Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - Well-being
Toyota
| 20. 10. 2015 16:46
angažovala propuštěné dizajnéry od Sang Yongu? ;-)
Toyota
| 20. 10. 2015 17:38
Podle mého názoru je vnímání krásy či zajímavosti designu spotřebních věcí čistě subjektivní záležitost . Je to trochu rozdíl oproti vnímání např. ženské krásy, kde se nás naše vrozené schopnosti snaží chránit před tím, abychom měli blbé a/nebo ošklivé děti ....
Toyota
| 20. 10. 2015 18:05
Kdyby tomu tak doopravdy bylo, jak píšeš, tak by se žádný designer ani pořádně neuživil.

Neexistovaly by ani žádné soutěže elegance u automobilů a nikdo by se u spotřebních věcí designem nezabýval.

I u aut však, naštěstí, existují odjakživa většinou lidí uznávaná auta jako designově zdařilá a designově nepovedená. S důrazem na slovo většinou.
Avatar - KANKUNEN
Toyota
| 20. 10. 2015 18:09
Subjektivní je pouze u věci ošklivých, u věcí fádních se využívá termín nadčasový. O věcech hezkých se říká, že jsou hezké bez dalšího obkecávaní.
Toyota
| 20. 10. 2015 18:28
to budou zrejme nahrady za ty zamestnance co jim utekli k Tesle
Toyota
| 21. 10. 2015 06:44
Design Mirai je přesně takový jaký ho chtěli mít. Jeho účelem je stejně jako u Priusu šokovat a být naprosto odlišný od běžné produkce. Proto se Prius jako hybrid stal tak populární, protože každý hned poznal, že jde o hybrid a majitel tak prezentoval na první pohled "že myslí na životní prostředí". Proto byl tak úspěšný i mezi celebritami, prostě kdo měl Priuse byl in.
Totéž je smyslem designu u Mirai, každý si ho všimne a hned bude vědět, že jde o vodíkový vůz nebo to alespoň brzo zjistí, protože se bude zajímat co za "obludu" to kolem projelo :-)
Kdyby to dali do běžného auta, tak po tom autě neštěkne ani pes.
Toyota
| 21. 10. 2015 07:14
dnes maj ale probolem, pac celebrity jim z Priusu houfne utikaj k Tesle, u Priusu byla a je jedna dost podstatna vyhoda, pro uzivatele se nic nemeni, jezdi a tankuje uplne stejne jako u normalniho benzinoveho/naftoveho auta, coz u Mirai neni a v dohledne dobe ani nebude, vodik neni na kazdem rohu a jeho tankovani je rekneme jine, kdy se vlastne koukas jak nekdo nejdriv tve auto odizoluje a pak tankuje cimsi co se musi "zamikat" , a prave asi proto prchaji k tesle, tam sice nemuzou tankovat na "kazdem rohu" ale v te domovine a dnes i jinde na svete maj proste tankovani zadara a obdobnym zpuzobem, jen to trva krapet delsi dobu, aneb sit Superchargeru a destinationchargeru, tady se Tesla tezce trefila do cerneho
Fuj, to jsem se lekl!
| 21. 10. 2015 18:44
Za Mirai by měla Toyota dávat okolo jedoucím či stojícím lidem odškodnění za utrpěnou psychickou újmu a hyzdění veřejného prostoru. 8-s :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku