Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Policie si převzala další tajné Octavie a čeká na nové motocykly

Převzaté Octavie pro tajný dohled jsou poháněny motorem 1.8 TSI o výkonu 132 kW. Sloužit budou na silnicích nižších tříd.
Zpět na článek
29. 4. 2016 14:06
29. 4. 2016 14:17
29. 4. 2016 15:29
29. 4. 2016 21:19
29. 4. 2016 22:56
29. 4. 2016 15:10
29. 4. 2016 15:32
29. 4. 2016 17:11
29. 4. 2016 20:36
30. 4. 2016 19:06
30. 4. 2016 19:15
1. 5. 2016 06:49
29. 4. 2016 14:06
polobozi
dnes v obci kde jsme jeli 60 tacho policajtum v oznacenym aute preskocilo a bez majaku predjizdeli na zakazu prejizdeni (na svisly značce) jedno auto za druhym. skoda ze v aute nemam kameru, hned bych je napraskal GIPS aby mi vysvetlili, kam hosi pospichali. mozna by mi to ale prijela vysvětlit zásahovka v kuklach abych si priste nevyskakoval...

jestliže policajti v oznacenych autech se...rou na předpisy, jak se asi chovaj policajti v tehle neoznacenych "stihackach", který byly porizeny s penez ukradenych z fondu urcenych na něco jinyho ???
Rozbalit vlákno
4
29. 4. 2016 14:17
Re: polobozi
Myslim že GIBS by tohle stejně neřešil, je to dokola ohraná písnička, PČR stojí na zastávce/místech kde nemají co dělat a přitom neřeší žádný zásah, ale dokud je nikdo nenatočí a nedá na budunaprime, tak se nic neděje.

Obecně mi je to fuk, ale vadí mi když se neustále zaměřují jen na rychlost místo ostatních přestupků (jízda v levém pruhu, zdržovaní dopravy, stání v rakovinometu na zákazech před školou se zapnutým motorem apod.) na který neoznačený auta vůbec nepotřebujou, natož za 1,3 mega / kus
Avatar - Magister
29. 4. 2016 15:29
Re: polobozi
S tím senedá než souhlasit. A Ťok jim ještě rozšiřuje nástroje (zvedání pokut). Zeman si z nich dělá vlastní komando. A peníze na sanitky a hasiče jdou na maskovaná auta pro benga. Hnus. Přitom jak píšeš, nevidím je dělat nic jiného než pokutovat za rychlost nebo špatné parkování.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:19
Re: polobozi
Taky jsem potkal O3, já v obci tacho 60 a oni mi ujížděli jak nic... Pro některé prostě zákon platí jinak...
29. 4. 2016 22:56
Re: polobozi
Příště je vyfoť a hod registračku na youtube.
Avatar - Machýrek
29. 4. 2016 14:09
Vykoukaný oči
Na dálnici se ještě daj poznat, sice mám z toho oči vykoukaný, ale de to. Jenže na těch okreskách, to bude děs. Na to aby mi narostly ještě tykadla. To už je moc, asi si fakt pořídím nějaký elektorvozítko a budu hrát hru "na nejdelší dojezd na jedno nabití", sice tím budu všechny ostatní na silnici děsně otravovat, ale body zůstanou doma :-)
Rozbalit vlákno
44
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2016 14:32
Re: Vykoukaný oči
Začíná to tu bejt zralý na koupi Priuse :-|
29. 4. 2016 15:07
Re: Vykoukaný oči
A teď si vezmi jak je to nebezpečný. Já taky kudy jezdím tak si krk můžu vykroutit jestli někde nestojej zašitý u cedule konec obce a na podobně nebezpečných místech. Už jsem přemýšlel, že si koupím antiradar.
Re: Vykoukaný oči
Vidíš a ono by stačilo jazdiť skrátka v limite...
Avatar - defusiq
29. 4. 2016 15:28
Re: Vykoukaný oči
A to máme jako hned u cedule brzdit jak.....? Když budu v klidu dojíždět k ceduli, tak na mě budou všichni troubit, když budu dojíždět ještě ve vesnici, tak dostanu nemalou pokutu a body. Tak kdepak je ta ekologie a katastrofální hodnoty CO2, které, co si budeme povídat se nemálo zvyšují právě kvuli brzdění. To pak rovnou všichni můžeme jezdit 70...
29. 4. 2016 15:57
Re: Vykoukaný oči
u cedili nedobrzduju a jezdim normalne +- v limitu s tim ze na ceduli proste dam nohu z plynu, a pokutu jsem naposled platil nekdy v roce 2004, i na dalnici policajti na nejakych 150 zvysoka serou a berou jen ty co jedou nad, tady z toho zas nekteri delaj kovbojku jak ho hned berou za prekroceni o 5km/h a hned mu berou body ktery beztak bere az urednik >:D

