Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Discovery Sport dostal nový diesel Ingenium

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 27. 4. 2015 • 00:53
112
7
Zobrazit náhledy (112)
Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery Land Rover Discovery

Nejmladší člen rodiny modelů značky Land Rover se pro modelový rok 2016 dočkal zásadních změn pod kapotou, kam míří nové vznětové motory Ingenium.

Land Rover Discovery Sport se sice představil ve druhé polovině loňského roku a prodej se rozběhl až během podzimu, přičemž první vozy byly zákazníkům dodány začátkem letošního roku, ale již nyní se tento model dočkal modernizace palety nabízených motorů.

Podobně jako například Range Rover Evoque se i Discovery Sport dočkal výměny stávajících turbodieselů za nový celohliníkový dvoulitrový diesel Ingenium, který splňuje emisní normu Euro 6 a Land Rover u něj neopomíná zdůraznit, že jeho vývoj i výroba ve West Midlands jsou čistě britskou záležitostí.

Doposud byl Discovery Sport nabízen s turbodiesel o objemu 2,2 litru s výkony 110 kW a 140 kW, které nyní Land Rover nahrazuje čtyřválcem Ingenium o objemu 2,0 l, nabízeným rovněž ve dvou verzích.

První z nich disponuje výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 380 N.m dostupným při 1750 min-1. V pětimístném provedení má Discovery Sport s tímto motorem ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol dosahovat spotřeby paliva v kombinovaném režimu jen 5,0 l na 100 km a emisí CO2 v hodnotě 129 g/km.

Druhé provedení nabídne výkon 132 kW (180 k) a točivý moment 430 N.m při 1750 min-1. Pro Discovery Sport s uspořádáním interiéru 5+2, pohonem všech kol šestistupňovou manuální i devítistupňovou automatickou převodovkou uvádí Land Rover shodně spotřebu paliva v kombinovaném režimu 5,3 l nafty na 100 km a emise CO2 v hodnotě 139 g/km.

Vedle dvojice nových turbodieselů zůstává v nabídce i nadále přeplňovaný zážehový čtyřválec 2,0 l Si4 s výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 340 N.m.

Land Rover uvádí, že Discovery Sport s novými motory Ingenium lze objednávat již nyní a první vozy mají být jejich majitelům dodány v září letošního roku.

Témata
28. 4. 2015 10:30
Re: rychlá výměna motoru,
Stará 2,2 je osvědčená, ale žádný šetřílek to rozhodně nebyl, ve Freelanderu jezdí za 9L/100 což jsou jsou hodnoty podobné těm za co jezdí obézní Discovery s šetiválcem.
28. 4. 2015 10:03
Re: rychlá výměna motoru,
Máš prodejní čísla nového Discovery? To by mě docela zajímalo.
27. 4. 2015 15:17
Re: rychlá výměna motoru,
Já bych jim toho "testovacího jezdce" možná i dělal (taková konzerva zase nejsem), ale to by ten nový motor musel slibovat poněkud jiné svezení. Jenže Ingenium má téměř stejné hodnoty výkonu i krouťáku, hraje se v podstatě jen na nižší spotřebu a emise. Všichni novináři, kterým "starý" motor přijde nekultivovaný, očekávají i pokrok v této oblasti, ale osobně se obávám, že ani po této stránce to žádná revoluce nebude (což je dáno i tím, že manýry "starého" motoru jsou OK).
Avatar - Dinar
27. 4. 2015 14:02
Tak hlavně
nový R6 ingenium, šup, šup chlapci, XE na něj čeká. ;-)
Avatar - Dinar
27. 4. 2015 14:01
Re: rychlá výměna motoru,
I tak se na to dá dívat, každopádně z hlediska prodejních výsledků je zjevné, že pro LR neznamenalo uvedení Disco sport se starými motory žádný problém.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku