Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Combo Tour 1.6 CDTI Enjoy: Family pracant

Jak mnohostranné využití nabízí Opel Combo Tour s motorem 1.6 CDTI o výkonu 77 kW. Nekříží se rodinné a podnikatelské využití?
Zpět na článek
30. 12. 2014 09:25
30. 12. 2014 17:00
30. 12. 2014 09:36
30. 12. 2014 10:56
30. 12. 2014 13:54
30. 12. 2014 16:48
31. 12. 2014 11:03
31. 12. 2014 09:48
30. 12. 2014 15:53
Avatar - m.z.
30. 12. 2014 09:25
Spotřeba
To je zvláštní, že v testu plecháče měli úplně jinou spotřebu a kritizovali krátkou šestku na dálnici.

[odkaz]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2014 15:59
Re: Spotřeba
Hmm, ale ten plecháč má o 400kg víc... což chce taky lehčí stálej převod.

Na druhou stranu s naloženu tunou málokdy potřebuješ valit po dálnici 130, že jo...
;-)
Avatar - m.z.
30. 12. 2014 17:00
Re: Spotřeba
Tuhle informaci máš odkud? Jako plechovka bez sedadel a čalounění by měla být těžší z jakého důvodu? (provozní hmotnost)
Pochybuju, že dělají rozdíly v zpřevodování.
Kolik procent těchto aut jede na plné vytížení? A i s ním by neměl být problém dálniční limit.Teď jsem si všiml, že pracanta testovali plně naloženého, trochu nechápu nářky na spotřebu, to je v pohodě.
Avatar - Ja Prvni 123
31. 12. 2014 11:01
Re: Spotřeba
No, ale testovat pracanta pod zatížením je vlastně v pořádku.
A s maximálkou problémy nemá - jen to znamená logicky vyšší spotřebu. Ale jak píšeš na konci - nevidím v tom problém.
;-)

Stálý převod je jiný 100%, jen teď neznám čísla - a asi se mi to nechce hledat.
:-(
Když uvážíš, že auto může vážit cca 2400kg a může k tomu mít 1300kg bržděnýho vleku, tak těch 77kW / 290Nm musí utáhnout až 3.7 tuny - a to už je FAKT dost.
;-)

Má i větší brzdy...
30. 12. 2014 09:36
Doblo
To víte, Fiat umí!
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Dzakobo
30. 12. 2014 10:56
Re: Doblo
Ideál pro lehčí řemeslnické využití a o víkend osobák. Nejpohodlnější vůz ve své kategorii, včetně chodu všech ovládacích prvků. :yes:
Avatar - wakantanka
30. 12. 2014 13:54
Re: Doblo
mňa zarazili dve veci :
1. že je to Doblo s inou značkou na kapote vidí aj úplný neznalec, ale v článku o tom ani zmienky. (alebo som zle čítal) a to pritom vyvinul a vyrába komplet Fiat,
2. už by sa páni novinári mohli dohodnúť ako to je s tou viacprvkovou nápravou vzadu. Keď tu bol podobne orientovaný Caddy, tak to bola výhoda mať vzadu lešenársku trubku. Teraz sa tu rozplývajú nad viacprvkom akoby to bola u Dobla neviem aká novinka, pokiaľ si pamätám mala ju aj prvá generácia.
A preto to celé nakoniec vyzerá len ako platená reklama vyskladaná z reklamných prospektov.
Avatar - Dzakobo
30. 12. 2014 16:48
Re: Doblo
Až teď jsem si všimnul, že je psáno o Opelu. >:D >:D Bral jsem to jako Fiat i všechny informace seděly na Fiat.
Avatar - Ja Prvni 123
31. 12. 2014 11:03
Re: Doblo
No, však on to JE Fiat... jen má na čumáku jinej znáček.
Ale je i vyrobenej na stejný lince.
31. 12. 2014 09:48
Re: Doblo
Věc se má tak: Fiat má, pokud vím, pro Doblo 3 verze víceprvkové nápravy: [odkaz] - pro furgon 750kg
- pro osobní verzi Panoramu
- pro maxi s 1000kg
výhoda tuhé hápravy je v jednoduchosti a zatížitelnosti, ale když je k dispozici lepší řešení, které je i levnější než mnohodílný nesmysl od VW, tak proč ne. Mám Doblo Maxi 2,0 JTD 5míst, to auto jede jako po kolejích, nenaklání se, boční vítr skoro nepozoruju a rozdíl mezi plným a prázdným je nepatrný. Starší Doblo s tuhou nápravou je koza, když je prázdné, se zatížením se to lepší
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2014 15:53
Re: Doblo
PšššššT!

