Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: The London Motor Show 2016: Bůh ochraňuj Británii, bůh ochraňuj auta

Na mezinárodním autosalonu v Londýně se představilo 130 vystavených aut z dílny 41 značek. Prim hrála hlavně ta britská.
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2016 08:25
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Po dlouhý době a trochu překvapeně :yes: :yes: :-!
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2016 08:24
Re: malé pivovary
S obratem a ziskem nemám nic společnýho a podle toho pivo fakt nekupuju [odkaz] A ani auto = což část lidí třeba jo :-)

Myslel sem [odkaz] a [odkaz] :yes: :yes: :-!

Občas dám i [odkaz] ;-)
16. 5. 2016 08:09
Re: malé pivovary
Pise "male znacky", nic o pivovaru s vystavem pres 300k hl:) Bernard nemusi bejt uplne spatnej, ale je to pomerne standardni stredni az vetsi pivovar s prodejem do celyho sveta. Coz neni vibec nic proti nim, delaj to dobre (minimalne co se tyce obratu a zisku).
Avatar - Ada je zase tady
16. 5. 2016 01:37
To MG GS
vyšlo z designérské dílny u rendlíků :no:
Avatar - Ada je zase tady
16. 5. 2016 01:33
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Jezdit vlevo je přirozené, protože většina lidí jsou praváci.

Na světě žije v zemích, kde se jezdí vlevo, přibližně stejný počet lidí, jako v zemích, kde sejezdí vpravo.

Když už začala kontinentální Evropa jezdit vpravo, měla se zavést také přednost zleva.

Chápe někdo souvislost mezi jízdou vlevo, kruhovými objezdy a předností zprava?

Obávám se, že ze zdejších uhrovatých mládenců ten vztah nepochopí ani jeden :no:
Avatar - praděda7
15. 5. 2016 23:34
Re: Ach ti angličané
Jezdil jsem 40 let s řízením napravo a jako pravákovi mě to vyhovovalo. Pravák má v pravé ruce více citu, tak při jízdě s manuálem při řazení má lepší kontrolu nad vozem. Alespoň tak jsem to cítil já. :-! Ale jinak je škoda, že se všude nejezdí po stejné straně, protože tím, že se musí vyvíjet a vyrábět vozy s RHD a LHD, se cena aut zbytečně navyšuje. :-! Teď už pár roků jezdím tady vpravo a zvykl jsem si celkem rychle.
Avatar - romgator
15. 5. 2016 23:04
Malé značky TVR a Jensen
Na nové TVR jsem opravdu zvědavý. Nejen na něj. Už nějakou dobu sleduji také snad možná budoucí Jensen Interceptor.
Jsem rád, že malí výrobci aut dokáži žít alespoň v Británii. Tady jim pšenka nekvete. Tedy až na Kaipan. To je tak asi vše.
MG bych přál úspěch a návrat ke kořenům. Snad bude někdy i nějaký ten Daimler.
15. 5. 2016 22:39
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
S tím mířením to není úplně pravda. Jsem pravák, ale levé oko mám dominantní. Takže ho používám když střílím z pistole. Když používám pušku, mířím pravým okem. Přesto mám z pušky lepší výsledky.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 22:03
Re: Lotus a Zenos
Tak ať aspoň jedno.. :-)

Ani jedno mu nepřejou 4 :no: ubožáci? Fakt trapný >:D >:-[]
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Tak to sa mýliš, to nezariadil Hitler. Dohoda medzi európskymi krajinami o zmene na pravostrannú premávku existovala už v roku 1926 a malo sa na ňu prechádzať postupne, Hitler to len urýchlil a zmenu zaviedol zo dňa na deň.
Re: Lotus a Zenos
A to sa chváliš alebo sťažuješ? ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 21:21
Re: Ach ti angličané
Sorry brachu = tady deš totálně mimo realitu = podpora nizma? Velký zklamání :-!

