Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar XE-R chce bojovat s BMW M3, možná dostane přes 500 koní

Britský Jaguar pracuje hned na několika ostrých sportovních modelech, které budou soupeřit s německými konkurenty od divize M BMW nebo AMG Mercedes-Benzu.
Zpět na článek
11. 5. 2015 14:08
11. 5. 2015 16:53
11. 5. 2015 17:16
11. 5. 2015 14:08
Tak to nebude
až zas tak těžký boj,novou M3 nebo M4 jsem ještě neřídil,ale testy nic moc,kdežto na Jag čtu samou chválu.Časy kdy znak M na autě znamenal něco extra jsou už pryč.
Rozbalit vlákno
20
11. 5. 2015 14:18
Re: Tak to nebude
čo sa týka toho písmena M, s tým súhlasím pretože podla mňa to písmeno dávajú už na všetko, ale stále má svoj význam.. :-)

trochu ale nesúhlasím s tým že to bude lahký boj...novú M3 som skúšal v Brne a popravde bol som z toho auta prekvapený...nebol som síce na okruhu kde je kopu zákrut ale bol som mimo mesto kde som to mohol poriadne vyskúšať a bol som milo prekvapený..oproti e90 je táto nová M3 omnoho agilnejšia, mrštnejšia, rýchlejšia ale zároveň aj použitelnejšia na každý deň...samozrejme hrmot starej V8 už tam nie je...klúčom k dobrej jazde s M3 je si ju dobre nastaviť..a osobne som ešte nečítal test kde by M3/4 niekto nejako kritizoval

súboj to bude určite zaujímavý a myslím si že tesný kedže Jaguar má vskutku dobré vozy, len aby tých 500+ koní dokázali efektívne preniesť aj na cestu lebo aj taký F-type R je skvelý ale zvládnuť ten výkon pod plným plynom mi dávalo celkom zabrať.. :-)

ale pokial má bojovať XE-R vs M3, chcem tam aj nové C AMG...a Audi je v tomto tak trochu mimo si myslím...
Avatar - AUDIRS6
11. 5. 2015 14:49
Re: Tak to nebude
Kto je zase mimo ????
V poslednej dobe sa ti to trosku zahlmieva.... :-|
Nova A4 ked prijde, bude najlahsia v strednej triede s pohonom 4x4.
S4 a RS4 teda budu mat hmotnost porovnatelnu s M3, plus vyhodu trakcie.
Vykony a ani pouzity motor si tipovat neidem, tam totiz panuju este stale strasne velke spekulacie, ktore sam na jesen podporil svojimi o tyzden posunutymi vyhlaseniami Stephan Reil ( sef Quattro GmbH ) ked najskor povedal - pozrite na MB, oni tam maju V8, tak preco nie aj my, a neskor toto poprel... Aktualne spekualcie o V6 biturbo ( 2.9 alebo 3.0 ) neidem komentovat. aky vykon sa da dostat z 1 litra koncern ukazal vo Viedni, takze o vykon sa nebojim. Bojim sa o charakter. Lebo moj nazor je taky, ze spravny charakter by to auto mohlo mat vdaka V8, alebo R5. Ale nie vdaka V6.
Co sa jazdnych vykonov tyka - porazka M3 je defakto nutnost, co to ale urobi s kazdodennou pouzitelnostou, je druha vec...
No nic, takto tu budeme spiritizovat este min. 2 roky, kym sa RS4 objavi aspon maskovana. Aka bude realita vsednych dni, to sa ukaze este neskor.
Dovtedy by som si ale sudy typu " Audi je v tomto tak trochu mimo " nechal len kdesi doma v sufliku... ;-)
11. 5. 2015 15:03
Re: Tak to nebude
nezahmlieva sa mi nič o to sa neboj ;-)

ano podstatne slovo budu...ani Jag tu síce nie je ale určite príde ostrá verzia výrazne skôr ako nová RS4..čiže tým chcem povedať že v dobe, ked sa XE-R postaví novej M3, Audi stále nebude mať nový model...ja som vo svojom komentári chcel poukázať na to, že to čo momentálne Audi ponúka už tak trochu na M3 alebo AMG stráca...momentálna RS4/5 sú autá ktorým iskra chýbala už oproti predošlej M3 a bez nejakej urážky tej novej sa fakt rovnať nemôžu...môj názor. :-)

