš o batožinovém prostoru? Vždyť jsem ti jasně psal, že se tam nic jiného než nádobky nevejde. Pokud to hechápeš, tak se k tomu vyjadřuj až auto uvidíš. Pak snad taky pochopíš, že o nějaké kapotě nemůže být ani řeč. To by jsi pak kapotu na plynových vzpěrách mohl pomalu dávat i na telefon. Jinak za tímto řešením spíš hledej lidi od Mercedesu. Ti s tím mají bohaté zkušenosti.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 3. 2014 14:06
Re: Twingo je hezčí
Mily Klaudius, ak redukujes dizajn na "ako nieco vyzera", tak na automobilove forum jednoducho nepatris.
24. 3. 2014 13:57
Re: suboj interierovych detailov
Jiný názor mít můžeš, ale je špatné jej prezentovat jako jediný a na základě něj vynášet soudy pro všechny (mně se to nelíbí = nikdo si to nekoupí, protože je to úplně k ničemu). A navíc je dost mimo hodnotit věci, které ještě ani nevíš, jak budou fungovat v praxi.
24. 3. 2014 12:52
Re: Gran Torino
Souhlasím- v provedení, které bylo v porovnávacích fotkách je Twingo neuvěřitelně přeplácané a škaredé- asi jsem jiná, ale neměly by linie spolu nějakým způsobem ladit??? Tohle mi přijde poplácané, jak je to napadlo, stejně tak většina modelů značky Hyundai- s každou částí auta se inspirovali u jiné automobilky a splácali to dohromady- každý má jiný vkus, ale mě se ani Twingo ani tvorba Hyundai absolutně nelíbí, zato Fiat 500 se neuvěřitelně povedl ;-)
24. 3. 2014 12:45
Re: suboj interierovych detailov
Tu světlou výšku je třeba psát i s údajem o délce rozvoru náprav protože auta se stejnou světlou výškou mají při rozdílné délce rozvoru náprav jiné přejezdové úhly. Konkrétně kratší rozvor = větší přejezdový úhel tedy lepší teoretická průchodnost terénem. Tedy 10mm světlé výšky navíc nemusí být nutně výhoda.
24. 3. 2014 12:42
Fiat 500 vs.Twingo.
Pro mně v designu jednoznačně Fiat. Nové Twingo se stejně z bočního profilu až moc nápadně podobá pětistovce.
24. 3. 2014 12:37
Re: suboj interierovych detailov
Jestli ho chceš umlčet, musíš mu položit takovou jasnou otázku, na kterou nemůže odpovědět tak, jak by se mu líbilo (to se u designu těžko provádí, ale sám jsem zvědav, zda se vyplní ty jeho prognózy tragického prodeje Twinga na jiném než francouzském trhu). Mně teda zatím neodpověděl takřka na žádnou, vždycky se naprosto odmlčel a teda že už takových otázek byly desítky. Třebas už několik dní čekám na jeho vyjádření ohledně světlé výšky Sportage. CR-V se 160mm odsoudil jako naprosto nepoužitelné auto kvůli extrémně malé světlosti na úrovni Sandera, ale nějakých 170mm u Sportage (o pouhý centimetr více, tuším, že přesně je to 172mm)... mu nevadí, považuje to za naprostý klenot třídy SUV a ať se ho na to zeptá kdokoli (jaká je teda světlá výška, která je u SUV dobrá, když 160mm je extrémně málo a 170mm patrně asi... strašně moc), tak jako když utne.
24. 3. 2014 12:32
Re: RENAULT toujours !
On má skôr niečo s hlavou...
24. 3. 2014 12:30
Re: Twingo je hezčí
Správne. :yes: Niekedy byť šoférom bola česť, a vyžadovala aj technické znalosti a zručnosti. Dnes sedia za volantom ľudia, ktorým by si nedal do ruky ani kolobežku, aby ju nepokazili.
24. 3. 2014 12:29
Re: Twingo je hezčí
Pekne napísané. Ale niekomu nevysvetlíš.
24. 3. 2014 12:27
Re: Twingo je hezčí
Prečo radšej nepriznáš, že máš gramblavé paprče a nedokážeš to, a si technický antitalent, že sa to nevieš ani naučiť? Neukazuj prstom na iných, keď je chyba v tebe.
24. 3. 2014 12:25
Re: Twingo je hezčí
Ty mu fandíš, kámo... ;-) :yes:
24. 3. 2014 12:24
Re: Twingo je hezčí
Hovorí sa, že aj blbosť je cnosť. Ale pod vplyvom "múdrostí" niektorých jedincov tomu akosi neverím... ;-)
24. 3. 2014 12:22
Re: Twingo je hezčí
Riešenie je jednoduché. Ak máš s riešeniami Twinga problém, nekupuj ho.
Reálne sa ženy pod kapotu veľmi nepozerajú - na doplnenie prevádzkových tekutín majú priateľov, manželov, ochotných servisákov alebo obsluhu čerpačky. A tie, čo pod kapotu pozerajú, sa tam vyznajú lepšie jak ty a tieto úkony na akomkoľvek aute zvládnu ľavou zadnou.
Riešenie to nie je 2x praktické, na druhú stranu ako často dolievaš? Ja osobne tak 2x do roka, možno tri. No problem. Ty o tom píšeš, akoby si to robil každý deň aspoň 3x...
24. 3. 2014 12:17
Re: Twingo je hezčí
Je to vec vkusu a preferencií. Ja by som nemal problém ani s jedným z týchto dvoch modelov.
24. 3. 2014 12:17
Re: Twingo je hezčí
Ty máš tušenie, čo je to dizajn? "Uz len idiotsky system otvarania kapoty ([odkaz] ) pri dolievani vody do ostrekovacov Twingo diskvalifikuje aj v oblasti dizajnu..." Pletieš hrušky s kolečkami, odporúčam doštudovať.
24. 3. 2014 12:09
Re: suboj interierovych detailov
Tady se tě ale nikdo na nic neptá. >:D Tvoje grafomanství a potřeba reagovat na každý příspěvek je neuvěřitelná. 8-s
24. 3. 2014 11:53
Re: suboj interierovych detailov
Plynovou vzpěru u kapoty která když moc váží 5kg? >:D >:D >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:47
Re: suboj interierovych detailov
panda je tiez viacmenej hit len v taliansku a predsa je uspesnym autom ;-)

