Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Laguna: Nástupce se představí 6. července

Chystaný Renault se má stát nástupcem modelů Laguna a Latitude. Do prodeje vstoupí před koncem roku.
Zpět na článek
26. 3. 2015 22:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 21:44
Re: To bude nezvyk, ten sedan
vidim, ze si zase v klasickej nalade... >:-[]
( myslene: nedokazes ho ignorovat ? ;-\ ) ;-)
26. 3. 2015 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 3. 2015 21:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 21:07
Re: Tohle
diky ;-)
a tebe nech sluzi 508 GT k spokojnosti ;-)
Avatar - beibej
26. 3. 2015 21:02
Re: Laguna už se nebude jmenovat Laguna
Laguna měla jen tři generace a kupující ji viděli jen jako tu nespolehlivou kraksnu. Za čož mohla druhá generace. Že třetí je kvalitativně lepší se už do povědomí nedostalo. Proto je lepší marketingově udělat tlustou čáru a začít něco nového co bude s kvalitou lepší kamarád než ta dvojka. To se dá pochopit jednoduše, ale proč Toyota zařízla Corollu mi už moc smysl nedává.
26. 3. 2015 21:00
topka
tak toto je dosť blbá ilustrácia vdaka Bohu neviem či ste videli fotky z testovačiek ale ak nie tak kuknite.. [odkaz] ja si myslím a verím že ta nová laguna resp atalans či už tak či onak sa ten model bude volať.. bude vyzerať skvele..
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 20:44
Re: Tohle
tak veľa štastia k RS6.
PS ešte A7 stojí za pohľad zozadu :yes:
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 20:33
Re: Tohle
A8 mi tiez exterierovo nereze na 100% - je proste moc "tankoidna" >:-[]
Skusim to skratit :
Aktualne Audi nesedlam, ale potichu dufam, ze tesne pred koncom zivota sucasnej A6 bude este aj RS6 limo v nejakej malej serii "plus", alebo nieco take. - Ano - A6 / S6 / RS6 ale sedan - to su aj podla mna najkrajsie sucasne Audi. :yes:
A interier - jednoznacene 8-ovy. Lenze toto mi nikto neurobi a nenakombinuje :-!
Uvidime ako nova A4 ( a ci sa podla vyjadreni Quattra QmbH dockame sedan verzie z nej ) Ak by bola vnutri o dost vacsia a bol by RS4 sedan, tak by som mal o com spekulovat.... :-)
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 20:14
Re: Tohle
Tá nová A8 mi nesedí exterier,ale interier je fajn.Z terajších OOOO sa mi páči iba A6 aj to musí býť s nejakým "nárazníkovým" packetom+ledky svetlá.Keby na to mám tak prvá voľba je aj tak 5er s rwd, žiadne 4x4.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 20:00
Re: Tohle
:-) - OK - tvoj vyber ti respektujem ;-)
Vaha vzduchu, EGR, vstrekovac... - ak by taketo problemy u nich boli, vedel by som o tom. Takze klop.klop, zatial ok.
Vzduch vankus - joo - na 1 Q7 sa menil(i), lebo chalan si neskoro vsimol, ze uz je cas na ich planovanu vymenu a 1 prdol... ;-\
To, ze v ramci nejakej zvolavacky ci co sa riesili el. ventilatory(alebo s nimi suvisiaca RJ) na chladicoch, to neratam - to bola prevntivka nakolko tam hrozilo ze v pripade potreby dochladzovania sa neviem ci zavcasu vypnu, alebo neskoro a mozu vyslahat baterku >:-[] ....
A vodna pumpa - to som ja riesil skoro na kazdej mojej co som mal. Ale to bolo vzdy raz a vybavene a rozhodne to nebola ruinovacna polozka.
Na tej A8 4.2 TDi ale uz budu elektriky pohanane, takze tipujem, ze tam to nebolo za "5,50" :-! - ale ten chalan si vedel vybrat ;-) :yes: - a tak to ma byt ! :-)
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 19:48
Re: Tohle
Nie,nepísal som to ja.
Po skúsenostiach s jazdenkami som už chcel nové,zánovné a v cene mám servis so zárukou do 200.000km grátis!!! Na nové BMW,Audi nemám a keď aj boli nejaké 1-2 ročné v cenovom rozpätí tak holé-bosé a na to sa nedá pozerať. 8-s
Teraz kámoš doviezol A8 2011-12 4.2tdi + úprava od MTM (nepämatám presne 420-450PS a 960Nm) a už tam menil vodné pumpy,vraj 2ks.Ešte som v tom nešiel,ale počúvam samé chvály ako to ide ,sedí a na spotrebu.
