Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: S vrtulníkem lze přistát i na svodidla u silnice

Helikoptéra má sice k automobilům z technického hlediska poměrně daleko, ale v případě záchrany lidských životů k nim může mít blíž než jakýkoliv jiný stroj, což dokázal pilot norského vrtulníku.
Zpět na článek
8. 1. 2016 18:51
8. 1. 2016 20:39
9. 1. 2016 10:28
8. 1. 2016 19:20
23. 1. 2017 13:02
24. 1. 2017 09:46
8. 1. 2016 18:51
Prostě...
...machr :yes:
Rozbalit vlákno
4
8. 1. 2016 20:39
Re: Prostě...
Jen bych to nenazval přistáním. Svodidla by poškodil (v tu chvíli může mít ten vrtulník tak dvě a půl tuny a to všechno by stálo na dvou ploškách) a hlavně by se převrátil. Na tomhle přiblížení pak ani není tak zajímavé lehké dosednutí a držení stroje na místě (to by měl za dobrých podmínek zvládnout snad každý) jako ta skála před ním. Většina lidí si neuvědomuje, jaký vliv má povrch nebo překážky v okolí na proudění vzduchu a jak velký rozdíl udělají.

Hašení také vyžaduje přesnou práci: [odkaz] [odkaz]
9. 1. 2016 02:02
Re: Prostě...
Za dobrych podminek je to celkem kumst, aspon co jsem ja zkousel, a pokud je to pod skalou, tak spad studeneho vzduchu muze klidne vrtulnik strhnout dolu jako nic. Ten pilot to musi mit hodne dobre natrenovane, i kdyz souhlasim, ze se nejednalo o pristani na svodidlech, tito piloti zachranari bezne trenuji vysadek bez pristani... 135 ma na trim automatiku, tim to trochu ulehcuje, ale i tak kdokoliv, kdo kdy zkusil vrtulnik jinde nez na playstationu, mu musi dat palec :-)
9. 1. 2016 10:28
Re: Prostě...
Nemělo to vyznít tak, že si palec nezaslouží. I když je to v rámci záchranných prací spíš rutina. Piloti dělali mnohem větší šílenosti, aby někoho dostali včas do nemocnice; tohle není kousek, za který by se dávalo vyznamenání. Pointou spíš bylo poukázat na to, že náročnost tkví v něčem jiném, než v čem si to podle mne běžně lidé představí.

Nechtěl jsem říct, že by to bylo snadné, když to nemáš natrénované, ale podle mne by to měl zvládnout i soukromý pilot, i když třeba ne na poprvé (hlavně že nezruší stroj).
9. 1. 2016 15:21
Re: Prostě...
Jasne, rozumim ;-)
Avatar - Stejsn
8. 1. 2016 19:20
Mám kamaráda
co lítá se záchrankou. Létají k nejhorším bouračkám, kde jsou účastníci často rozsekaní všude po okolí. Přesto že tu práci dělá už asi patnáct let, říkal že pokaždé bleje. Jezděte opatrně.
Rozbalit vlákno
1
9. 1. 2016 15:24
Re: Mám kamaráda
Pokud jsou rozsekani vsude po okoli, tak neni duvod tam letet.
Je to obecne presvedceni, ze vrtulnik se vola k nejakym silene vypadajicim nehodam, no letecka casto leti i k "obycejnemu" bodnuti hmyzem, kdy nikdo nikde rozsekany neni, zalezi na vyhodnoceni tisnoveho volani.
24. 1. 2017 09:46
DSA
Naši piloti nejsou žádná "béčka" a mají tento manévr také zmáknutý

[odkaz]

:yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0