ja tyhle nenapadny auta vitam, a pokud je nasadej na D11 a pak smer HK-Jaromer-Nachod kde Polaci jezdej jak prasata a par z tech prasat priskripnou, tak budu doslova jasat :-! jeste by mohlo nejak projit ze temto piratum by se zabavovali auta, to by panecku bylo najednou zachytne parkoviste plne polskych komniku a MPVcek jak s Polskyma tak Nemeckyma poznavackama >:D a ze poznat jdou i ty s Nemeckou poznavackou, jede jak prase, a na strese ma antenu od CB, naposled nas jeden Polskej exot takhle predjel odstavnym pruhem, nelibilo se mu ze auto v levem asi jelo moc pomalu (odhadem tak 140-145, ja mel na tachu 132) a tak nas a jeste auto predemnou predjel odstavnym a to v mirne levotocive, takze by sotva videl kdyby tam nekdo stal, s velkou prevdepodobnosti by nas smetl vsechny 3
Avatar - Magister
29. 4. 2016 17:40
Re: Vykoukaný oči
Nedělají. Po městech už bývají statické maskovaé radary a pak sačí jen 55 a už přijde domů pokuta. Naposled se mi to stalo v Hustopičích. Jinak tam tomu městečku už neřeknu.
29. 4. 2016 19:09
Re: Vykoukaný oči
a jak souvisi maskovanej radar s PCR a autama v provozu?
Avatar - Magister
29. 4. 2016 19:24
Re: Vykoukaný oči
S tím, že nedělají nic jiného než jen měří a měří. Jde o prachy, nic více.
Re: Vykoukaný oči
A v meste je limit 55, keď sa divíš, že ti za to príde domov pokuta?
30. 4. 2016 11:21
Re: Vykoukaný oči
Hustopeče jsou LEGENDA!!! Tři radary za sebou, fotící ve dne v noci:) platili už všichni moji známí:)
Re: Vykoukaný oči
Faktom je, že tá ceduľa je dosť veľká a v drvivej väčšine prípadov ju vidíš aspoň 100 m vopred. Takže nohu z plynu treba dať prv ako pri nej - a nie je to problém. Viem z vlastnej skúsenosti, cestou z práce mám radar asi 15 m za ceduľou, a moja rýchlosť na ňom svieti už keď som zhruba tých 100 m pred obcou. Uberiem plyn, pred tabuľou jemne dobrzdím (minimálne) a keď idem okolo radaru, svieti na ňom 50 alebo menej. Žiadny problém. Kopa ľudí jazdí tak, že pri prejazde okolo radaru majú ešte cez 60 a potom sa divia, že im príde príkaz na zaplatenie pokuty. Faktom totiž je, že maximálka v obci je 50, a nie 55 ani 60 ako sa tu podaktorí tvária.
30. 4. 2016 14:12
Re: Vykoukaný oči
Tesla ty jsi pane fión:) musím ti prozradit jedno velké tajemství, ty cedule co svítí sice měří, ale nejsou od policie. Nikdy nedostaneš pokutu za takovou ceduli:)
Re: Vykoukaný oči
A ja niečo také píšem? Píšem, že na 50 to dám ešte pred tabuľou a pred radarom. T.j. idem cez mesto 50, nie 55 ani 60, takže aj keď za mnou pôjde "tajný" alebo budú za niektorým rohom stáť policajti s radarom, nemám dôvod na akúkoľvek reakciu. Väčšina áut okolo mňa ide 60-70, a jak zmerčia pred sebou policajtov, tak splašene dupú na brzdu a prejdú okolo nich "pre istotu" štyridsiatkou...
Z vlastnej skúsenosti na 50 km trase do práce a z práce neušetrím rýchlejšou jazdou "s davom" ani 5 minút voči pohodovým 90 a 50... Ale ušetrím skoro liter na 100 na palive a v cieli mám pokojnejší tep a nižší tlak...
Avatar - defusiq
30. 4. 2016 21:17
Re: Vykoukaný oči
Ano cedule je velká, ALE ne každá vesnice je na konci přehledný rovinky, často je cedule umístěna hned za horizontem nebo za zatáčkou a pokud mluvím o široké silnici, není důvod jet zatáčku nebo menší kopeček padesátkou. A to ani nemluvim o často zarostlých nebo za stromem schovaných cedulí, chápu že to záměr nebyl, ale chtělo by to se o to taky trochu starat...
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:23
Re: Vykoukaný oči
a proč řešíš "všechny ostatní"?? Jak se říká - komu se to nelíbí, ať si pr-del políbí... Prostě jedu tak, abych se vlezl do zákonných limitů a podle svého svědomí, a ne podle toho, jak jedou ti ostatní :-! :-!
Avatar - defusiq
30. 4. 2016 21:15
Re: Vykoukaný oči
Tak jednak se na silnici nesnažím chovat 100% sobecky a myslím taky i na ostatní a nevidím důvod aby mne Policie ČR trestala třeba za 55-60km/h na úplné rovince jenom proto, že cedule je nesmyslně daleko od města. Další důvod by mohl být třeba to, že mi nemusí být zrovna příjemný, když mě někdo problikává nebo dokonce troubí, že zpomaluju před cedulí. Další důvod? Třeba to, že se mi nelíbí, když mi někdo do puntíku diktuje jak přesně mám jezdit a že u cedule prostě musím brzdit, jasný pořádek musí být, ale schovaní policajti za cedulí v křoví s radarem a autem cca 150 metrů od nich schovaným za kaminonem, to jako fakt? Tohle je smyslem pomáhání občanů a trestání viníků? To je těch pár kilometrů za hodinu tak velkej PŘESTUPEK, že se kvuli tomu kupují i nové a SKRÝTÉ vozy?
2. 5. 2016 13:57
Re: Vykoukaný oči
No jestli někdo bliká a troubí, když kousek před cedulí dám nohu z plynu. Tak ať si trouba troubí a bliká. Děti to nežere, chleba taky ne.
29. 4. 2016 19:53
Re: Vykoukaný oči
Nesvobodu jsme tady uz meli dekuju nechci.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2016 20:29
Re: Vykoukaný oči
:yes: :yes: :-)
Re: Vykoukaný oči
Kašľať sa na limity je prejavom slobody? Tie limity sú zavedené kvôli bezpečnosti. Buzerácia je zavedená kvôli takým ako ty, čo si myslia že limity pre nich platia len približne a majú právo ich podľa vlastného uváženia prekračovať.
2. 5. 2016 12:45
Re: Vykoukaný oči
Já taky nekašlu na limity. Jezdím podle toho jak to vyžaduje dopravní situace ale odmítám dodržovat kdejakou zapomenutou 60ku nebo 30ku. Pro mě by nemuseli být žádný značky omezující rychlost a jezdil bych úplně stejně jako teď. Kupříkladu by mě hrozně zajímalo kdo na R10 u Loukova dodržuje tu nesmyslnou 60ku. Já tam jezdím jako poctivec 100, aby se neřeklo a všichni mě předjíždějí. Ta značka tam je naprosto nesmyslně umístěná a řidiči ji zcela logicky ignorují. Pokud by se značky umisťovaly s rozumem, tak bude mezi řidiči panovat mnohem větší respekt k dopravnímu značení i bez buzerace policií.
Re: Vykoukaný oči
O tom sa s Tebou nebudem hádať. Ale pre niekoho je blbá jedna zabudnutá značka, pre iného všetky. A to je fest rozdiel...
3. 5. 2016 08:31
Re: Vykoukaný oči
A někdo není třeba schopen pochopit, že kolem školy, kde se rojí děti, se musí jezdit maximálně 30 aniž mu to nějaká značka vůbec přikazuje. ;-)
Avatar - woody-alien
30. 4. 2016 10:31
Re: Vykoukaný oči
Jistě. A hodně řidičů by si mělo uvědomit, že "jazda v limite" neznamená, že si do dosažení limitu mohou jezdit, jak chtějí. Existuje totiž něco jako bezdůvodně pomalá jízda a je to velmi nebezpečná záležitost. Ale že by policajti někdy tyhle vláčko-makery, co to na silnicích 1.třídy drtěj 65-70 tacho, stáhli ze silnice, to jsem ještě nezažil. A teď se nebavím o autoškolách nebo začátečnících, ale o mistrech volantu zaměstnaných telefonováním, živou diskusí se spolujezdcem, obstaráváním dětí na zadních sedačkách apod.
Re: Vykoukaný oči
Asi na to neexistuje dosť silný zákon, lebo máš pravdu. Je kopa vecí, ktoré si policajti prakticky nevšímajú, napr. používanie hmloviek za púheho dažďa, používanie denných diód za zníženej viditeľnosti, jazda s telefónom na uchu, parkovanie v protismere, atď...
Avatar - Magister
29. 4. 2016 15:31
Re: Vykoukaný oči
Doporučuju Valentine. Problém je, že statické radary to chytá pozdě. Spíše ti to označí policajty v autech...když je dojedeš, či předjedeš, už o nich víš.
Avatar - Covenant
29. 4. 2016 15:45
Re: Vykoukaný oči
Spíš bych doporučil Genevo one (S) .....asi nejlepší na českém trhu s anti přenosek...má i GPS s databází úsekového měření ;-)
29. 4. 2016 16:04
Re: Vykoukaný oči
Osobně bych radši jezdil "v limitu". Měl jsem ve služebním autě nějaký zázrak za cca 35 tis. Kč, ale plašilo to dost často, takže jsem díky planým poplachům (hlavně v městě) jezdil podle předpisů skoro pořád ;-)
Avatar - Covenant
29. 4. 2016 17:08
Re: Vykoukaný oči
Genevo one (S) je s českou lokalizací a vylepšují ho právě v Praze v antiradary.net ...falešňáku bych se u něj nebál [odkaz] nejde o to aby člověk lítal ve městě 150Km/h, ale toho policejního měření začíná být tolik a ještě ho přibude( budou chtít ty oktávky co nejdříve zaplatit), tak proč si nepomoct, když je to legální. ;-)
29. 4. 2016 17:30
Re: Vykoukaný oči
Neměří ty Octavie pouhým polcamem, tzn. detekce typu "jede rychleji než ten kdo měří"?

