Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Výsledkový servis Rallye Dakar: 3. etapa - Kolomý vyhrál etapu!

Český jezdec Martin Kolomý vyhrál s kamionem Tatra třetí etapu Rallye Dakar 2016 a v průběžném pořadí je šestý. Aktuálně nejrychlejší Čech v kategorii automobilů Martin Prokop dojel na patnáctém místě a klesl na dvanáctou příčku.
Zpět na článek
6. 1. 2016 10:01
6. 1. 2016 11:00
Avatar - LEGOPARK
6. 1. 2016 10:01
Svitko
Mate tam chybu - Svitko priebezne vedie kategoriu motocyklov!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dzakobo
6. 1. 2016 10:26
Parádní úspěch
Jen škoda té penalizace. Myslím, že by se vyplatil dobrý omezovač rychlosti spojený s automatickým přibrzděním v klesáních. Ale možná je to zakázaná technika, nevím.

Tatry Phoenix jsou technicky na špici. Co by se vyplatilo dořešit, je svěšení kol při skocích, kdy má auto při dopadu úzký rozchod. To by šlo realizovat např. ?elektro?magnety, které by přitáhly nápravy do roviny.

Tatra, Martin a tým :yes:
Rozbalit vlákno
11
6. 1. 2016 10:32
Re: Parádní úspěch
co to meleš?? Marťas nejede s Phoenixem a nemyslíš že když máš tak "dokonalé" znalosti o dakarské technice tak by jsi se měl podílet na vývoji auta né? když tomu tak rozumíš a ostatní ne...
6. 1. 2016 10:42
Re: Parádní úspěch
Nešlo by trošku ubrat páry???
6. 1. 2016 10:50
Re: Parádní úspěch
když neví ani že Marťas nejede s Phoenixem tak nevim jak může radit do techniky.Myslim si že Buggyra má doost vynikajících vývojářů o čem svěčí i titul na okruhu nato aby jí radil nějakej matlák ;-)
Avatar - Dzakobo
6. 1. 2016 11:15
Re: Parádní úspěch
Já ale nikde nepíšu, že Martin jede s Phoenixem, o to je zajímavější, že se starší 815 dokáže být 1.. Ale jak určitě i ty uznáš, Phoenix je technicky vyspělejší a ten pokrok se mi líbí.

Jsi tu novej, tak se nemusíš hned od začátku prezentovat stylem hulváta, to tu většina diskutérů nemusí. ;-)
6. 1. 2016 11:28
Re: Parádní úspěch
V pohodě jen si psal tatry Phoenix. a je to sice vyspělejší technicky ale naprosto syrové což se ukázalo hned ve 2.etapě s tím diferenciálem ale přesně jak řekl Vrša, počítali jsme s tim že budeme v průběhu ladit prodní vady.Jinak je to naprosto super výsledek už při testování byly všichni překvapení.
6. 1. 2016 10:36
Re: Parádní úspěch
Ode mě taky velká gratulace, musím přiznat, že mě Martin hodně překvapil, z dosavadní historie na mě působil spíš jako taťulda jedoucí na jistotu, teď konečně dokázal, že mu gule a závodnické srdce nechybí, super :yes:
Avatar - Dinar
6. 1. 2016 12:09
Re: Parádní úspěch
Já jsem ho znal v době, kdy mu bylo kolem dvaceti, a musím říct, že jestli něco měl, pak gule, co se pamatuju, tak jsme mu vesměs dávali rok maximálně dva, protože to co v autě v provozu předváděl, bylo často hodně za hranou, honičky s policajty poté, co popil apod., ale jak vidno, přežil... >:D :yes:
6. 1. 2016 13:02
Re: Parádní úspěch
Tak to jo, já ho znám jen z Dakaru, nevěděl jsem, že to byl takový drak >:-[]

Myslím, že to bylo před 2 roky jak prohlašoval, že tempo je vražedné a že se nenechá zabít a že má doma děcka a že páté, šesté místo je taky úspěch, proto se mi nezdál jako "vítězný" typ, který někdy přivede tatrovku na bednu, teď potvrdil, že v něm pořádný kus draka stále dříme
:yes:
6. 1. 2016 13:09
Re: Parádní úspěch
Kolomý je posledních několik let nejlepším českým kamioňákem, takže mě to nepřekvapuje, navíc Dakar je právě o tom jetí na jistotu.
Avatar - wakantanka
6. 1. 2016 19:54
Re: Parádní úspěch
O tom jazdeni na istotu Dakar nie je od doby co ho stiahli z Afriky. Dnes je to ovela rychlejsie skor ako WRC ale vo velkom a o dost dlhsie.
6. 1. 2016 21:25
Re: Parádní úspěch
Rychlejší to samozřejmě je, ale na jistotu je to pořád - jinak se Dakar nedá dokončit a tedy vyhrát. Stačí se podívat na jiného nejmenovaného českého kamioňáka, co si roky myslel že to je o rychlosti a jak dopadl. Je to stále maratonská rally.
Avatar - wakantanka
6. 1. 2016 11:00
Takyto
Vysledkovy servis si strcte ... viete kam. To hadam aj Novy Cas dava lepsie vysledky a ani tam nemaju redaktora priamo na mieste. Ocividne ked chce mat clovek prehlad o Dakare musi na ich homepage.-
Rozbalit vlákno
0