Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Novely silničního zákona: Budeme se učit nové značky!

Značky souvisí hlavně s novou koncepcí dálnic. Novela však přináší i novinky pro motorkáře. Na ně čekají nové zkoušky hodnotící jejich jezdecké umění.
Zpět na článek
18. 11. 2015 08:23
Avatar - Ja Prvni 123
17. 11. 2015 10:43
To je síla....:
"Některé povinné úkoly navíc při současných pouhých 13 hodinách výcviku mohou být pro některé méně talentované žáky neproveditelné – například vyhýbací manévr v rychlosti 50 km/h. To naznačuje, že...", to naznačuje, že se počítá s tím, že se v první složitější situaci prostě zabijou.
Rozbalit vlákno
3
17. 11. 2015 10:57
Re: To je síla....:
13 hodina na motorce??
co ja pamatuju, tak na pionyru sem v autoskole sedel maximalne 2 hodiny.
a na motorce to vic urcite taky nebylo.
Avatar - Pepa_007
17. 11. 2015 11:22
Re: To je síla....:
Na Pionýra byly papíry na auto. Takže stačilo udělat na auto a bylo automaticky na pincka.
Já když jsem dělal papíry na motorku, tak to v autoškole měli Suzuki 600ka a Jawu 350. Dokonce jsme jeli i po dálnici. Rozsahem hodin cca jako na auto.
Na pincka jsme dělal na Simsonovi. Taky se docela jezdilo.
17. 11. 2015 11:26
Re: To je síla....:
ja delal pionýra v 15
motorku v 18 soucasne s autem
a o par let později na nakladak, s tim jsem v autoskole mel jen 2 jizdy po hodine a pul
v autoskole jsem s nakladakem najezdil vic nez od ty doby, ale muzu ridit velkej nakladak (samozrejme jen pro vlastní potrebu), ale myslim, ze by se mi s ty vejsky zamotala hlava >:D
17. 11. 2015 10:59
podle ceho budou davat ekologicky plakety??
podle euro x, které vůbec (zejména u dyzlu) neodpovida tomu, co auta vypousteji??
vypoustene NOx se v realnem provozu u dyzlu vpodstate nezmenilo od euro 2 po euro 6 (u euro 6 snad krome SCR).
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barry Lyndon
18. 11. 2015 13:08
Re: podle ceho budou davat ekologicky plakety??
pokud se mají vzájemně uznávat české a německé, tak předpokládám, že bude stejný systém jako v Německu. Spíš je otázka, jestli mají v roce 2016 smysl ještě jiné než zelené zóny (vždy do žluté budou moci i diesely s Euro 3 - typicky O1 1,9TDI a to červené ještě starší dieselové krumply. Zážehový s řízeným katem by měl dostat zelenou vždy)

Další problém je, že výjimku dostane zřejmě každý rezident, čímž to celé ztrácí smysl...
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 11:12
+450 km dálnic...
... řádově za pár milionů? No pak že máme předražené dálnice >:-[] >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 11:15
Předepsané úkony
Tohle by mělo být i pro osobní automobily. Zvládnutí nedotáčivého či přetáčivého smyku přední/zadní nápravy na kluzné folii a aquaplaningu pak naproston samozřejmostí. Jenže to by pak papíry nezískala každá pipka nebo pazknecht, že...
Rozbalit vlákno
16
17. 11. 2015 11:17
Re: Předepsané úkony
a budes to dela s autem s abs, bez abs, s esp, bez esp, s dvojkoulkou na zadek, s dvojkolkou na predek, se 4 kolkou, s ruznymi vykony a podle toho dostanes ridicak s cim presne budes moct jezdit?
a papiry budou stat místo 10tis 25tis??
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 11:19
Re: Předepsané úkony
s tím, co je běžné a co splňuje podmínky. Taky neděláš autoškolu v Priusu... Takže předokolka s ABS.
17. 11. 2015 11:22
Re: Předepsané úkony
bezny je esp
bezna je 4 kolka
bezna je dvojkolka na predek
bezna je dvojkolka na zadek, i když trochu min
bezny vykon 50kW
bezny je vykon 150kW
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 11:33
Re: Předepsané úkony
Běžný je ESP?

Tak se podívej na složení vozovýho parku.. Průměr cca 14,5 let...
Nicméně u vozů (autoškol) jde ESP vypnout, takže zde problém není.
17. 11. 2015 11:38
Re: Předepsané úkony
pohon na zadek je běžný? To myslíš BMW a Mercedes těch zas tolik není a o tom zbytku, které jsou tady po 1 kuse se zminovat nebudu
většina aut má 70-100 kw těch 150 sis zase vycucal z prstu a 50kw má akorát tak htp
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 18:09
Re: Předepsané úkony
moment, možná se jen zabrzdil v dobách Š1000/100/105/120/125 >:-[] ;-)
17. 11. 2015 12:08
Re: Předepsané úkony
Souhlasím, přesně tak bych to udělal. Papíry budou mít jen ty co je potřebují a lidi co opravu umí jezdit, žádný důchodce co jezdí dvakrát za rok. Nechal bych to udělat u zpětně, i ty co papíry mají, tak musí projít testem řekněme zručnosti, pokud ne o papíry přijdeš. To samé bych udělal u u motorek, znovu přezkoušet. Jinak třeba v Norsku mají povinnou školu smyků.
17. 11. 2015 12:28
Re: Předepsané úkony
jsi si jisty, ze by jsi ti papiry zustaly??
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 12:59
Re: Předepsané úkony
jsem, absolvoval jsem školu smyku a disciplíny v rámci skupinové soutěže jsem vyhrál >:-[] ;-)
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 13:02
Re: Předepsané úkony
přesně tak.