EDIT: sorry, NEMĚŘÍ, teď jsem to našel :)
29. 4. 2016 18:54
Re: Vykoukaný oči
A voni tam nejsou že? V 99,9% případů. Koukejte na cestu, jeďte +/- limit a buďte v klidu. Za tacho 140/100/60 Vám v 99,999% případů pokutu nedaj.
Jinak když to vezmeme do důsledku u cedule už máte jet +/- 50, tak pokud brzíte až u cedule pokuta je oprávněná. A pravdu říct že by měřili někde u cedule která je 200m před zástavbou to jsem ještě neviděl a jezdím kolem 70.000km/rok, tedy v autě každý den.
Avatar - Magister
29. 4. 2016 19:25
Re: Vykoukaný oči
No já je zásadně potkávám na nejbezpečnějších a nejpřednějších cestách bez pěšáků.
Avatar - Aoyagi
29. 4. 2016 16:58
Re: Vykoukaný oči
No, a nebo stačí jezdit tak, jak vás učili v autoškole (absolvoval-li jste ji). Fascinuje mě, kolika lidem tahle možnost přijde naprosto nereálná. Asi protože "přece správnej chlap si nenechá nějakejma zákonama nařizovat co a jak dělat"...
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 20:19
Re: Vykoukaný oči
Já teda nevidím problém v tom, že mám jezdit předpisově... za rychlost jsem dostal pokutu jen jednou a to na pražském okruhu v tunelu ve 4:46 za to, že jsem jel 94 v 80...inu naprostý pirát..
...ale jaký je opravdový přínos těchto Oktávek, Passatů a Superbů pro bezpečnost, když nepoznám, jestli to jsou nebo nejsou policisté.
Kdyby raději koupil za cenu jedné Octavie třeba 3 Rapidy 1,2 MPI a postavili je u cesty reflexní vestou, tak by řidiči daleko ohleduplnějí nebo pomaleji jezdili, tak se jen zvednou tržby výrobcům antiradarů.
29. 4. 2016 20:32
Re: Vykoukaný oči
Ano tomu se říká prevence. A ta by byla prospěšná, ale má jednu nevýhodou.... Nepřináší peníze zpět do kasičky.
Pár duchaprostých jedinců tady jásá nad zvýšením bezpečnosti na našich cestách. :-!
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:24
Re: Vykoukaný oči
pokud se nepletu, tak anitradary se stále nechytají na laserové měření a není náhodou ramer10 laser?
29. 4. 2016 21:31
Re: Vykoukaný oči
Tak potom zbývá už jen rušička, ale ta je nezákoná. 8-s
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:48
Re: Vykoukaný oči
přesně tak, rušička je nezákonná.
29. 4. 2016 22:17
Re: Vykoukaný oči
Není to jednoznačné. Rušit měření policistům je zakázáno, ale blikat světlem (to přesně ta rušička dělá) zakázat nelze.
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 21:33
Re: Vykoukaný oči
Nevím, neřešil jsem a řešit nebudu. Při dnešním provozu a silnicích plných tajných šerifů je největší zábava jezdit na spotřebu 8-s >:D
Avatar - Covenant
30. 4. 2016 11:08
Re: Vykoukaný oči
Ramer není laser...
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 16:13
Re: Vykoukaný oči
Ramer 10 C je český radar vyráběný firmou Ramet Kunovice a umístěn je minimálně ve třech policejních Škodách Octavia, 20 vozech Volkswagen Passat B7 3.6 FSI a jedné Škodě Superb 3.6 FSI, pravděpodobně jich ale již bude více. Běžně měří v aktivním pásmu, tedy je zachytitelný antiradarem, zvládá však i pasivní měření na základě rychlosti měřícího vozu a kamery, což je způsob, který využívá většina neoznačených policejních Superbů a Passatů R36.

Takže ano, není kombinovaný s laserem, ale pasivní měření zvládá.
Avatar - Covenant
30. 4. 2016 19:07
Re: Vykoukaný oči
Jenže ten pasivní režim nefunguje na lusknutí prstu, nějakou dobu to trvá než se aktivuje a proto se skoro v nových oktávkách nevyužívá...údajně jsou s ním i nějaké problémy a primárně 99% měří octavie v aktivním režimu, který je antiradarem zachytitelný.

Co se týká nových Superbů, tak ty taky měří převážně v aktivním režimu Rameru a pasivní režim využívají jen staré pasaty, které jsou vybaveny systémem Polcam.
Re: Vykoukaný oči
Prínos by mal byť v tom, že nevieš, kde ťa zmerajú, a keď už niekto nie je schopný jazdiť v limite použitím vlastného rozumu a zodpovednosti, tak ho k tomu pomôže priviesť obava z pokuty. Jazdiť predpisovo iba vtedy keď vidím radar nie je tak trochu na hlavu? Bezpečná rýchlosť iba za prítomnosti policajtov?
29. 4. 2016 15:10
Úpadek
Jako motoristické medium by tento web mohl jít alespoň trošku do hloubky a nepapouškovat nesmysly o legálnosti majáků. Na druhou stranu je dobře, že se policie konečně přiznala k tomu, že chce měřit rychlost a ne postihovat skutečně nebezpečné přestupky. A stejně jako u majáků, i zde redakce nekriticky přepisuje policejní demagogii.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Magister
29. 4. 2016 15:32
Re: Úpadek
Ano. Jde jen o peníze. Vybrat. A to je nejjednoduší na předném úseku v maskovaném voze. Nic jiného.
29. 4. 2016 15:33
Smutný příběh
Tři body z kterých bych brečel:

1) pohon 4x4 kvůli bezpečnosti :-O
2) "Octavie byly financovány z Fondu zábrany škod, do kterého pojišťovny odvádějí tři procenta z inkasovaného povinného ručení. "
3) "jedno vozidlo tak kvůli moderní technice přišlo na 1,3 milionu korun" => v překladu moderní technika = měřící technika

Jak si to vykládám já:
1) dodavatel měřící techniky se nakapsoval na všech co platí povinné ručení
2) policie má díky civilní kamufláži a technice možnost vykazovat práci chytáním "pirátů" co někde na rovince přišlápnou plyn
3) řadoví policisté jsou spokojení jakým zázrakem techniky s automatem a pohonem 4x4 jezdí...

Úžasné, je vidět že stát slouží občanům... 8-s :no:

Jsem pro tvrdé postihy nebezpečných přestupků jako je alkohol nad 0.5 promile, nebezpečné předjíždění, nedodržování bezpečné vzdálenosti, agresivita. Ne pro buzeraci jakou je striktní měření rychlosti vždy a všude.
Rozbalit vlákno
22
Avatar - Magister
29. 4. 2016 17:46
Re: Smutný příběh
Pod to bych se podepsal.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:30
Re: Smutný příběh
a jak chceš asi tak tvrdě postihovat tu agresivitu za volantem a nebezpečné předjíždění, když nebudeš mít neoznačené vozy??

Jako tyhle moralistické kecy vždycky fakt doslova žeru...

Ne, naopak neoznačené policejní vozy jsou jednoznačně správná věc právě pro odstranění silničních dobytků. Jenže neoznačený vůz je jen A, se kterým by mělo jít ruku v ruce i B - a to jednoznačná metodika pro policii, k čemu jsou vozy určeny a na co se mají využívat (že to opravdu není k měření rychlosti za cedulí ani k chytání 55 kmh pirátů...).
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 21:36
Re: Smutný příběh
Agresivita za volantem se postihuje radarem, jo? To jsou věci. Já teda zažil agresivitu za volantem i ve zákonných rychlostech, možná i častěji. Pokud by bylo více policistů kolem cest, ne jen těch zkrytých, tak by si řidiči více dávali pozor... nebo i dobře označené stacionární radary, však je mají i v Polsku, jen u nás se schovávají...jenž v Polsku je mají kolem škol, rizikových míst atd., my je máme v hypermoderních tunelech, kde je 80 pro zastaralou vyhlášku.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:49
Re: Smutný příběh
ano, a přesně tohle by určitě řidič udělal, kdyby před ním byl policejní vůz, že... >:-[] 8-s
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2016 21:52
Re: Smutný příběh
To nevim = tohle udělá jen de Bil ;-)

Po těhle řidičích má policie jít = a nejsem si jistej jestli de a jestli další desítky neoznačených aut sou krok správnym směrem. Jestli tu eště chvíli bude úřadovat Ťok a ANO tak fakt začnu zvažovat jako příští auto Prius :-)
Avatar - woody-alien
30. 4. 2016 10:16
Re: Smutný příběh
Hele, a domácí násilník by taky možná nezmlátil manželku, kdyby mu seděl policajt v obýváku. A chceš ho tam preventivně mít ? ;-)

Je to stokrát obehraná písnička. Takových magorů jako je na tom videu na cestách potkávám minimum. Zato vybírání do kasiček za banální prohřešky prakticky neustále. Policajty provokující v čele vláčku 20 km pod limit (tacho) zcela běžně. Trojnožky na výjezdech z obcí, kde už se potkáš tak maximálně se zatoulaným vlkem atd.

Nejezdím třeba vždycky podle předpisů, ale troufám si tvrdit, že jezdím slušně. Neomezuju, neohrožuju, přizpůsobuju jízdu okolnímu provozu. Proto mi vadí, a vlastně mě to i uráží, že se rychlejší jízda démonizuje a staví pomalu na roveň úkladné vraždě. A ze stejného důvodu mi vadí pořizování dalších a dalších neoznačených aut, která "v první řadě budou měřit rychlost".
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 11:23
Re: Smutný příběh
první věta - no však, přesně o to jde. Chceme mít silnice plné policistů 24h denně?

