Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lotus Evora 400: To nejsilnější z Hethelu

Britská automobilka představila svůj vůbec nejsilnější a nejrychlejší model všech dob. Jmenuje se Evora 400 a jak číslovka naznačuje, má lehce přes 400 koní.
Zpět na článek
18. 2. 2015 14:12
18. 2. 2015 14:39
18. 2. 2015 21:36
18. 2. 2015 15:38
Avatar - Barrichello
18. 2. 2015 14:12
Nádhera
moc pěknej stroj, a konečně taky s pěkným interiérem :yes: Bravo. jen škoda, že se nepovedl nový Esprit do sériové výroby....
Rozbalit vlákno
4
Avatar - CHerokee
18. 2. 2015 14:39
Re: Nádhera
Souhlas, konkurent pro Caymana GT4.
Avatar - Bully_
18. 2. 2015 21:36
Re: Nádhera
Mne se teda rozhodne vic libil interier predchozi generace. Urcite by mu prospelo par uprav, ale jako celek to bylo lepsi. Tenhle zase urcite mnohem vic ladi s tim "hranatejsim" stylem :yes:
Evora je jinak podstatne mensi hardcore nez Exige (a i ten Elise). Prestylizovanim, zvysenim vykonu uz i z fabriky a doufam, ze i vychytanim beznych problemu Evory (predevsim prevodovka) asi vymekne natolik, ze se stane snad uz doopravdy i tim konkurentem Porsche >:-[]
Ale libi se mne, v tech mych 50 letech si koupim radsi tohle, nez Nemce. S rychlosti s jakou Lotus inovuje to bude mozna facelift tehle Evory z clanku :-) , ale proc ne.
18. 2. 2015 15:38
tohle by slo
Mit prachy du do nej cista krasa . Uz se těším na test v top gearu
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2015 15:44
po mclarene 650S
druhy najkrajsi sportiak sveta z mojho pohladu :yes:

nadhera ;-)
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Hammunasakra
18. 2. 2015 16:04
Re: po mclarene 650S
No tak jo: A ten první je? :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2015 16:12
Re: po mclarene 650S
mclaren 650S je prvy.... :yes:
Avatar - CHerokee
18. 2. 2015 17:27
Re: po mclarene 650S
Aj tak to ne, aspoň u mě ne...McLareny jsou technicky skvosty, to se shodneme, ale designem celkem ošklivé sci-fi rakety, protože se vše podřizuje jen aerodynamice a musí být přísně funkční. Kdybych měl hodnotit design, jen a jen design, tak za mě F-Type nebo Ferrari California T (nebo to nové 488).
18. 2. 2015 18:49
Re: po mclarene 650S
já bych zase řekl, že ferrari je spíš pro holky, pravej chlap má doma lambo :-)
Avatar - Petrolhead_CZ
18. 2. 2015 19:20
Re: po mclarene 650S
Tak teď jsi to rozsekl >:D

Teď vážně - hrozná úměra 8-s
18. 2. 2015 19:29
Re: po mclarene 650S
je mě jasný, že přiřazovat vhodný pohlaví k supersportům nejde, to byl takovej pokus o vtípek, ale musím říct, že jsem viděl nějaký mclareny naživo, mechanik ho byl zrovna projet a zvuk to mělo říznej, když už supersport, tak nějakej, co každej nezná :yes:
Avatar - Petrolhead_CZ
18. 2. 2015 19:44
Re: po mclarene 650S
Osobně mám McLareny strašně rád, ale s Ferrari zrovna moc srovnání nesnesou...jsou to strašně rychlý a schopný bestie, ale Ferrari je o třídu výš po všech stránkách, McLarenu chybí emoce, charisma, naléhavost, propojení s řidičem a rychlá odezva, motorově a designově (ač jsou Macy moc pěkná auta) a celkově taková ta živočišnost, která k superautu patří...to uměl F1 a teď momentálně jen P1čka...a zrovna když se řekne říznej zvuk, tak se mi vybaví stroj z Maranella a z Itálie obecně :-) McLaren (12C, 650S) má atraktivní volnoběh, takovej výhružnej a hrubej, ale v otáčkách nezní nijak pronikavě, zpěvně ani melodicky. Jó, F1 s dvanáctiválcem, to byla jiná káva. A P1 zní taky výborně. Nejlíp znějící stroje z Británie jsou jednoznačně dvanáctiválcové Astony a osmiválcové Jagy (+ F-Type v šestiválu) ;-)