Jak nevíš co má nizmo proti Karlovi? Máš to přímo v týhle diskuzi! Karel upozornil na některý absurdnosti = to je nepřípustný! >:-[]

Gilgitovy občasný komentáře k automotive chybí = kdybych ti přepsal něco z desítek SZ co sem od něj dostal za posledních 24 hodin asi bys změnil názor. Zjednodušeně: Protože mám na histrii jinej názor než ty = buď budeš psát to co schávlim nebo tě znemožnim u tvý rodiny a známech = v soukromym životě
Tak ti vypatlanče z pražský kavárny přikazuju já Gilgit >:-[]

Škoda že tu dál nediskutuje = těch pár rozumnejch příspěvků bylo fajn a to jak se realizuje v SZ a vim že nejen mě je fakt ujetý. Hodně ujetý

To neni výmysl ale Gilgitova aktivita na tomhle webu skrz SZ během posledních řekněme 24 hodin = fakt ;-)

PS: Jestli tě jako Gilgita provokuje citace z historickejch knih nebo různejch automagazínů = tak bych problém nehledal v tom kdo cituje ;-)
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2016 21:18
Re: Ach ti angličané
Lenze ono ma ten Nizmo v par veciach pravdu:
Ty nedokazes mat svoj nazor hadam na nic - vsetko mudrosti ala Autobild, Kyliena C5 a politikarcenie ti tu tiez moc na ruziach neustlalo.
Co myslel Nizmo na Karla a Gilgita neviem, mozno sa to casom dozviem.

Ja hovorim - Gilgit mi tu fakt ze vazne chyba !

Ty keby si obcas svoj nazor podlozil svojimi vlastnymi argumentami a nie vycitanymi referatmi, bolo by to tiez mozno ine ( a mozno ani nebolo... :-! )

A vobec, neidem ta tu ja sudit, ty uz si sa odsudil na satelit sam... >:-[] >:D >:-[] >:D

PS: dnes nepalcujem ani :yes: ani :no:
teda pokial ma nevyprovokujes... >:-[]
Avatar - wakantanka
15. 5. 2016 21:11
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
a ruku tiež máš len jednu? stavím sa s tebou, že trebárs ak si pravák, tak pravá bude o dosť silnejšia od ľavej. A skús hádať prečo asi. Zvykom to nebude. To samé máš aj u očí.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 21:09
Re: Ach ti angličané
A dobře udělaly = je to přirozenější

No to už nevyřešíme = tady se už bude jezdit vpravo a v těch 70ti zemích vlevo
Avatar - wakantanka
15. 5. 2016 21:07
Re: Ach ti angličané
všetky bývalé britské kolónie ostali verné riadeniu napravo >:D
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 21:03
Re: Popisky fotek
Souhlas = chápu když to schytám za názor na auta = budiž

Ale jasně převažující podpora :yes: :yes: zrovna nizma = to je moc :-!

Jj naštěstí jsou tu nizmové furt výjímkou

Škoda Gilgita že se zbláznil = jeho příspěvky k automotive byly fajn = pak nějak převážilo..
Avatar - _Karel_
15. 5. 2016 20:45
Re: Popisky fotek
Fakt by mě zajímalo, kdo to vidí stejně, jako Nizmo. Škoda, že se asi nikomu nechce projevit "veřejně". No, co už. Na jiných webech je ubožáků určitě víc.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 20:24
Re: Popisky fotek
Radši to nech bejt = vem si že i za tuhle kravinu nizmo dostal :yes: a ty za pokus o uvedení na pravou míru :no:

Gilgita bych nepodceňoval = za včerejšek a dnešek mi poslal snad 50 tvrdě výhružnejch SZ :yes: :yes: >:-[]
Když budu psát dál svý názory a ne jen to s čim on souhlasí = sáhne po složce kterou si vede na mnohé z nás má a z kontextu vytrhanejch vět co sem tu v diskuzích napsal a pošle to mejm známej, rodičum a vůbec = zveřejní to a zkusí mě znemožnit = to fakt nekecám! >:D >:D >:D

