Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Bouračky z českých silnic: Jako řidiči jsme nepoučitelní! (6x video)

Policie ČR v loňském roce řešila více než 93.000 dopravních nehod. V přiložených videích uvidíte některé z nich.
Zpět na článek
11. 3. 2016 14:22
11. 3. 2016 15:12
11. 3. 2016 14:26
11. 3. 2016 15:03
11. 3. 2016 15:14
11. 3. 2016 16:07
11. 3. 2016 17:38
13. 3. 2016 06:32
13. 3. 2016 11:42
11. 3. 2016 15:11
11. 3. 2016 15:14
11. 3. 2016 15:33
11. 3. 2016 16:15
11. 3. 2016 21:52
11. 3. 2016 21:25
11. 3. 2016 21:57
15. 3. 2016 20:51
16. 3. 2016 12:16
14. 3. 2016 08:43
11. 3. 2016 15:28
11. 3. 2016 21:32
11. 3. 2016 23:17
11. 3. 2016 15:28
11. 3. 2016 15:56
11. 3. 2016 16:30
11. 3. 2016 17:17
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
12. 3. 2016 08:44
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
12. 3. 2016 22:48
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
11. 3. 2016 16:51
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
11. 3. 2016 17:41
11. 3. 2016 20:55
12. 3. 2016 09:16
12. 3. 2016 09:40
12. 3. 2016 15:55
12. 3. 2016 21:00
13. 3. 2016 00:05
13. 3. 2016 00:20
13. 3. 2016 01:55
11. 3. 2016 22:02
11. 3. 2016 19:07
6. 4. 2016 10:26
Avatar - Ozzman
11. 3. 2016 14:22
čajíček
Proti Rusku.... ještě že tak :-) V první kompilaci hned jako druhá nehoda najede 406tka do dálničních patníků a rozsekají jí.... já jsem toto udělal díky nepozornosti v Rakousku asi ve 120km/h (ospalost, stres, noc) kdyz jsem strhnul auto do druheho pruhu (rozdělovaly se a já zareagoval pozdě) a mezi pruhy uz byly tyto patníky. Když jsem dva "srazil" byly asi ohýbací, neodlítly a na autě neni ani škrábanec.... uf, ošklivý zážitek.

P.s. všimli jste si že se tam často objevují jako účastníci nehod dvojkové Laguny? >:D Asi řidiči testují oněch pověstných 5hvěz NCAP, které mělo tohle auto jako první >:D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Misanick
11. 3. 2016 15:11
Re: čajíček
Spíš jsem tam hodně viděl Felicie, těch Lagun jsem si nějak nevšiml ;-\ .
Avatar - Ozzman
11. 3. 2016 15:12
Re: čajíček
v tom prvním jsou a celkem lítaj >:D Feldy sou hodně zastoupeny, protože jich prostě tady je hodně :-)
11. 3. 2016 14:22
Taky se poznávám
Zejména se mně líbila ta v 1:40 .
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Aoyagi
11. 3. 2016 14:26
No jo
Východní Evropa, no. Němci sice taky jezdí jak prasata, ale aspoň nebourají.

Zrovna dneska mi nějaký superblb vjel bez blikání a přes plnou čáru před čumák. Včera jsem zas viděl na "Bulharovi" taxikáře projet na červenou. Je to tu samá verbeš.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Magister
11. 3. 2016 15:03
Re: No jo
Vždy se můžeš odstěhovat, tedy dokud nevládne diktatura a nebo začít pracovat v autoškole a tedy aktivně se podílet na zlepšení stavu. Ale jinak souhlas, čeští řidiči obecně patří v Evropě k těm horším, agresivním. Gentlemanství se do veké míry vytratilo. Částečně se na tom podílí i Policie, která svou práci prakticky omezila na měření rychlosti někde v křaku nebo maskovaném autě, případně špatné parkování ve městech.
Avatar - Misanick
11. 3. 2016 15:14
Re: No jo
S tou PČR naprosto souhlasím. Včera jsem potkal jednu z nových "tajných" Octavií, když bez majáku asi ve 170 naprosto nepochopitelně předjížděla skupinu aut, aby se v příští obci postavila ke krajnici a měřila rychlost.
11. 3. 2016 16:07
Re: No jo
Ja mel pravdepodobne dnes stesti taky. Cervena Octavia, houkala, blikali dve modre svetylka, az jsem si jako ridic rikal, jestli jsou to policajti nebo nekdo, kdo si na to jen hraje.
Avatar - Aoyagi
11. 3. 2016 17:38
Re: No jo
V autoškole pracovat nemohu, neb mají příšerné platové podmínky a stejně jí udělá naprosto kdokoliv, pokud by se nezměnil celý systém. Odstěhoval bych se rád, ale bohužel tu mám vůz, závazky, a lenost >:D