1) nechceme, a...
2) ...ani to není možné.

Vždy mě "baví" ty slavné dopravně-bezpečnostní akce typu kryštof. Na trasách které znám natuty vždy vím, kde budou stát a co budou dělat. Nikdy to nejsou nebezpečná místa.

Prostě akce úplně k ničemu, ten den vím že musím sekat latinu a jakmile kryštof končí, tradá... a jezdíme si zas jak chceme.

Navíc právě tyhle dny patří často k těm nejtragičtějším na silnicích. Proč, když jsou všude preventivně policisté?? No prostě proto, že tohle nikam nevede.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:43
Re: Smutný příběh
Jasně, takže budeme mít policejní auto s majáky, výbavou, záznamovým zařízením, zato bez radaru aby náhodou neumělo změřit rychlost ??? ... Ach jo 8-s 8-s

Více policistů kolem cest... Blbost. Tedy blbost ve smyslu odstranění agresivity a silničních dobytků. Na ty platí právě a jen tyhle metody.

Principem jsem proti neoznačeným vozům, ale na to musí být společnost vychována. Jelikož jsme banda opic bez hodnot, ohleduplnosti a slušnosti, tak si zasloužíme právě takovéhle vozy.

Bohužel to, že budou sloužit ke zcela jiným účelům a stanou se z nich jen dojiči peněženek, je jinou otázkou.
29. 4. 2016 22:05
Re: Smutný příběh
No právě to měřící zařízení je na té technice nejdražší. Navíc těch reportáží "den s hlídkou v Passatu" už bylo tolik a co se řešilo? Pouze a jenom rychlost. K čemu se ta civilní auta (staré Octavie a Fabie) používají? Jenom k stání za křovím a měřením 50 na nesmyslných místech... To stejné ty odchyty Mercedesů jedoucích 180km/h po prázdné dálnici co je v médiích, tomu prostě nerozumím. A jestli to jde z peněz povinného ručení, to už je něco :)

Připomínám že výbava těch Octavii stojí přes 600 tisíc nadstandard. Obyčejný kamerový záznam ze služby pak může i sloužit k dalšímu vyhodnocování na co se systémově zaměřit a jak třeba tomu pomoct změnou legislativy. Ale to se neřeší, pouze se vybírá za rychlost, občas nějaké telefonování apod. a tím to končí.

Ale jak jsem psal už v jiném vlákně tady, řadoví policisté jsou v tom často nevinně, rozkazy mají dané a to je zase spíš na politickou objednávku "boje s piráty", takže začarovaný kruh :(

A ještě abych to více upřesnil, dobře skrytý dohled nad tyhle prasárny, ale proč k tomu teda nemůžou mít Octavii 1.4 tsi 110 kw dejme tomu třeba Ambition. K tomu standardní kamery vpředu/vzadu a obyč majáky. Vyjde to na třetinu nebo lehce nad třetinu toho co tohle. A když se nebudou honit za každým co jede trochu rychleji (tím musí prostát strašně času), tak to může mít větší smysl.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 22:27
Re: Smutný příběh
já ti na nějaké reportáže tv noha kašlu. Média jsou dnes bulvární od A po Z a zveřejňují klidně totální lži.

Ano, není to zdaleka problém řadových policistů, ale celé té mašinérie. Jestli naše policie měla dostat takovéhle vozy je otázkou. Samotné vozy jsou všam při správném použití jedinou cestou, jak vymýtit silniční dobytky :-!
30. 4. 2016 00:33
Re: Smutný příběh
Já na media taky kašlu, ale třeba po Praze ty civilní staré Octavia a Fabie potkávám. Měří na hlavních tazích, typicky výpadovkách, nebo odchytávají na magistrále a jižní spojce - vždy za rychlost. Zrovna nedávno přímo přede mnou zastavovali na jižní spojce auto, asi za rychlost, jel tak +- 95km/h bych řekl. Nejel nijak agresivně, prostě bylo volno tak jel. Místo aby se tam s nim půl hodiny vybavovali na krajnici, tak mohli hledat agresivní voly co to tam křižují bez blinkru, nedodržují bezpečnou vzdálenost, ale max. rychlost často ani nepřekračují.

Na D1 před Prahou je tradiční zvyk jezdit pouze prostředním a levým pruhem. Kdyby stavěli auto po autu a i bez pokuty vysvětlili, že se tak nejezdí, tak prokážou neskutečnou službu plynulosti a bezpečnosti provozu. Třeba tohle vidím ve špičkách jako obrovský problém, který způsobuje obrovské množství nebezpečných situací. Policie k tomu nepotřebuje Octavie za 1.3 milionu korun a stejně to neřeší a vydělává na taková auta nesmyslným měřením.

Octa s bradavicí v masce mě onehdá také změřila - schovaná za civilní dodávkou měřící úsek těsně pod prudkým kopcem (ve směru do kopce) bez chodníku. Ani autobus MHD v tom bodě nejezdí 50km/h.
Avatar - twistedTSD
30. 4. 2016 13:00
Re: Smutný příběh
Realita je, že tahle moderní "tajná policie" má na bezpečnost provozu vliv jen minimální...Nebo máš pocit, že se od nákupu oktávek a supů jezdí jinak?

Výše jsi video prasárny na přejezdu okomentoval tak, že by to neudělal, kdyby před ním stálo policejní auto...a to je jako špatně?? Tady je přesně jádro celého problému...Má být policie jen výběrčím daní za prohřešky, nebo má aktivně napomáhat bezpečnosti provozu a nebezpečnému jednání předcházet?
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 13:53
Re: Smutný příběh
ano, je to špatně. Protože na tomhle přejezdu by to kvůli policejnímu vozu neudělal, zatímco na dalších 50 kde policejní vůz nebude ano. Takže ano, je to špatně.

Jednou chycený při činu si podruhé skutečně rozmyslí, jestli se takhle bude chovat a´t tam policejní auto bude nebo nebude. Bude už totiž vědět, že policejní vůz je i neoznačený. Takže právě i preventivní dopad neoznačených vozů je nesrovnatelně vyšší.
Avatar - twistedTSD
30. 4. 2016 14:14
Re: Smutný příběh
Dle mého názoru by měla policie aktivně zvyšovat bezpečnost provozu...tedy ne jen prostřednictvím teorií, že prase bez elementrárního respektu k pravidlům začne po chycení tajnými jezdit jako milius...a zejména ne jen skrz měření rychlosti.
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 16:07
Re: Smutný příběh
Ne, je to jinak. To prase díky skrytému průběžnému dozoru buď bude jezdit slušně, nebo nebude jezdit vůbec.

Aktivní zvyšování bezpečnosti je reálně blbost jak jsem ti psal. Kryštofové znamenají zvýšený počet policistů a přesto bývá právě na dopravněbezpečnostní akce statistika velmi často hrůzná. Že by bez nich byla ještě horší?? To si nemyslím...

Ale ano, určitě by bylo fajn vidět policisty více v provozu a v terénu místo nesmyslného papírování v kancelářích. Když už si je platíme...

Ale mám taky jednu příhodu, kdy strážmistr stál na křižovatce u přechodu. Stál jsem tam chvíli taky a pozoroval jej. Křižovatkou několikrát projeli dobytci buď na prasáka na oranžovou, nebo dokonce červenou. A strážmistr ... NIC. Odbyla 16tá a strážmistr zvedl kotvy... tak jsem se jej slušně dotázal co že tam dělal a odpověď byla, že měl za úkol hlídat správné odbočování vpravo a bezpečnost chodců na přechodu při odbočování vpravo... Takže asi tak, úkol prostě zněl jasně. Za tu dobu mělo dostat postih několik prasáků za volantem, když projížděli křižovatkou kde byl policista (označený). Výsledek nula... Takto to funguje.
30. 4. 2016 21:57
Re: Smutný příběh
jisteze, mel je zastavit vlastnim telem srab jeden policajtsky...
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 23:03
Re: Smutný příběh
zase trapné kecy...

