Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Druhá generace Tesly Roadster přijde v roce 2017

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 8. 8. 2014 • 23:11
69
14
Zobrazit náhledy (69)
Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster Tesla Roadster
Tesla má do roku 2018 představit čtyři nové modely. Po SUV a menším sedanu to bude zcela jistě i druhá generace elektrického roadsteru zvaná model R.

V následujících čtyřech letech můžeme čekat ofenzivu elektrických vozidel firmy Tesla. A nepůjde jen o drahé a luxusní stroje, v plánu je kromě menšího sedanu Model 3 rovněž městský vůz Model C s cenou okolo 35.000 dolarů, tedy zhruba 730.000 Kč. Již počátkem příštího roku bychom měli znát podobu SUV Model X, nás ale protentokrát zajímá roadster Model R, který přijde v roce 2017.

Druhá generace auta, které Teslu proslavilo, se opět bude snažit přesvědčit zejména drtivou akcelerací, kdy z klidu na sto kilometrů v hodině zrychlí za méně než čtyři sekundy. Dojezd má přitom činit alespoň 200 mil, tedy 322 kilometrů. První Roadster byl postaven na základech Lotusu, druhá generace ale bude využívat jiné šasi. Možná to bude platforma Mercedesu, se kterým Tesla spolupracuje.

Související články

Témata
10. 8. 2014 10:26
Re: Upresnenie clanku
Toyota drzi patenty s Teslou spolecne, je v tom i Panasonic, takze ona je zadarmo chtit nemusi, ona je jiz ma a dala donich nemalej peniz na vyzkumu ktery spolufinancuje ;-)
10. 8. 2014 00:10
Re: Upresnenie clanku
To, že to nerobíš ty, neznamená, že to nerobí nikto, že ... V EU sa ročne zrecykluje cca 2500 t lítiových batérií (udaj z 2010).
10. 8. 2014 00:03
Re: Upresnenie clanku
1. "Elektrina do baterii sa tiez vyrobi vacsinou z fosilnych paliv"
- Ako kde - pre každý štát platí niečo iné, zato vodík sa vyrába z 96 % z fosílnych palív celosvetovo. Sorry, nevyšlo ti to.
2. "baterie po dobiti tiez stracaju energiu, za mesiac tam tiez bude tych 10%"
- blbosť, môžeš osobne vyskúšať.
3. "ceny pojdu hore urcite"
- lebo jamp povedal? Čo spravíš, keď Tesla s Panasonicom budú vážne vyrábať baterky lacnejšie? Budeš chodiť po uliciach a presviedčať ľudí, že "určite pôjde hore"?
9. 8. 2014 23:25
Re: Upresnenie clanku
Elektrina do baterii sa tiez vyrobi vacsinou z fosilnych paliv, baterie po dobiti tiez stracaju energiu, za mesiac tam tiez bude tych 10%, ceny pojdu hore urcite ...
9. 8. 2014 23:21
Re: Upresnenie clanku
Zo 4 mobilov s lipol baterkami som nerecykloval ani jeden, notebooky su tiez v pivnici, baterky a akumulatory s obsahom niklu tiez koncia vacsinou na skladke...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku