Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropské Automobily roku: Volkswagen Golf (1992)

Třetí Golf znamenal možná nejradikálnější tvarovou revoluci v dějinách legendy z Wolfsburgu. Vzniklo jich skoro pět milionů.
Zpět na článek
9. 5. 2016 21:52
9. 5. 2016 23:39
10. 5. 2016 06:08
10. 5. 2016 10:36
10. 5. 2016 17:53
10. 5. 2016 22:04
10. 5. 2016 22:37
10. 5. 2016 23:36
10. 5. 2016 22:51
Avatar - Jenik3
9. 5. 2016 19:54
porevolucni trhak
Nelze si nevzpomenout jak se po revoluci zacaly vozit Golfy z Nemecka. Byl to hit, bomba auto pro rostouci stredni tridu, ktera se zbavila favoritu a sahla po dostupnem zapadnim. Ano, Golf je uspesny model.
Jeslti nekdo najde statistiku prodanych golfu podle rad I az VII, bude to jiste zajimave cteni.
Rozbalit vlákno
0
9. 5. 2016 21:52
Sympaťák
Pro mě je III. generace jedna z designově nezdařilejších - proti hranaté I. a II. generaci přinesla obrovský vzhledový pokrok, naopak IV. generace (s mimořádnou výrobní kvalitou) se mi designově nikdy nelíbila, navíc měla i dost slabou nabídku vnitřního prostoru. :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - white label
9. 5. 2016 23:43
Re: Sympaťák
Tak s tím G3 vs G4 budeš ve výrazné menšině. G4 je líbivý malý kompakt na velkých kolech, taky proto je interiér vzadu tak stísněný, zejména v podélném směru (viz i Octavia I).
Avatar - pumpkin
9. 5. 2016 22:51
Môj obľúbený
Na trojkový Golf rád spomínam. Bolo to sesternicino prvé auto, ktoré kúpila po dôchodcovi a bolo v perfektom stave (žiadna rozprávka z Ačiek >:D ) a nedávno ho predala ako youngtimer. Bola to ale slabá 1,4-ka, ale aspoň ako taká výbava GL.
Naposledy keď som sa v ňom viezol, tak už to bola len pekná spomienka na 90. roky a na diaľnici som sa už veru necítil moc bezpečne. Taká nemecká Felicia. :-)

V každom prípade ďakujem Sleeperovi za fajn čítanie, ani som nevedel, že dizajn navrhol Mays. Pre mňa jeden z najlepších dizajnérov. :yes: Ešte by som doplnil, že pôvodne mal mať Golf III podobnú plnú masku ako Passat B3, ale nakoniec sa rozhodli pre modernejšiu, ktorá sprevádzala celý modelový rad prvou polovicou 90. rokov.

Keď už sa spomína bratislavský závod, tak sa oplatí spomenúť projekt Háčik, ktorý vznikol v 96. pod Uhríkovým vedením práve v tomto závode. Použili platformu A3 syncro a karosériu navrhli vo vlastnej réžii zvarením prednej časti z Golfu III hatchback a zadnej z Variantu. Išlo o vyprovokovanie nemeckého vedenia, aby sa začalo reálne uvažovať o prvom SUV a samozrejme, aby si závod zaistil svetlú budúcnosť. S megainvestíciou vtedy postavili aj lanovku pre autá.

Podľa Uhríka sa teda zásluhou Háčiku začal vyrábať Touareg práve na Slovensku. V súčasnosti je Háčik asi v depozite závodu, predtým býval vystavený v podnikovom minimúzeu. [odkaz]

Ešte ma v článku zaujal ten odstavec s Harlekinom. Môže mi k tomu Sleeper napísať viac? Nepomýlil si si Polo s Puntom? Lebo neviem o tom, že by také niečo Fiat mal. Inak Polo Harlekin má dnes už slušnú zberateľskú hodnotu. :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - white label
9. 5. 2016 23:39
GOLF III
Pěkný, podrobný článek v tradiční Sleeper kvalitě. :yes:

