Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Kia Sportage 2016 zachycena zcela bez maskování

Po včerejších nákresech zde nyní máme rovněž video, na kterém se ukazuje čtvrtá generace Kie Sportage zcela bez maskování. Premiéra automobilu se má odehrát v půlce září.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2015 13:59
Re: Evoluce
suhlasim... tiez nechcem dalej pokracovat .... pekny den ;-)
19. 8. 2015 13:58
Re: Evoluce
Milionům zákazníků? Kolik z nich znáš? Co by jsi čekal, že to budou demontovat? Sorry, ale tvůj obdiv hraničí s fanatismem.

Sice krásně, ale stavíš ikonu, která má historicky nějak umístěná světla předních blinkrů a mainstreamový SUV, který má nahoře lampy kam by se směrovky samosebou vešly.

Další diskuze nemá smysl, odehrávala by se totiž na poli plakátů a zvrácený argumentace. Je to špatně a osobně bych to nepustil přes homologaci.
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2015 13:51
Re: Evoluce
tak ok.. tebe to vadi... tym milionom zakaznikov asi nie ;-) .... nic tu neporiesime ..... sucasny sportage to tak ma ... a kedze s tymto nebol problem tak to tak ma aj novy sportage.. vcelku neprekvapujuce riesenie... samozrejme nemusis s tymto riesenim suhlasit... ale nepomozes si ....

inak tie predne svetla carrery dole tiez vyzeraju citlive na naraz [odkaz] .... a pohoda.... nezda sa zeby to carrere tiez nejako vadilo...
19. 8. 2015 13:48
Re: Evoluce
Obhajuješ neobhajitelný! Umístění je nebezpečný, neboť jde špatně vidět a je navíc na nejzranitelnějším místě. Zkus použít hlavu a zauvažovat. Tvrzení, že to nikomu nevadilo je irelevantní, zcela jistě ho nemáš o co opřít.
Stejně tak tvrzení o králi segmentu, Tucson jsem ještě nestihl projet, ale svý výhrady po statický zkoušce mám.
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2015 13:22
Re: Evoluce
no sucasny sportage to ma tiez tak ... a nezda sa zeby to niekomu vadilo.... aspon doteraz sa nikto nestazoval ( pri sucasnom sportage to nikto neriesil.. zaujimave ) ... pozri paja... ja ti sportage nenukam.... kludne si kup co len chces , kludne macan ;-) alebo tiguana ... kazdopadne kia to ma s novym sportagom brutalne nasliapnute.... bude to opat neskutocny trhak.... kaskaj tras sa :yes: ... vsadim sa ze takych 100 000 kusov rocne to v eu da lavym zadnym blinkrom uplne lahoda pohoda..... takto sa rodia legendy ....

.. z nedavneho lowendu rovno na krala segmentu ( spolu s tucsonom ) .... to bude pekny automobilovy pribeh ... ktory sa dnes uz moc nevidi :yes:
19. 8. 2015 13:03
Re: Evoluce
Aaaaaa opět změna nicku ;-) . Omlouvat nesmyslný řešení je hloupost. Sebemenší zadní střet s autem učiní Sportage nezpůsobilou k silničnímu provozu. Je to naprosto absurdní řešení, neimluvitelný. Nejde vyargumentovat ani logicky ani esteticky ba ani ekonomicky.
19. 8. 2015 11:48
Re: Blinkry
Odpoved je jednoducha, davaju ich tam lebo je to podla mnozstva reguli ktore auto musi splnat OK. I ked ma v zadu svetla ako krava, tak je podla mna krajsie ak su zadne svetla cele cervene (ako to mal i predchodca po fl) ako ked hyria X farbami kombinovanymi s pirehladnymi plastami - ale to je uz otazka vkusu >:D
Avatar - pumpkin
19. 8. 2015 11:22
Re: Spodní blinkr
Súhlasím s tebou, ale smerovky dole v nárazníku bol v 90. rokoch celkom bežný jav pri tereňákoch. Neviem aký to má/malo dôvod.
Avatar - Auto CZ
19. 8. 2015 08:06
Re: .....
ZLEPENEC starej výbehovej por tadže, niečo ukradnuté od Kugy a kadečeho ešte, a cenovka ako na ML. Najlepšia je tá cena servisu, a ignorácia pri záručných opravách.
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2015 07:16
Re: Evoluce
ale aj sucasny sportage to ma tusim takto ..... dole v narazniku ..... zrejme sa toto riesenie osvedcilo ;-) .... ono aj nejeden offroad to takto kedysi mal... a mozno niekto to takto ma tiez aj dnes este .... naraznik je stejne pruzny....v pripade potreby sa samozrejme vymeni cely... takze blinkre uz je malickost... zober si take twingo ktore ma vzadu rovno cely motor... tam bude nejaka ta zrazka zozadu asi hodne viacej boliet zakaznika ale aj samotne auto ...... stare pajero malo vzadu dole v narazniku takto riesene hmlovky aj blinkre.... poznam kusky ktore jazdili terenom.... maju 10 rokov a 250 tisic najazdene a nikdy s tymto nemali problem..... prezili to bez ujmy.... jak v terene tak v meste... a blinkre maju povodne ... aj zadny naraznik.... ;-) ....