No a tý ostaný klasické problémy - nejaké to ERG,vstrekovač,vzduch. vankúš a tak.
Ja sa budem radšej voziť na no name aute ako furt niečo riešiť,3.mesiac ešte neskončil a už mám 8.000km
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 19:26
Re: Tohle
508 je hadam jedine aktualne FR. auto, v ktorom by som si aj ja vedel predstavit nejake tie kilometr za volantom, alebo celkovo v interieri !!!! :yes:
Takze pozeram, ze skusas a skusas... :-)
Hmmm...a kamosi co - spokojni ? :-) - s tymi naftakmi 3.0 a 4.2 je to fakt v mojom okoli absolutna spokojnost, preto trochu lutujem teba, ze ta Audi nedokazalo oslovit.... ;-\
Ta A6 sa hybe slusne aj so strednym TDi ( ja som mal chvilu moznost 245 PS verziu - dnes po FL ma uz 272 PS ) chvilku som musel pravu nohu ucit citlivosti na ten S-Tronic, ale po jednom celom vikende som si zvykol.
3.0 BiTDi je uz brutal teeeez >:-[] :yes: lenze ak by si ju zacal konfigurovat tak ako sa slusi a patri, pod 80 t.€ by si neskoncil... :-!
To ty si vtedy pisal o 508 GT, ze vdaka lichobeznikom na prednej naprave jazdi ako po kolajniciach a nedotacavost je cudzi pojem ? ;-) pamätam si, ze sme sa o tom debatovali trosicku, len neviem s kym... ;-\ - starnem... :-! 8-s
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 19:01
Re: Tohle
poradie bolo (áut som mal ,ale aj kopec iných) ST220,BMW,Passat a bawor s passatom vybavený adaptívnym tempomatom - nefungovalo to poriadne ani na jednom ,ked vôbec fungovali.Na BMW som ešte do radaru dostal šuter a bolo vymaľované... :'-(
sorry ,ale audi moc nemusím,kámoši majú kdejaké A6,A8,Q7 (4.2tdi-brutal) ale nechcem (aj ked pred kúpou bmw bola jedna A6 3.0tdi vo výbere).
Ex šéf kúpil A6 bitdi a to už je teda fajn,asi by som si ju vedel predstaviť aj doma(samozrejme poriadne vybavenú).
Ja som kúpil P508GT so všetkou výbavou čo tam šla dať a už som to niekde písal.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 18:42
Re: Uvidíme
toz 3 - to je len spy foto mask. prot., ktore som uz videl
a 5 - od konca zadnych kolies, resp. od C-stlpika dozadu ok, ale bocne presklenie KO 8-s :no:
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 18:38
Re: Tohle
hmmm... ;-\
K Baworu a Fordu sa vyjadrovat neidem, ale zamrzi... :-!
Passat - to bol teda VR6 motor... a tie proste ja z principu nemam rad. 8-s
Aj ked moc podobnych pripadov som nepostrhol.
Keby si mal A4 alebo A6 3.2 FSi tak je to klasicka V6 a tam som o problemoch pocul este menej, ak teda vobec, lebo tych motorov behalo ako šafránu... ( mozno aj preto, ze postradali nejaky ten charakter - proste obycajna V6 so slusnym vykonom )

Toz, je mi ta luto ;-\

PS: pozeram, ze si to asi zoradil podla poradia, takze Bawo bolo posledne ? Ak ano a mas malinke nutkanie ist do vyssej strednej znova ( a v nafte ), doporucujem skusit A6 3.0 TDi quattro. S tymto motorom v najroznejsich generaciach a vykonoch mam vo svojom okoli najviac skusenosti a to 100% pozitivnych ( od starsej A4, A6, Q7 po A8 - do poslednych 2och by som to ale neradil - moc sa to nehybe :-! tam uz treba 4.2 TDI ;-) )
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 18:29
Re: Uvidíme
3 a 5 fungujú,len treba ešte raz enterovať.
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 18:25
Re: Tohle
Passat 3.2fsi - 2006 od prvého majitela,reťazový rozvod v ťahu + bonus pretočenie ojničných ložisiek - kľuka KO + nejaká elektrika
Mondeo ST 220 - strata výkonu a nikto si s tým nevedel rady + bonus za jazdy vysypanie katalyzátorov - max. rýchlost 90km/h
BMW 525d e61 - preskočenie rozvodovej reťaze , CCC jednotka KO ,lámanie el. káblov
- ináč jazdnými vlastnosťami super voz.