twingo moze byt uspesne aj bez toho aby mimo francie bolo hitom
24. 3. 2014 11:47
Re: Twingo je hezčí
Zavedl bych to jako povinnou součást testů pro udělení ŘO. Kdo nedokáže dolít kapalinu do ostřikovače Twinga, nemá co dělat za volantem. Dementy na silnicích nepotřebujeme, už tak jich tam máme dost.
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:44
Re: suboj interierovych detailov
lenze vidim pouzite riesenia a je mi jasne ze s tou kapotou je to prusvih.. klasicka vzpera by bola lepsia a uplne najlepsie plynova ako ma sandero :yes:

to twingo si doslova pyta plynovu vzperu a pod nou krasne uhladne pekne umiestnene nadrzky na kvapaliny plus maly batozinovy priestor ktory tam mohol byt .... ono nic z toho vsak nie je tak ako by som si zelal ... skoda

s tym co pises vyssie mas uplnu pravdu... mna twingo sklamalo... nepaci sa mi... v tomto sa nemylis :yes: a nemysli si ze ma to tesi .... na twingaca som sa vazne tesil ... ale to je jedno aj tak kazdy ma svoju pravdu o mne

dobre nechajme to..... ospravdlnujem sa niektorym za iny nazor ako je ten ktori chceli pocut oni , mrzi ma to .......
24. 3. 2014 11:43
Re: suboj interierovych detailov
Také jsi napsal, že se bude prodávat dobře jen na domácím tedy francouzském trhu a za hranicemi Francie se bude prodávat velmi těžko. Tak já nevím co píše tvoje první a co tvoje druhé já.
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:39
Re: suboj interierovych detailov
GTI to vie dať aspoň do pekného obalu a reaguje väčšinou len pod svojim vláknom, takže to tu nespamuje.
24. 3. 2014 11:39
Re: suboj interierovych detailov
Přesně to ty ale děláš na adresu Twinga >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:37
Re: suboj interierovych detailov
ja netvrdim nikde ze twingo nebude uspesne ;-)

prave naopak

pod clankom o twingu zo zenevy som jasne pisal tusim ze o uspechu tohto auta proste stejne aj napriek jeho zvlastnosti nepochybujem
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:36
Re: suboj interierovych detailov
ok ospravedlnujem sa ;-) :yes: :yes: :yes:

