Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový duel: BMW i8 vs. Porsche 911

Duel BMW a Porsche je střetem progresivního přístupu ke sportovnímu kupé a pečlivého uchovávání toho, co známe již padesát let. Jde o souboj dvou zcela protichůdných postupů, nebo lze mezi oběma vozy najít nějaké společné znaky?
Zpět na článek
Avatar - flyboyeda
17. 6. 2014 20:01
Já v tom mám jasno já si počkám na novou R8
:-)
17. 6. 2014 09:51
Nechtěl bych ani jeden z nich
BMW jasně na tóny dnešních obyčejných aut, viditelné blatníky, impotentní nárazníky,,prostě sice BMW ale tihle tvary jsou dnes všude. Porsche zas je jeden zastaralý tvar který faceliftem se snaží každým rokem oživit. Vůbec mě nezaujme na cestách.
Avatar - C30AMG
17. 6. 2014 09:48
Vkus
Vidět naživo i8 je impozantní zážitek. Jeho tvary jsou organické jako u Gigerova Veřelce. Modrá-černá-bílá tomu dávají korunu. Jenže... v něm vypadáte jako pozér a jeho design bude za 10 let překonaný. Každý druhá Kia bude vypadat podobně.

911 to je jiná káva. Její tvary přetrvávají padesát let a dalších padesát let budou. Čistota, forma ukazuje na funkci, prostě nádhera. Plnokrevný motor to vše korunuje. Koupí 911 ukazujete vyzrálý vkus.
Avatar - bigsoul
17. 6. 2014 09:44
Re: i8 vs carrera
Pozor Topper ští kocky z hnojdééé jeho BMW neoslovilo ( lebo chudáčik v žiadnom v živote nesedel ani ako spolujazdec :))
17. 6. 2014 09:35
jedno porsche prosím
Porsche píše. Na elektromobiloch je vidieť, že sa snažia robiť dizajn budúcnosti s dnešnou technikou. Išiel som včera za i3 a wau efekt sa nedostavil (úzke, vysoké, skoro by som povedal komické). Jasné, tu je i8, to je lepšie, ale ten bakelitový efekt tam je tiež.
Avatar - pumpkin
17. 6. 2014 08:54
Legenda vs. Auto budúcnosti
Ťažko porovnávať nový model od BMW s dlhoročnou legendou 911. Jedno má krásny čistý dizajn s dlhoročnou evolúciou a druhé je ako pozdrav z blízkej budúcnosti. Ešte stále vsádzam na nevšednosť, takže teraz za mňa i8-ka. :yes:
Avatar - Auto CZ
17. 6. 2014 08:52
Zabudlo ACZ na domáceho zástupcu
K porovnaniu dizajnu týchto dvoch kúskov trebalo ešte poznamenať, že spoločnými znakmi disponuje aj domáci rapid spacebak (joj ťažko sa to vyslovuje v slovenčine), a tuším aj víťaza duelu. Bola by to domáca schodofka. Zlatá česká ľavá ruka... >:D
Avatar - pumpkin
17. 6. 2014 08:41
Re: i8 vs carrera
Ja som bol teda z i8 dosť na mäkko. Verím, že keby si ju videl naživo v pohybe tak tu štíš kocky.
Avatar - Pekelná Micinka
17. 6. 2014 01:05
Re: i8 vs carrera
S tím bakelitem bych brzdil, ve skutečném i přeneseném významu.
Avatar - Pekelná Micinka
17. 6. 2014 01:04
Klasika
Líbí se mi oboje, ale kdybych si mohl vybrat jedno, bral bych 911.
Avatar - 3_diamanty
16. 6. 2014 20:09
i8 vs carrera
cinsky bakelit kontra egyptska vzacna vaza

porsche dizajnom aj charizmou drti rozdielom 3 levelov o celu namornu milu kosacku z mnichova :yes:

mna by skor zaujimal dizajnovy duel carrera vs F-type ;-)
Avatar - Ham.
16. 6. 2014 19:28
Prazdroj 12° a Birell limetka
Jistě lze srovnávat cokoliv s čímkoliv, takže i 911 s i8. Ale je to tak trochu jako srovnávat Prazdroj 12° s Birell limetkou. V tomto případě sportovní auto a něco jako urban „sports“ car. Prostě každé má zcela jiný účel, jiný obsah a tomu odpovídající jinou formu. Obě formy jsou pěkné, nicméně ta druhá mi přijde samoúčelná, protože mi nesedí její obsah, ale to je můj problém, který nesouvisí s designem.
Avatar - Doupik
16. 6. 2014 19:20
911 v i8
Ten moment, když si všimnete, že ze zadku i8 (modré orámování) leze 911 >:D
[odkaz]
16. 6. 2014 18:30
Re: Mazák vs. zobák
No jasně 911 je nestárnoucí klasika, každá nová generace ji přibližuje k dokonalosti (snad mimo 996). i8 je vedle ní težká moderna, trochu enterprise. Nicméně jsem ji už viděl naživo na Pražském letišti, vezli ji na podvalníku a vypadala božsky :yes:

Rozhodování by bylo hooodně těžké, ale mám ten pocit, že by 911 vyhrála ;-)
Avatar - fOE
16. 6. 2014 18:25
Kazde jinak
911 ma charizmu, clovek nevidi jen kus plechu ale tu historii, tu evoluci, to zdokonalovani dokonaleho...
i8 je auto budoucnosti, auto ktere kdyby hralo ve filmech jako Ja robot nikdo by neuveril, ze to muze jiz dnes jezdit po cestach a prece. S jistou nadsazkou se da rict ze je to jedine auto tohoto tisicileti. Vedle i8 vypada vse nejmin 10-15 let stare.

Designove srovnani je pak tezke. 911 je cista, stara skola se vsim dobrym co to slovni spojeni znamena. i8 je (chce byt) revoluce se vsim dobrym co to slovo znamena.
Zatleskat musim obema. Ikdyz je memu srdci blize 911, tak designove-novatorsky bych dal hlas i8.
Avatar - Ji/Ri
16. 6. 2014 18:19
Mazák vs. zobák
Opět jde vidět, že ikonická 911tka je prostě nej! :-)