Co se týká policie, souhlas. Když nevyžadují základní disciplínu na silnicích, nelze se divit, že tu polevuje morálka. Bohužel polici tvoří také jen lidé, a ti lidé mají často názory, jako spousta místních diskutérů, a to sice, že silniční zákon je povětšinou jen takové obecné doporučení. Nebo si řeknou "mám teď důležitější věci na práci, než honit někoho, kdo nezablikal na kruháku. Ještě bych musel/a poslouchat ty kecy..."
13. 3. 2016 06:32
Re: No jo
Odporucam na youtube pozriet kanal "polskie drogi". Potom clovek pochopi, co je to poliak za volantom! Co na tych videach niekedy je, to mi hlava nepobere...
11. 3. 2016 15:11
Sanitka
Řidič sanitky je teda vůl. Kdyby se snažil situaci vyřešit plynem místo brzdou tak to tam takhle nezřídil. Je vidět, že tomu autu moc nechybělo. Klouzalo se dolů fakt pomalu.Taky jsem si nevšimnul snahy auto otočit. Absolutně nezvládnutá situace.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Ozzman
11. 3. 2016 15:14
Re: Sanitka
Dostal ses někdy na takhle extrémě kluzký povrch?? Že jsi tady tak chytrý, protože zrovna řidič z povolání jako je na videu asi nebude sváteční jezdec, co to neumí. Jedou se mi to taky povedlo a nešlo dělat vubec nic, kroutil jsem kolama tam a sem a brzdy, plyn a pořád jsem se sunul z kopce a čekal až se zastavím.....nepomohlo nic, ani 4x4 se nechytaly.... jedine řetězy.
11. 3. 2016 15:33
Re: Sanitka
Takovouhle sračkoidní situaci jsem řešil už několikrát, protože jsem idiot a zkouším ledasco vyjet a v půlce zjistím, že jsem v *. Jak se postavíš na brzdu, tak končíš. Nejlepší je auto urychleně otočit jakmile zjistíš, že to nevyjedeš. Když už to neuděláš, tak nestát na brzdě, ale držet dvojku pod plynem, protože kola točící se dopředu mají větší efekt než stojící a smýkající se kola. Prioritní je v takový situaci otočit auto. Přeci jen popředu se auto řídí líp :-) Místa tam na to měl dost. Kdyby zatáhnul ručku a dal plyn a levej rejd, tak to přes ten chodník stočil. Nevím teda co dělá 4 kola se zataženou ručkou, ale rozhodně bych to vyzkoušel. Žiju v Jizerkách, takže s podobnýma situacema mám bohatý zkušenosti. Řetězy jsem na autě nikdy neměl, byť mám jen dvoukolu. Nikdy jsem to nepotřeboval. Dvoukola s dobrejma zimákama dokáže vyjet a projet ledacos. Jen to nesmí řídit jelito ;-)
Avatar - cechblog
11. 3. 2016 16:15
Re: Sanitka
dále se mi osvědčilo pomocí ručky auto stočit na bok a zastavit ho
11. 3. 2016 21:52
Re: Sanitka
V tomhle případě by to asi moc nefungovalo, když vidím jak to klouzalo. A auto jedoucí bokem ze svahu dolů se moc dobře neovládá. ;-) Ale v případě, že by se mu to povedlo otočit by se dalo možná brzdit zpátečkou pod plynem u předohrabu to není moc ovladatelný, ale u 4 koly by to mohlo fungovat výrazně líp. Tak si myslím, že by byl schopnej se doklouzat bez nabourání zpátky pod kopec.
11. 3. 2016 21:25
Re: Sanitka
souhlas, taky mě to překvapilo, ale asi "z cizího krev neteče", tak proč se snažit ...
11. 3. 2016 21:57
Re: Sanitka
Spíš bych to tipoval na řidiče začátečníka. Evidentně nevěděl co s tím má dělat. Stál jen tupě na brzdě.
Avatar - Ronault.
15. 3. 2016 20:51
Re: Sanitka
Já bych vůbec netipoval řidiče začátečníka. Pravda, že nevím kdo přesně řídí ty doprovodné vozy, ale vím, co dokáží se sanitami naši řidiči sanitek a nikdy bych o nich neřekl začátečník nebo amatér..to jsou většinou kovaní profíci.

Co bude hlavní důvod proč to klouzalo, bude stav gum oného Yetiho...přitom kolik ta auta nalítají a kolik peněz na to bude, bych se žalostnému stavu gum nedivil. Navíc stačí se podívat na to, že ta Fabia do které bokem narazil se jen trochu posunula a to Yeti klouzalo pomalu dále dolů z kopce...

Mě spíše zaujalo, že to vypadalo, že posádka té velké sanity resuscitovala, spoň to z té dálky vypadalo a pravděpodobně lékař v té doprovodné Yetině asi nemohl vystoupit..., což teda je průser... a taky dobré je, že autorka toho videa právě natáčí v tu chvíli naprosto nepodstatné ohnuté plechy, ale že tam někdo bojuje o život, to ne 8-s >:D Ale asi to je tím, že nejsem laik
16. 3. 2016 12:16
Re: Sanitka
Stát na brzdách a čekat jak to dopadne není chování profesionálního řidiče. To v jakým stavu byly gumy na autě je věc druhá.