prepac , nechal som sa uniest .... ale to riesenie sa mi nepaci :yes:
Avatar - jazva
24. 3. 2014 11:35
Re: suboj interierovych detailov
pre boha!!!! Záslepky sú skoro na každom aute, na niektorých odpadávajú cez zimu(trebárz M-B ML), na väčšine však nie. 8-s
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:34
Re: suboj interierovych detailov
Ale to sa oni nepýtajú výhradne teba a ani nie si moderátor, ach jaj...
24. 3. 2014 11:34
Re: suboj interierovych detailov
Obávám se, že jsi nepochopil co tím chtěl říct. 8-s
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:33
Re: suboj interierovych detailov
Veď to, že keď zistíš, že je to blud čo sa bohužiaľ nestane lebo si to nepripustíš.

Ale keď chceš príklad, kľudne: "...asi vypadnu aj sami od seba alebo budu popraskane uz po prvej zime, no proste genialne auto, s tou kapotou to vidim na skory facelift".

Všímaš si to? Najprv to začína neopodstatnenou obavou (lebo máš tendenciu robiť unáhlené závery) a potom blbý sarkazmus vyvodený len a len z tvojej dedukcie.

A teraz žiadam ospravedlnenie.
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:32
Re: suboj interierovych detailov
som rad ze ty vies o mne vsetko.... parada :yes:

nostradamus je oproti tebe smiesny amater zaciatocnik ;-)
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:31
Re: suboj interierovych detailov
nemyl si svoje predstavy a tuzby s realitou ktoru nepoznas ;-)
Avatar - jazva
24. 3. 2014 11:30
Re: suboj interierovych detailov
a zase si nepochopil... >:D
24. 3. 2014 11:30
jak pozerám
tak pozerám, tu F500 tam nevidim a nevidim...zo žiadneho uhla :'-( Budťo som slepý proste, alebo sa to ukáže až naživo, nechám sa prekvapiť. Ináč u mňa jednoznačne víťazí Twingo, lebo je to novinka.Nie žeby bola 500 na tom oveľa horšie, ale keď ich človek stretáva aspoň 10 denne už niekoľko rokov, to auto sa proste tak nejak...okuká :-!
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:29
Re: suboj interierovych detailov
no asi ze odpovdam kazdemu .... preto ma mtolko prispevkov... nemusim odpovedat nebude ich tolko ...

ked sa kazdy pyta tak logicky odpovedam .... ;-)

100 otazok 100 odpovedi...
Avatar - jazva
24. 3. 2014 11:29
Re: suboj interierovych detailov
presne, urazený vodca hviezdnej roty. Nikým nikdy nepochopený, každý mu len ubližuje... >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:28
Re: suboj interierovych detailov
do ziadnej spevackej sutaze by si ma nedostal ani za peniaze... tieto rychlokvasne primitivne relacie idu vazne mimo mna.... ked nepoznas tak nesud ;-)

vazne si mimo... ale ok neriesme to

riesme auta :yes:
Avatar - jazva
24. 3. 2014 11:28
Re: suboj interierovych detailov
O čom chceš ty diskutovať?! O autách vieš prd, zvlášť o týchto dvoch, ktoré si videl akurát na obrázku. Skúsenosti 0,0000 nič, neustále sa opakuješ, píšeš v jednom príspevku kľudne aj 3x tú istú myšlienku a potom sa čuduješ, že vedieš hitparádu v počte palcov dolu. Väščinou si na smiech, niekedy na plač. Neviem čo z toho je lepšie
Avatar - Blue Sun
24. 3. 2014 11:27
Re: suboj interierovych detailov
Diskutuješ? Aktuálně - 38 příspěvků, z toho je 18 tvých... takřka polovina. To už je spamování diskuse.
24. 3. 2014 11:27
Re: suboj interierovych detailov
Vše jsou to bludy. ;-) Polopravdy na základě pár snímků. Jediný tvůj názor který dokážu akceptovat je, že se ti Twingo nelíbí. Zbytek jsou jen bláboly které nejsou ničím podložené. Žádný skutečný test nebo osobní zkušenost. Prostě nic. Vše jen vycucané z palce u nohy. Ale jen plácej dál pokud ti nevadí, že zde budeš za hlupáka jako GTI který zde predikoval naprostou neprodejnost Fiatu 500... a jak dopadl?
Tedy být tebou jsem opatrný ;-)
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:25
Re: suboj interierovych detailov
A máme sa baviť o autách, alebo súhlasiť s tvojimi názormi? Oboje bohužiaľ zjavne nejde, preto máš asi tie palce dole.
Ty si presne ten typ ľudí čo sa prihlási do speváckej súťaže, nevie spievať, strašne ho tam zotrú ale on si aj tak bude ďalej myslieť o sebe aký je dobrý spevák.
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:21
Re: suboj interierovych detailov
preco bludy?

