Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz GLS oficiálně: Facelift se zaměřil zejména na příď

Po několika uniklých fotografiích zde máme facelift největšího SUV od Mercedesu oficiálně. Model GL změnil dle nového názvosloví značky jméno na GLS a přijíždí s upraveným zevnějškem i interiérem.
Zpět na článek
4. 11. 2015 10:14
4. 11. 2015 10:16
4. 11. 2015 11:11
4. 11. 2015 21:52
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2015 10:14
interier
pride len mne ze ten obrovsky "bankomat" v strede palubovky s tym prilepenym displejom na vrchu je uz kusok za zenitom ..... RR je v interieri o level dva dalej a ovela stylovejsi ako tento meda beda ... o exterieri uz ani nehovorim.... tam vyhrava RR o cely vesmir.... nad tymto docela nudne vyzerajucim "vagonom" ....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Balkan
4. 11. 2015 10:16
ten volant :(
ja viem že GL(GLS) nie je zle auto.su na to dobre recenzie. Jasne že intereier upravili na rovnako s GLE(bývaly ML).Ale to čo pokašlali v jednom aj v druhom.Prečo tam dávaju tie hračkárske volanty? Do veľkéo SUV? Ja viem že dizajn volantu je len jeden aspekt celého auta. Ale totalne mi pokazil dojem. Inak...pre mňa v tejto chvíli v tejto kategórii je Nr.1 jednoznačne Cadillac Escalade
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2015 10:24
Re: ten volant :(
ono je to urcite super auto... ale ten exterier aj interier to je proste pre mna nieco zahadne a nepochopitelne ak zi zoberieme v akych vodach tento mamut operuje ( alebo aspon sa snazi operovat ) ... v tomto smere mi totiz aj duster pride zaujimavejsi a krajsi.... ak vies ako to myslim .... ;-)

ak uz taketo mega SUV tak urcite jedine RR alebo Land Cruiser alebo spominany escalade alebo..... hadam aj nova Q7 ... je fakt aj nazivo moc zaujimava a v recenziach naprosto dokonala a paci sa mi aj jej interier :yes: ... ale chciet GLS? ... dnes fakt uz nie... MB bude mat hodne prace na jeho nastupcovi
Avatar - Magister
4. 11. 2015 11:04
Re: ten volant :(
Měl jsi ten volant už v ruce? Nehledě na to, že tam dávají několik typů volantu, tak všechny mají krásně tlustý věnec, jsou dobře vybrané pro prsty a velmi dobře se drží. Na první dotek padnou do ruky.
Avatar - Balkan
4. 11. 2015 14:16
Re: ten volant :(
Mal v GLE. V Mercedese maju 3 varianty toho istého volantu. Klasicky(maly) ten s drevom a ten trocha menší hrubši ako ho oni nazývaju športovým. A musim povedať že ten čo dávaju do GLE mi pride hroší než ten predtým:Mal trocha širší veniec a to sa mi hodi rozhodne viac do takýchto veľkých aut. Čo sa týka toho že hruší, tak ML mal ten isty v hrubšej variante. Ale v zásade to bol podobný(ak nie ten istý volant).Ano som klasik a preferujem veľký veniec ako maj v Escalade, RR alebo ako malo S-ko pred 7-8 rokmi. A mne sa ML vždy páčil. GL menej a toto tu? je to divne. INak ak spomínte Q7. Rozmreovo ok,ale vďaka váhe a cene skôr bojuje s GLE a s X5
Avatar - Barry Lyndon
4. 11. 2015 10:41
tak to se teda nepovedlo
ten nový designový jazyk Mercedesu funguje podle mě jenom na Sku. Tady naroubované na původní docela hranaté GL je to jako pěst na oko. A ten tabletoidní interiér teda také nic moc...

Zvenku to vypadá jako nějaký zpatlaný čínský chudáček mrzáček...
Rozbalit vlákno
10
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2015 10:44
Re: tak to se teda nepovedlo
zadne partie tiez bez urazky neskutocna slabota .. tazko to nazvat dizajn... cele to posobi dojmom vagonu za neskutocne prachy..... ako taka obludna dodavka .... interier mi dokonca pripomina trosku americke starsie vozy... uz chyba snad len paka pod volantom .. ako nic v zlom.... niekomu sa to moze pacit... ;-) ale mne to pride kusok mimo misu vzhladom na ambicie MB v tomto segmente
Avatar - Balkan
4. 11. 2015 14:19
Re: tak to se teda nepovedlo
neuveríš,ale to má paku pod volantom :P Mne je jedno kde je páka.ale asi to ako bonus nepridá na potešeni
Avatar - Dinar
4. 11. 2015 10:49
Re: tak to se teda nepovedlo
Krabice od bot s čínskými feromony typu obrovské hvězdy na lesklém černém plastu a masivního chromování, mřížka chladiče ve stylu dusteru. Uvnitř kvalitní kůže a krásné dřevo, ale design interieru je taky ukrutná bída, plus zastaralé ovladače klimy a pozůstatky starého commandu s tlačítky telefonu...
Když vedle tohohle zastaví Range, je zjevné, že styl může mít i něco velikosti stodoly.
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2015 10:51
Re: tak to se teda nepovedlo
renault s MB sa opat po bratsky natahuju kto z nich spravi vacsie logo .... nic nove.. uz nejaky ten piatok v tomto navzajom superia ;-) ... zda sa ze talisman ma zdatneho supera v tomto GLSku