A jen tak na okraj - osobně McLaren považuju za už dávno zavedenou a tradiční značku, není to takový ten one-off rádoby prestižní výrobce o jednom modelu (jako třeba Koenigsegg), jejich první auto M8F udělali v šedesátých letech, k tomu legendární F1, potom spolupráce na SLR McLaren, vlastní MP4-12C, 650S, P1 a teď v Ženevě to budou 675 LT a Sports Series.
18. 2. 2015 21:02
Re: po mclarene 650S
hmm je vidět, že máš auta rád :-) zajímalo by mě, když už umíš porovnávat zvuky motoru apod.,jestlis třeba i tyhle stroje řídil, nějaký relevantní porovnání.. jinak naživo je ten McLaren taky bomba, to jsem si ho jen tak obešel a náhodou ho zrovna mechanik projížděl, z dálky člověk neví o jakou značku vlastně jde, jen je jasný, že je to supersport:)
Avatar - Petrolhead_CZ
18. 2. 2015 21:43
Re: po mclarene 650S
Tak McLaren si dokázal během krátké doby vytvořit celkem distinktivní designovej jazyk, takže když vidim 500 metrů přede mnou tvary 12C, klidně z profilu, tak prostě vim, že je to Mekáč ;-) Řídil jsem pouze Ferrari 458 Italia, McLaren ještě žádný, ale taky se snad brzo naskytne příležitost :-) Jinak když vyjel 12C a byl srovnáván se 458, jednoznačně v každém porovnání a testu prohrál. Stejná pohádka s 650S vs 458 Speciale a P1 vs LaFerrari. To ale neznamená, že McLaren auta neumí, naopak, jen mají smůlu, že je Ferrari momentálně na svém historickém vrcholu a ve zlaté éře, dělají v posledních 6 letech svá nejlepší silniční auta ;-)
19. 2. 2015 14:47
Re: po mclarene 650S
no já na svoji první zkušenost s něčím takovým stále čekám :-) tvrdit, že ferrari dobrá nejsou nebudu, ale prostě tak nějak mě vždycky láká něco, čemu ostatní přednost nedávají, pro mě je tohle prostě "masovka", náhodou tu vyběhl tento článek:
[odkaz]
jasně,je to extrem, ale přece :yes:
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 2. 2015 16:35
Re: po mclarene 650S
Masovka? Ale neke ;-) To snad v kontextu s Ferrari nemůžeš myslet vážně.

Já ti budu kontrovat touhle raketou, která opět McLaren poráží: [odkaz]
19. 2. 2015 17:08
Re: po mclarene 650S
tak taky by to šlo :-) hele třeba v Praze vidíš jenom Ferrari, furt tam někdo machruje, ale v Mc nevidíš nikoho, čímž nechci zhazovat zřejmě nejlepší sport. vozy součanosti, já jen, že bych dal přednost trochu větši exotice
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 2. 2015 19:31
Re: po mclarene 650S
Hele já v Praze pracuju, denně tam jezdim a za ty léta jsem viděl McLarenů spousty, jen minulý rok pět 12C, z toho dva potkávám pravidelně (oranžový a jeden s hnusnou, zelenou fólií). Ferrari a další supersporty vidíš, ale ne tak, aby se ti to přejedlo. A další předsudek v podobě toho, že s Ferrari se machruje ;-\ nemůžeš si to spojovat se značkou, je to o majitelích, stejně jako potkáš na Pařížský blbce co s tím jenom popojíždí a túrují to, tak ve stejném autě můžeš potkat majitele, kteří jsou obden na okruhu v Mostě a stahují desetinky a taví auta na hraně. Platí to jak na Ferrari, tak na McLaren.
19. 2. 2015 19:46
Re: po mclarene 650S
hmm já teda zatím žádnej nepotkal, zase nejsem tak často v centru, jinak neříkám, že všichni jsou stejní, holt na okruh se nedostanu, po městě většinou vidíš jenom ty frajírky s mlíčkem na bradě, každopádně všem co si tohle auto koupí pro ježdění na okruhu :yes: to je přesně moje filosofie a už se na to moc těším ;-)