To len tak narýchlo.
Avatar - pumpkin
26. 3. 2015 18:18
Re: Uvidíme
Tu je už aj fotka zakrytého interiéru, stredový tunel členením pripomína Espace, ale nebude šikmo splývať so stredovým panelom.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 18:00
Re: Uvidíme
:-)
1 a 2 sa mi aj pacia :yes:
3 a 5 nefunguju
4 - mimo misu - aspon dufam 8-s :no:
6 - >:D tak to by som hadam aj ja zvladol podobne zbastlit ten interier >:D , rozhodne cakam aktualnejsi / modernejsi volant, no a celkove ponatie je horizontalnej plochy je az moc stroho-nemecke ;-) , takze tipujem, ze v reale to snad bude lepsie ;-)
Avatar - pumpkin
26. 3. 2015 17:44
Uvidíme
Rečiam o odvážnejšom dizajne by som moc neveril. To ale automaticky neznamená, že to bude nudne vyzerajúci sedan. Príkladom je C5-ka a 508-ka, autá ktoré už pomaly sú zrelé na nástupcu ale aj tak vyzerajú dobre.

Tu je pár možných podôb na základe fotiek maskovaného Renaultu. Ide len o pokusy fanúšikov, ale myslím že celkom podarené. :)

[odkaz]

[odkaz]
[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]
26. 3. 2015 17:20
Re: Laguna už se nebude jmenovat Laguna
To jsem moc nepochopil, když zákazníci tvrdí, že je poruchová, tak asi poruchová je, kdo jiný to muže vědět lépe než zákazníci.
Ale jestli je nebo není poruchová stávající generace je přece šumák, jde o to, zda bude kvalitní nová generace a to se teprve ukáže a jestli zvolí jméno A, B nebo C přece na kvalitu nemá žádný vliv. Jde o to, že do jména Laguna za těch x let nainvestovali hromadu peněz a teď to vyhodí a budou investovat (marketingově) do zcela nového jména (navíc docela podivného, pokud je informace v článku pravdivá). To by bylo logické u nějaké nové čínské nebo korejské značky, která ve střední třídě začíná na zelené louce a nemá žádnou tradici, u jedné z klasických evropských značek (Renault) a jejího dlouholetého modelu, který brázdí Evropu už v několikáté generaci (Laguna) a přitom ten název je velmi libozvučný a hezký to prostě nechápu.
26. 3. 2015 17:10
Re: To bude nezvyk, ten sedan
To mě taky u prodejce Renault šokovalo. Liftback má u Renaultu tradici již od roku 1974 - model R20.
26. 3. 2015 17:07
Re: Laguna už se nebude jmenovat Laguna
To je jednoduché. Zákazníci totiž tvrdí, že i současná generace Laguny je poruchová. Což je nesmysl. Za její výsledky spolehlivosti by jisté automobilky vraždily. Patří k tomu nejlepšímu, ne-li nejlepší v rámci třídy.
Avatar - pumpkin
26. 3. 2015 17:05
Re: Laguna
Neboj, to je len render vycucaný z prsta, Nepta alebo ako sa to nakoniec bude volať bude mať dynamickejší dizajn.
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 17:01
Re: Tohle
mne utrhlo remenicu na motore Renault 1.9 D ( v Dacii Doublecab od nova do cca 30 000 km kedy sa to stalo ) a to bolo uz hodne davno a je pravda, ze vtedy mal Renault strasne problemy s kvalitou skoro vsetkeho. Od vtedy som od nich nic nebral ani ja do firmy ani vacsina znamych ( s vynimkou asi 4 Kangoo a 2 Traficov - ale nie ja ).
Tebe sa to stalo na akom aute a s akym konkretnym motorom ( rok, vykon...) ?
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 16:56
Re: Tohle
tak ja mám zatial s Renaultom dobrú skúsenosť a v poslednej dobe sklamali nemci (motor KO,preskočené rozvody,strata výkonu).
Avatar - simply never
26. 3. 2015 16:30
Re: To bude nezvyk, ten sedan
Dakujem, ani ja ti palce dole nedavam.
