Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Druhá generace Tesly Roadster přijde v roce 2017

Tesla má do roku 2018 představit čtyři nové modely. Po SUV a menším sedanu to bude zcela jistě i druhá generace elektrického roadsteru zvaná model R.
Zpět na článek
8. 8. 2014 17:00
Upresnenie clanku
Pan redaktor, bolo by dobre pridat ze toto su len dohady z neoverenych zdrojov, zeby z tohto clanku: [odkaz]

Zle ste opisali tie ceny, Model 3 (konkurencia BMW 3) ma stat 35 tisic dolarov a Model C (konkurencia Golf asi) ma stat 20 tisi cdolarov.

Model R (druha generacia Roadsteru) - tu ste sa troschu z retaze utrhli: Urcite nebude mat dojazd len 200 mil, lebo uz teraz sa pripravuje upgrade pre sucasny Roadster a ten bude mat dojazd 400 mil. Takisto urcite nebude na platforme s Mercedesom, to je len Vasa dedukcia, toto auto bude postavene s najvacsou pravdepodobnostou na platforme S alebo 3. Tesla chce mat bateriu uz len v podlahe vozidla, toto moze urobit len na vlastnej platforme.
Rozbalit vlákno
13
8. 8. 2014 20:10
Re: Upresnenie clanku
ciste prakticky baterie v podlaze byli planovane jiz pro prvni model Mercedes A, kde ale na seriovy alektromobil nikdy nedoslo

o tom na jake platforme bude ktere auto Tesly ale nic nevim, tedy to o Acku ber jen jako informativni
9. 8. 2014 10:57
Re: Upresnenie clanku
jj
důležitý je že TESLA VÝROBA JEDE SOUDRUIDI !! [odkaz] ;-)