ono je to cele to GLS zjavom akesi nijake.... MB sa akosi v SUV hlada.... a ani mensie GLE ( byvale M-ko ) nie je ziadny krasavec a charizmaticky hrac svojho segmentu .... aj tu ho RR sport povytiera kedykolvek a kdekolvek ;-)

som na tom podobne ako ty.... MB uz pre mna nie je to cim bol kedysi... zjavne sa priority a naroky v MB uz zmenili.. lebo tie moje pokial ide o MB sa stale nezmenili ... a preto nastava u mna akysi rozpor... uz tie dnesne mercedesy nie su take ako si ich predstavujem .. skoda ;-\
Avatar - boost.
4. 11. 2015 11:40
Re: tak to se teda nepovedlo
Souhlas.

První GL bylo na to, jaký autobus to byl, pěkné auto.
4. 11. 2015 17:34
Re: tak to se teda nepovedlo
Bohužial krabica. A s plavným dizajnom S-klasse ma spoločnú iba hviezdu. Aj tú má S-ko decentnú a inde.
Aspoň nejaká synergia dizajnu takosi chýba.
Avatar - Magister
4. 11. 2015 11:06
Re: tak to se teda nepovedlo
Předně to není vůz pro evropský trh. V našich městech je to neohrabané příliš velké auto. A jako čínský chudáček.....ukaž mi čínský vůz, který se tomuto blíží >:D
Avatar - iudex
4. 11. 2015 11:50
Re: tak to se teda nepovedlo
No na to, že podľa Teba to nie je pre Európu, GL vídam aj v mojom malom meste nejak často. ;-)
Avatar - CHerokee
4. 11. 2015 18:56
Re: tak to se teda nepovedlo
U lidí, co mají komplexy, ale jinak je velmi nešikovné.
Avatar - iudex
4. 11. 2015 11:52
Re: tak to se teda nepovedlo
Moja reč. Na eSku super, na Céčku tiež, ale na ťažkotonážne SUV to absolútne nesedí.
Avatar - MadPete
4. 11. 2015 11:11
Za zenitem
Zevnitř i zvenku mi to přijde už za zenitem, zkrátka o generaci starší benz. Nicméně kvůli mě s novou generací takové opulentní zbytečnosti spěchat nemusí, já s tím po satelitním městečku kroužit nebudu.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dylan McKay
4. 11. 2015 11:24
Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
Facelift se povedl. Barvu bych vybral tmavě modrou a motor benzín 3,0 V6 bi-turbo.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - iudex
4. 11. 2015 11:51
Re: Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
A čo na to hovorí Tvoje ekologické hybridné ja? Veď dobu ostentatívnych SUV už máš za sebou. ;-)
Avatar - Dylan McKay
4. 11. 2015 11:56
Re: Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
No jo, ale Cayenne Hybrid by se mi líbil. Viděl jsem za poslední dobu několik nehod a o větším autě znovu přemýšlím.
4. 11. 2015 14:52
Re: Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
ano protože větší auto = vetší bezpečnost.. :-!
4. 11. 2015 17:37
Re: Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
Farba deep blue u teba sedí a je jasné, že si odchovaný na veľkých a výkonných lodných motoroch. ;-)
Avatar - Dylan McKay
4. 11. 2015 19:17
Re: Tohle je jediný Mercedes, který bych chtěl mít
Jak to víš? :-)
Avatar - Warrual
4. 11. 2015 17:51
První generace...
...vypadala mnohem líp. Ten interier nebyl hezkej ani v ML a čumák nepasuje ke zbytku auta. ;-\ Alespoň z fotek. :no:
Rozbalit vlákno
1
4. 11. 2015 20:23
Re: První generace...
V realy vyzera dobre a tento facelift to este vylepsi. Urcite zaujimavejsie ako GLE.
4. 11. 2015 21:52
7sitzer SUV
Tak tahle kategorie je nějak v zadnici. Volvo - udýchaný čtyřválec, GLS - nakynutý kýč, Q7 a X5 jako sedmimístné prakticky nepoužitelné na rozumné cestování. A teď babo raď....
Rozbalit vlákno
1
5. 11. 2015 10:17
Re: 7sitzer SUV
Mazda CX 9, mám měsíc a spokojenost. Plnohodnotná třetí řada i pro dospělé 180cm, slušná výbava, excelentní jízdní vlastnosti, cena poloviční oproti konkurenci.