Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2015: Audi Q7 – Pět hvězd poprvé

Nové Audi Q7 v případě nehody velmi dobře ochrání svou posádku a oproti svému předchůdci se výrazně zlepšilo i v ochraně chodců.
Zpět na článek
4. 9. 2015 11:19
4. 9. 2015 12:04
4. 9. 2015 13:25
Avatar - Blue Sun
4. 9. 2015 11:19
Au
No, tady to více, než kdy jindy bije do očí, jak jsou NCAP testy nesmyslné. Auto s horšími bodovými výsledky v ochraně dospělých dostane více procent jen díky přítomnosti nesmyslu AEB... Ten by měli hodnotit v doplňcích a ne v nárazovém testu...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Individualita
4. 9. 2015 12:04
Re: Au
Je to postavené na hlavu podobně jako třeba emise, kde každý blbec ví, že diesel je pro životní prostředí daleko horší než benzín ve stejné euro kategorii :no:
4. 9. 2015 13:25
Re: Au
Také jsem na to koukal a nechápal jsem, proč není mezi asistenty. Odpověď je, zdá se, že ho berou jako součást ochrany krční páteře (pokud funguje, tak brání hlavní příčině úrazů krční páteře). Dříve byly za ochranu vpředu čtyři body. To předělali, teď je to dva vpředu, jeden vzadu a pokud auto získá alespoň 1,5 vpředu, může získat dodatečné tři skrz autonomní brzdění (kvůli tomu přidali dva body celkem k ochraně dospělých, tedy 32 za čelní a boční nárazy a 6 za ochranu páteře).

Pro příští rok plánovali přidání AEB i do ochrany chodců. Navýšení o šest bodů (na 42), které může získat auto za AEB, který zabrání nárazu do chodce, pokud získá alespoň 23,1. Tři body pak, pokud má alespoň 21 bodů. Předpokládám, že budou dávat část za zmírnění, pokud auto nezastaví, ale alespoň zpomalí. Nevím, jestli tenhle plán později nezměnili, nechce se mi teď koukat.