japonci zvyknu mat v narazniku vzadu v strede hmlovky dole... jak lancer tak swift ci ASX ale aj par dalsich..... ale aj stara europska 206tka mala v strede dole hmlovku ( tusim ta bola aj pruzna na dotyk ) , napriek tomu s tymto tiez nie je problem... citlivejsia mi stejne vzdy na aute pride predna cast.... predny naraznik dole s hmlovkami a roznymi vyduchmi otvormi.... ako vravim horsie je aby si pri naraze zozadu neposkodil vyfukovy system podvozok napravu a podobne.... plasty a sklicka uz dnes nik neriesi
Avatar - hedvin
19. 8. 2015 07:09
Re: další foto
Nejde mi už opravit odkaz, ale auto mi připomíná zapomenuté subaru b9 tribeca
19. 8. 2015 06:11
Evoluce
Malý tank dostal novou firemní identitu a jede se dál. Bezpochyby se H/K vyplatilo angažmá evropskýho designera, který oběma značkám dokázal vtisknout tvář. Motory budou samosebou identický s Tucsonem, záleží jaký bude naladění podvozku.
První přešlap viditelný na první pohled jsou hloupě umístěná směrová světla v zadním nárazníku, tedy nejexponovanějším místě v případě srážky zezadu. I malá kolize tak bude znamenat jejich nefunkčnost, o horší viditelnosti ani nemluvím. Interiér jde v zaběhlých kolejích, jsem zvědav na finální povrch částí v místě doteku a posazu. Tucson bohužel setrval u hrubších potahových látek a tvrdý, plastově působící kůže.
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 20:53
Re: další foto
to ano... zaklad asi nebude moc atraktivny.... to je pravda.... tieto auta si ludia uz kupuju skor v nejakej lepsej vybave na vacsich kolesach... predsa len kto na to ma kupi si uz lepsie vybaveny sportage a kto na to nema ten ani o nom neuvazuje..... otazna je prave ta skupina ktora na neho sice ma..... ale len na zaklad... a nie na lepsiu vybavu a top motory ..... ako sa ta skupina k tomuto autu postavi.... ale je to asi mensia skupina....
Avatar - reign88
18. 8. 2015 20:50
Re: další foto
Otazka este je ako bude vyzerat v nizsej vybave. Taky Tucson tiez vyzera velmi dobre so slusnymi kolesami a vyssou vybavou, ale ked som nedavno bol u dealera hyundai, tak som bol celkom zaskoceny ako to auto zle vyzera v "zaklade". :-)
Avatar - hedvin
18. 8. 2015 20:42
Re: Blinkry
Taky se tomu divím v prvním příspěvku
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 20:42
Re: další foto
;-) .... napriek tomu je sportage daleko krajsi ...a predaje len tak porfrcia :yes:

niekto v tom vidi tribecu iny macana... napriek tomu bude sportage na ceste original ktory asi bude konkurencii hodne lezat v zaludku .. uz teraz vidim jeho velky uspech... :yes:
18. 8. 2015 20:39
Blinkry
Může mi někdo kovaný v autech říct, proč u těchto aut dávají blinkry tak pitomě dolů? Sakra vždyť to vzadu světla jako kráva a oni ty blinkry perou někam dolů. Má to nějaký specifický důvod, nebo to tam dávají jen ze setrvačnosti, protože to tam měla kdysi i jiná takováto auta?
Avatar - hedvin
18. 8. 2015 20:35
Re: další foto
Už vím, co mi to připomělo [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 20:33
Re: další foto
vau ;-) :yes: ... noooo .. hned je to ine kafe :yes:
Avatar - reign88
18. 8. 2015 20:31
Re: další foto
Tu su snad lepsie foto :). Tak ako sa mi stary Sportage nepaci (mal som ho tu cest parkrat soferovat vo firme), tak novy ma zacina zaujimat stale viac a viac.