Na faktu, že autorka videa natáčí plechy zatímco někdo jiný bojuje o život nevidím jako nic divného. Co by měla jiného dělat? Myslíš, že by těm doktorům jako laik měla jít pomáhat nebo radit?
Avatar - Enthusiastic.driver
13. 3. 2016 10:51
Re: Sanitka
Těžko soudit - já tam kola v rejdu vidím. Otočit moderní auto se spoustou elektronických čičačinek přes brzdy je často nemožné, protože to elektronika vyhodnotí jako nebezpečnou situaci a prostě ti to nedovolí.
14. 3. 2016 08:43
Re: Sanitka
Je fakt, že čím víc elektronických asistentů tím míň auto dokážeš ovládat, proto je taky nesnáším. Nicméně alespoň vypnutý ASR mu umožní s autem něco vymyslet, jenže jemu svítí brzdy. Ideální je vyplý komplet všechno, ale ne každej si půjde hledat pojistku, která vypne ABS a stabilizaci a udělá si na ní vypínač, když to už v automobilce nejsou schopný udělat.
Avatar - eLzyx
11. 3. 2016 15:28
kameramani
trochu mě mrzí, že v docela dost případech odjíždí řidič s kamerou pryč, aniž by zanechal na sebe kontakt účastníkům nehody. I při hloupém ťukanci to může nevinnému ulehčit spousty starostí a peněz, aby vina nepadla na něj. S tím mám bohužel osobní zkušenost ;-\
Rozbalit vlákno
7
Re: kameramani
V takom Rakúsku ti tá kamera zabezpečí akurát tak mastnú pokutu a záznam miestna polícia beztak neuzná a berie ako neexistujúci... Pozor na to!
Avatar - eLzyx
11. 3. 2016 21:32
Re: kameramani
že mě to nepřekvapuje od toho fašounského národa.
11. 3. 2016 21:58
Re: kameramani
Co prosím? Proč by měl za to dostat pokutu?
Avatar - eLzyx
11. 3. 2016 23:17
Re: kameramani
pokuta prý až 25000€ (ne to není překlep), mají trošku jinak nastavenou ochranu soukromí. To samé platí o Švýcarsku.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 09:49
Re: kameramani
Ve Švycarsku sem už chvili nebyl ale v Rakousku mám příbuzný = pokuta by byla za šíření záznamu na internetu apod. Kamera jako záznam děni před nebo za vozem je no problem přípustná
14. 3. 2016 08:14
Re: kameramani
To mi přijde věrohodnější co píšeš. Nechce se mi věřit, že by v Rakousku nebo Švýcarsku byl takovej zpátečnickej nesmysl vůbec možnej.
14. 3. 2016 08:13
Re: kameramani
Cože i ve Švýcarsku mají takovej bordel? Neuvěřitelný 8-s
Avatar - Kobler
11. 3. 2016 15:28
Audio
Pan Adam Tafat by se měl naučit pracovat se zvukovou stopou. Vyregulovat hlasitost na stejnou úroven a hlavně necpat tam nějakou pseudodramatický zvukový podklad (který je samozřejmě opět moc hlasitý v porovnání ke zvukovým stopám dalších záznamů)

Jinak se mi líbí že tady na ACZ dávají videa kde se to vulgarismy jen hemží.
Rozbalit vlákno
1
11. 3. 2016 15:56
Re: Audio
Hlavne by mohl zapixelovat espezetky. Az tam nekdo pozna tu svoji treba jako uplne nezucastnena osoba ... no, to muze byt dobry vydelek. A auto.cz to soupne na net taky bez redakcnich uprav. Bananistan.
Avatar - pumpkin
11. 3. 2016 15:54
Sú tam aj slovenské...
Héj, niekto si tu privlastňuje aj slovenské nehody. Napríklad v tej prvej nehodu modrého linkového autobusu. Bolo to na ceste zo Svätého Jura do Bratislavy. Vodič busu sa v poslednej chvíli ešte stihol ako tak vyhnúť neoznačenému traktoru, ktorý kosil trávu a to bola posledná vec v jeho živote. :-(
Rozbalit vlákno
1
Avatar - ericho33
11. 3. 2016 18:20
Re: Sú tam aj slovenské...
...a dve zo Žilinského obchvatu.
11. 3. 2016 16:30
nehody
Takový ty ťukance, kde někdo nedobrzdil jsou v pohodě, ale těm co vytlačují ze silnice a vybržďují bych dal po hubě.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - cechblog
11. 3. 2016 16:47
BRZDIČI PŘED PŘECHODY
už několikrát se mi stalo, že to nějaký * zahamtl před přechodem a já měl co dělat, nikdo po přechodě nešel, jen stál na kraji nebo se k němu blížil
Rozbalit vlákno
24
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
11. 3. 2016 17:17
Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Mas sledovat premavku, prisposobit vedenie vozidla okolnostiam a dodrzovat bezpecny odstup na taku vzdialenost, aby si bol schopny zastavit.
11. 3. 2016 22:01
Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Vůbec řidiči co mají ve zvyku bezdůvodně šlapat prudce na brzdy jsou na pár facek. Ani nepamatuju kdy jsem naposledy prudce brzdil. Běžný situace jdou předvídat a umožnit tomu za mnou reagovat. Ne mu to zahamtnout těsně před hubou.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
12. 3. 2016 08:44
Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Tesne pred hubou mozes brzdit len cloveku, ktory je tesne za tebou. Dlzka 'Tesne' sa meni podla rychlosti a inych okolnosti, ale vzdy znamena prilis blizko. Inymi slovami, 'tesne pred hubou' nema kto co hladat.

