Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rolls-Royce pracuje na nové hliníkové platformě, použije ji nový Phantom i chystané SUV

První Rolls-Royce s novou hliníkovou platformou bude uveden na trh v roce 2018. Auta s touto technikou nabídnou ještě vyšší komfort než ta dnešní.
Zpět na článek
Avatar - 125S
6. 1. 2016 22:50
Hliníková platforma
Nechci být hnidopich, ale nemá už náhodou současný Phantom platformu z hliníku :-!

Jenom, že v článku to vyznělo, jako by měl přejít na "hliník" :-)
Rozbalit vlákno
4
6. 1. 2016 23:34
Re: Hliníková platforma
Máš to rovnou v perexu: "První Rolls-Royce s novou hliníkovou platformou bude uveden na trh v roce 2018." Ne že by to vyznělo, on to jasně říká.

Samozřejmě máš pravdu, Phantom má celohliníkovou karoserii "Made in Germany."
Avatar - vabis
7. 1. 2016 01:20
Re: Hliníková platforma
V době samonosných karosérií se to prolíná, ale v článku popisují toto co je zakroužkované [odkaz] . To nemá s kastlí, [odkaz] která by mohla být klidně i dřevěná moc společného. Zde kromě horních ramének hliník samozřejmě není a nebyl, proto to bude novinka a unikum. Zmátlo Vás zřejmě to, že současná hliníková (kromě víka kufru a předních blatníků) kastle je tvořena hliníkovým prostorovým rámem, tedy jakousi její výztuží. [odkaz] To ale není ta platforma. Platforma je jen spodek, který neudává tvar toho auta.

Zajímavé bude třeba i vedení zvuku, skrz ocel jej lidské tělo vnímá příjemně, skrz hliník většinou nikoliv.
7. 1. 2016 10:57
Re: Hliníková platforma
Takže Phantom má hliníkovou karoserii na ocelové platformě? Já opravdu myslel, že je to celohliník (nepočítaje, co není přivařené, přilepené atp.).
Avatar - 125S
7. 1. 2016 16:05
Re: Hliníková platforma
Přesně tohle mě zmátlo. Celou dobu jsem si myslel, že je Phantom celej z hliníku. Zase je člověk o něco chytřejší. Děkuji za info.