Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pořadník na Hondu Civic Type R se prodlužuje

Ostrý hot-hatch Honda Civic Type R se ještě neprodává a už je zarezervovaná více, než půlroční produkce. Zájem prý předčil očekávání automobilky.
Zpět na článek
2. 7. 2015 12:33
2. 7. 2015 14:09
2. 7. 2015 15:49
2. 7. 2015 17:37
2. 7. 2015 11:17
na SVK tiez
ja som sa bol na to auto pytat v Banskej Bystrici. Vraj by prislo az na Vianoce. Navyse si ju uz vraj 2 ludia objednali, obe v modrej farbe a tiez s GT Packom. Predajca sa potesil, ked som povedal, ze ja by som mal zaujem bez GT Packu, ze konecne poriadny pretekar prisiel :-) v kazdom pripade dlha cakacka ma odradila a objednal som Cupru, ktora pride uz v septembri. A medzi nami, ked si porovnate testy oboch aut, tak Civic viac kritizovali (dizajn, bezcharakterny motor, zvuk...)
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Stewee
2. 7. 2015 12:36
Re: na SVK tiez
Ak sa priklanas k bezcharakternosti motoru, tak ten motor urcite hladaj pod prednou kapotou, vzadu najdes len kufor :-) mozno to bude tym...
2. 7. 2015 13:01
Re: na SVK tiez
Kokam, ze te prodejce spravne odhadl, "ze konecne poriadny pretekar prisiel" >:-[]
Asi jeste chudak nevedel, podle ceho vybiras svuj HH(design, zvuk) >:-[]
Jinak co jsem cetl, tak podvozek je spicka mezi predokolkami a vykon motoru ma na rozdavani.
Leon dle testera neni dost vzrusujici, podvozek horsi, pocit z rizeni horsi, podle konkurence Focus ST, TypeR, Golf R. Zvuk zrovna take nechvalili.
Rekl bych, ze spise nez, ze by kritizovali TypeRa si sve rozhodnuti muzes omlouvat usporou penez, kdyz uz mas horsi auto ;-)
2. 7. 2015 17:49
Re: No takto chlapci
poviem to takto - prave som po 2.5 roku predal Megane RS. A podla mna ani Leon ani CTR nie su od neho lepsie. Slovickom LEPSIE by som definoval zabavu. A normalne som uvazoval, ze znova kupim Megane, ale mat to iste auto 2x po sebe je asi blbost. Rozhodoval som sa preto medzi Cuprou, CTR a 308 GTI. Cupra sa dala zohnat najrychlejsie a v kazdom teste ju chvalia (vid long term test na Auto Express). Dizajn CTR je subjektivna vec (mne moc nereze), navyse dlha cakacka. A na 308 GTI sa bude asi cakat este dlhsie a ako poznam Peugeot, s cenou to prezenu.
Kedysi som mal pri vybere auta kriterium, ze ktore ma najlepsi cas na Nurburgringu. Ale jazdim 50 tis. km rocne a obcas chcete jazdit aj kludne, nie si stale casovky davat...
Beriem to tak, ze kupou ktorehokolvek HH clovek chybu nespravi. Jedine, co ma mrzi, je farba - Cupra bude siva ... po tom, co som mal zlteho Megana.... :-(
Avatar - Covenant
2. 7. 2015 18:36
Re: No takto chlapci
Pokud jezdíš 50t ročně tak si Cuprou udělal dobře...to auto je sakra rychle když potřebuješ, ale z toho jak beránek když nechceš a jedeš jen tak na pohodu. Až si motor sedne, tak na delší vzdálenost při klidné ale né pomalé jízdě kolem 7-8 litrů. ;-)
Avatar - Bully_
2. 7. 2015 13:14
Re: No takto chlapci
Vykladat tady neco o charakteru auta a pak si misto CTR objednat Leona? Asi uz jsem zapomnel, co ve slovenstine znamena termin "poriadny pretekar".
Avatar - iudex
2. 7. 2015 14:06
Re: No takto chlapci
Sám si sa vyjadril, že dnešné fúkané benzíny sú všetky na jedno brdo, tak nezačni zrazu hovoriť o charakternom Civicu vs. bezpohlavnej Cupre. Realita bude taká, že pre zákazníkov to budú podobné a plne konkurenčné autá, medzi ktorými budú vyberať, ostatne ako to robil už ObiWanKenobi.
Avatar - Bully_
2. 7. 2015 15:01
Re: No takto chlapci
Jednooky je mezi slepymi kralem. A i na tom zbylem oku je sedy zakal v pokrocilem stadiu.
Naopak to mnohem lip vyjadril Daffy Duck pod nami- i kdyz to zni jako kapitalni kravina- ze jde nejvic jenom o tu rychlost. Bohuzel. A ktery HH ji umi maskovat nejlip, ten je ve sve tride kralem jeste vetsim :no:
Avatar - Covenant
2. 7. 2015 15:48
Re: No takto chlapci
Objednal jsi příplatkové brzdy?....pokud ne, zvážil bych to, pokud budeš jezdit občas na okruh ;-)
2. 7. 2015 17:42
Re: No takto chlapci
samozrejme ze aj s Performance Packom, aby naskok Hondy nebol az taky velky. :-) Uprimne, TSI je medzi dvojlitrami jednoznacne najlepsi a toto je v podstate Hondacka turbo prvotina. Nevravim, ze to nie je dobry motor ... len proste VW s tym ma viac skusenosti a je to vidno.
2. 7. 2015 12:33
.
naco ti je auto na zimu. na dalsiu sezonu by som uz mal aj civic. dizajn, bezcharakterny motor, zvuk... su nepodstatne veci, ktore nemaju vplyv na rychlost auta a ta je podla mna najdolezitejsia vlastnost civicu.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - iudex
2. 7. 2015 14:09
Re: .
Práve naopak, auto v septembri znamená, že si ho ešte zabehne a pekne si do zimy zajazdí, kdežto auto v decembri je de facto auto v marci, kedy môže človek reálne HH začať plnohodnotne využívať.
Btw. rýchlosť najdôležitejšia vlastnosť CTR? Neviem, ale maximálna rýchlosť bude tak posledné, čo jeho majiteľ kedy vyskúša.
2. 7. 2015 15:49
Re: .
Samozrejme Daffy Duck nemyslel maximalku jako nekteri plakati, ale myslel rychlost ve smyslu vyborny, silny motor ve spojeni s vybornym podvozkem a vybornymi brzdami, ktere zvladnou v pohode i dlouhe jezdeni na okruhu ;-)
Avatar - Lukixe
2. 7. 2015 17:37
Hmmm
Rád by som bol na zozname čakateľov :-) Čakať na takúto chuťovku je správne,samozrejme čakať primerane.Určite by som ho ako potencionálny kupec chcel najneskôr do konca októbra.Určite by nebolo príjemné objednať ho a čakať pokiaľ zíde sneh :-)
Rozbalit vlákno
0