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 16:28
Re: To bude nezvyk, ten sedan
>:D /a palec dolů jsme ti nedal, ty dávám jen jednomu exotovi z ruska/
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 16:12
Re: Tohle
Nie-eee...ked sa vo svojom aktualnom auticku zaparkujem pred nejaky vyklad, ktory moze sluzit ako zrkadlo, tak OOOO tam uz proste niesu. ;-)
Dufam, ze casom znova budu, aj ked si aktualne nestazujem. ;-)
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 16:08
Re: Tohle
a vies ze im ju prajem ? >:D
Aspon uvidia ( za predpokladu ze tam ta podoba bude taka velka - aspon v tom bocnom preskleni ) ze s takymto dizajnom maju väcsie sance. ;-)

PS: Len sa snazim trosku sa odosobnit od mojej zlej skusenosti s tou znackou ( Renault) a dufam, ze nejako sa mi to casom podari... Tak mi nekradni nadeje. ;-)
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 16:02
Re: Tohle
Clovece,ty uz vidis asi vsade tu paraolympiadu. :-)
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 15:47
Re: No, uvidíme
Simplino, podaktorych tu skor rozplaces nez rozosmejes... :-!
ale nic v zlom... >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - AUDIRS6
26. 3. 2015 15:38
Re: Tohle
:-)
ale mne sa ta Theova zmutovana "audina" na Renault paci viac >:D >:D >:D >:D
26. 3. 2015 15:28
Re: Tohle
Já v tom vidím silné rysy Fluence, trochu laciné.
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 15:23
Re: To bude nezvyk, ten sedan
.... moment, podívám se..... :-)
26. 3. 2015 15:20
Re: Laguna
Já ti nevím, ale svou ultrafans tady mají spíš takový Renault nebo Honda.
26. 3. 2015 15:01
Laguna už se nebude jmenovat Laguna
a to jako proč? Vždyť Laguna je daleko hezčí jméno než Atalans, to zní jako nějaký uměle vytvořený shluk písmenek.
Avatar - simply never
26. 3. 2015 14:42
Re: No, uvidíme
Mal si sa iba zasmiat. Keď som ťa nerozosmial (asi nie) mal si to zobrať nadhľadom. A áno, máš pravdu, pre zachovanie primeranej ceny a kvality je zivotu nebezpečné stratiť konkurenciu (učí sa to už v 4-5 semestri VŠ Ekonomickej - pravda, niektorí tu znalí jedinci to vedia ešte lepšie aj bez ukončeného stredoškolského vzdelania, či vyučenia v obore záhradník, čašník, alebo elektrikár - silnoprúd).
26. 3. 2015 14:26
Re: No, uvidíme
No, mohl bych zkusit napsat nějaký podobný, rádoby vtipný (nebo vztahovačný, ať si každý vybere) příspěvek aby ta diskuse dostala ty "správé grády", ale je to spíš takhle ...
První generace laguny byla auto, které bych moc chtěl, ale to jsem byl čerstvý absolvent po škole. Dobře si pamatuji, když byly zveřejněny fotky druhé generace. Seděl jsem večer v práci, koukal na ty fotky a znovu si říkal "... paráda do toho bych šel".
Současnou generaci jsem už jen odzíval s pocitem, že tohle se moc nepovedlo a tenhle vyretušovaný Fluence mě nebere tuplem. Přitom bych v zásadě Renaultu úspěch přál. Ve střední třídě začíná přituhovat, trh opouští modely, které v téhle kategorii byly pojmem a bylo by dobré aby nabídka (a konkurence) zůstala co největši. Ale tomuhle prostě nevěřím.
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 14:16
Re: To bude nezvyk, ten sedan
".....první dvě generace Laguny patřily k nejlepším autům ve třídě....." čéčé asi mi něco uniklo. ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 14:14
Re: Laguna
jj, souhlas, ještě bych nezapomínal na Mazdu 6.
Avatar - Emel
26. 3. 2015 14:13
Re: To bude nezvyk, ten sedan
Pokud bude sedan a kombi, tak proč ne. Nejhorší scénář je, že nebude ani kombík, ani dvoulitry, ani čtyřkolka... prostě že to Renault vezme cestou nejmenšího odporu... což by mě mrzelo, první dvě generace Laguny patřily k nejlepším autům ve třídě a nakonec i R21 byla ve své době zajímavé auto.
Avatar - Hittman
26. 3. 2015 14:12
Re: Laguna
No, spoléhám na Mondego Vignale a chce to silnější naftu, vždyď PSA umí i 150 kW... a jinak nová Insignie.
Avatar - Hittman
26. 3. 2015 14:11
Re: Laguna
Nechval dne před večerem.... ;-)
Avatar - Hittman
26. 3. 2015 14:09
Trošku
pozdě, bylo to potřeba jako sůl, ale zas na druhou stranu dvakrát měř, jednou řež...
