Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autopilot od Tesly dostal zelenou i pro použití mimo USA, sdělil Musk

Šéf automobilky Tesla Motors sdělil radostnou zprávu na svém účtu na Twitteru.
Zpět na článek
26. 10. 2015 22:46
Avatar - Lukin3
26. 10. 2015 17:27
Zkouška autopilota?
[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Honza Mička
26. 10. 2015 17:37
Re: Zkouška autopilota?
Hustee >:D . Ale porád je to menší zlo, než když někdo kvůli navigaci sjede do moře :-!
26. 10. 2015 17:43
Re: Zkouška autopilota?
Vzniknuta situacia nema s autopilotom nic spolocne. A to ze sa redaktor ACZ na fotke zabava bez overenia faktov ma tiez neprekvapuje :-)

[odkaz]
26. 10. 2015 20:48
Autopilot jsme otestovali!
>:D mrknete na video https://goo.gl/PUyIf0 :yes:
Rozbalit vlákno
0
26. 10. 2015 22:46
Nereálne ....
[odkaz]

Lietadlá musia mať napriek autopilotom VŹDY minimálne jedného pilota čo ich stráži ..... v aute to bude vodič.. ...

Takže na dnešních cestách je ten "zázračný" autopilot akurát pre samovrahov ....

Niekde na parkoviskách, kde nikoho nazabijú sa môžu motať a parkovať automaticky tie "zázraky" koľkú chcú ... medzi ľudí nepatria ....
Rozbalit vlákno
5
26. 10. 2015 23:54
Re: Nereálne ....
Tak sme si na temu semi-autonomneho riadenia automobilov vypoculi aj nazor pana Dusana. :-)
Avatar - wakantanka
27. 10. 2015 08:44
Re: Nereálne ....
akurát že vo vzduchu musia pracovať s oveľa viac údajmi a viac veličinami ako pri pohybe po zemi však? Mňa skôr zaráža, že tzv. autopilot už nie je v autách dávno vzhľadom k tomu ako dlho sa používa v lietadlách či lodiach.
27. 10. 2015 09:55
Re: Nereálne ....
nie som istý, že autopilot v bežnej premávke dostáva menej zabrať ako v lietadle. Laický pohľad: lietadlo sa stabiilzuje na letovej hladine, pilot odovzdáva riadenie autopilotovi, ktorý v podstate udržiava daný stav (berte s rezervou, viem, že to nie je ízi). Autopilot na ceste má málokedy komfort svojej dráhy a voľnej oblohy a to je zradné, neustále dochádza k nečakaným a nepredvídateľným interakciám s čímkoľvek. Myslím, že v súčasnosti ide len o marketing a hru na technológie, v praxi je to stále nebezpečné. V inom médiu popísali zopár nepekných fejlov teslaautopilota.
Avatar - wakantanka
27. 10. 2015 21:19
Re: Nereálne ....
Premávka na zemi je jedna vec a samotný pohyb vo vzduchu je vec iná nemyslíš? Tam tých premenných a možných nastavení vstupuje do procesu riadenia podstatne viac ako pri riadení auta. Aj preto sa na tom systéme pre letectvo pracovalo, aby odbremenili pilotov, ktorí boli a sú často zdrojom omylov a chýb, ktoré končia neodvratnou katastrofou.
27. 10. 2015 10:14
2 cerstve skusenosti so semi-autonomnym riadenim
mam 2 cerstve pikosky kde mam pocit, ze to nie je vychytane este (kombinacia semi-autonomneho riadenia Lane Assist + ACC od VAG)

1/ cesta kde chybal kanalizacny poklop (cumel som do telefonu s rukami mimo volantu a ocami mimo cesty) supa ako z dela, zrusil som disk

2/ pri takmer subeznej jazde na dialnici v 2 pruhoch (ja v lavom ryhlejsom, mal som mensiu rychlost ako to vpravo kedze predo mnou islo pomaly jazdiace vozidlo a ACC sa drzal jeho rychlosti) auto vpravo zrychlilo plus sa dalo do mojho pruhu tesne pred moju pravu stranu co ziadny zo systemov (kamery + radar) nezaregistroval lebo sa mi tam votrelo fakt na par desiatok cm pred naraznik. Bug bude asi v tom, ze sa neratalo ze v subeznych pruhoch sa niekto moze vopchat zprava zaroven tesne pred auto.
Rozbalit vlákno
1
27. 10. 2015 12:14
Re: 2 cerstve skusenosti so semi-autonomnym riadenim
Zjavne najlepsi softwarovi developeri z VAG boli nasadeny na iny projekt ;-)