Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda CX-9 2016: Konzervativní Kodo a přeplňovaný Skyactiv!

Mazda představuje v Los Angeles třetí generaci středního SUV CX-9. Sází na decentní eleganci a šestiválec vyměnila za turbo.
Zpět na článek
20. 11. 2015 23:46
Re: Sem se to zas nepodívá
Ci je to s tym lepsim prehladom v premavke pravda alebo nie to ja neviem, ani to neriesim. Mne zatial vzdy stacil aj moj prehlad z limuziny. Mne by to tak ci tak nestalo za obetovanie jazdnych vlastnosti. Na tej mensej unave oci by nieco pravdy mohlo byt. Ale ak budu vsetci jazdit na suv tak to mas to iste ako ked vsetci jazdili na nizsich autach. Ale netvrdim, ze si nikdy ziadne suv nekupim. Takmer som kupil Infiniti FX a som zvedavy ako bude vyzerat nove a hlavne aky motor tam daju. Ako pises ty, fyziku neoklames, ale FX bolo na dobrej ceste :)
20. 11. 2015 21:08
Re: Sem se to zas nepodívá
nepochybe 6tka tejto aj predchadzajucej generacie dovoľuje rýchlejšie prejazdy zákrut (fyz. neodrbeš). Ja som s tym bojoval prvé km po presadnutí z C4. Povodne som mal brať 6tku predposl. generacie ale zadarilo sa a boli love na CXu. a nech si hovori kto xce čo xce...prehľad premavky v meste je z vyššieho posedu na inej urovni. a taku prkotinu čo ocenujem na vyššom posede je menšia unava oči pri nočnej jazde..proste oprotiiduce auta ta tak neoslepuju.
20. 11. 2015 20:19
Re: Sem se to zas nepodívá
Jasne chapem, dobre si vybral. Vo svojej kategorii je to spickovy produkt. CX5 je v hiearchii vyssie ako 3-ka s tym suhlasim. Ja som sem tam jazdil na 6-ke predchadzajucej generacie. To auto islo ako po kolajniciach a pritom malo iba 225-ky gumy. A potom zena chcela CX5 ako druhe auto do rodiny, tak som to asi podvedome porovnaval, co sa vlastne neda. Medzi tym prisla nova CX3 a teraz chce tu... No ja neviem asi je chyba vo mne, ja som tym suv zatial este neprisiel na chut a to som ich vyskusal uz dost vela. Ale stale najlepsie sa citim za volantom klasickej limuziny, kde mozem sediet nizko. Ten cerveny koncept od Mazdy by ma mozno konecne presvedcil :yes:
20. 11. 2015 12:16
Re: Sem se to zas nepodívá
tak dal som si tu namahu a porovnal to. CX-5 jazdím denne tak viem co do nej vojde a M6 som mal tiež dosť času poprezerať v salone pri čakani na garančku. M6 opticky ohúri dĺžkou kufra, preto sa zdá ten kufor väčší.kufre sú úplne porovnatelné. CX5 má pritom väčšiu priechodziu šírku (+8cm) a výšku kufra (+11cm) čo je podľa mňa dôležitejšie. Porovnávať výšku nakladacej hrany už z koncepcie týchto aut nejde CX je SUV tak určite je na tom horšie a úprimne je mi jedno či vyložím tašku do výšky 76 cm al. 62cm (nebavím sa o >20kg nákladoch ...ale koľko takých veci za život auto prevážaš..). Takto by sa dalo polemizovať aj o dĺžke kufra kde v M6 je potrebné sa po batožinu viac skloniť a načahovať dozadu.
väčšia pravidelnosť kufru CX je praktickejšia. CX-5 je v hierarchii Mazdy pod 6 ale určite nie na úrovni 3jky a priestorovo je na úrovni M6 kombi.

