Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan Leaf vs. Volkswagen e-Golf: Srovnání cen a výbav

Nissan Leaf se pyšní titulem nejprodávanějšího elektromobilu v Evropě. Nyní mu však na našem trhu přibyl vážený konkurent.
Zpět na článek
5. 7. 2014 11:14
5. 7. 2014 11:31
5. 7. 2014 12:39
5. 7. 2014 11:36
5. 7. 2014 11:53
5. 7. 2014 13:47
5. 7. 2014 17:21
5. 7. 2014 18:15
6. 7. 2014 10:56
5. 7. 2014 22:23
5. 7. 2014 19:08
5. 7. 2014 11:29
Avatar - _Karel_
5. 7. 2014 11:14
Smysl?
Uniká my smysl těchto aut. Kdo hodně jezdí, pro toho je limitující malý dojezd.Takže leda na ježdění do práce a na nákupy.Ale na to mi auto za 3/4mega přijde naprosto nesmyslný. Chudák, co chce šetřit na to nebude mít, kdo na to má koupí něco luxusnějšího. Takže smasl vidím jedině v tom, že tahle auta jsou schůdkem v evoluci.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - donPedro
5. 7. 2014 11:31
Re: Smysl?
Tož hledati smysl v autech na baterky je dle mého ne zrovna smysluplné. Elektřina jako pohon automobilu (snad) ano, ovšem je potřeba vykoumati její lepší způsob skladování než jsou akumulátory (a taky výroby, to je ale už jiná opera). Ty jsou z vícero důvodu pro toto použití nesmysl. Tedy než schůdek k evoluci jevi se toto býti slepou uličkou, byť zelenými songy opěvovanou a z Brusele chválenou. Tož tak.
5. 7. 2014 12:15
Re: Smysl?
soudruidi
na plný čáře vyhrává GOLF [odkaz] [odkaz] :-)
1) sice dražší ale vybavenější a hezčí
2) interiér má přirozenější, není mimozemský narozdíl od Leafa
3) a je evropský ;-)

PS: další na řadě je VW e-PASSAT [odkaz] ještě dražsí, s většími bateriemi a dojezdem. NO ALE HLAVNĚ - NEJNOVĚJŠÍM POČINEM BUDE INTEGRACE VW e-generace do evropského systému TESLA SUPERCHARGER [odkaz] [odkaz] 2015 ;-)
TO BUDE PŘEKVÁPKO !! >:D
Avatar - Atlis
5. 7. 2014 12:39
Re: Smysl?
Vzhľadom na cenu Golf prehráva na plnej čiare...
5. 7. 2014 12:42
Re: Smysl?
jj mohli by ho trochu zlevnit, vydrž jen co dohodnou kontrakt s číňákama
Avatar - romgator
5. 7. 2014 11:36
Re: Smysl?
Samozřejmě jsou schůdkem v evoluci. Jenže dej tomu čas. Uvidíš sám, že potom to bude lepší. Cena baterií postupně klesne na únosnou míru díky tomu, jak se budou elektro auta prodávat ve větší míře. Započti do toho také vývoj výkonnějších, menších a levnějších článků. Teď jsou to vozy spíše pro fajnšmekry a zeleně zaměřené bohaté lidi, pro které je to i imageovka.
Avatar - donPedro
5. 7. 2014 11:53
Re: Smysl?
Každý akumulátor má svou životnost a co pak s ním? Při velkém či nedejbože až masovém nasazení, nejenže nebudou pomalu ani stačit suroviny na jejich výrobu, ale hlavně ty hromady k lividaci, samomsebou ekologické, si představit nedovedu. On ale ten problém stojí krapet jinak. Přeprava osobními vozy znamená jistou ekologickou zátěž, je to však toliko myší pšouk, kapka v moři. Sofort by se měla začít doprava nákladní, jak automobilová, tak lodní a vůbec celá logistika přepravování všeho možného po planetě tam a z5. Jenže to je problém tak složitý že se do dohoto Augiášova chléva hned tak někdo nepustí. Ale jednou bude muset, ostatně jak říkáš, vše má svůj čas ;-)
5. 7. 2014 13:47
Re: Smysl?
To že cena akumulátorů klesne s růstem výroby elektroaut je nesmysl. Čím více se bude vyrábět elektroaut, tím více bude zapotřebí akumulátorů a tím více surovin na jejich výrobu (cena surovin je hlavní částí ceny celého akumulátoru). Surovin lze těžit nějaké množství a tím pádem jich bude nedostatek, takže jejich cena půjde nahoru. Jediné řešení je vymyslet akumulátor na jiné technologii než jsou současné.
Avatar - romgator
5. 7. 2014 17:21
Re: Smysl?
Ale já jsem přece psal o nutnosti vývoje levnějších baterií. Pročti si ještě jednou můj příspěvek.
5. 7. 2014 18:15
Re: Smysl?
Vzhledem k faktu že podstatnou část nákladů na provoz klasických aut tvoří uměle vytvořené daně a s nástupem elektřiny bude stát o tyto peníze přicházet, jsem si jistý že si to státní pokladna nenechá líbit a záhy to znechutí i šťasným majitelům nových elektromobilů
Avatar - romgator
6. 7. 2014 10:56
Re: Smysl?
Také si myslím, že je otázkou času, kdy příjde i nějaká daň pro elektromobily. To samé se bude týkat také vozů na CNG, LPG. To zvýhodnění odpadne, jakmile se řidiči přeorientují na tyto alternativy a stát ( ten český určitě ) napaří pěkně tučnou daň. Takže v konečném důsledku na tom budeme zase stejně.
Teď je ta doba nejlepší, nové alternativy se musí zavést do podvědomí. Proto ta zvýhodnění.
5. 7. 2014 22:23
Re: Smysl?
Už teraz sa skúmajú batérie grafénové, prípadne elektrické články typu x - air a podobne ... Podľa mňa sa to vyrieši ...
5. 7. 2014 19:08
Re: Smysl?
Jsou státy, kde jsou elektromobily zvýhodňované. Když ti odpustí 180% daň, hned to vypadá zajímavěji.
Avatar - pelikoš
5. 7. 2014 11:29
jasná volba
nissan leaf :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - aproximus
6. 7. 2014 14:55
Re: jasná volba
nissan mám rád, ale tady je jasná volba golf. novější, víc "normální". leaf je moc ufo..
Avatar - pelikoš
6. 7. 2014 16:50
Re: jasná volba
jel jsem s leafem a vůbec mě nepřijde ufo.naopak. a v kategorii má leaf mnohem lepší image
5. 7. 2014 11:41
Navigace za příplatek?
A k čemu je dobrá navigace v autech která mohou jezdit jenom kolem komína?
[odkaz]
Rozbalit vlákno
3
5. 7. 2014 11:49
Re: Navigace za příplatek?
K cemu? No prece k tomu, aby ukazala nejkratsi trasu mezi cilovym mistem a mistem, kde dojde stava a clovek tak zbytecne neslapal kilometry navic ...
5. 7. 2014 11:55
Re: Navigace za příplatek?
Jestli to nemá třeba nějaké speciální mapové podklady golfových hřišť, pak by to určitý smysl dávalo. :-)
5. 7. 2014 19:05
Re: Navigace za příplatek?
Že by proto, aby ti to mohlo ukázat, kde jsou nabíjecí místa? A když bydlíš ve větším městě, pravděpodobně ho neznáš úplně.