Jen za popsledních 10 minut dvě další: Když nejsi schopen pokory tak si to pěkně vyžereš >:D Nechtěl bych být v tvý kůži až si lidi kteří tě znají budou číst tvé výtvory >:-[]

A samozřejmě hlasuje :yes: :no: = koukám že první :no: už jsem za tehle příspěvek dostal = žeby Gilgit? >:D >:-[]
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 20:21
Re: Popisky fotek
Jsem skoro zvyklej ale občas je to moc = když za svý bláboly Nizmo sbírá samý :yes: je to fakt smutný :-!
Avatar - Ja Prvni 123
15. 5. 2016 16:36
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
A Ty uz jsi nebyl na vojne?

Mirit muzes efektivne taky jen jednim okem...
:-)
Avatar - twistedTSD
15. 5. 2016 15:33
Re: Ach ti angličané
Ne...ale dobrá připomínka, na některých úsecích českých dálnic to musím dělat stejně. Zvlášť za deště jde v těch kolejích o život. :-)
Avatar - _Karel_
15. 5. 2016 14:48
Re: Popisky fotek
Dejme si fakta: možná je gay Jim Parsons alias Sheldon Cooper, určitě ne "Sheldon Cooper alias Jim Parsons". Druhým faktem je, že říkat zdejšímu Šeldonovi "buzna" kvůli hereckému představiteli svého nicku, to by asi nedělal ani Gilgit a určitě ne Hammunasakra, ale tobě asi není nic ubohýho ubohý.
15. 5. 2016 14:33
Re: Popisky fotek
Karel tak dajme si fakta.Je Sheldon Cooper alias Jim Parsons homosexual?Je!Je Homona schizofrenik co raz pise ako Kylie a raz ako chlap?Je tym padom schizofrenicky transvestita a povolanim "synecek" co nikdy nic nedokazal?Je!Otrvavuje na autowebe stale so svojimi politickymi mudrostami a pritom mu uz jeho "mudrosti" vyniesli titul vesmirneho telesa.A v tvojom pripade bolo lepsie ked si bol odmlcany ako Gilgit a nefnukal si tu ako vtedy ked si menil strany v Gilgitovom pripade.
Avatar - maxi!
15. 5. 2016 13:59
Re: Ach ti angličané
niekde od Prahy po koniec D1?
;-)
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 13:52
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Je to vec zvyku.

Mam par znamych, ktori vyrastali v Europe a po pravej strane najazdili niekolko stotisic km. Potom ich osud zavial do UK ci do Australie - dlhodobo, zdoraznujem.

Po par tyzdnoch jazdenia vsetci do jedneho vraveli, ze im to pride prirodzenejsie.

Nuz ale nie kazdy je schopny prisposobit sa.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 13:43
Re: Ach ti angličané
Kde presne pri D1 byvas? ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
15. 5. 2016 13:26
Londobscuro Expo
No moc tam toho nemají, je to jak ty naše "autosalony". Jeden Lightning GT, to potěší!
Avatar - twistedTSD
15. 5. 2016 13:09
Re: Ach ti angličané
Kousek od domova mám silnici, po které jezdím zpravidla u levé krajnice. Mám své tlumiče příliš rád na to, abych jim způsoboval takové utrpení. ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2016 12:59
Re: pekne osobne motorove vozidla!
ten speedback GT je moc pekny :yes:

ale mne sa pozdava aj ten MG GS... nahodou vyzera fajn... len preco vzdy vystatovat biele kusky ked v cervenej by bol ovela stavnatejsi
Avatar - _Karel_
15. 5. 2016 12:51
Autor?
Moc mi nejde do hlavy, proč je na začátku článku uveden autor "redakce Auto.cz", a až pod článkem skutečný autor?
Avatar - _Karel_
15. 5. 2016 12:47
Re: Popisky fotek
Ať napíšeš, co napíšeš...jak se to přihodí, že mě 5 :yes: a tobě za souhlas :no: ? Vím, že je to pořád dokola, ten pláč nad palcema, a nic s tím nenadělám, ale vzpomínáš, předevčírem, Nizmo, jak byl palci pochválen za "buzny"? Je to s náma špatný. Doufám, že chudáci, kterým se to líbilo, nejsou z řad diskutujících.
Avatar - maxi!
15. 5. 2016 12:20
pekne osobne motorove vozidla!
je to ale fajn, ze este myslia aj na auta pre radost a potesenie!