Zakon priamo urcuje povinnost 'toho za tebou' dodrziavat bezpecnu vzdialenost. Z toho vyplyva automaticka zodpovednost za nehodu pre vodica, ktory ti vleti so kufra.
12. 3. 2016 10:58
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Jezdím denně do SRN a nikdy se mi nestalo, že by do mě někdo zezadu naboural, když zastavím před přechodem. Němci to považují za samozřejmé. Češi už do mě 2x nabourali a nemít velké auto, chodci mohli být mrtví. Mentalita Čechů je pro mě nepochopitelná. Pokud to nejsou začátečníci, je problém odhadnout bezpečnou vzdálenost? Je problém sundat nohu z plynu před přechodem a přesvědčit se, že se nikdo nechystá přejít? Jsou ti lidé zlý nebo jen blbý? Možná obojí. Na západ od našich hranic zkuste přejít čtyřpruh v Regensburgu - není to problém - pro choce ani pro řidiče. Ale mzdy by chtěli stejné :-) Jen ta naše kultura a úcta k druhým lidem a jejich právům zde stejná není a kdoví zda někdy bude.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 11:32
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Podepisuju :-!
12. 3. 2016 12:31
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
ja jezdim take denne, rocne najedu 50-80 tis km a nikdy do me nikdo nenaboural, ani ja a ostatni ridici a provoz mi prijde uplne v poradku a nijak nebezpecny. Predpokladam ze oba jsme z CR, kde je rozdil? Zasadni vec je predvidat, nespolehat se na pravidla a byt v provozu jak "stika v rybnice". To neznamena ze nemuzu mit nehodu, kdo vuc jezdi a ma to v hlave v poradku vi, ze kazdy dela chyby, i ten nejlepsi ridic na svete a je to o nahode. Nijak bych ale negeneralizoval, zavani to cechackovstvim a sebemrskacstvim - vsude okolo vsichni delaji lip, jen my jsme sto let za opicema. Nemyslim si to.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 12:35
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
A co statistiky s počtem raněných a mrtvých? :-!

Zlepšili sme se a sme před Bulharskem Rumunskem nebo Chorvatskem ale hluboko za Švédskem Británií Dánskem nebo Španělskem. A samozřejmě za tim Německem - kde se přitom jezdí vyšší rychlostí na okreskách i dálnicích
Navíc poslední rok, rok a půl se to u nás otočilo a zase se zhoršujeme
12. 3. 2016 14:54
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
A ty by jsi chtel ve Svedsku nebo Dansku zit? Dekuji pekne.. Budme radi za svobody, ktere u nas mame. Statistika jsou sucha cisla a navic jak znamo.. temer nikdy nejsou ve vsech ohledech objektivni. Ne kazdy vymeni napr. slidilsky a udavacsky, policejni rezim ze Svycarska s kterym se poji temer absolutni bezpecnost s tim, kde jsou pravidla nastavena volneji. Me staci jezdit a koukat se kolem sebe a zadne bezvladi na silnicich nevidim. Ani nesouhlasim s tim, ze se v Nemecku jezdi rychleji - ba naopak :-) Ale jasne, ty mas na mysli tech par useku dalnic s neomezenou rychlosti.. Podle toho bych Nemecko ale opravdu nesoudil. Btw. ja jezdim po CR 200+ naprosto bezne, pokud to provoz dovoli a ne nutne jen po dalnici) a nikdy jsem problem nemel:)
Avatar - Aoyagi
12. 3. 2016 15:55
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Cože? Neexistuje nic objektivnějšího, než čísla.

Ale co chtít po někom, kdo považuje prosazování zákona za "slídičský a udavačský režim", že.
14. 3. 2016 08:27
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Ty seš přesně ten typ člověka co by za války udával sousedy gestapu. Ty by si jistě prosazování zákona neoblomně dodržoval >:D >:D A nepiš mi, že to nejde srovnávat. Dogmatický dodržování zákona nezná vyjímek. >:D
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 17:50
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Ty budeš slušnej střelec :yes: >:-[]

1. V Dánsku sem se cejtil možná vůbec nejlíp na světě a krom Ameriky a Antarktidy sem byl na všech kontinentech = kdes tam byl co ti tam tak vadí?