Proč si nepoznačil RZ, typ auta, čas???
1. 5. 2016 07:51
Re: Smutný příběh
protoze to jako dukaz stacit nebude...
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 10:18
Re: Smutný příběh
jistě, když na té křižovatce jsou kamery...
1. 5. 2016 12:33
Re: Smutný příběh
to take stacit nebude, kdyz nepoznas ridice a nebo naopak, pokud ti staci zaznam z kamery, je tebou vzpominana aktivita policisty nadbytecna.

aby sis to nevylozil opacne, nez to myslim, ja vubec neohajuju obecne jizdu na cervenou a pasivitu policistu. ja jen tak trochu nechapu, co asi tak muze udelat policajt pesak, kdyz mu pod nosem profrci pres krizovatku auto na cervenou.
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 13:23
Re: Smutný příběh
poznačit RZ, typ auta, čas :-! (aby si to zpětně dohledal na záznamu kamery)
29. 4. 2016 15:51
A pozná to migranty v dodávce?
EU a ČR čelí největším vnějším hrozbám za mnoho desetiletí, většina států razantně zvedá obranné rozpočty, a my budeme ještě víc utrácet za dohled nad vlastními občany...parafráze na dobu, kdy soudruzi hlídali hlavně místní, aby nešli jinam.
Stejně jako kolegové z diskuse to bohužel vidím příště na čtyřválec s baterkou nebo elektrokolo :no: Z rozhodnutí nejvyššího přejmenovaná Czechia jde do pr... ;-\
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2016 16:36
Re: A pozná to migranty v dodávce?
Můžeš být v klidu, imigranti dělají vše proto, aby v našem absurdistánu nešťastnou náhodou neskončili (i těch pár chudáků, co je teď chtějí dotáhnout z Řecka, radši uteklo z tábora) ;-) .

Každopádně mě využití (zneužití) peněz vytažených z našich kapes k tahání ještě více peněz z našich kapes nijak netěší.
Avatar - IbizaFR
29. 4. 2016 17:11
Skrytý dohled
Docela by mě zajímalo ,kdy frajeři budou provádět skrytý dohled třeba u hospod a diskotek o vikendy. Např. u naší nálevny za rohem, to by bylo zadrženejch řidičáků atd.. Jenže to oni ne, to radši budeme buzerovat někoho, kdo např. jede z práce na padesátce šedesát, od toho přes držku většinou nedostanem :no: 8-s
Rozbalit vlákno
2
29. 4. 2016 17:27
Re: Skrytý dohled
Přesně. Jenže z takové činnosti nevykážou spolehlivě desítky přestupků za službu. A o to bohužel jde.

Policisté jsou v tom často i nevinně a tohle si uvědomují, ale rozkaz zněl jasně... ;-\

Bohužel když Vám i policie s přestupkem projevuje lítost a naznačuje, že je to nesmysl, který ale nesmí nechat být (což jsem zažil na vlastní kůži), celá tato činnost postrádá smysl. Je to fakt smutné :-(
Avatar - defusiq
30. 4. 2016 21:22
Re: Skrytý dohled
Popravdě když jsem po nocích jezdil něco jak uber nebo taxi, tak jsem dost často viděl, jak čekají před hospodou nebo vinárnou a odchytávají, ale ne auta, byl to samej cyklista >:D
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 19:06
Bylo na čase...
No však je to ostuda...

Třeba včera si tak jedu v našem tříválcovém otloukánkovi z práce, v obci je to mírně z kopce a tak se stane, že se rozjede i na 60, v tom v zrcátku vidím jedničkouvou Octavii, považte, normálně před faceliftem, starší auto než náš ostloukánek, s bradavicí v masce. Hned šlápnu na brzdu a provokativně 40...něco jako bezpečnou vzdálenost kovbojové neznají, ale co už...

Za obcí je 70 a plná čára do esíčka přes most... jedu jejich taktiku, takže zdržuju otravnou 50kou. Hned ke konci omezení lehkým pohybem zápěstím, tak aby mě šerif za volantem "tajné" Oktavie nepoznal podřazuju za tři a v zápětí dávám plný kotel... HTP se žene kupředu a zdrcené Oktavii vítězně ujíždí... své zrychlování samozřejmě zastavuju s tachometrem na 95 km/h, čili přesně dle pravidel závodu :-!

Šerif za volantem však má asi jiná pravidla, přece si nemůže nechat ujít pomstu, na rovince mě předjíždí, odhadem má tak 120 km/h a jelikož je hned za rovinou další obec s takovým tím radarem, co jen ukazuje kolik jedete aby si to řidič mohl srovnat se svým tachometrem, vidím, že Šerif v "tajném" autě obcí projíždí 80 km/h.

Prostě je na čase našim šerifům, teda těm tajným, dát nové zbraně. V nové 132 kW Octavii, kterou z venku nelze poznat a umí měřit i za jízdy by mi dal za 56 km/h v obci flastr hned na začátku, nezostudila by jej Fabia HTP a nakonec by ani nebyl poznán jako orgán mimo službu bez majáků jedoucí v obci 80 km/h.

Je třeba na nás rebely v HTPéčkách konečně mít pořádný tajný bič aby šerif nepřišel o respekt :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
24
Avatar - Magister
29. 4. 2016 19:28
Re: Bylo na čase...
Pěkně napsáno! A tak nějak to je...
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 21:47
Re: Bylo na čase...
Nevím, co hrotíš. HTP je ideální auto, ve kterém se o body bát nemusíš.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2016 21:53
Re: Bylo na čase...
Na konci věty ti vypadlo: ..i kdybys chtěl >:D
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 22:11
Re: Bylo na čase...
Hele, dneska jsem to rozjel na 160 až jsem opanoval levý pruh a čuměli jsme všichni 4 v autě >:D na dálnici v Německu, na přivaděči do města Brünn, ať má stresař z rychlosti Rohypnol klidné spaní :-!
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 22:28
Re: Bylo na čase...
to omezení rychlosti je vždy kvůli těm druhým, tohle je allfa a omega všeho.
Avatar - Ronault.
29. 4. 2016 22:08
Re: Bylo na čase...
Já něco hrotím? Však jim to přeju, nebo ses dočetl někde něco jiného?
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2016 22:19
Re: Bylo na čase...
cítím za tím ironii
30. 4. 2016 07:54
Re: Bylo na čase...
Co hrotí? Rohypnole, opět se jen zesměšňuješ.

Projíždíš manželce Telefon? Věřím, že ano...samozřejmě preventivně ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 11:28
Re: Bylo na čase...
co máš s tím telefonem?
30. 4. 2016 12:11
Re: Bylo na čase...
Skrytý dohled Rohypnole...ten který považuješ za správný ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 12:32
Re: Bylo na čase...
Tak ten příměr je úplně mimo. V telefonu ženy se nemá hrabat nikdo normální. Policie dohlížet má. Takže se prober >:-[]
30. 4. 2016 16:47
Re: Bylo na čase...
Ne, Policie má hlavně působit preventivně, ne represivně. Ale až to pochopíš, nebude ti vadit přestat šmírovat? ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 19:05
Re: Bylo na čase...
V čem spočívá prevence označeného vozu?? V tom, že vidím policejní Octavii tak jedu slušně?

Ok, takže pokud vím, že policie má neoznačené Octavie, tak vidím běžnou Octavii a jedu slušně... Tak mi laskavě vysvětli, co má větší PREVENTIVNÍ dopad >:-[]
1. 5. 2016 06:41
Re: Bylo na čase...
Meleš nesmysly. Takový počet označených aut by měl jednoznačně víc preventivní funkci než fízlácký postávání v Octách za bukem.