btw. proti M6 nič nemám a ak by bola v čase keď som kúpil CXu v predaji ,možno by som šiel do M6.
Interiér - rozměry kufr M6 Rozdiel M6-CX CX-5
Délka kufru ve výšce podlahy max.: 108 13 95
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná: 106 15 91
Délka kufru ve výšce roletky max.: 87 9 78
Délka kufru ve výšce roletky využitelná: 84 8 76
Délka pro zavazadla max.: 223 21 202
Hloubka kufru max.: 48 -3 51
Hloubka kufru min.: 41 -7 48
Objem kufru udávaný výrobcem - základní: 522 19 503
Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.: 1648 26 1622
Průchodnost kufru na šířku max.: 104 -8 112
Průchodnost kufru na výšku max.: 82 -11 93
Šířka kufru max.: 157 13 144
Šířka kufru min.: 99 -6 105
Výška dolní hrany kufru min.: 62 -14 76
Avatar - Individualita
20. 11. 2015 11:05
Re: Přeplňování
Ale já nechci nahoněnej čtyřhrnek, ale V6. A nejsem sám ;-)
20. 11. 2015 09:18
Re: Sem se to zas nepodívá
Nie tak celkom. O tom istom co mi pises aj ty ma este cestou do autosalonu presviedcal aj moj bratranec. Bude to asi tym, ze porovnaval tabulky na internete presne ako ty. Treba ist do predajne, sadnut si do toho, vidiet oba kufre na vlastne oci a previest sa na tom. Kufor nieje predsa iba o litroch v tabulke, ale hlavne o jeho praktickosti a napr. aj vyske nakladacej hrany. Co sa vnutorneho priestoru tyka, v CX5 sedis ako v 3-ke iba vyssie a v 6-ke sedis ako v 6-ke. CX5 je urcite dobre auto, ale je v hieachii o poschodie nizsie. 6-ka je vlajkova lod, tvrdi to aj samotna Mazda a ta by to mala vediet. Bratranec to nastastie pochopil do 15 min.
20. 11. 2015 08:20
Re: Sem se to zas nepodívá
dovolím si oponovať.
6tka má síce +30cm ale rozvor je oproti CX5 iba +5cm a na vnútornom priestore sa to prejaví iba vo veľkosti kufra +20L. Priestor pre posádku je ten istý (ak hovoríme o kombíku).
dovolím sí tvrdiť,že tie cm sa stratili v dlhočiznej prednej kapote (nič proti dizajnu M6)

keď je M6 kombi rodinné auto tak CX5 detto.
20. 11. 2015 08:04
Re: Sem se to zas nepodívá
Mas pravdu CX7 nebola typicke rodinne auto, ale CX5 je rodinne auto pre rodinu s max. jednym potomkom. Momentalne ma Mazda v Europe iba jedno rodinne auto a to 6-ka kombi. Inak to kupe by bolo super :yes:
20. 11. 2015 00:52
Re: Přeplňování
Z čeho tak usuzuji?
Třílitr, šestiválec v M3 má právě těch 550Nm ale 317 kW
když jej tuneři poladí tak má třeba 600 Nm ale max. výkon vzroste na 360 kW
2,5 litr, pětiválec v RS3 má 465 Nm a 270 kW
když jej tuneři poladí, tak má například třeba 530 Nm a 316 kW a když jej poladí ještě víc, tak má 560 Nm a 340 kW
dnes nejvýkonnější 2.0 litr A45 má 475 Nm a 280 kW
když jej tuneři poladí tak má například 510 Nm a 315 kW

Kombinace nízkého výkonu 230 kW a velkého krouťáku 550 Nm znamená silně nevyváženou charakteristiku pokud se jedná o benzínový motor (prostě charakteristika dieselu). A ladit benzínový motor jako diesel mi přijde mírně úchylné. Navíc takto brutální zvýšení kroutícího momentu znamená, že se musí vyměnit skoro všechny díly pohonného řetězce za motorem (převodovka, spojka, homoklouby etc.) protože nejsou stavěné na tak brutální zvýšení točivého momentu nebo se nevymění a pak rychle dodýchají, prostě spojka stavěná na 350 Nm u které se počítá s životností třeba 200 tkm, v okamžiku kdy musí snášet třeba 450 Nm odejde po pár desítkách tisíc km.
19. 11. 2015 23:43
Re: Přeplňování
A z čeho tak usuzujes? Současné dvoulitry srovnatelneho výkonu jako tato Mazda naladis jen přes "spotřební" sw na 190-210kW a 460-500nm. Nebo si myslíš, že moje 2.0EB předělali na diesel, když z toho dostali 211kW a 507Nm, které na mokru protoci kola ještě na ctverku?