napis mi jediny blud v tejto diskusii ..... z mojich prispevkov vyssie si vyber nejaku vetu alebo neajku pointu o ktorej pisem a placni to sem ;-)

kludne v pohode sa ti ospravedlnim ak zistim ze je to blud
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:19
Re: suboj interierovych detailov
neboj ... ja chapem ze pan to tam trosku " schvalne okorenil" a spravil si z toho prcu ale stejne ten system "otvarania" povazujem za nestastny ;-)

mna najviac zaujima ako budu fungovat tie plastove ( alebo gumove ) zaslepky v maske ktore sa vyberaju.... ci nepopraskaju a neodletia uz po prvej zime

este je otazne ci to je nejako chranene... lebo tie zaslepky ti moze kazdy odtrhnut a vybrat ....
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:18
Re: suboj interierovych detailov
Ťažko nečítať keď sú tie tvoje bludy všade. Čo tak sa začať trochu riadiť starým známym menej je niekedy viac, alebo kvalita nad kvantitu?
24. 3. 2014 11:14
Re: suboj interierovych detailov
Vidíš jen to co vidět chceš. Na tom videu je hodně ale opravdu hodně zkreslená realita. ;-) K těm nádržkám se dostaneš úplně bez problémů. To co předvedl pán na videu je jen špatný herecký výkon. Ale jak vidno tobě stačí vidět pár fotek a hned víš. Nejsi člověk co se zajimá o auta. Takový člověk by neřekl, že se na Twingo nepůjde do showroomu podívat protože jsou snad francouzské vozy pod jeho úroveň.
Míň kecej a více jezdi... tedy pokud ti bratr půjčí Lancera.
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:12
Re: suboj interierovych detailov
ja sa na test twinga tesim :yes:

s tou dokonalostou to trosku prehanas... teraz si vazne mimo.... ja narazam na nieco ine ako ty
Avatar - pumpkin
24. 3. 2014 11:09
Re: Twingo je hezčí
Akým právom sa tu navážaš do auta, ktoré si videl len na obrázku, ale už vieš aké to bude nanič?! 8-s Prestaň tu donekonečna mlieť tie tvoje kraviny, dvihni zadok, choď za nejakým majiteľom staršieho Smartu, alebo si ho požičaj.
A potom si skús či sa ti budú v kufri prehrievať vajcia nad motorom (nie tvoje) a môžeš si rovno vyskúšať aj dolievanie vody do ostrekovačov keďže Smart má podobný systém.
Ak nie si úplne šmatlavý, tak to hádam zvládneš raz za čas doliať.
Rob už niečo so sebou, lebo 9 z 10 tvojich príspevkov sú neopodstatnené kraviny.
24. 3. 2014 11:09
Re: suboj interierovych detailov
Člověk který si je vždy jistý tím, že má pravdu neznamená, že tu pravdu skutečně má. Jediné co má je ten "jiný problém". Nebuď tak zahleděný do své dokonalosti a počkej si na první testy Twinga z řad motoristické odborné veřejnosti. ;-)
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:07
Re: suboj interierovych detailov
zlate celerio ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:07
Re: suboj interierovych detailov
dalsia vyhoda bude nepochybne nova sofistikovana predna kapota twinga s velmi uzivatelsky prijemnym a praktickym sposobom "otvarania"

konkurencia je skratka na renault prikratka ;-) :yes: :yes: :yes:

dnes celkom jasne... renault slape :yes:
24. 3. 2014 11:06
Re: suboj interierovych detailov
Topper je odborník na design! Například rád uvádí jako třídní špičku Suzuki Celerio na které se prý Twingo nechytá: [odkaz] >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 11:05
Re: suboj interierovych detailov
ja diskutujem ale pravda sa tazko cita....

