Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota RAV4 hybrid přichází, poprvé bude k vidění v New Yorku

Ačkoliv je Toyota průkopníkem hybridní technologie, SUV s tímto pohonem jí zatím chybělo, když pomineme model Highlander pro USA. Nyní však přichází RAV4 hybrid.
Zpět na článek
27. 3. 2015 11:31
Re: lexus nx = toyota raw?
Jsi si jistý, že jsou to technicky odlišný auta???

"1. It's essentially a RAV4 with serious suspension implants
The NX shares a platform with the Toyota RAV4, but so much has been upgraded, strengthened, or modified that the two vehicles don't feel related (this is a good thing). The two crossovers do ride on the same wheelbase, but the NX is slightly longer and about 500 lbs heavier. Flip the NX on its lid like a turtle and you'll find additional stiffening braces across the width of the frame—responsible for some of the extra heft. Although the geometry of the suspension is the same, some of the mounts, as well as the links themselves, have been re-tooled for stiffness and more accurate tolerances. All this fussing is evident on a twisty road."
27. 3. 2015 08:56
Re: v new yorku
Novy Lexus RX bude zajimavy zdali se jim podari udelat nejaky design pro priserne nepovedne (designove) minule verzi, ktera vypada jako nahodne seslapana krabice od bot. :-) Paradoxne mnohem lepe jeste dnes vypada druha generace, ktera je sice staricka, ale ma dodnes eleganci coz je neco co treti generaci zcela minulo.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
26. 3. 2015 15:56
Re: lexus nx = toyota raw?
Nx a Rav su technicky dost odlisne auta, takze pouzitie rovnakeho pohonu este nic neznamena.

CT200h ma napr. na rozdiel od Priusu vzadu nezavisle zavesenie kolies.
Avatar - N6600
26. 3. 2015 15:40
Re: lexus nx = toyota raw?
Lexus CT200h ma pohonne ustrojenstvo z Priusu, takze by to u Lexusu/Toyoty nebola novinka.
26. 3. 2015 15:22
lexus nx = toyota raw?
Zeby na tej technickej podobnosti bolo viac ako chce toyota pripustit? Takze 2.5 liter s hybridom aj v ravke? Preco nie, treba rozlozit naklady, vw/audi to robi uz davno...
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 14:47
v new yorku
to vyzera na zaujimave novinky.... snad zaujimavejsie ako mnohe ktore boli v zeneve.....

najviac som zvedavy na lexus RX a samozrejme novu optimu .... ale tesim sa aj na FL outlander :yes:

cim dalej tym viac mi chuti to caro aut z azie a usa :yes: