Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Nové Audi S4 se prohání po Severní smyčce Nürburgringu

Audi se vydalo na Severní smyčku Nürburgringu otestovat prototyp nové generace modelu S4. S vozem se patrně setkáme v příštím roce.
Zpět na článek
26. 6. 2015 09:45
Avatar - AUDIRS6
26. 6. 2015 09:45
zvuk...
nech sa nikto nehneva, neviem ci som stratil moj hudobny sluch, ale neviem identifikovat (koli tym piskajucim gumam :-) ) zvuk motora - teda jeho konfiguraciu.
Nieco mi totiz hovori, ze kompresorovy V6 3.0 TFSI to nebude, a na biturbo V6 to tiez netipujem. Dovod:
Ak to ma byt sportovy model so sportovym motorom, a Audi v poslednej dobe pocuva svojich zakaznikov ( vid RS3 - s R5 miesto R4, a ze bol trochu problem do nej napchat ten 5 valec !!! ) tak V6 3.0 biturbo, ktora by bola nejako pribuzna s "obycajnym" motorom v Macane, by bolo trochu dehonestujuce, pokial Macan Turbo pouziva verziu 3,6 V6...
Ak by to mal byt motor z ich vlastneho vyvoja a so spolupracou s Porsche ako sa suskalo, tak tiez som na vazkach - vztahy s Porsche su momentalne nie zrovna najlepsie ( v Audi este nezabudli na ten boj o platformy...) Takze nepredpokladam, ze by chceli mat vo svojom aute motor, ktory by niekto mohol oznacit ako nie uplne ich...
Vzhladom na ocakavane "papierove" parametre mi do celej tejto skladacky zapada ale aktualny motor z RS3 - R5 2.5 TFSI :yes:
Je to cistokrvny Audi motor, ktorym sa zaobera divizia Quattro GmbH a pouzitie v modeli, ktory je triednym nastupcom Quattra, Audi 80 / 90, S1 a S2 mi prijde ako super napad !
Len co ten zvuk...?
Nemozem tam identifikovat tu klasicku R5 "nervozitu" a bublanie... :-!
Rozbalit vlákno
0