A protože je tento SkyT proti výchozí atmosféře co do výkonu nahonen vcelku málo, tak stačí malé turbo. A to výrazně větší výkon ve vysokých otáčkách prostě nemá šanci ufoukat, zatímco střední otáčky s nárůstem kroutaku ano. Pokud bys tam dal větší turbo, které ovšem zabije reakce v nízkých otáčkách, tak se pak budeme bavit o výrazně vyšších hodnotách, než jsem napsal...
19. 11. 2015 22:55
Re: Sem se to zas nepodívá
novu CX-7 skôr typujem v duchu suv-kupe
[odkaz]

a ak CX-5 nie je rodinné auto tak potom stara CX-7 detto
19. 11. 2015 22:46
Re: Sem se to zas nepodívá
no neviem ci si tie auta videl vedla seba nazivo alej ja jazdim CX-5 a brat CX-7. Mam s oboma aj dost odjazdene. priestorovo vnutri je to zajedno a aj ked ma CX-5 o 5cm kratsi rozvor pridava aj vacsi a lepsie vyuzitelny kufor (detske kociky a podobne rarohy). Takze tych +15cm v CX-7 je posadke nanic.

cx-5 ma sice -4cm na zadných sedadlách v pozdlnom smere ale tým, že má v predu +6cm oproti cx-7 tak predný pasazieri neposuvaju sedadlo do zadnej polohy a tym sa ten rozdiel stiera.+ v CX-5 maju cestujuci dlhsie a vyssie polozene sedaky.

[odkaz]

[odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
19. 11. 2015 21:06
Re: Úplně...
Naprostý souhlas, původní Q7 mi neseděla, ale nemyslel jsem si, že je vyloženě ošklivá, pak přišel fl a v bílé nebo stříbrné se z ní stalo docela pěkné auto.
19. 11. 2015 20:46
Re: Sem se to zas nepodívá
Nova CX7 bude. Zrejme na podvozku 6-ky. CX5 je iba na podvozku 3-ky a je konkurentom napr. pre Qashqai, ale nie pre X-Trail, (ktory moze byt aj 7-miestny). Mazda to dobre vie a tu medzeru medzi CX5 a CX9 casom uzavrie, zvlast ked sa jej teraz dari. Zatial ako nudzove riesenie prezentuju CX5 ako rodinne auto a nastupcu starej CX7, co samozrejme nieje. Treba si len pockat, je to mala automobilka ;-) Mazda :yes:
Avatar - miromen
19. 11. 2015 20:06
Re: Úplně...
Mě se to prostě nelibi. Už když s tim přišlo Audi a ja si do jede z nich posadil tak ač na mě dychla kvalita , oko potěšeno nebylo. U Mazdy se mi hodně libi M6 FL vše co je pod ni mě nebere. Jo a ještě bych zminil trčici displeje jejichž jsem taky odpurce
19. 11. 2015 19:52
Re: Přeplňování
Benzínový čtyřválec o objemu 2,5 litru s 230kw a 550nm? To asi těžko, 230 kW samozřejmě není žádný problém, ale na 550 nm by musel mít motor minimálně nějakých 330-350 kW. Ledaže by jej ti úpravci rovnou předělali na diesel. ;-)
19. 11. 2015 18:41
Re: Přeplňování
Pokud někdo bude chtít silnější verzi, tak se předpokládám brzy vyroji upravci, kteří z tohoto motoru dostanou okolo 230kw a 550nm.