2. Německo má skoro 13 tisíc km dálnic a na většině je furt neomezena rychlost + vyšší rychlost je tam i na okreskách = jak si vymyslel těch pár úseků? :-)

3. Po ČR jezdíš přes 200 km/h a zdaleka ne jen po dálnicích? Čim jezdíš? ;-)

4. Statistiky s násobně nižším nebo obráceně u nás vyšším počtem nehod, zraněných a mrtvých nebereš v potaz - koukáš kolem sebe a tolik jich podle bejt nemůže? :yes: :yes:

Splet sem nebo na něco zapomněl? >:D
14. 3. 2016 08:32
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Na to jaký je provoz a kolik jezdí aut je mrtvých na silnicích v ČR neuvěřitelně málo.
14. 3. 2016 08:23
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
To zase podepisuju já. Termín jako "štika v rybníce" je přesnej. Přesně tak jezdím. Předvídám co mi udělá tenhle a tamten a jak na to v případě nouze zareaguju. Jak člověk spoléhá na to, že všichni udělají všechno jak mají, tak bez nehody dlouho nepojezdí.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
12. 3. 2016 22:48
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Amen to that! :yes:
Avatar - Enthusiastic.driver
13. 3. 2016 10:53
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Jezdím denně po ČR a taky se mi nikdy nestalo, že by do mě někdo zezadu naboural...
Avatar - Hammunasakra
13. 3. 2016 11:09
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Hezký :-)

Nicméně tech bouraček a raněnejch a mrtvejch je v Německu, Británii, Dánsku atd fakt o hodně míň než u nás
Navíc dlouhodobej pokles se u nás v roce 2014 zastavil a trend se dokonce obrátil = takže už nedohánime ale aktuálně dokonce propadáme :-!
Avatar - Enthusiastic.driver
13. 3. 2016 11:21
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Hele, je vážně míň bouraček nebo jen míň raněných / mrtvých?
Avatar - Hammunasakra
13. 3. 2016 11:33
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Obojí [odkaz]

Ten roky se snižující počet mrtvých je jasnej = sou bezpečnější auta

Otázka je proč se to před rokem a půl otočilo

Mezi absolutní premianty v Evropě patří Dánsko a zrovna tam jezděj díky extrémní dani spíš levnější auta
13. 3. 2016 12:01
Re: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘECHODY
Možná máte štěstí, nevím. Ty dvě nehody však nebyli moje vina. Já jsem bezpečně zastavil před přechodem, abych v souladu se zákonem i jako slušný člověk umožnil chodcům přejít. To samé si myslela Policie, která dala viníkům nehody pokutu.
Snažím se dívat za sebe, ale těžko nezastavit, když vám chodec vstupuje na přechod. Pokud je auto za mnou, já jeho chování nijak neovlivním. Možná by pomohla větší represe, tj. dát jim větší pokutu za zavinění nehody a ohrožení života, zdraví a majetku jiných lidí.
13. 3. 2016 12:21
Re: ne vše můžete ovlivnitRe: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘE
Koukněte na ty kompilace. Řidič zastavil a stál před přechodem (před nikým to nezabrzdil) a přijíždí auto a v klidu do něj nabourá. Je to v kompilaci pana Tafata číslo 3 - začíná to 1:26. Přechod, značka zvýrazněná žlutým rámováním, chodci před přechodem. Co s tím chcete dělat? Na školení řidičů nám říkali, že tyto situace nemají řešení. Jak je bude řešit autonomní řízení? Rozhodne se vjet na přechod? Když tam bude vcházet žena s kočárkem? Ne vše máte ve svých rukou. Z těch videí je to krásně vidět. Ti co nehodu nezavinili měli málo šancí to ovlivnit.
14. 3. 2016 08:20
Re: ne vše můžete ovlivnitRe: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘE
Hele tak zkus začít brzdit dřív před přechodem případně šlápnout 2x,3x na brzdu jemně, aby ti brzdovky problikly a ne se jen rozsvítily. Řidič za tebou si tě tak líp všimne. Dělám to tak celý život a za 20 let mě ještě nikdo zezadu nenabral.
14. 3. 2016 10:03
Re: ne vše můžete ovlivnitRe: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘE
Rozumím, taky to tak dělám. Toto bylo v zatáčce, takže jsem stejně brzdil už před zatáčkou, za kterou je přechod. Policistům pak řekl, že se díval jinam (na mobil - to jim neřekl). Jak říkám, ne vše lze ovlivnit. Ale jinak souhlas - myslet i na/za ty druhé.
14. 3. 2016 11:16
Re: ne vše můžete ovlivnitRe: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘE
Tak to se pak nedá nic dělat. Víc než maximum udělat nemůžeš. ;-)
14. 3. 2016 08:18
Re: ne vše můžete ovlivnitRe: 2x nehoda Re: BRZDIČI PŘED PŘE
Jasný nicméně pokud jedu s dodávkou přes kterou není vidět tak začnu brzdit pomalu a plynule v dostatečný vzdálenosti (např. před přechodem) ne že to budu kulit a zašlápnu to na poslední chvíli. Prostě tak, aby měl řidič jedoucí za mnou (který přeze mě nevidí) možnost si mýho brzdění všimnout a zareagovat. Nemusíš jet rychle, ale pokud auto před tebou zastaví na fleku, tak i v 50ti se přibližuješ dost rychle na to aby si to nemusel dobrzdit. Takhle jsem to myslel. Jinak se samozřejmě nikomu do kufru nelepím.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
11. 3. 2016 16:51
D.E.B.I.L., blbecek, D.E.B.I.L., blbecek...
Akorat tamhle vzadu, to je jedina vyjimka, jezdi dva blbecci vedle sebe.

