Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ekonomika

Zpět na článek

Ministr dopravy Prachař: Z Brna do Vídně se pojede po čtyřproudé silnici

24 komentářů

Avatar - grifith
grifith
Do Vídně se zcela určitě pojede po čtyřproudovce, je však třeba říct, že není jasné kdy... Třeba za dvacet nebo třicet let. Když rakouská strana vidí tu českou laxnost, pak se nedivím, že nechtějí svou 4proudou část cesty dotáhnout až k hranicím. Z jejich strany už toho dostavět fakticky mnoho nezbývá a u nás už se dokonce začalo plánovat... 8-s
pargi
Při nástupu do úřadu prohlásil, že v roce 2018 po autobahnu až do Vídně. Inu, odborník na svém místě. Pro několik úseků už vypršela platnost stavebního povolení, zelenáči dokonce napadli Zásady územního rozvoje (nebo jak se to jmenuje), tudíž neplatí snad už ani uzemní rozhodnutí. Joo, to bude přesčasů, aby v 2018 stříhal pásku 😄
Avatar - grifith
grifith
Jen ty přesčasy nebudou jeho >😒] :yes:
pargi
Pochopitelně 😄
chrudoš
Stavební povolení nebyly, zásady územního rozvoje jsou zrušené už dva roky a další jsou v nedohlednu, jde se tedy zpět do nových územních rozhodnutí.
Mig_35
Do Vídně se pořád nejlíp jezdí přes Bratislavu a z ní, kdo zažil letní kilometrové kolony před Poysdorfem, ten to potvrdí, právě tak.
Avatar - grifith
grifith
Záleží na četnosti, ne každý by si kvůli pár dálničním slovenským kiometrům pořizoval jejich známku, ale že je to cesta příjemnější se nepřu 😉
Mig_35
Kdyby aspoň rakouská strana byla až k hranicím, tak by to bylo skoro perfektní.
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
grifith
Není důvod, já mám auto a vlakem drkotat se může ten, co má čas na rozdávání 😉
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
grifith
Neber pouze samotnou rychlost vlaku, ale přestupy, čekání na spoj apod. Naposledy to bylo někdy půl roku zpět.
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
grifith
O čem točíš? Nějak nerozumím řeči tvého kmene...
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
grifith
O vlaku zde mluvíš neustále ty, pro mě je to ztráta času, jak jsem psal.
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - grifith
grifith
Když myslíš, nechám tě v tom, pro tebe klidně Sentinelem. Prachař ať si preferuje co chce. Koridor poblíž naštěstí nemám a vlak k životu nepotřebuju. To, že MD podporuje železnici neznamená, že bude "s.át" na ostatní dopravu a že je dálniční spojení Brna s Vídní akutní problém je jasné.
chrudoš
Z čehož vyplývá, že hlavní problém Brno - Vídeň je na rakouské straně, na naší straně kolony nejsou. Je tedy hlavně na Rakušácích, aby byl ten tah kapacitní.
Avatar - grifith
grifith
Oni pro to, aby kapacitní byl, dělají hodně, ale proč by to měly "dálničně" dotáhnout k Mikulovu, když vidí tu českou beznaděj? To je musí jakákoliv snaha přecházet...
antiff
napriklad aj teraz, cez Bratislavu 😄
Josef 1
Vždyt na tu dálnici čeká 40 000 000 Poláků a i další.
megacruiser
táhnout souběžnou dálnici s D2 na Břeclav, když by stačilo jen u Břeclavi udělat na Vídeň odbočku. Tak jak si to vymysleli to nemůže projít - došlo by k totální devastaci rekreační oblasti Nové mlýny, zasypání části jezera a ohrozilo by to mezinárodně uznané ptačí rezervace. A to všechno jen kvůli tomu, aby pár rakušáků ušetřilo pár minut času. K tomu plánují zastavět nejlepší černozem ohromnými parkovišti pro kamiony. Naprostá hloupost, současný stav je vyhovující. Spíš by se měl pan ministr zaměřit na tunelování na D1 - miliardy prostavěné a nezmění se nic - žádný třetí pruh nebude, jen zbytečně šly dolů mosty. Dokonce i ten povrch je zase betonový jako ten starý. Stejný nebo lepší výsledek by zaručila fragmentace a stálo by to desetinu peněz.
kaiserlábus
Do Vídně jezdím jednou za život, ještě jsem nebyl, ale z Chomutova do Prahy často.
Proč v česku všechno říděj * a banditi, že by to bylo národním charakterem?