Ale když už máš fízla v sobě, pak chápu, že souhlasíš. ;-)

Mimochodem, tím projížděím cizích telefonů už taky nefunguješ preventivně :-)
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 10:07
Re: Bylo na čase...
"Takový počet označených aut by měl jednoznačně víc preventivní funkci"

A tento tvůj argument se opírá o co? O to, že jsi si to 6:40 vymyslel, viď ... >:-[] :-! Tak mi podlož to, z čeho vyplývá to tvé JEDNOZNAČNĚ, rád se na nějakou statistiku podívám >:-[]
Re: Bylo na čase...
Miešaš hrušky s kolečkami.
30. 4. 2016 16:47
Re: Bylo na čase...
Dospěj a pochopíš :-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 19:06
Re: Bylo na čase...
tím nám chceš sdělit, že ty nikdy nedospěješ >:-[] ;-) ?
1. 5. 2016 06:39
Re: Bylo na čase...
Nikdy nedospěju do stádia fízla a jeho schvalovatelů >:-[]
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 10:09
Re: Bylo na čase...
Jistě, ty totiž patříš do tábora, který hájí bezpráví a každá kontrola by měla být řádně ohlášena dopředu nejméně 14 dní doporučeným dopisem a ještě by kontrolovaný subjekt nejlépe měl s kontrolou, obsahem a rozsahem kontroly souhlasit, že >:-[] 8-s
Re: Bylo na čase...
Taká vtákovina čo si napísal sa pochopiť nedá. :-!
29. 4. 2016 21:56
Re: Bylo na čase...
Jednou si to šinu z Prahy po dálnici na Hradec a chytil se mě starší Passat, jelo se nám pěkně, chvíli táhl tandem on chvíli já. Cesta pěkně ubíhala ( sobota dopoledne ) a kousek před Hradcem je táhlé údolí a uprostřed nadjezd pro údržbu. No samozřejmě tam pomáhali a chránili. Byli v R32 a vidět byli z dálky. Já jel zrovna první a souputník v pašíkovi za mnou - takže jsme přejeli do pravého a zařadili se před jediné auto široko daleko (Renault Mégane) . Nájezd jim vůbec nevyšel, zařadili se až za Megana a řidič ve starším pašíkovi zpomalil a nechal se při jejich mohutné akceleraci právě tím Meganem předjet - takže "tajní" šli prudce na brzdy. Já se celou dobu bavil situací ve zpětném zrcátku. Po předjetí Megana opět prudká akcelerace a šli mi rychle na pomoc, jel jsem Toyotou - asi mysleli, že se i zasekl pedál plynu. No, já už měl na tacho 130 a pozici dobře najedeného seladona za volantem a oni se mě snažili provokovat jízdou cca 5 až 10m za mnou (to jsem si nebyl jist situací v případě např.srny na dálnici), ale vydrželi to až na konec dálnice, kde mě již v omezení a úseku snížené rychlosti předjeli rychlostí asi o 40 km nad limit s citronovými ksichty (byli tam tři, asi aby se nebáli). Tím předjetím si zmenšili svůj komplex a měli pocit zadostiučinění, že mi to nandali.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2016 21:58
Re: Bylo na čase...
Jo to s tou provokací sem taky zažil a za to bych jim šel rozbít hubu. Doslova :no: 8-s
30. 4. 2016 00:41
Re: Bylo na čase...
No koukám z domu přímo na takovýto ukazatel rychlosti. Obec, silnice první třídy, chodník po jedné straně, dům vedle domu. Když jede záchranka tak to je většinou do stovky, někdy více (radar ukazuje max 99). Když se ženou kovbojové v passatu nebo octavii, tak to je odhadem 130+. Asi 100-150 za radarem je pravotočivá zatáčka a mnohdy u něj začínají předjíždět auta (už jsem viděl i kamion 8-s ). S předjížděním tedy končí v ní nebo i za ní. Fakt bych jim přál jinej kamion v protisměru. Nicméně největší prasáru předvedl hradní "lidový" ožrala, který když měl jet kolem tak už týden dopředu nacvičovali jízdu v koloně pod majáky (taky 100+ v obci). Zrovna jsem se vracel domů a regulérně mě vytlačili téměř na chodník. Jel jsem zrovna v takový plečce a tak jsem si říkal jestli si na tý A8 chce urazit zrcátko, nebo co to předvádí. Prostě jsem se neuhnul. Kdyby jeli hasiči nebo záchranka tak tam zmizím sám, ale tahle namyšlený hovada (pardon, ale jinak to napsat nejde) prostě ignoruju.
29. 4. 2016 19:13
buzerace občanů
ale co také čekat v banánové republice, že? ANO bude líp :no:
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2016 20:36
...
Do pichi už s tajnym dohledem. Ten už jsme tu měli a nevzpomíná se mi na něj zrovna nejlíp... Howgh.
Rozbalit vlákno
0
Nechápem - asi som nechápavý.
Aký je sakra problém? Jazdím v rámci limitov, a nech majú hoci aj tisíc skrytých radarov. Denne jazdím asi 12 km po zbrusu novej širokej ceste (trasa Sládkovičovo - Senec), keď idem 90 km/h až na malé výnimky ma predbiehajú úplne všetci... Je tam jeden úsek s limitom 70 km/h (je tam pomerne frekventovaná odbočka) a vzápätí 60 km/h (odbočka a prechod pre chodcov s blikajúcimi žltými svetlami a odbočka na čerpačku). Tu nespomaľuje skoro nikto, alebo tak na 80 km/h. Ak náhodou ide niekto podľa značiek, okamžite je za ním kolóna. Raz ma tu cez zebru a dvojitú plnú predbiehala nejaká nedočkavá pipka a skoro skončila v zábradlí na ostrovčeku pri prechode. Kým u nás budú dostávať vodičáky a jazdiť takíto ignoranti bez mozgu, nepoviem ani slovo ani proti represiám, aj keď v diskusii majú mnohí pravdu v tom, že policajtom ide viac o výber peňazí ako o bezpečnosť.
Rozbalit vlákno
51
30. 4. 2016 13:31
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
jestli to nebude spis v tom, ze limity 90, 70 a 60 km/h jsou na zbrusu novej sirokej ceste naprosto nesmyslne nizke. oni totiz 90 mas i na posledni rozhoupane derave uzoucke silnicce mezi vesnicemi. a jeste by me zajimalo, jestli ta pipka opravdu skoro skoncila v zabradli nebo to bylo jen tvoje zbozne prani, popripade uplny vymysl, abys svemu prispevku dodal na dramaticnosti... podle toho, co pises, ale evidentne blbe jezdis v danych podminkach ty. ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 14:04
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
jestli to nebude tím, že limity jsou zcela správné, jen sebevědomí a egoismus českých řidičů na naprosto nezdravé úrovni :-! :-! 8-s
30. 4. 2016 14:27
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
ne, tim to urcite nebude, protoze musis byt arciblb, abys za spravne povazoval centralne dany limit napr. 90km/h, ktery plati na klikatych rozhoupanych silnickach treti tridy stejne jako na nekterych novych ctyrpruhovych silnicich s odekenymi proudy svodidlem, plati ve dne, v noci, plati kdyz je sucho/jasno nebo ledovka/mlha, plati pro stary trabant stejne jako pro nove moderni auto a plai pro starou babu, ktere jeste nevzali papiry jakoz i pro mladeho zkuseneho a vyjezdeneho ridice. jo, oznacit takovyto limit za "spravny" chce bud velkou davku servility nebo ohromnou miru debility. tak si vyber, ká bys zaradil sebe.
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 15:57
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Nic proti, ale přesně tyhle kecy předhazuje vždy jedinec, který v mateřské školce nepochopil rozdíl mezi slovy MAXIMÁLNÍ a PŘIKÁZANÁ 8-s 8-s :-!
30. 4. 2016 16:13
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
ne,

1) co bylo (mozna kdysi) maximalni rychlost pro trabant pro moderni auta neplati. legislativa vubec nerespektuje technicky pokrok. a opet, na to staci opravdu relativne malo rozumu, abys tohle chapal.

2) jestlize mi na roztriskanou okrsku daji devadesatku s tim, ze kazdy soudny clovek vi, ze mnohe jeji useky jdou projet sotva padesatkou, coz sam ridic individualne zvladne posoudit, pak podle stejne kogiky by mi meli na silnice prvni tridy dat alespon 150.

3) co jsem uvedl jsou hola fakta, na kecy jsou tu treba takovi, co si v aute ani neumi pripevnit naklad - napriklad psa ;-).
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 16:20
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Jistě, jenže ta tvoje holá fakta jsou jen jedním z nespočtu faktorů...

Pokrok - ano, jenže:
- průměrné stáří vozového parku je 14,5 roku...
- řidiči jsou stále stejní a reakční doba platí stále stejně...
- provoz je výrazně hustší...