To se nesmí říkat. Když už to jednou pochválili... a na tomhle serveru se smí schálit jen německý auta!

;-)
30. 12. 2014 20:19
Rodinno-úžitkové auto
Myslím, že táto pomerné nová trieda, ak to triedou možno nazvať, je stále trochu nedocenená. Jedinými nevýhodami ostávajú veľká čelná plocha a väčšia citlivosť na bočný vietor, a z toho vyplývajúce limity. Ale kto potrebuje s rodinným autom alebo užitkáčom športovať alebo trhať rýchlostné rekordy? A potom sú tu už len plusy - bezkonkurenčný vnútorný priestor a z neho vyplývajúce pohodlie, variabilita a široké možnosti využitia. Či na prácu alebo na dovolenku. Nemám Fiat (Opel), mám Renault, ten je voči tomuto autu o čosi kompaktnejší, voľba naň padla pre lepšie využitie priestoru a bohatšiu výbavu so silnejším motorom za danú cenu. Ale Dobló bolo v hľadáčiku rovnako ako Berlingo tiež.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - wakantanka
31. 12. 2014 11:04
Re: Rodinno-úžitkové auto
Mne táto trieda príde ako dosť kompromisné riešenie. Ja som si pri výbere auta položil otázku či bude auto viac slúžiť rodine alebo podnikaniu. Vyšla mi rodina s občasným (nie pravidelným) využitím aj pri podnikaní. Preto som šiel radšej do plnohodnotného MPV kde komfort pre posádku je predsa len na inej úrovni. Ale viem si predstaviť aj situáciu, kedy by to auto od pondelka do piatku fungovalo ako pracovné a rodina by sa vozila len cez víkendy. Vtedy by mi táto trieda vozidiel dávala veľký zmysel. Proste vždy je niečo za niečo. >:D Ale Kangoo som si bol pozrieť prednedávnom tiež a aj jeho dvojičku Citan. Ak by u mňa prevážila varianta druhá, zrejme by som vyberal medzi nimi a Fordom .
1. 1. 2015 15:24
Re: Rodinno-úžitkové auto
On ten komfort nie je nejak zlý. Mierne hlučnejší motor (naozaj veľmi mierne) a jednoduchšie vyzerajúce sedadlá, z ktorých ma ale neláme ani po dlhších jazdách. Podvozok je z minulej generácie Scénica, teda pomerne plavný, mäkký a húpavý - nepotrebujem športové vlastnosti, jazdím dosť kultivovane na to, aby som dosiahol jeho hranice.
Ford by mohol byť fajn, aj keď tie ich posledné interiéry považujem za príšerné. Neviem ako posledná generácia, ale tá minulá bola v čase keď som kupoval auto cenovo o dosť vyššie, prakticky na úrovni Scenica.
Avatar - wakantanka
1. 1. 2015 19:28
Re: Rodinno-úžitkové auto
Bol som sa previezť Citanom a predpokladám že aj u jeho dvojičky to bude podobné. Nebolo to vôbec zlé, len som sa stále nevedel zbaviť pocitu, že to je len upravená dodávka so sedadlami. Podobne som sa cítil v Doble aj keď musím uznať, že ten rozdiel v porovnaní s predch. gen. je obrovský a priblížil sa bližšie k MPV. Napokon rozhodlo u mňa to hlavné zameranie teda pre rodinu, Tým nechcem povedať, že som veľmi náročný, ale s takouto civilnou dodávkou sa nevedela hlavne stotožniť moja polovička >:D A vieš ako to je, chceš mať kľud v rodine, musíš manželke semo tamo ustúpiť. >:D