ano, je mi jasne, ze casto kupujeme auta z rozumu a nie len srdcom - ale aj preto som par krat spomenul, ze aj pri normalnom, rodinnom aute, ktore pouzivame na denne jazdenie za povinnostami si mozeme vybrat auto prakticke, co nas prepravi z A do B - ale preco by sme nemohli aj tam mat z toho aspon trochu radosti a tak nech nam netlacia rozne nemozne a odtazite auta a quattra a ine neprijemnosti. A a kto to fakt obcas vyuzije ( je casto v horach, alebo ked je par hodin na ceste nasnezene, etcetera...) tak ma navyber. Chapem to. Viem, ze niekto potrebuje viac priestoru, kufor alebo dokonca aj kombik. Vsetci mame na vyber, tak nebudme na seba hned zly.
Nestan sa hned nepriatelom, ze niekto ma ine poziadavky a naroky.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 12:19
Re: Ach ti angličané
Já teda v noci za nulovýho provozu rád jezdim středem = to jako vážně! ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 12:17
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Tak hlavně bacha až budeš v jihoamerický Bolivii [odkaz] >:-[]
Avatar - maxi!
15. 5. 2016 12:15
Re: Ach ti angličané
to mas pravdu, ja som ziarivy priklad, v takych krajinach jazdim najradsej na motorke a v strede cesty :-!
A to v Londyne mi nepreslo... tam mam trable aj ako chodec!
Avatar - hedvin
15. 5. 2016 12:02
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Čína, Rusko, Kanada a jižní amerika, tam zase jezdí vpravo
15. 5. 2016 11:44
malé pivovary
Stejně jako nepiju mainstream piva tak chci i auto malé značky. Koncern nuda. Německý kopie mezi sebou taky.
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2016 11:40
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
docela sila... u mna lave vyhrava .. ved vravim ze nie som biolog ;-) ... stejne ale potrebujes obe oci na priestorove videnie ... a nejaku "dominanciu" toho ktoreho oka som sam u seba az na tento specificky testik nikdy nepostrehol ... a v praxi ked pozeras oboma ocami asi nemas sancu citit a vnimat ktore oko je dominantne .. dik za test :yes:

PS: este otazne je co v praxi aj znamena ten pojem "dominantne oko" ... kedze bez druheho oka je ti "dominantnost" toho jedneho asi k nicomu ... kedze odhad vzdialenosti len s jednym okom je uz vcelku pech ...
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 11:36
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
[odkaz] = dej vědět! ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2016 11:30
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
zase pravakovi sa podla mna lepsie pri manuali radi pravou rukou... cize ked ma volant vlavo .... ale je to samozrejme vec zvyku... mnoho z nas pouziva obe ruky rovnako prioritne defakto takmer na vsetky ukony ( snad okrem pisania ) .... len prave ta sila zvyku z nas robi pravakov/lavakov ...

dominantne oko podla mna neexistuje... oci ako parovy organ podla mna nemaju nejake slabsie/silnejsie oko ( rovnako nemas silnejsie a slabsie ucho ani nosnu dierku ) .. ale ok nie som biolog ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 11:29
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Automat? ;-)

Bohužel je to přesně obráceně = přirozenější je jezdit vlevo. To co zmiňuješ je jenom zvyk
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 11:27
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Amíků je asi čtvrtina co Indů ;-)

Pakistánců kde se taky jezdí vlevo asi polovina co amíků :-)

