Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP: Studie potvrzuje účinnost systémů nouzového brzdění

Podle studie zveřejněné i organizací Euro NCAP snižují systémy autonomního nouzového brzdění výrazně riziko nárazu do vpředu pomalu jedoucích vozidel.
Zpět na článek
14. 5. 2015 11:28
15. 5. 2015 15:49
14. 5. 2015 20:50
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2015 11:28
No nevim
Tenhle test mě docela dostal [odkaz] >:D
Rozbalit vlákno
1
15. 5. 2015 15:49
Re: No nevim
Ne že bych lidi z AMS podceňoval, při pohledu na výsledek si však říkám, jak dobrou reprezentací člověka ta figurína byla. A pak je otázka, kdy se skutečně dostala před auto. Pokud je systém stavěný na zabránění kolize s autem, nemusí mít dobře pokryté strany. Jednoduchý systém nerozliší zaparkované auto od chodce, i kdyby je pokryté měl, tedy nemůže reagovat, dokud není překážka před autem. A za některých okolností lze očekávat jen zmírnění následků.
14. 5. 2015 16:18
Je to celé nezmysel ....
Stačí dodržiavať elementárne zásady zdravéhé rozumu - tj. dodržiavať bezpečnú vzdialenosť a dávať pozor čo sa deje na vozovke.... a tento systém nemôže nik potrebovať ...

Ak ho niekto potrebuje ... tak by mal vrátiť vodičák ....

Jazdím 23 rokov a nikdy som s takou kolíziou problém nemal ..... len raz ... ale to ma odzadu nabral ten čo si nedával pozor ... ale to by mi ten systém nepomohol, však ....
Rozbalit vlákno
2
14. 5. 2015 19:29
Re: Je to celé nezmysel ....
Práveže by ti pomohol.
A to aj pekne ilustruje, že bezpečnostné systémy sú dobrá vec. Chránia nás pred nepozornosťou svojou aj iných.
Avatar - jozephko
14. 5. 2015 22:24
Re: Je to celé nezmysel ....
Každý nie taký dokonalý ako ty... >:D
Ešte pred pol rokom som nechápal, ako niekto môže nedať prednosť inému auta na hlavnej ceste. Ale stalo sa to aj mne - po pol milióne kilometrov. Našťastie sa nič nestalo - ja som išiel pomaly a vodič na hlavnej sa stačil vyhnúť. Ale odvtedy si nehovorím, že mne sa to a to nemôže stať...
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 20:50
Blbosti
trochu som "brouzdal" po vasom Ceskom webovom priestore...
a nasiel zaujimaveho pana blogera:
[odkaz]

takze aj u vas su ludia, ktori maju o tu spravnu zmenu uz od korenov...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jozephko
14. 5. 2015 22:22
Každá technológia sa vyvíja...
Pred pár dňami som kdesi videl testy automatického brzdenia. A z piatich značiek uspela len jediná - Subaru. Ostatné figurínu v nízkej rýchlosti zrazili.
Subaru pritom ako jediné používa 2 kamery. Toto asi predstavuje budúcnosť automatického brzdenia - nielen radary, ale aj kamery. A hlavne dve - kvôli vytvoreniu priestorového obrazu...
Z hľadiska hardwaru a softwaru nevidím žiadny dôvod, prečo by v budúcnosti tieto systémy nemohli byť spoľahlivé...
Rozbalit vlákno
1
15. 5. 2015 07:19
Re: Každá technológia sa vyvíja...
Tady [odkaz]