Novinky
Gvick2
7
má vlastně "luxusní" čtyřválcové motory 1.2 TSI, zatímco prémie kloktá na rachitických tříválcích. >😒]
Přejít do diskuze
1.2 TFSI z nabídky vypadává. Benzinové motory budou nyní vedle zmíněného tříválce
1.4 TFSI 125 ps a 150 ps COD
1.8 TFSI 192 ps
a v S1 2.0 TFSI 231ps
1.4 TFSI 125 ps a 150 ps COD
1.8 TFSI 192 ps
a v S1 2.0 TFSI 231ps
V polu už je také v nabítce aspoň v Německu. 70Kw 160Nm a 81Kw 200Nm s 1,2Tsi 81Kw má stejné zrychlení ale v pružnosti je o 1s lepší. Spotřeba o 0,5L nižší ale to je tabulkově.
S tymi vykonnymi motormi môze konkurovat rovno nizsiej strednej triede a nie malym autam . Hadam koncern VW sa uz zblaznil 8-s
Nie je to len možné, ale je to isté. VW to už dávnejšie avizoval a i preto robil ten 1,0TSI práve v dvoch výkonových verziách zhodných s 1,2TSI. Emisie klesnú, papierová spotreba tiež, eurokomisár zaplesá. ;-\
Z hlediska vyrobce nema smysl produkovat dva motory stejnych parametru. Navic litr bude zrejme euroekologictejsi takže je mozne ze 1,2 konci.
Tak asi to až taký nepodarený motor nebude, keď získal trikrát posebe titul motor roka. 😉 A na Slovensku 60% predaných Focusov má práve 1,0EB.
Tak tak. Okrem 1,0TFSI je to pekná porcia výkonov na hatch triedy B, napr. 1,8TFSI, ktorá je u Pola najsilnejšou motorizáciou v športovej verzii GTI je u A1 len najvýkonnejšou medzi bežnými motorizáciami a športová verzia S1 prekonáva o chlp aj GTI Performance. Možno len ten preskok medzi 1,0TFSI a 1,4TFSI je veľký, možno ale v budúcnosti pribudne aj výkonnejšia verzia jednolitra.
Neteš sa, Fabia je len trochu pozadu, ale od začiatku bolo plánované, že dostane motory 1,0TSI náhradou za existujúce 1,2TSI. Tipujem najneskôr pri facelifte. A potom to bude radostné vyberanie medzi atmo trojvalcami a fúkanými trojvalcami. 8-s