čo sa týka motora..netrúfam si tipovať ani ja.no a ten 1 litrový motor to ma celkom dostalo no..ale priznám sa že taká V8 by mi v novej RS4 sedela viac..i keď nechám sa prekvapiť...nová biturbová V6-ka v BMW sa celkom podarila takže ani preplňovaný motor do RS4 by nemusel byť zlý...

čo sa týka podvozku..to je presne to v čom vidím značnú výhodu BMW..ich podvozky totiž perfektne fungujú pri ostrej jazde ale v režime Comfort sú to príjemné autá u ktorých nebyť loga M by človek ani nespoznal že sedí v M( viď nová M3)
Avatar - AUDIRS6
11. 5. 2015 15:11
Re: Tak to nebude
Nezahmlieva...? :-|
..." nová biturbová V6-ka v BMW sa celkom podarila "... 8-s
takze nezahmlieva... :-!
Avatar - Hotwire
12. 5. 2015 14:47
Re: Tak to nebude
"momentálna RS4/5 sú autá ktorým iskra chýbala už oproti predošlej M3" Ako pre koho. ;-)
Avatar - fOE
11. 5. 2015 16:53
Re: Tak to nebude
Audi bude mit vzdy nevyhodu v konstrukci, v miste ulozeni motoru, v tom kolik vykonu ztrati v pohonu 4*4 a kolik hmotnosti ziska "diky" pohonu 4*4. A kdyz si k tomu clovek prida co sam pises, ze jeste minimalne 2 roky zadna nova RS4 nebude, tak nelze nez s Minem souhlasit.
Avatar - AUDIRS6
11. 5. 2015 17:08
Re: Tak to nebude
Boli casy, ked sa mi zdalo ze s nim mozem veselo suhlasit...
Po realnom zamysleni sa nad niektorymi jeho prekecmi ( vid aktualne BMW V6 biturbo ), budem v tych vyjadreniach opatrnejsi. :-!
Tu hmotnost navyse budu mat na starosti usetrit inde. Uz to raz ( v 2004 ? ) dokazali.
Ulozenie motora - s tym asi nic neurobia, to by museli urobit doslova dalsiu revoluciu, nieco ako "MLB2" a nielen "evo", kde by integrovali predny diferak do bloku motora pod kluku na uroven dajme tomu 3. loziska kluky (v pripade V8) - tak ako v motore T613 :-) :yes:
Takze neidem sa dopredu hadat a bojovat za nieco co je zatial tak max. na "rysovacich prknach" ;-)
Avatar - fOE
11. 5. 2015 17:16
Re: Tak to nebude
Na to V6 bych se nejak nezameroval, spousta lidi tak znaci jakykoliv sestivalec, klidne i radovy protoze to V pro ne znamena "valce" spis nez "do V". ;-)

M3 vazi pod 1,5tuny. Pri vsi ucte k audi, udelat 4 kolku v teto velikosti (btw. maskovanou novou A4 pravidelne potkavam a musim rict ze povyrostla a co jsem byl schopen odledovat skrze maskovaci folii tak "zpasatovatela", uz nebyla tak nizounka a relativne mala) a hlavne cene nelze. Bud by si musel pouzit nejexotictejsi materialy naprosto vsude a na kazdem aute tratit milion, anebo jednoduse bude vazit o 100kg vic. Ostatne RS3 naznacila ze uspora hmotnosti tam je, ale je to furt skoro 100kg nad BMW (ktere nema pohon 4*4, ale berme to z toho pohledu ze ne kazdy chce pohon 4*4). ;-)
11. 5. 2015 18:43
Re: Tak to nebude
ano napísal som to aj dolu..píšem všade V6-ka a podobne dole som sa opravil..to že BMW má radový 6 valec viem...s twin turbom trochu moja chyba nikde nie je písané že sa nemôžem pomýliť... ;-)