Jak říkám, dosud jsi nepochopil rozdíl mezi těmi dvěma slovy... Tak studuj, až pochopíš význam slova maximální, tak bude mít další debata s tebou smysl >:-[]
Avatar - Hammunasakra
30. 4. 2016 16:44
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
[odkaz] ;-)
30. 4. 2016 20:08
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
pausalni limit je nesmyslny limit. 90 je v nasich podminkach na mnohych mistech nesmyslne nizky limit. tecka. pokud o tom neumis rozumne uvazovat, ber to jako fakt, dik.
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Lenže ten limit platí. Pravidlo, že si ho môžeš zmeniť podľa vlastného uváženia ešte nezaviedli.
Vieš, čo je zvláštne? Dosť často jazdím do Rakúska. Na ceste hneď za hranicami je aspoň polovica áut slovenských. Väčšina jazdí 80-90 km/h mimo mesta a v meste tesne pod 50. Pritom mimo mesta majú Rakúšania stovku. V okamihu prejdenia hraničného priechodu smerom domov sa dotyční vodiči menia jak mávnutím čarovného prútika. Z hraníc do mesta pália stovkou a mestom pokračujú 60-70. Tí istí vodiči, čo boli v Rakúsku brzdami premávky. Čím to je?
30. 4. 2016 21:06
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
nevim, to je vec tveho pocitu a pripadne tech ridicu, ktere selektivne uvadis. v rakousku jsem toho take najezdil dost, v obecne rovine je zpusob jizdy podobny tomu nasemu, pochopitelne je tam celkove lepsi silnicni sit.
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 23:05
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Jistě, cesty jsou nesrovnatelně kvalitnější, vozový park nesrovnatelně lepší. A přesto nemají problém s dodržováním rychlostních limitů. Čím to asi tak bude... >:-[] >:-[] >:-[]
1. 5. 2016 09:26
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
ne voe, rychlostni limity zhusta nedodrzuji stejne jako u nas, ti ostani jedou +- na limitu se vsemi negativnimi dopady (napr. tvorba kolon), tzn. stejna situace jako u nas.
Avatar - Hammunasakra
30. 4. 2016 16:55
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
[odkaz] ;-)
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Pomalšie môžeš ísť - proste prispôsobíš rýchlosť stavu a povahe vozovky. Prekročenie daného limitu nevykecáš. Nie je proste na tebe, aby si určoval, aká rýchlosť je ešte bezpečná. Pokiaľ to nechápeš, nemáš čo za volantom robiť.
30. 4. 2016 21:32
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
pokud ty nechapes, ze bezpecnou rychlost urcuje ridic a ne urednik od stolu, tak jsi to prave ty, co za volantem nema co delat... jo, kdyz je sucho a jasno, predjizdim prakticky vsechny, ale kdyz je mlha nebo totalni plavak, tak me predjizdeji inteligentni ridici jako ty, kteri spravne vi, ze bezpecna rychlost je devadesat, urednik to prece naridil, ze jo. :no:
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Ty si vážne taký blbý, alebo sa len robíš? Vieš čítať?
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 23:07
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
ten člověk absolutně nechápe význam slova "maximální". Tak co bys od něj čekal 8-s 8-s
1. 5. 2016 07:59
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
podivej, ja ho chapu dobre, zejmena na rozdil od tech, co bezmezne dodrzuji limit 90 umim jezdit vyrazne pomaleji a prizpusobovat svou rychlost okolnostem, atd. diky tomu take vim, ze je v mnohych pripadech tento limit naprosto nesmyslny (nesmyslne nizky). a nemam tvou servilitu * (pripadne zelene gumy), abych se ridil nesmyslnym pravidlem, ktere mnohdy vytvari nebezpecne situace (ano, kolona sinouci se 90 po silnici je produktem zejmena rychlostniho limitu a je to velmi nebezpecny utvar).
1. 5. 2016 06:43
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Kdo má protinázor k tebou preferovanýmu fízláctví je blbý? Budeš mezi těmi, kdo ho "preventivně" zavřou? :-)
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Čo to trepeš, prosím ťa? Ja o voze, ty o koze. Ďalší čo nevie čítať a vymýšľa si argumenty na to, čo si vymyslel...
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 23:10
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
bez urážky, ale fakt jsi tupý jak násada od motyky 8-s

By mě opravdu zajímalo, co si představuješ pod pojmem "maximální" ...
1. 5. 2016 06:45
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Ne, to co jsi napsal vztáhni na sebe, Kuny správně poukazuje na stáří předpisů, na absolutní nepružnost aparátu, na fakt, že všechny limity jsou paušální vždy a všude. Ne o maximální rychlosti.
1. 5. 2016 08:02
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
?? ztacis rec stranou, rikam, ze 90 je nesmyslne nizky limit. vim dobre, co znamena slovo maximalni, ty snad ne, ze to tady porad tocis dokola jak zaseknuty gramofon?
Avatar - Hammunasakra
1. 5. 2016 08:05
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Je fakt že na sever od nás je Německo = po okreskách se tam jezdí se 100 km/h, na západ je Německo = to samý a na jihu je Rakousko = znova to samý

Maj nižší nehodovost i následky nehod. Všechno se svádí na rychlost ale je to blbost. Je to spíš styl jízdy = tam je problém
1. 5. 2016 08:33
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Souhlas ;-)

Máš tu pěkný test Vaculíka...názor na něj jsem nezměnil a pokud, jedině negativně :-! >:D
Avatar - Hammunasakra
1. 5. 2016 08:37
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Aspoň v něčem :yes: :-)

Že v přijímání informací upřednostníš třeba Fokta před Vaculíkem se mě netýká = to je tvuj problém

Hele ty znáš někoho oboru znalejšího? Nemyslim než Fokta >:D

I když tam máš otazník tak Vaculík je odborník. U nás dokonce ze všech pisálků nejodbornější >:-[]
1. 5. 2016 10:05
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Možná bych se ho zeptal na ojetinu...být zelenáč ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 5. 2016 12:01
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Takže taky neznáš :-)

Nic si z toho nedělej znalejší než ty = profíci taky ne. Možná i ten Fokt by to uznal ;-)
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 10:16
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
a co je na tom limitu nesmyslně nízkého??

Silnice jsou v mizerném stavu, vozový park zastaralý, autoškola a její kvalita na tristní úrovni, takže papíry u nás získá každý retard... Ten limit zcela odpovídá i zvyklostem.

To, že někdo dokáže jet 130 kmh na okresce bezpečněji jak někdo jiný v 70 kmh s limitem nemá co dočinění. Jinak řečeno - ani netvrdím, že jestliže jede někdo 130 kmh na rovné okresce za dobrého počasí a široko daleko nikde nikdo, že je pirátem silnic. Nicméně pohybuje se mimo zákon a pokud je přistižen, trest si zaslouží. Je ale samozřejmě kardinální chybou zaměřit se jen na takovéto pro policii pohodlné přestupky.
Avatar - Hammunasakra
1. 5. 2016 11:59
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
[odkaz] ;-)
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 13:01
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
jaká byla tehdy VMAX prodávaných Š100... 100 kmh >:-[] >:-[]
Avatar - Hammunasakra
1. 5. 2016 13:05
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Bacha jezdily tu i Žigulíky >:-[]

Možná některý tehdejší auta byly rychlejší než [odkaz] >:-[]
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 13:20
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
>:D >:D ty na těch dvou odkazech vyvrátíš i teorii relativity >:D >:D
1. 5. 2016 12:28
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Jsi mimo. Ale totálně.
1. 5. 2016 12:37
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
>:D
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 13:21
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
vlastní blbost vždy pobaví... ty slaboduché :-!
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Pár týždňov po otvorení toho úseku na ňom skoro ráno došlo k tragickej nehode. Človek, čo predtým jazdil denne po tej ceste neustrážil svoju rýchlosť, zle odhadol vzdialenosť a precenil schopnosti svojho auta. Tá cesta do práce bola jeho posledná, čelne sa zrazil s protiidúcim nákladiakom, jeho rýchlosť v okamihu zrážky určili na 100-120 km/h - len zo zadných svetiel sa dalo poznať, že to bol Passat...

Naozaj si, že 90 km/h je nezmyselne nízky limit? A že ak ho dodržujem, tak blbo jazdím ja? Jak jazdíš ty? Podľa vlastného uváženia? Tak presne kvôli takým jak ty s tými radarmi súhlasím.