povedal som svoje nazory .... ak sa ti nepacia necitaj ;-)

ak mas nejaky iny problem zver sa odbornikom.... ja ti nepomozem :yes:
Avatar - Blue Sun
24. 3. 2014 11:01
Re: suboj interierovych detailov
Ty jsi neskutečný tupec, tomu není rovno...
Ty nediskutuješ, ty jen plevelíš diskuse svým odpadem. Táhni někam do háje, konečně.
24. 3. 2014 11:01
Re: suboj interierovych detailov
Není to výhoda ani nevýhoda. Je to jedna z mnoha fám a hloupostí kterou jsi zde vyplodil. Obzvláště se bavím nad tím jak dokážeš udělat kompletní analízu auta které jsi neviděl jinak než prostřednictvím pár snímků. >:D

EDIT: Ještě jedna tvoje perla! Nebude se to mimo francouzský trh prodávat. >:D
Avatar - Blue Sun
24. 3. 2014 10:59
Re: Twingo je hezčí
Nesmíří se s tím, bude jako Áda bojovat proti Twingu a později všemu francouzskému >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 10:56
Re: suboj interierovych detailov
to je asi jedna z mala vyhod tohto lacneho akoze auta :yes:
24. 3. 2014 10:54
Re: suboj interierovych detailov
A zapoměl si napsat, že v Twingu se dá v kufru po cestě domů ugrilovat kuře zakoupené v Lidlu.
24. 3. 2014 10:33
Re: Twingo je hezčí
První co mě napadlo, když jsem viděl toho afektovaného ožralu. Na začátku je krásně vidět, že jde otevřít hodně do boku na obě strany. Z boku nalije cokoliv. Kdyby to pak při nandávání chytnul za spodní hranu a zasunul dozadu a zacvaknul, tak by to bylo v pohodě. Jenže senzaci se musí tak trochu naproti. Osobně to nepovažuji za žádný zázrak techniky, ale není to i nic tragického. Prostě jiný systém. Je to něco podobného,jako kdybych tvrdil, že zavazování tkaniček je na houby oproti suchému zipu, protože neumím udělat mašličku.
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 10:28
suboj interierovych detailov
stylovy f500 vs smiesny twingac

nazor nech si spravi kazdy sam

[odkaz] vs [odkaz]

[odkaz] vs [odkaz]

stylovost a gycovost nie je to iste,len ako to francuzom vysvetlit.. tu vidim problem

stylovy elegan s retro nadychom [odkaz] vs typicka francuzska lacna plastova hracka
[odkaz]

f500 je o proste iny level :yes: :yes: :yes: tu ani nie je o com.... dokonca mi pride az nechutne porovnavat dokonalost interieru f500 s tym lacnym gycom z francie... toto si f500 ani nezasluzi

nazor nech si spravi kazdy sam.... ja svoj davno mam a myslim ze sa za neho hanbit nemusim :yes: ostatnym ich nazory neberiem..... pisem len ten svoj a ze sa niekomu nepaci nie je moj problem

na rozdiel od mnohych kritikov ja tu aj diskutujem , prikladam fotky, debatujem vysvetlujem odovodnujem odpovedam a bavim sa k teme ... nie iba minuskujem bez jedineho argumentu a jedineho vyjadrenia sa bezhlavo .... takych placovacoh je tu dost co nemaju ani co k veci povedat a ani nevedia napisat jediny rozumny dovod preco je toto alebo toto auto je lepsie a preco je toto alebo toto horsie, nevedia nic odovodnit ani zdovodnit len palcuju a minuskuju jak ovce.... tak som zvedavy na nazory k teme nie nazory na mna ani na palcovacov nie som zvedavy..... bavme sa autach.... dakujem :yes: :yes: :yes:
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 10:17
Re: RENAULT toujours !
tazko to niektorym vysvetlis.... ;-)

vzdy budu proti .. uz len z osobnych dovodov aj ked pojdu hlavou proti muru... ale zvykol som si
Avatar - KANKUNEN
24. 3. 2014 10:14
Re: RENAULT toujours !
ASi si to objevil, úkol zněl nakreslit vajco a jako předloha byla vzata kostka. Výsledek je, že vajco se podobá jinému vajcu a ne původní kostce. Přitom stačilo vzít vlastní vajco Twingo 1.
24. 3. 2014 09:41
Re: Twingo je hezčí
Pat a Mat v jedne osobe co se tvari jak kdyby ho pustili zrovna z blazince (mozna ze utekl), a nakonec to vlastne dopadne podobne jako v tom vecernicku ktery zminuji hned na zacatku tohoto postu, neb pan vlastne dela vsechno tak jak se to zrejme delat nema, kdy kapota jde vzdy naklonit na jednu stranu a tedy zboku je krasny pristup :-) normalni clovek by tedy kapotu naklonil a kapalinu do ostrikovacu dolil zboku