Myslím, že takto to podobně funguje ve Finsku, kde musíš zvládnout některé manévry a prokázat jistou zručnost.

Nechci tím buzerovat matky řidičky atp., ale jistou zručnost a schopnost ovládat vozidlo v krizových momentech by podle mě měl prokázat každý.

Jenže zručnost absolventa autoškoly u nás dosahuje úrovně "udržet vozidlo na silnici" 8-s ;-\
Avatar - Bully_
17. 11. 2015 13:32
Re: Předepsané úkony
Nejaka ta skola smyku se dela v Evrope mozna daleko bezneji, nez si v CR myslite. Treba tady v L to funguje tak, ze 2 roky po ziskani RP je jakasi doba "na zkousku", kdy, velmi zkracene receno, plati pro takoveho cerstveho adepta prisnejsi podminky a postihy, nez po uplynuti teto doby. Po techto 2 letech musi absolvovat na zkusebnim polygonu skolu smyku- vetsinou uz tedy SE SVYM VLASTNIM vozidlem. Ma to i druhou vyhodu, behem kurzu jsou lidi radi, ze vubec zvladaji svoje koncetiny- tady uz snad po 2 letech v provozu zvladli trochu slapat na slapatka a kroutit volantem a ted muzou postoupit o kousek dal.
Kazdopadne bych to nepovazoval za nic samospasitelneho. Podobny kurz, pokud neni opravdu individualni, intenzivni a hlavne pravidelne opakovany pomuze maximalne k tomu, ze si NEKTERI jeho ucastnici odnesou trochu respektu k autu, ze najednou vi, ze se muze prihodit i neco nehezkeho, nic vic.
Avatar - rohYpnol
17. 11. 2015 14:33
Re: Předepsané úkony
ano, ale i o tom to je. Taky jsem si uvědomil, jak rychle se jízdní jistota vytratí s trochou vody na špatném místě...
Avatar - Aoyagi
17. 11. 2015 18:23
Re: Předepsané úkony
Souhlas. Plus psychotesty a tvrdší postihy za prasárny na silnici.
Avatar - Stejsn
17. 11. 2015 20:31
Re: Předepsané úkony
Norsko, Finsko a pod. jsou severské státy, škola smyku je tam povinná protože smyk tam denně hrozí. U nás by místo toho mohla být třeba škola parkování u kauflandu :-)
Avatar - Bully_
17. 11. 2015 20:53
Re: Předepsané úkony
Nejenom ve Skandinavii je povinna skola smyku. Jenom tam lidi skutecne umi i na snehu- coz neni zasluhou te co ja vim dvouhodinovky realne za volantem na skole smyku, ale tim, ze maji opravdove zimni podminky nekolik mesicu v roce. Proste to musi umet. Ne jako ve zbytku Evropy, kde kdyz uz nahodou jednou nasnezi, lidi jsou z toho uplne vedle, protoze jim to jejich ESPcka a protiprokluzy samy nevyresi.
Avatar - Aoyagi
17. 11. 2015 21:42
Re: Předepsané úkony
Další věc (alespoň ve Švédsku) je, že tam na silnice nesypou tuny hnusné soli, takže tam prostě musí umět jezdit na sněhu a mít pořádné zimní pneumatiky.

A já sůl na cestách bytostně nenávidím, to jen tak mimochodem.
18. 11. 2015 08:23
Souhlas
Já na motorce jezdím docela dost a s tímhle zpřísněním testů souhlasím. Je spousta chytrolínů, co si myslí, že když umí jezdit na kole a mají prachy na moto, jsou z nich okamžitě super motorkáři a taky to podle toho vypadá. A ze stejného důvodu bych zrušil možnost jezdit na skůtru 125 jen s B, bez absolvování alespoň nějakého doškolení.
Stejně tak bych ale zpřísnil testy na skupinu B - nějaký podobný polygon se slalomem, zajetím a vyjetím z/do omezeného prostoru, zvládnutí smyku atd. (vzhledem k předchozí diskuzi - existuje toto: [odkaz] , kde se dá simulovat v jednom autě nedotáčivost i přetáčivost)
Rozbalit vlákno
0
17. 12. 2015 08:02
A co udělá český úředník? Správně, utáhne šrouby!
Včera (16.12.), příjezd do Prahy po D8: Zhruba 250 metrů před značkami omezujícími rychlost na 100 km/h se objevily čerstvě nainstalované značky Silnice pro motorová vozidla. Dovolím si prorokovat, že hned prvního ledna se za nimi objeví trojnožka s radarem, aby mohli kasírovat za překročení stodesítky tam, kde se ještě nedávno mohlo 130.
Rozbalit vlákno
0