Dotyčnú nervózku som už odvtedy na tej trase nestretol. Chvalabohu. Nestojím o také zážitky.
30. 4. 2016 21:34
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
jakou ma souvislost rychlostni limit se sebevrahem na silnici?

ano, jestlize vsechny zdrzujes, tak zjevne blbe jezdis ty.
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Asi takú, že dotyčný človek takisto nebral v úvahu ten hrozne zlý, úradníkmi určený paušálny rýchlostný limit a šiel podľa vlastnej úvahy.
1. 5. 2016 06:48
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Teslo, znovu. Není to o limitech a jestli mi tu chceš tárat o tom, jak jsi nikdy nepřekročil...tak lžeš ještě víc. Je to o funkci "skrytého dozoru", který naprosto popírá základní funkci PČR (Pomáhat a chránit).
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Zas si vymýšľaš čo som nenapísal. Tú funkciu "skrytého dozoru" budem schvaľovať rovnako ako všetky ostatné dozory z toho jediného jednoduchého dôvodu, že si hromada ľudí myslí, že pre nich pravidlá a limity neplatia. Že sú limity zavádzané nekoncepčne, že existujú zbytočné alebo príliš prísne obmedzenia atď je v tomto prípade úplne irelevantné, raz sú dané a treba sa nimi riadiť. Jasne, kritizovať a volať po náprave treba, ale kým platia, neexistuje dostatočný dôvod na ich nedodržiavanie. Vodič predsa nemôže určovať oprávnenosť či neoprávnenosť obmedzenia rýchlosti ani jazdiť tam podľa vlastnej úvahy v rozpore s dopravným značením. Ak je raz niekde 70, treba to dodržať - niekomu je vpohode ísť tade 90 a niekto by prefrčal aj 120, a ani jeden z nich nemusí vôbec postrehnúť dôvod, prečo tam tých 70 je...
Takže áno, Pomáhať a chrániť, ale práve celoplošná ignorácia predpisov, ktorú mnohí považujú za normálnu, je hlavným dôvodom reštrikcií zo strany polície.

A že je 90 km/h na novej širokej ceste nízky limit, ako tvrdil kuny? Sorry, ale s tým sa tiež súhlasiť nedá, ak nie je v jednom smere viac ako jeden jazdný pruh, vyššia rýchlosť nemusí byť práve bezpečná - reakčný čas vodiča sa totiž spolu s cestou nezlepšil a ostáva rovnaký. A v krajine, kde rýchlostné limity platia pre väčšinu vodičov iba približne, je zvýšenie limitu nebezpečné dvojnásobne. Na cestách, kde je 90 sa bežne jazdí o 20-30 km/h rýchlejšie, ak zdvihneš na lepšej ceste limit trebárs na 110, bude sa tam reálne jazdiť okolo 130-140, a to je proste fakt. Kým zodpovednosť a disciplína motoristickej verejnosti nebudú na vyššej úrovni, ťažko možno očakávať vyššiu úroveň infraštruktúry aj polície.

Koniec-koncov, ak dostaneš za niečo pokutu, tiež ju musíš najprv zaplatiť, aj keď si ju podľa teba dostal neprávom, a až potom môžeš robiť kroky na jej zrušenie a vrátenie peňazí. Pravidlá treba dodržiavať aj keď sú zlé, a až potom sa dá niečo robiť na ich zmenu.
1. 5. 2016 10:08
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Tímto způsobem uvažování je nezjbezpečnější jízda...ŽÁDNÁ JÍZDA.

Nikdo nemluví o nedodržování pravidel jako takových, spíš o jejich aplikování, (ne)změnách po desítky let a nesmyslný vybírání na nejpřehlednějších a z hlediska nebezpečnosti nejméně potřebných místech.
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 14:12
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Omezené vnímání.

Co třeba uvažovat v rovině, že stejná rychlost (90 kmh) na výrazně kvalitnější vozovce a lepším voze znamená výrazně vyšší bezpečnost provozu??
1. 5. 2016 15:53
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
toprave neni pravda. pokud je situace klidna a jednotvarna, lidska pozornost a obezretnost prirozene polevuje, urcita cast tveho intelektu podvedome zacne hledat jine vyplnove aktivity (autoradio, klimatizace, lesy, louky, stoparky, atd.). zamerne to neustale opomijis, trochu jsem to studoval, vis? ale jestli treba ty pri devadesatce podavas stoprocentni intelektualni vykon, tak potom radsi na dalnice nejezdi ;-).
Avatar - rohYpnol
1. 5. 2016 23:32
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Přesně tohle jsem čekal. S touhle logikou bychom asi měli mít nejbezpečnější silnice v Evropě - samá díra, nepřehledné úseky, špatné značení... Jenže tomu tak není.

Naprosto totiž zaměňuješ monotónnost a kvalitu, o které jsem hovořil. Nevím, co jsi studoval, každopádně s chápáním máš problémy :-!

Širší, přehledná, kvalitní a dobře značená silnice nikdy neznamená nižší bezpečnost. Pro tvoje pochopení raději dodávám - širší přehledná neznamená směrově rovná monotónní >:-[] :-!
2. 5. 2016 07:05
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
ty mas rozumu jak politici na predvolebnim mitinku cssd. to, ze jet prirozene (treba rychleji) a na jizdu se plne soustredit prispiva bezpecnosti, je fakt. ze to mnozi lide nedelaji je dalsi fakt a kdyz to nedelaji kvuli tomu, ze sleduji tachometr, aby nahodou neprekrocili devadestku a nebo si hrajou s radiem, protoze proste jet devadest na tempomat je velmi nudne, pak je devadestka onim nesmyslne nizkym limitem, ktery bezpecnost snizuje. tohle, prosim pekne neni zadna nova myslenka. tohle je realita. nauc se to nazpamet a premyslet se o tom ani nesnaz. nejde ti to.
Avatar - rohYpnol
3. 5. 2016 17:11
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Řidič, který nedokáže udržet rychlost bez neustálého sledování tachometru nemá co dělat za volantem.

Kolik % vozů je vybaveno tempomatem? A kolik % z těch vozů, co jsou tempomatem vybaveny, jej využává??

Opravdu geniální myšlenka, kdy druhou částí věty popřeš tu svoji první (ze to mnozi lide nedelaji je dalsi fakt) no je prostě vidět, že to máš v hlavě srovnáno :-O >:-[] 8-s
1. 5. 2016 08:04
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
tesla je jednotka magneticke indukce, tak z ni prosim nedelej jednotku blbosti.
30. 4. 2016 14:14
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Aký je sakra problém? Všechny limity dodržuju s tolerancí do 100 km/h a když mně naměří, tak dobře mi tak:) No v obci je to tak plus 30-50:)
1. 5. 2016 12:44
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Takže kolem školy ve dve odpoledne cca osmdesát? No potěš koště :-)
2. 5. 2016 12:07
Re: Nechápem - asi som nechápavý.
Samozřejmě, že ne. Víš, že jsou ve městě úseky, kde se prostě jezdit dá rychleji a jiný, kde prostě přibrzdíš, už jenom proto, že jsou tam retardéry...
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2016 14:02
Odtrhovka s anténou
Takže zezadu to máme jasné - odtrhová hrana a přídavná anténa. Zepředu je třeba hledat kosmeticky zamaskovanou bradavici.

No anebo ještě lépe - jezdit slušně podle předpisů a nemusí člověk nic řešit :-!
Rozbalit vlákno
1
30. 4. 2016 15:31
Re: Odtrhovka s anténou
Ja tem klukum ty auta snad preju. Vypadaj, jak kdyby je bastlili z vyprodeje v OBI!
Co bysme taky za 1,3mega chteli, ze? Jsou hodny, ze se snazej setrit. >:D
Avatar - praděda7
30. 4. 2016 19:06
Volby
Vážení, hlavně aby jste si před volbami pamatovali, že to bylo hnutí ANO a jeho ministr Ťok, kteří "vykradli" hasičům fondy a znepříjemňují motoristům život.... :-!
Rozbalit vlákno
3
1. 5. 2016 06:49
Re: Volby
:yes: Byť je to jedna banda...

Ale Ťok se tedy opravdu povedl! 8-s