to ze zapomel zminit ze takovich kapot se postupne dockame i u vetsich aut a jinych automobilek je celkem nepodstatne, pac jak vsichni dobre nevime, tak toto reseni je kvuli chodcum kdys je cirou nahodou srazime, asi je to prone mekci a tedy bezpecnejsi :-)
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 09:23
Re: Twingo je hezčí
genialne riesenie ...ved preco si to urobit sam a zadarmo za minutu kdekolvek a kedykolvek ked sa s tym mozes trepat do servisu zabit hodinu casu , robit kilometre a cvakat prachy ... chapem... ze niekto si rad komplikuje zivot.... a renault mu v tom vychadza v ustrety... je to idealne auto pre taketo nesikovne typy metrosexualnych ludi na ktorych automobilky ryzuju prachy a su totalne antitechnicke typy :yes: .. to jak nas antitechnicky sused o poschodie vyssie... ked chce odmontovat ziarovku alebo zapojit televizor alebo vymenit baterku na mobile tiez ma furt zavola aby nahodou daco nepokazil proste je tiez sikulka... ten by si s twingacom rozumel :yes:
Avatar - dal
24. 3. 2014 09:23
Obě jsou 1
Nedokážu říct které je pěknější/lepší.
500 je sice už nějaký pátek na trhu ale stále dokazuje jak byla geniálně navržena, každý se u ní zastaví a i po letech dokáže vzbudit pozornost.
Twingo je nováček a po prvních reakcích je zřejmé, že se opravdu povedlo. Na to jestli bude stejně úspěšné jako 500 si musíme počkat.
Troufám si tvrdit, že počin se současnou 500 je tak mimořádný, že nebude jen tak překonán.
24. 3. 2014 09:21
Re: Twingo je hezčí
Twingo žádnou kapotu nemá. Zkus se s tím smířit. Ale od člověka, který by do prostoru, kam se vejdou akorát ty nádobky, cpal rezervu, bych toho asi chtěl trochu moc.
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hp… />
Avatar - Misanick
24. 3. 2014 09:06
Re: Twingo je hezčí
Ideální systém doplnění kapaliny pro ženy. Raději svěří auto servisu, aspoň nenalijí něco někam, kam to nepatří ;-) .
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 09:03
Re: Twingo je hezčí
dalsi triezvy nazor na twingac :yes:

to video uz myslim videl kazdy... je aj na autoforum cz pod nim pekna vyzivna diskusia

v renaulte opat dokazali aj z tych najjednoduchsich veci spravit dokonale zlozity a komplikovany mechanizmus ktory viac otravi a skomplikouje cloveku zivot ako mu ho ulahci, taka bezna zienka tu kapotu ani nebude vediet otvorit... mna by zaujimalo v akom stave budu tie cierne plastove zaslepky v maske po roku alebo dvoch... asi vypadnu aj sami od seba alebo budu popraskane uz po prvej zime, no proste genialne auto, s tou kapotou to vidim na skory facelift
24. 3. 2014 09:03
Re: RENAULT toujours !
Pro méně chápavé. R5 Turbo v aktuálním designu Renaultu. Asi i ty tušíš, že Renaulty dnes nejsou hranaté. :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 3. 2014 08:54
Re: Twingo je hezčí
Nie je.

Uz len idiotsky system otvarania kapoty ([odkaz] ) pri dolievani vody do ostrekovacov Twingo diskvalifikuje aj v oblasti dizajnu - len absolutny idiot uprednostni dizajn a cost-cutting pred funkcnostou a uzivatelskou privetivostou.