[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 19:59
Re: další foto
no ja som velmi rad ze sportage nie je ziadnym zmensenym sorentom ale to auto ma vlastnu dusu charakter a vlastnu auru.... uz teraz sa mi to lubi.... aj ked samozrejme netvrdim ze neexistuju aj krajsie SUV ( sorento radim krasou kusocek vyssie, aspon zatial .. chce to predsa len nejake lepsie fotky sportagu.... nejake ofiko zabery ) .... ale cenim si to ze kia nepodlahla trendu zjednocovania masky aj predkov a zadkov ako to vidime u konkurencie ( aj tej drahsej )... a som vazne rad ze sportage nie je len zmenseninou ani kopirkou ineho modelu od kie... krasavec nekrasavec.... nech si kazdy zvazi sam... ja by som sa mu s takym TGDI urcite nebranil ;-)
Avatar - hedvin
18. 8. 2015 19:47
Re: další foto
brrr, to je jak opel adam naroubovanej na ceedu GT
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 19:42
Re: Spodní blinkr
sportage ma dost vysoku liniu ..... a malu presklennu plochu.... to treba priznat... sorento sa mi .... ( aspon zatial ) paci ako SUV asi trosku viacej....

ale sportage asi opat nebude hrat na co najvacsi priestor ani vzdusnost a ani co najvacsi kufor ale asi zase pojde o dizajn.... ved ten dnes predava.... ovsem samozrejme zase nemoze sa pacit kazdemu .... uvidime kam sa posunie cena vybava.... motory... ocakavam ze to bude podobne ako tucson..... uz trosku iny level ako doteraz ... podla mna to konkurencia v tejto triede SUV uz nebude mat take lahke ;-) ... tieto paradne korejske stuky budu riadne drave :yes:
Avatar - Glaukos
18. 8. 2015 19:39
další foto
kdyby měl někdo zájem, tak na konkurenci je foto i zepředu
[odkaz]
Avatar - hedvin
18. 8. 2015 19:33
Re: Spodní blinkr
Sportage je pěkné auto, o tom žádná. Jel jsem s 1,6 gdi ale ten výhled alá ponorka. S tím blinkrem to měly auta i jako nissan terrano a podobně. To mělo dole i koncová světla. Jde o to, že když táhneš třeba širší přívěs a nesvítí ti, tak ten spodní blinkr zakryje a není vidět. Sice je to blbej příklad ale dolů bych dal jen couvačky a mlhovku.
Avatar - 3_diamanty
18. 8. 2015 19:19
Re: Spodní blinkr
asi to nebolo problemom u tohto auta tak to nechali tak.... aj stare pajera mali blinkre vzadu dole v naraznikoch ( a to je pritom auto urcene do terenu kde sa v terene mozu skor poskodit )

sucasna generacia to ma s umiestnenim zrejme v poriadku a tak nebol dovod na zmenu polohy blinkrov .... na druhej strane je len fajn ak sportage si nejake tie duchovne hodnoty predchodcu ponecha.... paci sa mi ze aj zadny stlpik a celkova bocna linia ( plus to zadne bocne okienko a chromovana linia okien ) sa moc nezmenila.... trosku som sa obaval ze sa proporcne auto hodne zmeni ale zda sa z to zboku bude ok aj ked samozrejme citit natiahnutie rozmerov.. ..... vacsie zmeny ale ocakavam v prednej casti.... tam je zrejme ze svetla uz budu kdesi nad maskou.... a velka nova maska... da tiez autu uplne iny rozmer..... opat to bdue auto ktorre bude mat stovky fandov a stovky tych ktori mu nepridu na chut.... o uspechu vo svete ale nemam pochybnosti... bude to trhak ako tucson...... a asi to bude jedna z najlepsich kii... kedze kazdym novym modelom kia posuva svoje moznosti dalej a dalej.... uvidime ... uz teraz sa hovori o tom ze novy sportage ma namierene podstatne vyssie ako sucasny model ( spolu s tucsonom to budu paradne stuky vo vodach tohto SUV segmentu )
Avatar - hedvin
18. 8. 2015 19:00
Spodní blinkr
U současné generace je zadní blinkr nějak nízko u silnice, byť je sportage vysoké auto. Nemyslím, že je to kvůli bezpečnosti nejlepší volba. Je s podivem, že na tom nezapracovali.