Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Land Rover Discovery Sport dostal nový diesel Ingenium

Nejmladší člen rodiny modelů značky Land Rover se pro modelový rok 2016 dočkal zásadních změn pod kapotou, kam míří nové vznětové motory Ingenium.
Zpět na článek
27. 4. 2015 14:02
27. 4. 2015 13:23
rychlá výměna motoru,
řekl bych, že L-R měl s náběhem modelu počkat až na náběh výroby tohoto motoru - tenhle postup se u zákazníků s příznivou reakcí asi nesetká... :no:
Rozbalit vlákno
5
27. 4. 2015 13:49
Re: rychlá výměna motoru,
No já jsem si ho vědomě objednal ještě se starým osvědčeným motorem Ford/PSA, protože nehodlám dělat testovacího jezdce prvnímu britskému dieselu v LR... ;-)
Avatar - Dinar
27. 4. 2015 14:01
Re: rychlá výměna motoru,
I tak se na to dá dívat, každopádně z hlediska prodejních výsledků je zjevné, že pro LR neznamenalo uvedení Disco sport se starými motory žádný problém.
27. 4. 2015 15:17
Re: rychlá výměna motoru,
Já bych jim toho "testovacího jezdce" možná i dělal (taková konzerva zase nejsem), ale to by ten nový motor musel slibovat poněkud jiné svezení. Jenže Ingenium má téměř stejné hodnoty výkonu i krouťáku, hraje se v podstatě jen na nižší spotřebu a emise. Všichni novináři, kterým "starý" motor přijde nekultivovaný, očekávají i pokrok v této oblasti, ale osobně se obávám, že ani po této stránce to žádná revoluce nebude (což je dáno i tím, že manýry "starého" motoru jsou OK).
28. 4. 2015 10:30
Re: rychlá výměna motoru,
Stará 2,2 je osvědčená, ale žádný šetřílek to rozhodně nebyl, ve Freelanderu jezdí za 9L/100 což jsou jsou hodnoty podobné těm za co jezdí obézní Discovery s šetiválcem.
28. 4. 2015 10:03
Re: rychlá výměna motoru,
Máš prodejní čísla nového Discovery? To by mě docela zajímalo.
Avatar - Dinar
27. 4. 2015 14:02
Tak hlavně
nový R6 ingenium, šup, šup chlapci, XE na něj čeká. ;-)
Rozbalit vlákno
0