A co sa Fiatu tyka... auto je gycove a neprakticke - priemer otacania je napriklad o cely meter vacsi ako pri Mazde 2, co je o triedu vacsie auto, a pri verzii Abarth potrebuje 500 na otocenie o 180 stupnov viac miesta ako Mazda 6 (odskusane osobne).
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 08:48
Re: RENAULT toujours !
suhlas... je to viac f500 ako R5... s R5 to nema vela spolocneho.. R5 bolo hranate auticko... nie vajcoidny klon F500tky

zvazujes triezvo ako jeden z mala pod clankami o twingu :yes:
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 08:46
Re: RENAULT toujours !
R5 bol hranaty maly drobec.... kdez to twingo je vajce ... nevidim ziadnu podobu
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 08:45
Re: RENAULT toujours !
myslim zboku pohlad... linia svetiel pri pohlade zboku ;-)
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 08:43
Re: Gran Torino
suhlas, vcelku jednoznacne :yes: na tom sa zhodneme

dalsi zaujimavy nazor [odkaz]
Avatar - Petrolhead_CZ
24. 3. 2014 08:32
Gran Torino
Jasná výhra nestárnoucího Cinquecenta nad přeplácaným Twingem.
Avatar - KANKUNEN
24. 3. 2014 08:26
Re: RENAULT toujours !
Jedna věc je znát principy designu autora a druhá věc je výsledek.
Autor měl nakreslit Twingo a jako předlohu si vzal R5 a ne Twingo, pokračujeme - patláma patláma a nakonec se to podobá na 500. Twingo je hezké a povedené auto, ale je to více podobné na 500 než na R5. Samozřejmě někdo vidí kosočtverečně a nevidí to, ale píše se to i v úvodu pod nadpisem.
Avatar - wakantanka
24. 3. 2014 08:11
Re: RENAULT toujours !
Nechcem straniť Renaultu ani Fiatu, obe autá sa mi páčia a majú niečo do seba. Ale Topper ty musíš mať fakt niečo s očami. Vidíš vpredu podobné svetlá a už to niekto kopíruje? Nejaké náznaky R5 vidím hlavne vzadu, ale inak súhlas s minimom inšpirácie. 3 dv. je lepšií a krajšií F500, 5 dv. zase Twingo. Každý si vyberie to svoje.
24. 3. 2014 08:09
Re: RENAULT toujours !
Ten sklon pátých dveří u Twinga je dán sklonem R5 Turbo. Nic víc v tom nehledej. Pokud v zadní části Twinga nevidíš jasný odkaz na R5 turbo, tak ti chybí minimálně oko. Pokud to oko slouží dobře, tak ti asi trochu hapruje zpracování obrazu. Podle mě v Twingu vidí 500 ti, kterým není moc po chuti, jak moc se Twingo povedlo. :-)
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 08:02
Re: RENAULT toujours !
skus is pozriet tu fotku zboku kde ich mas z profilu [odkaz] a zakri si rukou prvu polovicu oboch aut... ta druha polovica je fakt podobna.... zadny stlpik .. tvar , linia zadku, svetiel, strechy.... ako cez kopirak

mozno je to len nahoda ta podoba .... ale f500 je jednoznacne ako celok dizajnovy kral, tu nie je o com, vyzera dokonale :yes:
Avatar - moreczech
24. 3. 2014 08:00
RENAULT toujours !
Mám rád jak FIAT tak RENAULT. Tvrdit, že tyto auta jsou stejná je důkazem o neznalosti principů designu autora takovéhoto výroku. A pak kdo jen trochu zná mentalitu francouzů a italů, ten musí vědět, že francouz by od itala NIKDY nic nekopíroval, a naopak ! No a ten výkřik pana Elkanna je důkazem toho, že FIAT neví kam dál s deriváty F500....
Avatar - 3_diamanty
24. 3. 2014 07:59
Re: Twingo je podobnější na 500 víc než jsem čekal
ja sa priznam ze som tiez cakal ze nove twingo bude viac vychadzat z prveho twinga z roku 1993, R5 v tom nevidi asi nikto ale f500 asi kazdy... ci ide o nahodu je vlastne uplne jedno

pripajam sa tiez k tvojmu nazoru.. hlasujem za f500 vcelku jednoznacne :yes:
Avatar - KANKUNEN
24. 3. 2014 07:56
Twingo je podobnější na 500 víc než jsem čekal
Řekl bych ale, že 500 jako předloha nestála, ale je to náhoda. R5 v tom teda vůbec nevidím. Vůbec nechápu, proč odkazují na R5, když první Twingo je legenda a vypadá dobře dodnes.
Dávám hlas 500, protože je to dokonale trefené auto. S nafukováním na větší auto se dokonalost 500 rychle vytrácí.
24. 3. 2014 07:47
Twingo je hezčí
Twingo má lepší design jak interiéru tak exteriéru,motor vzadu ničemu nevadí,ba naopak je to výhoda.Renault :yes: