Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vítězství zdravého rozumu: F1 zruší vývojové žetony

Formule 1 se možná zase stane vrcholem motorsportu - od příští sezony padnou omezení na vývoj pohonných hybridních systémů.
Zpět na článek
4. 2. 2016 13:20
4. 2. 2016 13:44
4. 2. 2016 15:57
5. 2. 2016 09:31
5. 2. 2016 10:23
4. 2. 2016 22:02
Avatar - speedfred
4. 2. 2016 13:20
Konečne
nejaké normalne rozhodnutie v kolotoči F1. Týmto by mohli dotiahnuť nejakú ďalšiu automobilku k F1.
Rozbalit vlákno
6
4. 2. 2016 13:44
Re: Konečne
Tak tak. Byl bych moc rád, aby zase F1 byla královnou motorsportu.
4. 2. 2016 15:57
Re: Konečne
A já bych byl moc rád, kdybych tuto královnu mohl opět sledovat...
Za mě jednoznačně správné rozhodnutí.
4. 2. 2016 16:36
Re: Konečne
No nevím nevím. Na první pohled pěkná věc, ale co zabrání Mercedesu (jasně nejbohatšímu týmu v F1) vrazit do vývoje 1mld Euro? To si ostatní nemohou dovolit...
Avatar - speedfred
4. 2. 2016 16:45
Re: Konečne
Môžu,ale ma to význam ked ich nebude potom takmer nikto sledovať? Teraz majú svoju pozíciu "zabetónovanú" a ostatný su troska indisponovaný v ďalšom vývoji (aj ked si môžu za to sami)
5. 2. 2016 09:31
Re: Konečne
Současný roční rozpočet Mercedesu je 350 milionů EUR, takže miliardu do vývoje asi nenacpou. Navíc F1 je tak zprzněná proto (Hybridy a snahy o úsporu paliva) protože automobilky sponzorující týmy chtějí svoje investovaný peníze nějakým způsobem zpátky, takže je dost dobře možný, že některý technologie vyvinutý pro motory F1 se nakonec uplatní v sériových autech a investice do F1 je vlastně částečně investice do vývoje.
Avatar - skejpa
5. 2. 2016 10:23
Re: Konečne
Podobný rozpočet jako má Mercedes má i Ferrari a dřív měl Red Bull nebo McLaren (kdo ví jak to mají nyní). Navíc Mercedes nemá potřebu do toho teď pumpovat enormní částky a pojede si tu svou udržovací písničku a klasický vývoj. Ten kdo teď pumpuje je Ferrari a trochu Honda. Podle mě letos uvidíme ve výkonnosti velký skok u Ferrari a třeba budou snad konečně o první místo souboje Ferrari a Mercedesu. U zbytku je to otázka ale moc jim nevěřím. McLaren nebude mít dostatečně dobrej motor a je dost dobře možné, že Red Bull a Renault taky ne, ikdyž prosakují informace, že prý se taky dost zlepšují (jenže to i Mercedes...).

Každopádně je dobře že ten vývoj povolili protože takhle je alespoň teoretická možnost, že se někdo zázračně zlepší.
Avatar - S8
4. 2. 2016 22:02
Bude to stačit?
Přijde mi to jako chladit kubík vařící vody jednou malou kostkou ledu na pokojovou teplotu. To co roky systematicky ničí se teď snaží jedním mikrokrůčkem napravit. Za mě je to na to říct - hmmm, dobrý, no, a co jako?
Rozbalit vlákno
0