ale tak ok mne deficit naklonnosti online diskuterov nijako neuškodi.. ;-)
Avatar - AUDIRS6
11. 5. 2015 19:23
Re: Tak to nebude
Ak pises vsade o R6 ako o V6, potom niesi az taky fanusik znacky, ako si tu o sebe a otcovi zvykol tvrdit. Teda o nom ja netvrdim ani ň, myslim teba konkretne.
Poznam kopec chalanov od postburtalneho az do starsieho odo mna veku ale nikoho z nich - ako co i len priaznivcov znacky a nie majitelov, som nepocul nikdy sa vyjadrit o 6 valci BMW ako o V6, kazdy z nich si povazuje za cest oznacit ho tak, ako sa slusi a patri - teda R6.
Snazis sa tu pisat pekne, slusne, tak aby sa to väcsine pacilo...Na tom nieje nic zle. Za to mas moje plus. Ja som na tento pekny, nezny styl uz davnejsie rezignoval, nakolko niektori mi tu za tu namahu nestoja, aby som s nimi diskutoval tak na urovni.
Neidem ta teda teraz trapit s dalsimi detailami ( ci vies, kolko turb ma naozaj klasicka 35i / 40i a kolko tieto M-ka ) je ale pravda, ze BMW musim mat stale pod drobnohladom, ako najväcsiu a najvaznejsiu konkurenciu "nasim".
Jedna vojenska mudrost hovori: Poznaj svojho nepriatela ! >:-[] Tak sa snazim...
Ty by si ale mohol aspon korektne pisat o svojich oblubencoch... ;-)
11. 5. 2015 19:58
Re: Tak to nebude
ja proste píšem V6 lebo to má 6 valcov nič viac nič menej...robil som to tak doteraz a bolo to ok.. :-) plus málokoho vidím niekde v diskusii to R6 napísať..ja si myslím že každému kto sa o to zaujíma je jasné o čo ide ale je to detail o ktorom sa nemám potrebu hádať a naťahovať..

ja píšem slušne vždy..ja zastávam teóriu že tak ako sa niekto správa ku mne tak sa ja správam k nemu, :-) to kolko turb maju M-kove BMW alebo aj klasicke viem, až tak v koncoch nie som,,ale takisto nemám problém priznať, že som lepší šofér než teoretik...tak ako niekto vie povedať úplne všetko a o hocičom, ja taký nie som... :-) preto sa vyjadrujem len k tomu o čom mám čo povedať resp. s čím mám skúsenosť a nevyjadrujem sa ku každej téme ako istí jedinci na tomto fóre.. :-)
Avatar - AUDIRS6
11. 5. 2015 20:26
Re: Tak to nebude
az na to V6 / R6, tak vcelku suhlas.
Tiez pozeram a diskutujem len o veciach, ktore s "nasimi" nejako suvisa - novinky, testy o nich a o ich priamej konkurencii - preto som tu a snazim sa pochopit, co mozno od novej konkurencie pre RS4-ku cakat. ;-)
...aj ked to nakoniec pre nu konkurencia nebude a ako tu myslim Dinar pise, bude to hlavne proti AMG-ckovemu C-cku...
Avatar - Barrichello
12. 5. 2015 08:57
Re: Tak to nebude
Hlavní je 4x4 >:D
Bez tý už nikdo jezdit neumí, sníh na silnice 2x ročně a na polnačku k chatě taky vyloženě nutnost. Už si z té obliby 4x4 dělaj srandu i rozumní motorističtí novináři >:D >:D

Úplně nejlepší sou 4kolky co se zapínaj při prokluzu kol. Tj. nejsou to trvalý 4x4. Reál - zapne se to 2x za tok a jinak sebou taháš přebytečný železo >:D