P. S. Chybka se vloudila:
"Ne, nešlo o GTD, to ale rovněž trojkový Golf neminulo, jak s původními 1.9 TD, tak i novějšími přímovstřikovými."
Trojkový Golf sice GTD opravdu neminulo (na rozdíl od 4. a 5. g.), ale pouze s nepřímovstřikovým 1,9 TD/55kW.
Sportovněji orientované trojkové Golfy s TDIčkama (66/81kW) byly Golfy GT TDI (nikoli GTD) ve výbavách GT/GT Special, případně zmiňovaný ediční (400ks) Golf GTI TDI/81kW 20 Jahre. [odkaz]
Rozbalit vlákno
1
10. 5. 2016 06:08
Re: GOLF III
Drobná nejasnost je i ohledně posilovače řízení. Z článku by mohlo vyplývat, že nechyběl v žádné verzi, ale on chyběl. Výroba na Slovensku pak přinesla velmi specifický model pro tamější trh: Variant 1,4 44kW a.....a také bez posilovače. Bylo to reakce na zvýhodnění aut s motorem do 1,5. (OT: díky tomuto zvýhodnění se na Slovensku poměrně slušně prodávalo i Daewoo Espero ve variantě 1.5)
10. 5. 2016 10:36
Golfík
Když tak koukám na ty fotky, tak si říkám, že je to po letech stále docela pěkné auto. Škoda, že už taková auta nejezdí a všude se to hemží jen zdevastovanými zrůdičkami ověšenými laminátem a folií.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - white label
10. 5. 2016 11:01
Re: Golfík
Ale to není problém jen Golfu, 99,99% aut vypadá v originálním stavu lépe, než po zásahu "tunerů" ("tuzerů"). Kdyby raději tu energii věnovali pravidelné údržbě a péči o čistotu vozu.
Avatar - Jaros71
10. 5. 2016 17:53
Krásný Golf
Super , asi nejhezčí Golf ze všech.. :yes:
Fajn článek !
Rozbalit vlákno
0
10. 5. 2016 22:04
super
bylo to krásné a sympatické auto ve své době, u nás spojené s generací prvních masových zápaďáckých autíček u nás.
dnes už bych z něho ale neučůrával, G7 je designově nesrovnatelně lepší
Rozbalit vlákno
2
Avatar - white label
10. 5. 2016 22:37
Re: super
Snad bys dnes nechtěl učůrávát z 24 let starého modelu nejprodávanějšího auta v Evropě. To by bylo zralé tak pro Chocholouška... ;-)
10. 5. 2016 23:36
Re: super
máš recht. já mám obecně problém s youngtimery. prostě se mi dnešní auta
(i masovky) líbí mnohem víc než ta, nad kterými slintá 20-ti letý zákazník bazaru s rozpočtem jedné letní rodinné dovolené....
10. 5. 2016 22:51
Ta fotka!!!!!
Ta fotka!!! Koukám, že to testoval bezpochyby nějaký Němec... Je vidět, že to GTi velmi prožíval >:-[]
[odkaz]
Rozbalit vlákno
9
Avatar - white label
11. 5. 2016 00:17
Re: Ta fotka!!!!!
"nějaký Němec"? S GTIčkem s volantem na pravé straně? :-|
Nejsou teď nějaké silnější erupce na slunci? 8-s ;-)

P.S. A kromě toho volantu se v Německu (ani u nás) tenhle design kol na GTI vůbec nenabízel.
11. 5. 2016 00:46
Re: Ta fotka!!!!!
Ok, uznávám, nachytal jste mě ;-)

PS: I když proč ne... Němci by mohli občas sednout na pravou stranu, stejně jako Britové čas od času jezdí s vozy s volantem nalevo [odkaz] ;-) Ale asi těžko v tomhle případě mám pravdu, tak se omlouvám.
Avatar - white label
11. 5. 2016 01:05
Re: Ta fotka!!!!!
Tohle na omluvu nebylo... a nevykej mi. :-)
Mimochodem, tohle pětkové GTI Jeremy hodně chválil i přes volant na levé straně. ;-)
Avatar - boost.
11. 5. 2016 01:20
Re: Ta fotka!!!!!
on má teď sedmičkovýho, ne?

koukám, že taky jsi noční ptáče. >:D
Avatar - white label
11. 5. 2016 01:24
Re: Ta fotka!!!!!
Jo, jsem sova. ;-)
Údajně měl (má?) sedmičkové eRko.
Si změnil nick?
Avatar - boost.
11. 5. 2016 01:38
Re: Ta fotka!!!!!
Já měl za to, že měl GTI. Aspoň to měl někde na Twittru... Myslím.

Jo. Ten starej se mi nikdy nelíbil. Chtěl jsem něco jednoduššího, ale s tímhle taky nejsem spokojenej. Chybí mi fantazie... :-(

Edit: [odkaz]

GTI nebo R?
Avatar - white label
11. 5. 2016 01:53
Re: Ta fotka!!!!!
Tak nejdřív si snad najdi něco s čím budeš spokojený a teprve potom to změň.
Avatar - boost.
11. 5. 2016 01:59
Re: Ta fotka!!!!!
Neříkej mi, co mám dělat! >:-[]

Generátor mi vyflusnul "Hunny B" >:D
Avatar - white label
11. 5. 2016 02:40
Re: Ta fotka!!!!!
No, tak to potěš/ž klobás... 8-s >:D