Az na to klzanie na snehu su vsetky nehody absolutne zbytocne.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Aoyagi
11. 3. 2016 17:41
Kamery
Když už jsme u těch kamer, dá se udělat něco smysluplného se záznamem nějakého totálního prasete, nebo to je policii jedno, ať si prasí dál?
Rozbalit vlákno
11
Re: Kamery
U nás to ako dôkaz funguje, pokiaľ viem, v Rakúsku, ako som písal vyššie, je to naopak - ak v aute kameru máš, rozhodne nezapínať!
Avatar - Aoyagi
11. 3. 2016 20:55
Re: Kamery
Sakra, a já tam s ní už rok jezdím. No nic, děkuji za varování.
12. 3. 2016 09:16
Re: Kamery
Ano, v Rakousku a jiných vyspělých státech je kamera zakázána. Bohužel jen u nás ochranu soukromí nikdo neřeší. :-!
Avatar - eLzyx
12. 3. 2016 09:40
Re: Kamery
naopak - naštěstí to u nás nikdo neřeší.
Dle mého názoru je u nás legální si natáčet vše co se děje kolem vozu, tak abych měl důkaz o své nevinně v případě nehody.
Ale je nelegální toho zneužívat k odhalování přestupků. Od toho je tu policie. A navíc by to byl zásah do osobnostních práv přestupce. Záměrně píši přestupků, protože u trestného činu (krádež, přejetá bába, vytlačování, vybržďování atp.) se karta obrací a tam je povinností takové jednání nahlásit.
Avatar - Aoyagi
12. 3. 2016 15:55
Re: Kamery
Jaké soukromí? Jste na veřejném prostoru, vyžadovat soukromí je nesmysl. Tedy spíš výmluva.
12. 3. 2016 21:00
Re: Kamery
No prostě nemám potřebu, aby mě nějaký blbecek dával na Yt, že jsem ho třeba nějak (podle něj) divoce předjel. 8-s
Avatar - Aoyagi
13. 3. 2016 00:05
Re: Kamery
No, tak jezděte slušně a neohrožujte ostatní účastníky provozu. Nikdo vás pak na Youtube dávat nebude.
13. 3. 2016 00:20
Re: Kamery
Já slušně jezdím, bohužel to posouzení je na tom druhém. :-)
Avatar - Aoyagi
13. 3. 2016 01:55
Re: Kamery
Och tak. Ano, to chápu, že by to někomu mohlo vadit. Každopádně na Youtube je mechanismus pro hlášení stížností na videa, která narušují vaše soukromí, tak to snad nějak funguje. Navíc nezajímavá videa se prostě nešíří... A hlavně bych kvůli něčemu takovému nerad přisel o zdroj zábavy >:D

Jinak samozřejmě "slušně" je subjektivní, ale do toho bych už nezacházel :-)
11. 3. 2016 22:02
Re: Kamery
Aspoň v nečem jsme dál než v Rakousku >:D
11. 3. 2016 19:07
hm
Mne tedy hodne prekvapuje, ze skoro nikdo nezastavuje....., treba jak v tom jednom videu srazi motorkare a jedou tam tri auta a ani jedno auto nezastavi, druhy motorkar zjisti stav toho co boural a kdyz je asi ok, tak pronasleduje toho kdo zpusobil nehodu a zastavuje....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
11. 3. 2016 21:10
90% zcela běžné situace
Dost tristní, že 90% jsou úplně běžné situace, se kterými si řidiči neumí poradit...

Kandidát na největšího vola pak *, co podjíždí vlevo odbočující auta stojící na tramvajovém pásu zprava... Totální dement, zřejmě řidič šaliny s mindrákem 8-s
Rozbalit vlákno
0
12. 3. 2016 07:36
Kamery do aut
Nové auto by mělo být vybavené nahrávací kamerou již z výroby....Ulehčila by se práce policistu..Bylo by mín pojistných podvodu..

EU řeší zakřivení okurek ale kamery ne?????? :'-( :'-( :'-( :-) :-) :-)
Rozbalit vlákno
27
12. 3. 2016 09:12
Re: Kamery do aut
Vidíš a já jsem zásadně proti. No vlastně by mě nevadilo, kdyby záběry z kamery byly použity pouze pro potřeby policie (tedy vyšetřování) . Vlastník by do ní nemohl.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 09:33
Re: Kamery do aut
S těma okurkama, banánem anebo balený kusovym pečivem koblihy aspol - tyhle bludy rozšířili a překroutili politici a novináři = jaký asi si doplň sám :-)

Musim uznat že úspěšně :yes: >:-[]

Nejradši mám Klause kterej za nás vstup do EU podepsal a od tý chvíle proti ní bojuje :yes: >:D
Avatar - white label
12. 3. 2016 12:08
Re: Kamery do aut
Za to zrovna ty bludy zásadně nešíříš... >:D
Jasně, Klaus to nadšeně podepsal a na referendum ohledně vstupu do EU jsi jen tak "náhodou" zapomněl. :*) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 12:24
Re: Kamery do aut
Fanda Klause? Nepřekvapils :yes: >:D

Klaus nesnášel disidenty proti komunistům, sám patří k nejvýkonnějším disidentů proti EU = uvědomil sis to? No aspoň nemění kabát >:-[]