VIVÁÁÁ LAS TESLAS [odkaz] [odkaz]
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
9. 8. 2014 11:54
Re: Upresnenie clanku
A TOYOTA tento koncept lahkeho uzitkoveho vozidla ( dodavky maju uzitocnu hmotnost 800 kg, tolko ako TESLA S P85+ vezie baterii ) nebude rozvijat, aj ked ma nejaky podiel v TESLE. MIRAI je podla TOYOTY buducnost elektromobilu a ten bude rozvijat, samozrejme bez baterii. Ze bez baterii nemoze byt elektromobil ? Moze, hladaj smudlo. Koncept TESLA sa prehanal po zeleznicnych nastupistiach CSD uz pred 50timi rokmi, plno baterii a na korbe postove vaky a baliky >:-[] >:D >:D >:D . A kedze ho ELON za 50 rokov neposunul, TOYOTA nechce patenty na baterky ani zadarmo, to bolo prve zvonenie umieraciku slepej ulicke elektromobilu TESLA, maly dojazd ( podla testov cca. 350 az 390 km u P85+ , odkazy som ti uz daval, ale mal si asi po vecierke ), velka vaha a narocnost na suroviny pre baterie ( co by to spravilo s cenou surovin, keby miesto 30.000 aut po 0,6 tony baterii bol dopyt na suroviny pre 2.000.000 aut po 0, 6 tony, alebo 10.000.000 baterii, je ine kupit 18.000 ton a 6.000.000 ton ). Takze ja ti nevim Kharle, ale MIRAI :yes: :yes: :yes:
9. 8. 2014 12:12
Re: Upresnenie clanku
napiš to prosimte priste do [odkaz] a preved to do češtiny jo pak ctrl+v dik, protože ja jsem nacionalista a slovaci nas zradili dvakrat a dost a todle je česky server .cz pisou vis a nejde mi do hlavy to takze vim prd cos napsal ;-)
9. 8. 2014 12:22
Re: Upresnenie clanku
Vidim, ze dosli argumenty, alebo rozum ? :-! >:D :-! >:D >:D
Idem spalit nejake chciple dinosaury, jednu nadrz len tak pre zabavu, s citanim s pochopenim sa trap sam alebo pockaj na zaciatok skolskeho roku. Dovtedy mozes napisat, preco sa nepresadzuju elektroskutre, prd vykon, staci dojazd 20 km, baterka malicka, ale to som sa uz vlastne pytal ;-)
9. 8. 2014 22:11
Re: Upresnenie clanku
Mimochodom, elektrické skútre sa, samozrejme, presadzujú. Nie však v EU a USA, ale hlavne v Číne - cca 9,4 mil predaných za 2013.
9. 8. 2014 21:54
Re: Upresnenie clanku
Vodík nevyzerá ako dobrý nápad: drvivá väčšina vodíku sa vyrába z fosílnych palív a teda závislosti na nich by sme sa zasa nevyhli. Sú tu síce iné spôsoby výroby vodíka - ale tie sú značne energeticky náročné (pri elektrolýze vodíka potrebuješ na výrobu 1 kg vodíka 9 kg vody a 60 kwh el. energie), prípadne nízkokapacitné (biotechnológia). Sú tu ešte možnosti vyrábať vodík v jadrových reaktoroch 4 generácie, ale žiadny taký, myslím nejako nie je (Rusi síce majú BN 600, ale na výrobu vodíka sa nevyužíva a iné krajiny ho zatiaľ nemajú).
Skladovanie je tiež problém: stlačovanie je energeticky náročné (pri stlačení na 350 bar je potreba 30% energie v palive uskladnenej a to najnovšie sa stlačuje až na 700 bar) a hmotnostne a priestorovo náročné.
Pri skladovaní v kvapalnej fáze zasa musíš jednak vodík do kvapaliny dostať (zchladiť ho na - 253 stupňov C nie je len tak tu je pomer ešte horší ako pri stlačovaní - až 40% energie v palive musí byť použité na zchladenie) a potom ho vôbec v nádrži uchovať (kvapalný vodík z nádrží uniká tempom 3% hmotnosti obsahu za 1 deň - čím sa zvyšuje tlak v nádrži a ventily ho musia znova trocha vypustiť).
Dá sa skladovať aj inak, pomocou metalhydrátov vodíka - lenže tam je zasa problém v tom, že na jeho uvoľnenie pre spotrebu v motore/palivovom článku je zasa potrebné značné teplo (cca 300 stupňov C) a zasa z dôvodu pomalosti procesu uvoľnovania vodíka a vysokej reaktancie hydrátu s prípadným kyslíkom zo vzduchu (prerazenie nádrže/úniky atď) sa zasa musia do hydrátov pridávať iné prvky ako paládium, nikel germánium, titán a oxidy vanádu, chrómu a titánu. A sme zasa tam kde sme boli, lebo zvýšený dopyt po nich zasa zdvihne ich ceny >:D
9. 8. 2014 23:25
Re: Upresnenie clanku
Elektrina do baterii sa tiez vyrobi vacsinou z fosilnych paliv, baterie po dobiti tiez stracaju energiu, za mesiac tam tiez bude tych 10%, ceny pojdu hore urcite ...
10. 8. 2014 00:03
Re: Upresnenie clanku
1. "Elektrina do baterii sa tiez vyrobi vacsinou z fosilnych paliv"
- Ako kde - pre každý štát platí niečo iné, zato vodík sa vyrába z 96 % z fosílnych palív celosvetovo. Sorry, nevyšlo ti to.
2. "baterie po dobiti tiez stracaju energiu, za mesiac tam tiez bude tych 10%"
- blbosť, môžeš osobne vyskúšať.
3. "ceny pojdu hore urcite"
- lebo jamp povedal? Čo spravíš, keď Tesla s Panasonicom budú vážne vyrábať baterky lacnejšie? Budeš chodiť po uliciach a presviedčať ľudí, že "určite pôjde hore"?
9. 8. 2014 22:04
Re: Upresnenie clanku
A pri dopyte po lítiu zabúdaš ešte na niečo: na recykláciu. V súčasnosti používaných metódach je výťažnosť lítia z použitých batérií od 80 do 97 %. Takže na trhu sa uplatňuje aj toto, nie len samotná ťažba a výroba lítia.
9. 8. 2014 23:21
Re: Upresnenie clanku
Zo 4 mobilov s lipol baterkami som nerecykloval ani jeden, notebooky su tiez v pivnici, baterky a akumulatory s obsahom niklu tiez koncia vacsinou na skladke...
10. 8. 2014 00:10
Re: Upresnenie clanku
To, že to nerobíš ty, neznamená, že to nerobí nikto, že ... V EU sa ročne zrecykluje cca 2500 t lítiových batérií (udaj z 2010).
10. 8. 2014 10:26
Re: Upresnenie clanku
Toyota drzi patenty s Teslou spolecne, je v tom i Panasonic, takze ona je zadarmo chtit nemusi, ona je jiz ma a dala donich nemalej peniz na vyzkumu ktery spolufinancuje ;-)