Ale je to halt moda, stejně jako de*ilní SUV
Avatar - Dinar
11. 5. 2015 15:04
Re: Tak to nebude
On je s M3 trochu problém v tom, že pár posl. generací emek (nejen 3er ale i 5er) bylo postaveno hlavně na motoru, ty vysokootáčkové pily zůstanou tím nejlepším, co se dalo v dané době v dané kategorii pořídit. Nová M3 má trochu jiný přístup, jde hlavně po jízdních vlastnostech, a souhlas, po E90/1 se v souvislosti s akt. generací vzdychá, jenže jízdními vlastnostmi to bylo horší auto, na což se klasicky s příchodem generace nové jaksi pozapomnělo, aby se mohlo vzdychat po starých dobrých časech. Faktem je, že stížnosti na M3 jdou hlavně na vrub nevýrazného projevu motoru, navíc syntetického. Což je u sportovní varianty samo chyba, na druhou stranu se mi líbí, že se nehnali zase za nějakým nesmyslným zvýšením výkonu, dle mého je 500 koní v autě této třídy nesmysl, podstatná je váha, jakkoliv jaguar podvozky umí, XE-R bude s V8 těžké auto, stačí se podívat, kolik váží menší a celohliníkový F-type. Tady půjde o tabulkový a testový souboj AMG vs. Jaguar, souboj nabušených monster, kupovat si ale zákazníci budou použitelnější M3ky a RS4ky, ta půjde podobnou cestou jako M3.
11. 5. 2015 15:30
Re: Tak to nebude
nie nezahmlieva...akože ak to súvisí s tým že som nenapísal R6, alebo twin turbo tak nie, vážne sa mi nezahmlieva..

inak s Dinar mi neostáva nič iné len ohľadom e90 súhlasiť..je pravda že tá V8 nemala chybu ale čo sa týka hmotnosti a hlavne ovladatelnosti, bola horším autom...

čo sa týka prejavu novej M3..áno ten starý rev mi tam chýba ale tak atmosféra to už nie je,i keď je pravda že sa s tým zvukom mohli ešte trochu vyhrať...

taktiež súhlasím aj s tým výkonom...500 koní to už patrí do vyššej strednej a nie sem..ale jedna vec je ako výkon tak aj efektivita akou to auto ten výkon prenesie..a osobne si myslím že F-type je toho pekným príkladom..vrcholná verzia má síce 550 koní čo je pekné tak na rovine ale v zákrutách kde sa jazdí pod plynom je to boží trest...
11. 5. 2015 17:02
Re: Tak to nebude
Boží trest? Kluci, je to bestie na krocení...výkon není dostupný jen tím, že sprostě dupneš na plyn a necháš elektroniku přechroustat do uhlazena, co provedl tvůj pravý kotník. Chod plynu je dostatečně dlouhej na to, aby jsi po nějakým zácviku ideálně na okruhu dokázal dávkovat a stabilizace v race modu zase dost benevolentní, aby jsi si užil ;-) .
Takže pokud XE s V8 předvede trochu bestiality, dostatečně ho to oddělí od M3 nebo RS4.
Avatar - Dinar
11. 5. 2015 19:28
Re: Tak to nebude
Ale jo, oni ani jinou cestu nemají, v6 kompresor s motorem M3 srovnatelný není a r6 není ještě vůbec, takže V8 je logická volba. Jenže v reálu bude mít XE s tím motorem tak 1750kg a počítej, že je to auto s většími převisy než ftype s vyšším těžištěm, jag umí, ale ne zázraky, bude to prostě hotrod ve stylu AMG, ne soupeř pro M3. ;-)
11. 5. 2015 16:35
Re: Tak to nebude
Ja teda osobni zkusenost neznam, jen co jsem tak vycetl tak je M3/4 vyborny auto, jen trochu sterylni a prave s nim neni takova zabava jako s predchozimy M3.
11. 5. 2015 19:53
Re: Tak to nebude
Tak on to bude spíš soupeř pro AMG C63, V8 proti V8, výkon lehce pod 500hp.