Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - Dzakobo
Motory OK, převodovky?
Dzakobo
| 15. 12. 2014 10:00
To je sice dobrý krok kupředu, protože Deutz je ohledně motorů stále špička, ale Zetoru v nabídce ukrutně chybí automatická převodovka. Nejlépe dva druhy, jako má Massey, na převážně silniční a lehčí využití Vario a do těžké polařiny Powershift. Spousta zemědělců by si Zetor koupila, už jen kvůli dostupnému servisu, ale to by musel v nabídce figurovat stroj o cca 200k + AT. Držím palce Zetoru, ať rychle sežene dodavatele automatu a prodeje vyskočí min o 50%.
Avatar - hedvin
Motory OK, převodovky?
hedvin
| 15. 12. 2014 11:25
Jo tu převodovku by to chtělo, furt kvedlat klackem se moderním traktoristům nechce a 150 koní taky zázraky neudělá. Spíš jde asi o to že vyvíjet svoji automatickou převodovku asi stojí víc než můžou zaplatit tak to nechávají zatím tak
AT prevodovka v nizkonakladovom segmente
maro-01
| 15. 12. 2014 15:07
pouzitelnu automaticku prevodovku u rozpoctovych traktorov typu Zetor, Ursus, Belarus zrejme nie je mozne cakat a pre vyuzitie, ktore tato kategoria strojov ma sa da prezit aj s manualom. Tu necakam do 7 rokov napravu cize prevodovku ktora by mohla dychat na krk "traktorovej premii".

PS: Dzakobo, tvoje tvrdenie ci su motory Deutz na spicke by asi vyvolalo medzi traktoristami riadny diskusny flame. Za mna z malych praktickych skusenosti s traktormi okolo 200 koni davam top - Case IH, John Deere a Fendt.
AT prevodovka v nizkonakladovom segmente
nebezpecnavosa
| 15. 12. 2014 16:45
A jaké máte praktické zkušenosti s motory Deutz, když je porovnáváte ?
Avatar - Dzakobo
AT prevodovka v nizkonakladovom segmente
Dzakobo
| 15. 12. 2014 16:55
V mém okolí je hodně zemědělců, kteří by si rádi koupili Zetor, ale chtějí/potřebují AT. A to že je Z. nízko-nákladový je úplně irelevantní. Jak jsem vypozoroval, tak zemědělci jsou pěkní kolenovrti a kdyby Z. nabídl dobrou cenu, jen by se po traktorech zaprášilo, tomu věř. Třeba v ZD mají 3 značky traktorů, jsem přesvědčený, že to nemůže dělat dobrotu. Za mne bych kupoval vše od mlátiček až po větší traktory od MF a do sadů a pod. aplikací Zetory.

Fendt je nej, to ví každý (ale takový Quadtrac, tam se Fendík nechytá >:D ). Deutz je machr přes motory. Vyrábí obrovskou škálu motorů pro všechna použití, kdo jiný ti např. nabídne olejem chlazený motor?
Avatar - shpoony
Bezúdržbový provoz
shpoony
| 15. 12. 2014 16:41
Vždy když si přečtu něco o bezúdržbovém provozu, trošku se mi z toho rosí záda.... ale byl bych moc rád, kdyby to Zetoru vyšlo a vše mu šlapalo na 1* ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku