Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi A3 Cabriolet 1.4 TFSI – Svlečená za 18 sekund

Druhé generaci kabrioletu Audi A3 to sluší i s nataženou střechou. Jak jezdí s benzinovou čtrnáctistovkou, která umí vypínat dva válce?
Zpět na článek
4. 4. 2014 09:56
Re: Preco len 3,5 hviezdicky?
Navíc ta mazda není tak úplně kabrio, nýbrž roadster.
3. 4. 2014 11:21
Re: Hezké, leč...
V A1 mi připadalo, že byl nějaký rozdíl v tónu. Ale pochybuji, že by někdo poznal, v jakém režimu motor pracuje, kdyby neměl přímé porovnání. Kabriolet je ale přeci jen méně utlumený, takže by mě zajímalo, jestli je poznat něco víc.
3. 4. 2014 11:07
Re: Hezké, leč...
Já poznám snad jen to přepnutí, je to takové nepatrné cuknutí (škoda, že o režimu neinformuje displej). Ale že bych cítil jakýkoliv rozdíl v jízdě na dva nebo na čtyři válce, to se mi ještě nestalo...
3. 4. 2014 10:51
Re: Hezké, leč...
Celkem by mě zajímalo, jak je chod na dva válce poznat u auta bez střechy. U uzavřených to není snadné poznat.
Avatar - Uživatel_5340709
3. 4. 2014 09:27
Re: Hezké, leč...
Buzíci nemusíte mi tu klikat. >:D
Avatar - šmoula nešika
2. 4. 2014 20:13
Re: Hezké, leč...
Já zrovna jednou byl na výlétě a průvodce dělal tátův kolega, již slušně přetahující důchod. V nestřeženou chvíli odběhl do vyhlášeného hračkářství pro poměrně velký model MB SLK. Prý si koupil stejné, láska na první pohled. >:D :-)
A pak že starý znamená zahořklý.
2. 4. 2014 19:53
Re: Preco len 3,5 hviezdicky?
To s tou mazdou je snad vtip, ne? Jeji torzni tuhost cinici ubohych 8800 Nm/stupen by ji i pred 15 lety radila k tem nejmene bytelnym autum na trhu natoz pak ted. Jen pro predstavu, u Boxsteru a konciciho TT roadster se podarilo prekonat hranici 20000 Nm/stupen. ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
2. 4. 2014 19:13
Re: Hezké, leč...
Podle těch :no: to na tomhle webu bude samá bukvice, je fakt, že jich pár můžu jmenovat, ale nebudu kazit den. >:D Za mě máš :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
2. 4. 2014 19:11
Svlečená za 18 sekund!
Blahopřeji redakci a autorovi k netradiční novinářské invenci. >:D >:D >:D :yes:
Upřímně jsem se zasmál.
2. 4. 2014 19:04
Re: KAPRIC
Ano, ty proporce je třeba obzvlášť pochválit, protože s nima v dnešní době hodně automobilek neustále neúspěšně zápasí.
2. 4. 2014 17:52
KAPRIC
Podle mého soudu - trefa. Jasně, bílé cabrio jedině jako přednosta chirurgie, ovšem v něčem "těžším" to nebude mít kaz. Pochop, cabrio je prioritně o životním postoji, nikoliv o shrnuté střeše... Prostě ta celta nad hlavou přebíjí vše. A v tomto kontextu velmi oceňuji současně to, že nejsilnější náklonnost ke kabrioletům je ve Spojeném království. Jistě...

Akcentuji tedy celtu, proporce (ty jsou zde bez ztráty kytičky) a vhodnou barvu. Brejle si vyber sám.

BRAVOOOO :yes: :-!
Avatar - MichalSVK
2. 4. 2014 17:43
Re: Preco len 3,5 hviezdicky?
Práve preto, krútenie karosérie nie je nič príjemné a takisto vibrácie do motora nie...
mimochodom toto nie je tak celkom pravda: Kroucení karoserie je u automobilů s otevřenou karoserií nutným zlem. Nie každý kabriolet sa krúti: [odkaz]
Avatar - peV
2. 4. 2014 15:09
Re: Hezké, leč...
Někdo chce třeba jen zážitek z kabria, aniž by potřeboval dělat show pro okolí. Pak usedlý, ale vkusný design není na škodu. Kabria ani zdaleka nekupují jen dvacetiletí extroverti.
Osobně bych nechtěl občasný vibrující dvouválec-komu to proboha stojí za půl litru na sto? 8-s
2. 4. 2014 14:26
Preco len 3,5 hviezdicky?
v teste prakticky sama chvla a len 3,5 hviezdicky celkove hodnotenie? Kludne mohol dostat aspon 4, nie? Pekne, kvalitne a s krutenim karoserie nic nespravite
Avatar - Dinar
2. 4. 2014 14:11
Re: Hezké, leč...
Design A3 kabrio je příliš sterilní, jak píše Stefič, pro bukvice je to málo miloušké, tam to vidím víc na tuhle prdýlku. [odkaz] Starej dědek s hromadou zlata na krku zas půjde spíš po něčem takovém. [odkaz]
2. 4. 2014 12:20
Re: Hezké, leč...
Bukvicím a starejm dědkům s hromadou zlata na krku to bude stačit.
Avatar - Stefič
2. 4. 2014 11:10
Hezké, leč...
...něco tomu chybí.
Klasický designový styl Audi podle mého názoru se při naroubování na kabrio příliš nehodí. Přece jenom, kdo si kupuje kabrio. Mladý člověk mající potřebu se nějak vyhranit. Tomu by měl odpovídat design s patřičnou dávkou dynamiky.

A3 kabrio je dle mého názoru příliš usedle, respektive příliš klasické. Kdybych měl 25 let, určitě by se mi nelíbilo. Nebo když ne nelíbilo, rozhodně by mě neoslovilo