Sem myslel že místní král demagogie bludů a neobjektiVWnosti seš ty = jestli mě fakt vidíš nad sebou tak dík :yes: :yes: >:D
Avatar - white label
12. 3. 2016 18:25
Re: Kamery do aut
Za krále demagogů jsi tu jednoznačně ty, což si nemyslím pouze já...
Napsal jsem pouze fakt, že tady o vstupu do EU rozhodlo referendum, k tomu ani nepípneš, protože nemáš co, ale aby to pro tebe nevypadalo tak úplně blbě, tak si aspoň honem vymyslíš "vtipný" závěr, že určitě musím být fanda Klause. Logika nulová, ale když chceš odvést pozornost od vlastní blbosti, tak se ti zjevně hodí všechno.
Pouze jedno z mnoha dalších potvrzení, že jakákoli dospělejší diskuse s tebou nemá smysl.
12. 3. 2016 20:49
Re: Kamery do aut
Děkuji za uznání...

[odkaz]

"Snad jedině s výjimkou prezidenta republiky všichni zainteresovaní politici a novináři pěli oslavné ódy na české voliče"
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 21:51
Re: Kamery do aut
Jj nejslabšim článkem demokracie je volič :-!

[odkaz] :yes: :yes:

Taxt jednoho z nejlepších myslitelů soucasnosti: Proletáři všech zemí se spojili ;-)
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 21:37
Re: Kamery do aut
Co si myslíš ty je fakt nedůležitý ;-)

Když Klaus něco nechtěl podepsat nepodepsal to - a když chtěl tak jo = prezidentskou amnestii. Pointa je že hrál fandu Thatcherový ale odvždy je to tvrděj bojovník proti Západu a EU za což byl Putinem jako jediný prezident EU oceněn Puškinova medailí :yes: >:D >:-[]

Jestli máš na Klause stejnej pohled jako já fanj = tak co? Klaus :no: nebo :yes: ? :-)
12. 3. 2016 15:21
Re: Kamery do aut
Přesně, pro naše pravič°ráky je EU nepřítel číslo jedna a minimálně polovina novinářů a redaktorů je na výplatní pásce TOP09 s.r.o. a další jsou příliš hloupí na to aby dokázali popsat a zhodnotit význam třeba TTIP, místo toho přebírají zprávičky z bulváru typu zakřivení okurek. A maloměstská ulice radostně kvičí, protože rozumí a chápe. 8-s
12. 3. 2016 16:13
Re: Kamery do aut
Přesně tak málokdo ví co je NEW WORLD ORDER nebo TTIP...řeší se zakřivení okurek,koblihy a nevím co ještě...
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 17:38
Re: Kamery do aut
A jak to s NWO vidíš ty? ;-)

Na TTIP se plně neshodujou ani hodně chytrý lidi - co si myslíš ty?
12. 3. 2016 19:42
Re: Kamery do aut
TTIP bylo podesáno,čeka se na ratifikaci....

[odkaz]

[odkaz]

A NWO
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 21:58
Re: Kamery do aut
Já se přece neptal co a jak ;-)

Ale co ty = co tvůj názor na věc! :-)

Sorry ale Parlamentní listy sou snad demagogičtější než některý jakoseriózní média ;-)

Ale uznávám že vybrat která verze info je správná není jednoduchý a pro hodně lidi asi i neřešitelný = berou spíš verzi která se jim líbí, hodí se jim do jejich verze vidění světa.
Nevim jak tebe takovýho Whita tenhle text určitě nadchne >:-[]
12. 3. 2016 22:07
Re: Kamery do aut
Myslím že příštím prezidentem bude Klaus...Zeman nebude kandidovat ze zdravotních důvodu....
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 22:32
Re: Kamery do aut
Tohle bych možná típnul i obráceně ale to je fakt jen tip :-)

A hlavně je to svym způsobem jedno = oba jsou proti Evropě a oba v žoldu Ruska

Ale ptal sem se hlavně na tvůj názor na TTIP a NWO ;-)
12. 3. 2016 22:48
Re: Kamery do aut
Uvidíme jak to dopane. Myslím.Myslím žádný tretí nebude...

NWO a TTIP.

TTIP,EU ,NATO, je nastroj ke globalní vláde...

S Ruskem bch neviděl jako ty,,Radši slovanský Rus než míchanec národu ALA AMERIČAN..
Rusko je postupně obklíčováno základnami NATO....Na Ukrajine globálnímu prediktoru nevyšlo...V Sýrii globální prediktor dostal na frak..Uvidíme co příde..Předpokládám ropa bude za 200 dolárov..Položit Rusko nizkými cenami ropy se nepovedlo,alespoň zatím...
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 23:41
Re: Kamery do aut
Taky se obávám že to bude buď za 18 nebo bez 2 za 20 = prostě prohnilej stovkama průserů a léváren poznamenanej důchodce - jestli s příjmenim Zeman nebo Klaus je už od opoziční smlouvy skoro jedno. I když jako premiér byl trochu lepší Zeman

Šance že bysme zvolili někoho mladšího slušnýho novýho je blízká nule

Důležitej dotaz: Takže vystoupit z EU a NATO?