A takový 2.0 EB ve Focusu kombi - 8,4. Vlastní zkušenost. V CX9 počítám 11.
19. 11. 2015 18:29
Re: Úplně...
Já mám tenhle druh minimalismu rád. :-)
19. 11. 2015 18:28
Re: Úplně...
Přijde mi to zbytečně násilný...tečka. ;-)
19. 11. 2015 18:28
Re: Úplně...
Nová Q7 se nepovedla a asi bych si nikdy nemyslel, že dokážu původní generaci po FL nazvat pohlednější.
Avatar - Pekelná Micinka
19. 11. 2015 17:22
Re: Úplně...
Veskrze jsem chtěl vzpomenout to stejné - světla se zdají příliš malá a maska je zbytečně vytrčená z některých úhlů. Audi jsem chtěl také zmínit, ale v jen v té souvislosti, že i přes nedostatky je to stále pohlednější, než nová Q7. Ta mi připadá emocionálně plochá, prostě se mi vyloženě nelíbí.
19. 11. 2015 15:54
Re: MPS
MAZDA 6 MPS bude! ....resp.musi byt! A aj v Kombiku samozrejme... ;-)
19. 11. 2015 15:39
Re: Úplně...
pri takej vysokej a kolmej maske sa ti k stieračom nedostane, za ochranu posádky pred chodcom si zaslúžia 5 hviezd
19. 11. 2015 15:36
Re: Sem se to zas nepodívá
CX7 je o 15cm delší. Na prostoru pro druhou řadu sedadel a kufr je to hodně poznat. CX5 má vnitřní prostor určitě modernější a promyšlenější, ale je to zkrátka menší auto než CX7.
19. 11. 2015 14:35
čumím
tohle se Mazdě povedlo asi nejvíc ze všech modelů, Mazda prostě jede asi nejlíp z JapCar, mám jen jedinou otázku kolik to bude stát???
19. 11. 2015 14:23
Re: Sem se to zas nepodívá
CX-5 je na tom priestorovo urcite lepsie ako CX-7
Avatar - Individualita
19. 11. 2015 14:20
Re: Přeplňování
Taky bych neviděl problém v tom, aby měla Mazda jeden motor V6 jako vrchol pro M6 a CX-9 (případně nástupce CX-7) a to aspoň pro trhy, které to ocení.
Volba 2,5T je jasná, tenhle motor je mnoho nestojí.
Avatar - Individualita
19. 11. 2015 14:17
Re: Úplně...
Ale jak populace tloustne, je třeba silnější motorky >:D
19. 11. 2015 13:19
Re: Přeplňování
Nejsem si Vaším tvrzením jist. Zrovna v tomto případě bych bral určitě V6 atm. Ta V6 astejně nebyla Mazdy, takže museli vyvinout nový motor a vyvinout V6 atm Skyactive proč ne??

Jaké výhody 2,5T přinese? Nižší spotřebu? Stávající V6 bere 12-14l (vlastní zkušenost). Třeba takový 2.0EB od Fordu bere v SMAXu 11-12l (zkušenost), podle mě tento nový motor bude na těch 12l také. Dynamika bude v nižších otáčkách díky turbu asi příjemnější, celková horší a on ten V6 jede z nízkých otáček také pěkně. Nemusí se čekat na turbo a z křižovatky to vystřelí nádherně bez jediné prodlevy.

O 2,5T se vědělo, ale když už, tak měl být myslím silnější. 200kW bez problému.
19. 11. 2015 13:10
Re: Přeplňování
Jenže ta jejich V6 nebyla jejich ale Fordu... Motor + převodovka byla jen velmi lehce upravená kombinace z Fordu Mustang předchozí generace.
Avatar - TeeJay
19. 11. 2015 12:49
Re: Přeplňování
Tady je to čistě o pragmatizmu. CX9 bylo poslední auto s V6, pro jeden model držet v nabídce V6 a udržovat ho v kondici je ekonomický nesmysl. Sice nevím, proč nemá šestiválec šestka, ale i tak - ani ta by to nevytrhla.
Avatar - MadPete
19. 11. 2015 12:02
Přeplňování
Od začátku jsem si byl jist, že Mazda nakonec přeplňování nasadí i přes tvrzení o righsizingu, skyactivu, spotřebě hybridu apod. Přinejmenším v určitých aplikacích není atmosférický benzín nejlepší volbou.
19. 11. 2015 11:53
Re: Sem se to zas nepodívá
Moje řeč. CX5 je hrozně malá, CX7 měla lepší užitnou hodnotu... Jediným důvodem, proč se CX9 nebude prodávat v Evropě je prostě chybějící silný diesel pro zblbnutý evropany.
19. 11. 2015 11:44
Re: Úplně...
Taková srážka s chodcem může na přední části auta udělat pěknou paseku.
Avatar - TeeJay
19. 11. 2015 11:43
Re: Úplně...
Všechny masky na současných M trčí. ;-) A kdo nemá tlamu jako plejtvák, ten není cool, ne? :-)
Avatar - TeeJay
19. 11. 2015 11:41
Re: MPS
Teď už by MPSkům nemělo nic bránit. Šestka sice už nikdy nebude, ale trojku by mohli. Měli... :yes:
Avatar - miromen
19. 11. 2015 11:41
Re: Úplně...
Taky se mi ta předni čast nelibi a dost to celku ubližuje. Vyklizeny interier ala Audi A3 se mi u Mazdy vubec nelibi.
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2015 11:33
Re: Úplně...
:-O mne sa prave to zakomponovanie masky paci

no je to taky trosku akoby nosoroztek to je pravda .... ale taky je dnes trend.... masky su opat masivne .... a sikme nizke predky budu zase na ustupe....
19. 11. 2015 11:26
Sem se to zas nepodívá
Podle mě je to dost schopný auto, akorát to sem zas nedaj, protože tady si stádo kupuje předraženou CX-5 vydávanou za rodinný vůz. Pak je to tak, že ten, kdo chce trochu větší a silnější auto a nechce za něj dát 2 mega je v háji.
19. 11. 2015 11:25
Re: Úplně...
Vystrčená chromovaná ostrá hrana masky, moc násilně naroubovaný jak tady, tak u Q7.
19. 11. 2015 11:22
Pro mě nejhezčí Fullsize SUV dneška
Sice trochu kratší, o dva válce míň, ale nádherná!!! Snad se za pár let dostane do Evropy v omezené sérii jako končící CX9. Hned jí beru, ale stávající si asi necháme dokud nedoslouží... Atmosférický šestiválec bych už nikdy neměl.
Avatar - Individualita
19. 11. 2015 11:15
Re: Úplně...
To první chápu, ale koho sakra zajímá test srážky s chodcem???
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2015 11:14
Re: Úplně...
teraz to ber len ciste s nadhladom..... predstavujem si tu "uhlopriecku" z volva krizom cez masku v mazde..... a hadam by to aj slo ;-) .... samozrejme ako vravim ber to s nadhladom.... ale vidim tu akysi seversky zmysel pre "cistotu" a jednoduchost na tejto CX9tke.... ktory mi pripomina taku tu seversku skolu od volva

pockaj a co je vlastne s tymi maskami ? su moc kolmo? alebo v com sa ti to nepozdava .. mne sa tieto kolme masivne masky moc pacia.... nejak im opat prichadzam na chut....
Avatar - Ham.
19. 11. 2015 11:14
Re: motor
I řada evropských motorů má na americké šmanty snížený výkon proti evropské verzi.
19. 11. 2015 11:09
Re: Úplně...
Nechci přirovnávat, Mazda zcela jednoduše sjednotila design svých aut. U evropských výrobců to všichni kritizují, u asijských vítají. Já to vnímám jako přirozený a jasný tah vložit firemní identitu.

Pokud bych srovnával s většími SUV, pak obzvlášť kvůli přední masce spíš s Q7, kde mám tu samou výhradu.
Avatar - Ham.
19. 11. 2015 11:03
Re: motor
Obě hodnoty jsou pravda. 169kW má na americký regular, 185kW na americký vysokooktanový. :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2015 11:01
Re: Úplně...
je samozrejme vidiet ze primarne toto auto necieli na europu... a vlastne... ono v europe ani neviem ci vobec bude.... citit tu americky look... ale v tomto kodo style to ma prave tie spravne grady... hadam najkrajsia mazda podla mna.... alebo inak povedane ... najelegantnejsie prevedeny kodo styl .... kde uz citit akysi ustup od vlnky zblnky linii a naopak priichadzaju na rad zaujimave plochy .. akoby zaoblene hrany ... je vidiet ze toto uz nie je len zvacsena CX5ka..... samozrejme nemoze sa zase pacit kazdemu.... ale podla mna to vyzera fakt velmi elegantne ako celok.... a velmi masivne a stylovo .. trosku s nadhladom mi ta CX9 pripomina sochu vytesanu do kamena... ktoru mi pripomina svojim zjavom aj take volvo XC90 .. vidim tu tiez taky akoby seversky/americky uhladeny styl u oboch aut...
Avatar - del42sa
19. 11. 2015 10:55
motor
vedle na webu píšou že motor má 184kW, vy píšete že 169kW. Co je pravda ? :*)
19. 11. 2015 10:48
Re: Úplně...
odpor vzduchu a výsledky testov zrážky s chodcom? Ak ťa trápia tieto 2 veci, tak vyberaj iný typ auta
19. 11. 2015 10:42
Re: Úplně...
Auto pěkné, ale "wow" efekt se jaksi nedostavil.
Profil přední části a celé kolmé stěny chladiče je poněkud diskutabilní.

Docela by mě zajímal odpor vzduchu a výsledky testů srážky s chodcem.
19. 11. 2015 10:38
Úplně...
...nesdílím bezvýhradný nadšení z exteriéru. Vadí mi trčící přední maska a její kompozice s malými předními světly, ale celkový tvary vypadají celkem příjemně.
Co se mi líbí je minimalistický design interiéru á la poslední výtvory Audi a až překvapivý cit pro detailní zpracování třeba ovladačů polohy sedadel.
19. 11. 2015 10:27
MPS
Tak konečně je pořádnej motor. Žádný výmluvy a šup sem M3 MPS :-)
Avatar - Wolfsteen
19. 11. 2015 10:15
Re: moc pekne
Souhlas, a proto mi stojí Mazda v garáži :-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2015 10:12
Re: palec hore
zacinam zase akosi tym trhom za velkou mlakou zavidiet ;-) ked vidim tuto nadheru
Avatar - 3_diamanty
19. 11. 2015 10:03
moc pekne
mazda taha za tie spravne spagaty.... a zakaznici to ocenuju ... a tak to ma byt :yes:

tento kodonaly dizajn.... pardon dokonaly dizajn :-) ... je to co mazdu rozhodne stavia medzi automobilovu elitu sucasnosti..... samozrejme technnologiu skyactive a paradne interiery ale aj wankel v zalohe nevynimajuc :-) ... mazda to skratka umi ... a kto neumi ten cumi... coho je mazda schopna... dnes jasne najsikovnejsia automobilka vzhladom k jej zazemiu ..velkosti... objemu predaja... ale to nie je nic prekvapujuce.... mazda bola v tomto smere vzdy top .... tatu znacku sa hadam ani neda nemilovat :yes:
Avatar - euro89
19. 11. 2015 09:58
Wow!
Tohle je prostě paráda, design na jedničku! :yes: Jen je škoda, že Mazda radši nevyvinula atmosférický V6 Skyactiv. Mazdě by vlastní šestiválec určitě slušel a kromě CX-9 by si mohl najít cestu i do šestky. Nemluvě o tom, že si osobně už delší dobu přeji, aby Mazda uvedla i nějakého nástupce 929 coby novou vlajkovou loď. Ale v Mazdě si v současnosti asi na luxusnější modely nevěří, což je škoda.
Avatar - twistedTSD
19. 11. 2015 09:41
No tedy!
Nepatřím k nejzarputilejším fanouškům Kodo designu ani okázalých autobusů, ale zde se oboje povedlo skloubit s až překvapivě dobrým výsledkem. :yes: