Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar se vrací do motoristického sportu (+video)

Jaguar znova vyjede na závodní okruhy v rámci celosvětového šampionátu. Na řev jeho motoru se ale moc netěšte. Bude totiž jezdit elektrickou Formule E...
Zpět na článek
16. 12. 2015 10:00
No...překvapení
Tak trochu bych od Jagu očekával angažování v jiných seriálech, kde by využil svou V8. Někde, kde dokáže potvrdit cílení svojí produkce k dynamicky smýšlejícím zákazníkům. Neříkám, že Formule E je špatně, ale nesedí mi to úplně k jejich v poslední době pěstovaný image.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 10:25
Re: No...překvapení
Jak se dá krásně kulantně napsat, že to slušně pokakali. >:D ;-)

Je to asi jako kdyby Ferrari začalo jezdit drag race... 8-s
16. 12. 2015 10:37
Re: No...překvapení
Kulantně? Domnívám se, že naprosto jasně.
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 10:48
Re: No...překvapení
...Tak trochu bych očekával a

...Neříkám, že Formule E je špatně

je "naprosto jasně"? ;-) Já bych spíš očekával Jag v endurance naprosto samozřejmě a sluníčková Formula E pro loosery je naprosto špatně. :-(
Avatar - Individualita
16. 12. 2015 10:50
Re: No...překvapení
,,sluníčková Formula E pro loosery" >:D >:D >:D
Avatar - fOE
16. 12. 2015 12:15
Re: No...překvapení
proboha kdyz uz to slovo loser v cestine/slovenstine tak zdomacnelo a chceme tim nalepkovat ztroskotance v jedno jakem smyslu, tak toho ztroskotance nedelejme ze sebe neschopnosti ho napsat jen s jednim "o" :-)
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 12:25
Re: No...překvapení
Roztomilý způsob, jak někoho poučovat o lingvistice. :-)
Avatar - Individualita
16. 12. 2015 10:49
Re: No...překvapení
Hm, taky bych od nich čekal (chtěl) trošku něco jiného :-(
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 10:52
Re: No...překvapení
Chápu, proč je v FE Audi, jeho ambice vyhrávat s soutěžích, kde není žádná konkurence, je pověstná, ale že se k tomu sníží Jag... :-O
16. 12. 2015 11:18
Re: No...překvapení
To jsou takový ty závistný povídačky z klubu. Fakt je ten, že kam se Audi vrhlo, většinou uspělo. Angažmá ve FE má smysl pro výrobce od nové sezony, kdy můžou mít vlastní motory a tím pádem promítnout vývoj z formulí do série.
Tím neříkám, že by mě neimponovala spíš krásná, brutálně řvoucí bestie v rámci LM nebo GT.
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 11:25
Re: No...překvapení
Jo, to máš pravdu, dokázalo ty privátní týmy porazit na hlavu. :-!

Každý motorsport má smysl, o tom není sporu, ale každý by měl dělat to, co je kompatibilní s jeho filozofií. Porovnávat hustotu vinutí měděného drátu s Mahindrou, tomu říkám challenge hodná Jaguaru. >:D
16. 12. 2015 11:29
Re: No...překvapení
Citroen, Audi, vůbec bych se nedivil příchodu BMW nebo Toyoty.
Avatar - fOE
16. 12. 2015 12:18
Re: No...překvapení
Presne. Cist tenhle clanek o BMW nebo Audi tak me to neprekvapi ale vubec, precijen s elektrikou si pohravaji a co to uz i maji v produkci, ale jaguar? Tomu bych dopral plnohodnotne buraceni treba v DTM, rozhodne vic nez "bzzzzzz" ;-\
16. 12. 2015 12:20
Re: No...překvapení
Vývojově to chápu, ale jak automobilka, která podle mě nemůže plnit hlukový limity u top verzí může vynechat klasický benzínový závodění mi nejde na mysl. Tuším, že XKR-S se ještě v privátních rukou tu a tam objeví v BP GT Series, ale nevyužít F-T je hovadina.
Avatar - fOE
16. 12. 2015 15:06
Re: No...překvapení
Cert vem F-Type, tomu dela reklamu uz jen jeho vzhled a zvuk, ale tohle by bylo PR jako blazen pro XE a chystane(?) XE R, a zaroven facka zvejkalovi, ktery by rad videl svou automobilku v motorsportu, tu samou kterou bychom my radi videli aspon na silnicich.