Co to NWO? Věříš na Nový světový řád? ;-)
13. 3. 2016 08:19
Re: Kamery do aut
Myslím dobrovolně vystopit nejde.....Žádna strana s tím nehne,ani Okamura...U něho si myslím že bude odstaven (nehoda na dalnici) již jim leze do zelí. ... Organizace EU a Nato by musela samo rozpadnout,než by nás pustili.....Bohužel jsme tak propojený ekonomicky hlavně s Německem.V podstatě jsme protektoriát Německa.Ale nejsme jediný národ pod správou protektorátu..Slováci,Maďaři,Poláci....K… nesouhlasíme vyhrůžka sebereme euro fondy atd...

O NWO o Bindenbergu jsem nic nevěděl tak do roku 2012.Když si poskládám souvislosti jak všechno do toho zapadá,tak veřím čím dál a víc...
Co ty veříš v NWO,Bindenberg?
Avatar - Hammunasakra
13. 3. 2016 10:42
Re: Kamery do aut
Všechno jde ;-)

Neni to tak dávno co sme byli ekonomicky propojený na východ - a víc než dneska na Německo = a stačilo pár let a všechno je jinak. Je fakt že já bych ekonomickej návrat na východ nechtěl a potom co by návrat k němu proběh by ho nechtěla většina lidí :-)

S eurofondama se nediv = vzpíráme se pojetí světa do jakýho sme před 26 lety tak chtěli vstoupit a chceme zase vyznávat spíš socialistický hodnoty a způsob myšlení. Proč by měl rakouskej nebo švédskej nebo jakej zaměstnanec kterej v podobně velkym státě jako sme my aktuálně ze svejch daní živí 50-100 tisíc válečnejch uprchlíků posílat část svejch daní nám a platit 80% ceny dálnic apod?

Takže chápu to správně = seš pro odchod z EU a NATO?

Moc nevěřim = znám opravdu hodně inteligentní a vzdělaný lidi (třeba Sedláčka na kterýho sem v týhle diskuzi dával odkaz a kterej je opakovaně označovanej za jednoho z nejlepších myslitelů planety - jeden z rodičů se s nim zná z práce = mám oba rodiče ekonomy) a v praxi by pro NWO museli dělat jen chytřejší lidi. Což prostě nejsou

Máme sklony vidět konspiraci v genech - a podporuje to tisíce filmů a knížek. Ne že by tu takový pokusy nebyly to ne a manipulovat masou de dokonce dost snadno ale neni to neviditelný = minimálně část lidí by si to dřív nebo pozdějš uvědomila

Takže v pokusy o vliv typu Bindenberg samozřejmě věřim - o reálný fungování NWO ne
12. 3. 2016 19:33
Re: Kamery do aut
Zakřivení okurek [odkaz]

Klaus bude příštím prezidentem,pokud boj o hrad vzdá ze zdravotních důvodu Miloš..
A Babiš bude příštím premiérem i když na něho utočí (ptačí hnízdo),,NWO
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 21:45
Re: Kamery do aut
[odkaz]

Otázku jestli bude příštím prezidentem zase Klaus nebo zase Zeman sem tu nadhodil už dávno - WL může potvrdit :-)

Bohužel oba tvrdě za Rusko proti Evropě - asi nám těch 41 let mezi 1948 a 1989 nestačilo >:D >:-[]
Avatar - eLzyx
12. 3. 2016 09:43
Re: Kamery do aut
raději ne, nechal bych jejich použití na řidičích a pouze pro vlastní účely (dokázání nehody), případně s možností poskytnout bezúplatně důkazní materiál aktérům nehody.
Přestupky a další věci bych nechal na policii.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 10:02
Re: Kamery do aut
A tak to taky je! ;-)

Ve státech jako Rakousko a dalších platí omezení pro případný další využítí záznamů = což je asi v pořádku
12. 3. 2016 11:09
Re: Kamery do aut
Tak pouzit to muzes, jen tam nesmi byt videt zadne obliceje a spz mohou byt rozeznatelne jen u primych ucastniku nehod. Kameru v aute samozrejme mit muzes, ovsem nesmis jeji zaznamy nikde zverejnovat (cili soupnout na youtube jako autor tehle kompilace, uz platis majlant).
Je to to same, jako kdyby sis nahraval jizdu treba na mtb s kamerou na helme. Pro soukrome potreby je povolene temer vse. Jakmile to zverejnis, musis se vejit do pravniho ramce.
Avatar - Hammunasakra
12. 3. 2016 11:33
Re: Kamery do aut
Jasně = a to mi přijde v pořádku
12. 3. 2016 12:25
Re: Kamery do aut
Presne tak. At si kazdy dela, co chce, ale jen do te doby, nez se to nejak dotkne me, potazmo druhych. Ta hranice musi byt jasne dana. Nemam zajem, aby si nekdo natacel moji spz nebo muj ksicht a druhy den to vylepoval na net. Temhle magorum se zkratka musi dat jasna pravidla, pri jejichz prekroceni je to odpividajicim zpusobem zaboli. V AUT se toho neboji a funguje to vyborne.
6. 4. 2016 10:26
bouračky
prodáme jako nehavarované se servisní knížkou Auto Esa >:D
Rozbalit vlákno
0