Zásadní je to co napsal Sheldon v 11:00 = pro většinu z nás je přirozenější volant vpravo!
Avatar - hedvin
15. 5. 2016 11:09
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Já osobně bych levou rukou nic nezařadil, tak budu jezdit raději jak jezdím vpravo a řadím pravou rukou
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 11:07
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Souhlas = jen napoprvé je to docela síla :-)
Avatar - hedvin
15. 5. 2016 11:06
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
No jo britské kolonie si vyjmenoval všechny plus pár dalších států, ale takové USA jezdí vpravo
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 11:04
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
https://en.wikipedia.org/wiki/Dagen_H

Svedi presli na jazdu vpravo az v roku 1967, na youtube je niekolko super videozaznamov, aj cely oficialny dokument. Stoji za to si to pozriet.
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2016 11:01
Re: Ach ti angličané
suhlas .. aj pakistan, indonezia, thajsko .. co su po boku indie tiez moc ludnate azijske staty.... prekvapila ma afrika kde juzna cast ( zhruba tretina afriky ) ma pravostranne riadenie a stred a sever afriky uz pre nas klasicke lavostranne
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 11:00
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
Maju to dobre, mne sa vzdy jazdilo lepsie s volantom vpravo.

Ako pravak, s dominantnym pravym okom (co je vacsina populacie), je pre mna vyhodne jazdit vlavo.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 10:56
Re: Ach ti angličané
Re: India...

Tam sa v praxi jazdi po lubovolnej strane cesty.

Podla toho, ktora je blizsie :-)
Avatar - Ja Prvni 123
15. 5. 2016 10:50
Re: Ach ti angličané
z nich nejlidnatější je asi Indie.
Aut je tam zatím relativně málo... zatím.
:-)

Kdo někdy řídil plachetnici, obecně loď, tak ví, že je to tak prostě normální!
Avatar - Ja Prvni 123
15. 5. 2016 10:44
Re: A do roku 1967 aj Svedsko
No, na počet aut asi v menšině jsou.. ale to ještě pořád neznamená, že to mají špatně!
;-)
Avatar - _Karel_
15. 5. 2016 10:42
Re: Popisky fotek
Wow! :-O
Tak to je potřeba pochválit! Bezva.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2016 10:29
Re: Ach ti angličané
Británie, Japonsko, Irsko, Malta, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Afrika, Seychely, Indie atd. = asi 70 zemí ;-)
Avatar - hedvin
15. 5. 2016 09:50
Re: Ach ti angličané
no já vím že to máme popletený od hitlera, jenom se mi zdá že jsou s volantem vpravo v menšině
Avatar - Ja Prvni 123
15. 5. 2016 09:47
Re: Ach ti angličané
S Cinou souhlas, ale jinak je to naopak: oni to maji dobre!
To my to mame od Hitlera popleteny...

;-)
Avatar - habanero1
15. 5. 2016 09:34
Popisky fotek
Konečně i s popisky fotek :yes:
Avatar - hedvin
15. 5. 2016 09:00
Ach ti angličané
Pořád neví na kterou stranu patří volant, a těch čínských značek tam mají nějak podežele hodně >:D
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
15. 5. 2016 08:29
Mala chybicka a upresnenie
"V letech 2006 a 2008 ještě organizovali Londýn, ale daleko skromněji a spíše na pěstěných trávnících než v pavilonech. Ekonomická krize roku 2008 každou další snahu o výstavu udusila v zárodku."

Autor si asi pletie 2 rozne akcie.

Oficialna British Motor Show ako taka v rokoch 2006 a 2008 konala vo vystavnom centre ExCel vo vychodnom Londyne (Royal Docks pri London City Airport). V ziadnom pripade nie na travniku.

Na travniku, inymi slovami, open air a zadarmo, sa kona s Motor Show nesuvisiaca vystava London Motorexpo na Canary Wharf (financna stvrt na Isle of Dogs v London E14) - skratka medzi mrakodrapmi su vystavene auta a motorky, tie drahe (Bentley a RR) su spravidla vo vstupnych halach mrakodrapov.