Avatar - simply never
26. 3. 2015 14:05
Re: Hezké,
Vieš ono to v hlave nefunguje ani keď máš o koliesko viac, ani o koliesko menej. Iba sa pýtam, nič nekonštatujem, nemáš naviac "g" a nechýba ti "k".
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 14:04
Re: Hezké,
Nad korejcema nemají šanci vyhrát. ;-)
Avatar - simply never
26. 3. 2015 14:03
Re: No, uvidíme
aha, prvá lastovička - tipujem kategória ultrafans junior.....povieme si teraz ako vznikol koment ala briza: V Príručke pre zosmiešnňovanie Renaultu v 2. kap. 3 odseku, bod 11 písm. a) - "Ak príde nový Renault a nepáči sa Vám, povedzte, že to boli vyhodené peniaze na vývoj. Týmto výrokom, ktorý na seba nabalí ďalšie negatívne emócie spustíte tornádo zosmiešnenia. Môžete si pripísať 3 vernostné body a nezabudnite, po 100 bodoch ste v kategórií junior, po 1000 bodoch expert a po 10000 bodoch partner. Každý, kto nazbiera 1 000 000 bodov, bude mať fotku na stránke ..., dostane poštou škrabku a môže sa uchádzať o miesto zahraničného dopisovateľa."

P.S. Doplnenie, po 1 ultrafans juniorovi tu prichádzajú ultrafans brigádnici (mínuska mi rastú), netrpezlivo čakám na expertnú úroveň prispievateľa či samotného veľmajstra Adolfa >:-[] >:-[] >:-[]
26. 3. 2015 14:02
Hezké,
Passat bude mít soupeře o nejhnusnější auto ve střední třídě. >:D
Avatar - simply never
26. 3. 2015 13:54
Re: Laguna
Normálnych určite áno. Zato tu sa pojdu všetci (ortodoxní ultrafans - to aby som nehádzal všetkých do jedného vreca) pretrhnúť v hľadaní chýb, zosmiesnení, bohorovnej konštatácii, že koncern je lepší, budú hľadať pseudoargumenty, všetko bude plné dojmov - proste istí (silnejší) jedinci pri testoch Renaultu zažívajú nachvíľu prevtelenie do Adolfovej mysle, tí slabší ulftrafans juniori budú iba zosmiešňovať a spochybňovať, no a konečná katagória ultrafans brigádnici budú dávať mínuska až sa im bude klávesnica pariť, či?
26. 3. 2015 13:45
To bude nezvyk, ten sedan
No, bude zajímavé sledovat, jak zareagují evropští příznivci velkých Renaultů na tu karoserii sedan. Vždyť už od dob R16 jsou zvyklí na páté dveře (R30/20, R25, Safrane a samozřejmě i 3 generace Laguny). Ale Citroën vyrazil u poslední C5 stejnou cestou, tak uvidíme. Pokud ale nástupce Laguny bude v podobně asijském duchu, jako Latitude, tak v Evropě nemá sebemenší šanci na úspěch.
26. 3. 2015 13:21
Re: Laguna
Já myslím, že nějaký Renault nechá koncernisty zcela v klidu, neboj ;-)
Avatar - wakantanka
26. 3. 2015 13:19
Re: No, uvidíme
Rendre od X-Tommiho už došly, tak teraz frčí nejaký Theophilus či kto. Fakt seriózna žurnalistika len čo je pravda.
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 13:17
Re: No, uvidíme
však to sa s tou fotkou bavil v PC nejaký jankohraško.com ,ktovie ako to bude vypadať realne.
Avatar - Uživatel_5340709
26. 3. 2015 13:11
Re: Laguna
Tenhle naroubovanej Samsung /takhle to totiž na mě působí/ , určitě koncern neohrozí, a to bych koncernu nějakou pořádnou konkurenci přál.
26. 3. 2015 13:06
No, uvidíme
Pokud by ten "mnohem emotivnější, fluidnější a odvážnější" design měl vypadat tak jako na té fotce tak bych to považoval za vyhozené peníze za vývoj. ;-\
26. 3. 2015 13:02
Re: Laguna
Ty máš teda kvalitní věšteckou kouli ;-) :yes:
26. 3. 2015 12:59
Laguna
Už se těším,prodeje půjdou razantně nahoru oproti min.generaci,tady to budou těžko rozdejchávat koncernisté apod.,kvalita bude taky vysoká,motory spolehlivé,doufám,že bude 2,0dci 200k od začátku.Renault jede :yes: :yes: :yes: